Ako si nechať narásť vlasy (návod pre mužov)

Pánske dlhšie účesy, od brady až po dĺžku ramien, sú obľúbeným a atraktívnym vzhľadom. Je ľahké rozhodnúť sa nechať si narásť vlasy, ale tento proces neprebehne zo dňa na deň.

Aj keď mnoho doplnkov a produktov sľubuje, že vlasy rastú rýchlejšie a silnejšie, neverte tomu. Zdravá strava a životný štýl môžu prispieť k lepším vlasom, ale rastú stabilným tempom. Aj keď niektorí muži majú vlasy, ktoré rastú rýchlejšie ako ostatné, nie je to niečo, čo sa dá zmeniť.

Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je byť trpezlivý, požiadať o pomoc svojho holiča alebo stylistu a vyskúšať si počas cesty niekoľko skvelých nových lookov. Tu je návod, ako vyzerať dobre pri pestovaní vlasov pomocou tipov a fotografií z rastúcich vlasov Steva Vanna, ktoré ostrihal jeden z našich obľúbených holičov, Andrew má vlasy.

Ako pestovať vlasy pre mužov

1. Navštevujte holičstvo

Aby ste pri vypadávaní vlasov vyzerali dobre, navštívte svojho holiča alebo stylistu. Ak len niekedy uvidíte vo svojom kaderníctve krátke účesy, možno by bolo načase ísť niekam, kde máte viac skúseností s dlhšími štýlmi. Aj keď mnoho holičov a stylistov dokáže ostrihať každú dĺžku vlasov, niektorí sa špecializujú na kratšie strihy.

Dajte svojmu holičovi alebo stylistovi vedieť, že si chcete nechať narásť vlasy a aké máte ciele v oblasti vlasov. Bude používať tieto informácie a váš typ vlasov a tvar tváre na vytvorenie strihu, ktorý vyzerá dobre teraz i keď bude dlhší.

Pri pestovaní dlhých vlasov by malo stačiť zastrihnutie každé 2 až 3 mesiace alebo si rezervovať schôdzku vždy, keď sa vám vlasy zdajú byť mimo kontroly. Pravidelné zastrihávanie tiež udržiava končeky vlasov dobre vyzerajúce. V priebehu času sa konce štiepia a krepacujú. Odstrihnutie poškodených vlasov pomôže vlasom lepšie vyzerať a zdravšie rásť.

Začnite si nechať narásť dlhé vlasy

Ako si nechať narásť vlasy (návod pre mužov)

Tento pán sa rozhodol, že si nechá narásť vlasy a začne asi 5 palcov na vrchu. Pôvodné vlasy sú po stranách a vzadu podrezané Andrew má vlasy.

2. Začnite dlho hore

Ak vám rastú vlasy z krátkych vlasov, začnite tým, že budete mať boky a chrbát krátke. Rast vlasov v hornej časti je viditeľný dlhšie, zatiaľ čo boky a chrbát môžu začať rýchlo mulletovať. Ak je to to, do čoho idete, v pohode. Ak chcete dosiahnuť dlhé vlasy po celom tele, nechajte si najskôr narásť dlhé vlasy.

Keď sú vlasy na vrchu asi 4 palce dlhé, bude načase, aby vám začali rásť po stranách. Existuje mnoho vynikajúcich strihov a štýlov strednej dĺžky, ktoré vám pomôžu prejsť touto fázou rastu vlasov.

Šesť mesiacov dorastania vlasov

Je to o 6 mesiacov neskôr, teda asi o 3 palce dlhšie. Andrew má vlasy boky zostrihané nakrátko, zatiaľ čo vlasy na vrchu zostanú dlhé, ale ostrihané, aby si udržali tvar a zdravé špičky.

3. Vynechajte šampón

V priemere vlasy rastú asi o pol palca mesačne, celkovo 6 palcov za rok. To znamená, že počínajúc bzučivým strihom, môže trvať celý rok, kým sa dostane k ušiam, ešte dlhšie môže mužom po bradu trvať roky a kým sa dostane k ramenám. Preto je také dôležité starať sa o vlasy počas ich rastu.

Krátke vlasy vždy vyzerajú zdravo, pretože sú najnovším rastom a nepoškodené slnkom a štýlom. Hroty dlhých vlasov visia už niekoľko rokov. Aby vyzerali skvele, je to všetko o kondícii a pravidelných úpravách, aby konce vyzerali skvele a udržali tvar.

Mnoho vlasových profesionálov odporúča šampón úplne vynechať. Aj keď to nie je vždy možné pre chlapcov, ktorí sa po jednom alebo dvoch dňoch viditeľne mastia, môžete umývanie vlasov obmedziť. Najprv choďte každý druhý deň. Potom sa presvedčte, či vlasy tolerujú šampónovanie iba raz alebo dvakrát týždenne.

Ak sa korene namastia, je možné použiť suchý šampón na namočenie oleja a súčasne na korene dodať textúru a objem. Je to vynikajúci prípravok na vlasy pre stredných a dlhších mužov, aby sa v rýchlosti osviežili.

4. Pridajte kondicionér

Kondicionér je pre dlhšie vlasy nevyhnutnosťou. Nie je potrebné držať sa pánskych značiek. Nájdite ten, ktorý je na trhu pre váš typ vlasov, a vyskúšajte ho.

Všeobecným pravidlom na umývanie vlasov je držať šampón na pokožke hlavy a kondicionér na končekoch. Toto je výzva v prvých fázach rastu vlasov, takže s kondíciou začnite, keď sú vlasy dostatočne dlhé. Chcete šampón na odstránenie olejov z pokožky hlavy, ale nie na vysušenie ostatných vlasov, zatiaľ čo kondicionér môže vlasy zaťažiť až ku korienkom.

Nakoniec opláchnite chladnejšou vodou, pretože neodstráni toľko kondicionérov ako horúca voda.

9 mesiacov dorastania vlasov

Po ďalších 3 mesiacoch boky a chrbát narástli, aby vytvorili tento skvelý účes bočnej časti s veľkou dĺžkou v hornej časti. Dlhšie účesy môžu byť rovnako strapaté ako upravené, ako sa vám páči.

5. Nastanú trápne fázy

Tínedžerské roky môžu byť za vami, ale nepríjemné fázy nie sú úplne minulosťou. Každý, kto niekedy vyrástol z bzučivého strihu, vie, že existujú fázy, kedy vlasy trčia rovno. Aj keď to môžete minimalizovať dlhšími strihmi, môže sa stať, že vlasy úplne nespolupracujú.

Jediná cesta von je, takže pokračujte v raste a ono sa to vyrieši samo. Ak máte problém s úpravou účesu, kontaktujte svojho holiča alebo stylistu. Ozdoba, nový produkt alebo štýl môžu stačiť.

6. Prepnite svoje produkty

Väčšina pomád, voskov, pást je určená na úpravu krátkych vlasov. Majú veľa úschovy a často ich treba každý deň vyprať.

Stredne dlhé a dlhšie vlasy vyžadujú ľahšie výrobky, ktoré držia a tvarujú vlasy bez zaťažovania. Akonáhle prekonáte štýly vysokého objemu, vyhľadajte ošetrujúce krémy, séra alebo bezoplachový kondicionér, ktorý vám pomôže s dlhšími vlasmi..

15 mesiacov dorastania vlasov

Vďaka odbornej údržbe od Andrew má vlasy, nepríjemné fázy boli minimalizované. Je to všetko o nových zrážkach a úprave, pretože vlasy rastú dlhšie.

7. Objímte gumičku do vlasov

V určitom okamihu ich budú chcieť všetci muži s dlhými vlasmi uviazať. Od drdolu mladistvého po plné, pomocou elastických vlasov vytiahnite stredne dlhé až dlhé vlasy z cesty. Existuje toľko skvelých lookov, ktoré môžete vyskúšať, od polovičného drdolu cez polovičný chvost až po vrkoče a chvosty.

Na uviazanie vlasov nepoužívajte skutočnú gumičku. Priťahovanie vlasov, ktoré spôsobuje lámanie a vytrháva vlasy, bolestivo. Zaobstarajte si skutočnú gumičku do vlasov. K dispozícii sú jasné ako rôzne prírodné odtiene, ktoré splývajú s vlasmi.

8. Buďte trpezliví

Vyrastanie chĺpkov potrebuje čas a nič ho nemôže urýchliť. Užite si mnoho fáz rastu vlasov a strihov a štýlov, ktoré k nim patria. Všetky úpravy, česanie a styling sú dobrou praxou, keď sú vlasy dlhé.

Oplatí sa počkať. Dlhé vlasy môžu byť v skutočnosti menej náročné na údržbu ako kratšie pramene.

20 mesiacov dorastania vlasov

Tento pán začínal so stredne dlhými vlasmi a za menej ako dva roky dosiahol dlhé pramene. Vďaka pravidelným návštevám Andrew má vlasy, proces vyrastania vyzeral dobre na každom kroku. Tento strih je veľmi podobný predchádzajúcemu, ale je o niekoľko centimetrov dlhší.

Účesy pre rast vlasov

V počiatočných fázach dorastania chĺpkov bude fungovať akýkoľvek dlhší zostrih. Keď sa vlasy približujú k strednej dĺžke a k dlhším, môžu byť na kontrolu vlasov potrebné niektoré nové štýly. Zatiaľ čo niektorým chlapom sa páči strapatý vzhľad, vlasy môžu byť zároveň čisté a dlhé.

Tu je niekoľko vyrastajúcich účesov pre dlhé vlasy.

9. Potiahnite späť

Hayden Cassidy Hair

10. Prečešte

Cameron Tooyserkani

Zúžené zrážky s dlhšími vlasmi po stranách a chrbte sú obľúbeným štýlom a vynikajúcou voľbou pri pestovaní vlasov. Na vrchných vlasoch je možné tvarovať do bočnej časti alebo tento moderný hrebeň prehodiť na San Jose Shark Roy Good.

12. Quiff

Matthew Conrad

Dlhšie vlasy musia niekam ísť a jedna možnosť je hore. Tento quiff s bočnou časťou je štýlovým spôsobom nosenia stredných a dlhších zámkov. Niekoľko minút s fénom pomôže vlasom vydržať s menším počtom stylingových prípravkov.

Ak vlasy fénujete pravidelne, pred fénovaním použite sprej na ochranu pred teplom, ktorý vlasy ochráni pred poškodením, pretože dlho rastú.

Messy Sweep Späť

barbermikethomas dlhý pánsky účes

Mike Thomas

Tieto štýly unášané chrbtom a vetrom sú nové hladké vlasy. Je to jednoduchý štýl a veľmi štýlové.

Pompadour na dlhé vlasy

Mužský obrázok MENSPIRE & Upravovanie

Keď sú vlasy ešte dlhšie, je tento pompadour skvelým spôsobom, ako si vlasy vrátiť. Hladké alebo rozstrapatené, je to na vás.

12. Kliknite späť

Cameron Tooyserkani

Hokejové vlasy nikdy nevyzerali tak dobre. San Jose Shark Sorensen Marcus išiel na ďalšiu úroveň.

Štýly s hladkým chrbtom vyzerajú skvele v každej dĺžke a je možné ich jednoduchšie upravovať pomocou dlhých vlasov, pretože s výrobkom je väčšia plocha, s ktorou je možné pracovať..

Tento príspevok môže obsahovať odkazy na pobočky. Pre viac informácií si prečítajte naše informácie.

About the author