15 najmodernejších účesov z francúzskeho Boba, ktoré by ste chceli vyskúšať

Francúzsky bob alebo klasický parížsky dámsky strih je formou orezaného bobu, ktorý je strihaný po bradu a spojený s ofinou sediacou v línii obočia. Francúzsky účes bol modernizovaný o určité vlastnosti, vrátane tupého strihu, silnej textúry a plážových vlnitých vlasov.

Vďaka módnym návrhárkam celebrít Belle Hadidovej, Vanesse Hudgensovej, Karlie Klossovej a Felicity Jonesovej, ktoré sa na nedávnych podujatiach s červeným kobercom predvádzali v tomto parížskom štýle, svet videl, ako elegantné a pritom chladné je toto dokonalé spojenie ofiny a krátkych vlasov..

Kaderník zo San Francisca Julia Pattonová vyteká z niektorých moderných záberov na tradične tupý francúzsky bob – ostrihané účesy, plážové vlny a krátka ofina – čo ukazuje, ako je pre dnešné verzie rozhodujúce vytvorenie dokonalého množstva textúry.

Strih francúzskej dievčiny takmer vždy vyhovuje každému, v závislosti od tvaru tváre a štruktúry! Vďaka svojim podpisovým koncom, ktoré sa mierne zakrivujú smerom k brade, je to skvelý účes na orámovanie dlhých tvárí v tvare srdca.

Kopete vzhľad roztomilých plodín a hrubých okrajov? Naučte sa, ako dosiahnuť tres elegantné vlasy, potom, ako sa budete prechádzať týmito obľúbenými spôsobmi, ako upraviť štýl francúzskeho bobu!

S plážovými vlnami

francúzsky bob s plážovými vlnamiInstagram @eblackdoeshair

Váš klasický strih sa práve začal točiť! Tieto jemné vlny sú rovnako legendárne ako tento francúzsky bob a dodávajú jemnému vzhľadu tupý strih. Ofina je chlpatá pre jemnejší prístup k rovným strihom ofiny, čo je oživujúci prístup k strihu..

Bob s čeľusťou na skimming so záclonami

Francúzsky bob s čeľusťami na skimming so záclonamiInstagram @gabriellebassett

Zoberme si bob s čeľusťou, ktorý skimming skracuje so závesovými ofinami, známy aj ako francúzsky Bob. Vyskúšajte líniu Aveda Smooth Infusion a diviačie štetiny pre kučeravý štýl, aby ste získali elegantný vzhľad. Tento ikonický vzhľad vám bude robiť hlavu všade, kam pôjdete.

Francúzsky bob s nízkymi nárokmi na údržbu

Francúzsky bob s nízkymi nárokmi na údržbuInstagram @hairabee

Francúzsky bob s nízkymi nárokmi na údržbu vytvára žiarivú atmosféru pre roztomilú tvár. Dĺžka strihu je spravidla skrátená k zátylku a v línii čeľuste s výraznou ryskou. Ofina odhaľuje obočie. Ukážte nejaký štýl tým, že prijmete francúzsky účes Bob.

Klasický francúzsky bob

klasický francúzsky bob účesInstagram @samisueluvsyourhair

Tupé a ostré, vintage aj futuristické, to je strih, ktorý preslávil francúzsky štýl bobu. Textúra, štýl a ofina sú ulízané do tvaru, ktorý predvádza žiarivú čiernu farbu vlasov s kúskom peňazí viac než čokoľvek iné.

Moderný francúzsky bob s ofinou

moderný francúzsky bob s ofinouInstagram @hairabee

S jemnými kučerami, naukladanými vrstvami a ikonickou tupou ofinou si to nepomýlite s ďalším účesom. Spôsob, ako ukázať textúru a štýl v roztomilom obrátenom bobu, ktorý dáva okamžitý mladistvý vzhľad.

Chaotický francúzsky Bob

Chaotický francúzsky BobInstagram @florence.hair

Chaotický francúzsky bob je perfektný štýl pre vlnité vlasy. Chaotický bob a francúzsky bob sa krásne kombinujú s okrajmi a pridanými vrstvami. Opýtajte sa svojho stylistu, či potrebujete výrobky s extra textúrou.

Dlhý francúzsky Bob

dlhý francúzsky bobInstagram @adoremadore

Q&Autorka štýlu, Elizabeth Madore

Sunlights Balayage Artisan Educator @ Stylist at North in Alexandria, VA

Ako by ste opísali tento vzhľad?

Francúzsky bob je najviac nadčasový, ale trendový účes, aký existuje. Je to klasický vzhľad, ktorý vás nikdy nenechá ohliadnuť sa na fotografiách a krčiť sa, ale je taký všestranný, že ho môžete upraviť tak, aby vyzeral elegantne a hladko, textúrovane a ostro, jemne a plážovo, kučeravo a romanticky. Robte, čo sa vám páči, a vždy budete v trende!

Milujem, že tento strih je niečo, čo môže nosiť každý, bez ohľadu na to, aký typ vlasov má. To je skvelé pre super jemné, tenké vlasy, aby vyzerali plnšie alebo pre hrubé, hrubé vlasy a vyzerali menej objemne. Je to ultimátna klasika.

Akákoľvek rada pre niekoho, kto o tom uvažuje?

Ak uvažujete o francúzskom bobovi, mali by ste stráviť nejaký čas prezeraním fotografií a nájsť si takú, ktorá bude reprezentovať vaše vlasy a spôsob, akým by ste chceli, aby vyzerali. Budete chcieť nájsť fotografiu niekoho s rovnakými druhmi vlasov, ako máte vy, či už je hustá, tenká, kučeravá, rovná, pomenujte ju.

Ak si nie ste istí, aký typ vlasov máte, nájdite pár fotografií, ktoré predstavujú rôzne typy vlasov, ale uistite sa, že bob na fotografii má presnú dĺžku, akú chcete. Povedaním „Páči sa mi to, ale možno o palec dlhšie“ zmeníte strih a nebude to vyzerať ako na fotografii. Jeden palec je pre bob veľký rozdiel. Zmenou dĺžky bobu dokonca o jeden palec môže ísť o rozdiel medzi dĺžkou ramien alebo nad ramenami alebo rozdielom medzi dĺžkou brady alebo tváre. Boby sú presné strihy a zmena dĺžky zmení aj vzhľad strihu, takže vždy majte na pamäti (obzvlášť pri kratších), že ak chcete vzhľad, musíte sa zaviazať k dĺžke..

Majte tiež na pamäti, že pravý bob je na chvost príliš krátky, takže v závislosti od prirodzenej textúry vašich vlasov a požadovaného vzhľadu bude možno potrebné ich upraviť. Našťastie, aj keď máte veľa vlasov, bob netrvá dlho, kým sa upraví. Malý trik, ktorý by som rád naučil svojich hostí, je urobiť časť tak, že si položíte prsty na spánky a posuniete ich rovno dozadu, kým sa vaše prsty nestretnú v zátylku, a väčšinu času stráveného stylingom strávite prácou na tejto hornej časti. Nemusíte tráviť veľa času ničím, čo spadá pod to, pretože to v tej hornej časti aj tak zakryjú vlasy!

Textúra pre tenké vlasy

textúrovaný francúzsky bob s detskou ofinou pre tenké vlasyInstagram @swankyhairdesign

Inšpiráciou pre tento bob bol akýsi hybrid 90. alebo 20. rokov. Bol ostrihaný rovným holiacim strojčekom, a hoci má textúru, jeho okraje sú plné a hrubé. Nie je to super rozbité a zrútené, čo je pekné.

Je to ľahký štýl pre ženy s rovnými alebo vlnitými textúrami a ofinu je možné upraviť tak, aby vyhovovala jednotlivcovi, alebo ju úplne vynechať..

Je to veľmi jednoduchá každodenná údržba, ktorá vyžaduje malé až žiadne sušenie. Skúste soľný sprej a vlasy si hrubo vysušte a potom pre istotu dokončite pomádou.

Krátky francúzsky bob

krátky francúzsky bob účesInstagram @rebelstylist.gr

Tento krátky francúzsky bob je vintage romantický strih s nádychom moderného vzplanutia. Najlepšie na tom je kontrast medzi presným obrysom a textúrovanou ofinou.

Požiadajte svojho stylistu, aby vytvoril tento strih holiacim strojčekom, ktorý nám umožní vytvoriť veľa vnútorného pohybu a aby mohol pôsobiť veľmi klasicky a elegantne. Tiež, ak používate správne produkty, môže to byť nervózne a zábavné!

Otvorí tvár a predĺži krk, čo môže byť veľmi sexy vzhľad.

Tento strih je veľmi univerzálny v závislosti od použitých produktov. Môžete ho nosiť na klienta, ktorý podniká, alebo na klienta, ktorý je umelecký a nervózny. Výrobky menia celú estetiku strihu, pretože boli rezané holiacim strojčekom.

Vrstvený Bob

vrstvený francúzsky bobInstagram @madisonvillohair

Q&Autorka štýlu, Madison Villo

Účes nadšenec @ Panther City Salon vo Fort Worth, Texas

Ako by ste opísali tento vzhľad?

Myslím si, že je to veľmi hravé, so skrytou sexosťou. Milujem, že dĺžka ukazuje ramená, ale záclonové ofiny upriamujú pozornosť na oči a lícne kosti..

Mojou najobľúbenejšou vecou je jednoduchosť stylingu. Vďaka tomu, že sedí priamo pri ramenách, sa nemusíte zaoberať obávaným preklápaním do strednej dĺžky. Či už ho budete nosiť rovný, stočený alebo sušený na vzduchu, bude vyzerať dobre. V lenivých dňoch ho môžete vyhodiť do strapatého pol drdolu a stále vyzerať super roztomilo.

Akákoľvek rada pre niekoho, kto o tom uvažuje?

Tento strih je vhodný pre väčšinu textúr vlasov. Urobil som to na veľkom rozsahu textúr a hustoty vlasov, ale každý z nich upravujem inak.

Ak máte jemné a rovné vlasy, odporučila by som ich pred natáčaním fénovať pomocou okrúhlej kefy, aby ste z nich získali čo najväčší objem. Ak už majú vaše vlasy peknú vlnu, rád by som ich rozprášil sprejom s morskou soľou (alebo môžete vysušiť na vzduchu) a potom sem tam niekoľko vĺn upravil žehličkou alebo kulmou. Pri kučeravých vlasoch vždy začínam na lokne s krémom a sprejom s morskou soľou pre objem a potom difúzujem! Na dokončenie akéhokoľvek štýlu vždy použijem texturizačný sprej. Mám rád sprej Evo She-Bang-a-Bang alebo AG Tousled Textured.

Ideálne pre kučeravé vlasy

Francúzsky bob pre kučeravé vlasyInstagram @jayne_edosalon

Kučeravý francúzsky bob je ideálny pre kučeravé vlasy, pretože vytvára ilúziu plnších kučier. Opýtajte sa svojho kaderníka, aká dĺžka bobu bude najlepšie zodpovedať vášmu tvaru tváre. Tento typ strihu sa zvyčajne vykonáva na suchých, upravených vlasoch, pričom sa dosiahne rovnováha ich tvaru.

Vlnitý francúzsky bob

vlnitý francúzsky bob účesInstagram @erika.king_

Toto je o niečo dlhšia verzia francúzskeho bobu. Charakterizovaná dĺžkou padajúcou okolo čeľuste a odhaľovaním krku, spárovaná s jemným strapcom, ktorý pri zarámovaní tváre spása obočie – francúzsky bob má taký bez námahy krásny vzhľad..

Francúzsky účes Bob je textúrovaný a má jemnosť. Má nízke nároky na údržbu, ľahko sa upravuje a krásne tvaruje ako žiletka.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete nosiť tento účes hladký a rovný so super nafukovacími kudrlinami, alebo ho budete predvádzať svojimi charakteristickými rozcuchanými vlnami, neurobíte chybu v žiadnom zo štýlov. Najjednoduchšie na úpravu a najparížskejší vzhľad by boli rozcuchané rozstrapatené vlny.

Kevin Murphy má pre tento štýl úžasné produkty a moje obľúbené kombo po vysušení vlasov (alebo vyvalení sa z postele) na vzduchu používa Powder Puff, ktoré jemne vklepáva do korienkov, aby získalo objem a trochu do končekov, aby vytvorilo hebké, vzdušná textúra a potom ju dokončím pomocou Doo Over pre trvalú silu formovať a vytvárať dokonalú rozstrapatenú, chaotickú textúru.

Ďalšou možnosťou, ako dosiahnuť vzhľad, je skrútenie častí mokrých vlasov ľubovoľnej veľkosti a potom na zdôraznenie vlnitej textúry a pridanie objemu a držanie nastriekajte Eleven Australia’s Sea Salt Spray do korienkov a koncov. Nechajte uschnúť alebo rozptýliť na vzduchu.

Strih po bradu

Francúzsky bob po braduInstagram @mexikat

Stávka na strih po bradu vyhovuje dámam s oválnymi alebo štvorcovými tvárami. Tento účes po bradu je verziou francúzskeho bobu, ktorý je často spojený s okrajom.

Roztomilý Bob s ofinou

Roztomilý francúzsky bob s okrajomInstagram @katiepdxhair

Roztomilý bob s okrajmi je elegantný a moderný. Kratší bob vyzerá úchvatne na väčšine tvarov tváre, ale najmä na srdcových a oválnych tvárových tvaroch. Kratšie štýly sú zábavné, vyžadujú nízku údržbu a sú veľmi hravé.

Lichotenie pre okrúhlu tvár

Francúzsky bob pre okrúhly tvar tváreInstagram @weeklyyeg

Dámy, ktoré hľadajú účes, ktorý je lichotivý pre okrúhlu tvár, by mali zvážiť francúzsky bob. Francúzsky bob je krátky zostrih, ktorý je ostrihaný na úrovni vašej brady. Tento strih je štylizovaný často s okrajmi. Tento strih je všestranný, ľahko sa upravuje a lichotí.

About the author