Ako natiahnuť alebo zmerať uši

Kozmetická poradkyňa a bývalá profesionálna kaderníčka Jayne pomáha mužom a ženám zlepšiť ich vzhľad už takmer 20 rokov..

Nič nevyzerá chladnejšie ako natiahnuté ušné lalôčiky.

Nič nevyzerá chladnejšie ako natiahnuté ušné lalôčiky.

"Caminos…" od ● Ignacio Brantt ● z flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Nič nevyzerá chladnejšie ako natiahnuté ušné lalôčiky, ale musíte ich poriadne natiahnuť, inak to môže mať za následok škaredú katastrofu. Tento článok vám ukáže, ako si bezpečne roztiahnuť uši.

Správny termín je "strečing" a nie "meranie," ale ako to nazvete, natiahnuté ušné lalôčiky vyzerajú cool, či už'si muž alebo žena.

Hoci to'Je to forma úpravy tela. Strečing je neškodný a zábavný, pokiaľ ho robíte správne. To'Väčšinou je to otázka času, ktorý si urobíte'neponáhľajte sa, bez ohľadu na to, ako veľmi sa tešíte.

Ale je to zábavné, voľba natiahnuť si uši nie je v žiadnom prípade nezáväzné rozhodnutie. Preto nad tým poriadne popremýšľajte, než začnete.

Čo potrebujete vedieť pred strečingom

Čo je "Bod z ktorého niet návratu?"

The "bod z ktorého niet návratu" je bod, v ktorom sa natiahnutý piercing nikdy nezmenší späť na pôvodnú veľkosť. Pre väčšinu ľudí áno's 00 g (pozrite si nižšie uvedenú prevodnú tabuľku rozchodov), ale môže to byť pre vás menej alebo viac – každý je iný. To znamená, že chirurgický zákrok môže byť jediným spôsobom, ako zatvoriť natiahnuté ušné lalôčiky, aj keď to neurobíte'neprekračovať rámec toho, čo pre väčšinu ľudí znamená "bod z ktorého niet návratu."

Ak od začiatku viete, že natiahnuté uši budú jedného dňa nevhodné v určitých aspektoch vášho života, don't natiahnuť. Náušnice a falošné zátky sú pre vás lepšou voľbou.

Účinky zjazvenia

Jedným z dôvodov, prečo sa natiahnutý piercing nemusí zmenšiť alebo znova zavrieť, je zjazvenie, ktoré je spôsobené príliš rýchlym naťahovaním a/alebo vkladaním príliš veľkých šperkov..

Poškodenie sa vyskytuje pod kožou, takže môžete'vlastne vidieť čo'deje sa to, ale môžete to cítiť. Ak pociťujete bolesť, prestaňte s tým'robíte to, vložte späť svoje šperky menšieho rozchodu a počkajte mesiac, kým sa budete ďalej naťahovať.

Ďalším problémom je, že zjazvené tkanivo môže sťažiť alebo takmer znemožniť ďalšie natiahnutie.

Jazvám môžete ľahko predísť tým, že sa veľmi pomaly a jemne natiahnete.

Čo je a "Vyfúknuť?"

Ak vložíte príliš veľké šperky, piercing sa sám zapne a vytvorí škaredú deformáciu. Tomu sa hovorí a "sfúknuť." Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je vrátiť sa k šperkom menšieho rozchodu a dúfať, že sa to opraví. Ak tu'po niekoľkých dňoch sa nič nezlepší, poraďte sa s piercerom.

Konverzná tabuľka meradla

Meradlo

Milimetre

Palce

20 g

0,8 mm

1/32"

18 g

1,0 mm

5/128"

16 g

1,2 mm

3/64"

14 g

1,6 mm

1/16"

12 g

2,0 mm

5/64"

10 g

2,4 mm

3/32"

8 g

3,2 mm

1/8"

6 g

4,0 mm

5/32"

4 g

5,0 mm

3/16"

2g

6,0 – 6,5 mm

1/4"

0 g

8,0 mm

1/3"

00g

9,0 – 10,0 mm

3/8"

 

11,0 mm

16. 7."

 

12,7 mm

1/2"

 

14,0 mm

16. 9."

 

16,0 mm

5/8"

 

19,0 mm

3/4"

 

22,0 mm

7/8"

 

25,0 mm

1"

Čo potrebujete na natiahnutie uší

 • Zúženie vo veľkosti alebo rozchode, ku ktorému chcete natiahnuť uši (zúženie sú dlhé napínacie nástroje kužeľovitého tvaru, nazývané tiež "nosítka" alebo "expandéry")
 • Mäsové tunely (používajte iba neporézne materiály, ako je sklo, nehrdzavejúca oceľ alebo titán, a don't nepoužívajte dvakrát rozšírené zátky najmenej dva týždne po natiahnutí)
 • Tekuté antibakteriálne mydlo lekárskej kvality
 • Soľný roztok
 • Pšeničné klíčky alebo jojobový olej

Primárny krok strečingu: Piercing

Kým na strečing vôbec pomyslíte, musíte si prepichnúť uši. Vykonajte to piercerom – klenotníkom'pištoľ pravdepodobne prerazí šikmo, čo sťažuje naťahovanie.

Nikdy by ste nemali naťahovať piercing, pokiaľ nie je úplne zahojený, preto si dajte prepichnúť uši najmenej dva mesiace predtým, ako sa začnete naťahovať.

S akým rozchodom by ste sa mali začať naťahovať?

 • Ak vám klenotník prepichol uši pištoľou, máte piercing 18 alebo 20 g. V takom prípade môžete začať s naťahovaním na 14 alebo 16g.
 • Ak ste si dali prepichnúť uši v piercingovom štúdiu, oni'je to pravdepodobne 14 alebo 16 g, čo znamená, že môžete začať s 12 g.
 • Opýtajte sa piercera, ak nie'Neviem, akú veľkosť majú tvoje piercingy v súčasnosti.
 • Natiahnite uši vždy po jednom meradle a medzi každým strečingom nechajte aspoň mesiac.

Mäsové tunely a zúženia.

Mäsové tunely a zúženia.

Jayne Lancer

Ako natiahnuť uši

Prvý krok: Zjemnite tkanivo

Začnite tým, že si naparíte kúpeľ alebo sprchu na zmäkčenie tkaniva. To uľahčuje proces naťahovania.

Krok dva: Vyčistite

 • Zúženie, šperky, ušné lalôčiky a ruky dôkladne umyte antibakteriálnym mydlom lekárskej kvality.
 • Aby ste si boli úplne istí, že je všetko sterilné, môžete variť kovové zúžené predmety a šperky alebo k nim držať plameň. Len sa uistite, že oni'pred manipuláciou alebo vložením vychladli.

Krok tri: Namažte

 • Na ušný lalôčik a zúženie si naneste tekuté antibakteriálne mydlo.
 • Môžete si kúpiť lubrikanty navrhnuté špeciálne na strečing, ale antibakteriálne mydlo je dobré ako čokoľvek iné.
 • Čokoľvek robíte, nie'Nepoužívajte olej alebo výrobky na báze oleja, ako je vazelína-množia baktérie a spôsobujú infekciu.

Krok štyri: Vložte kužeľ

 • Zúženie vložte do svojho piercingu tak dlho, ako to bude možné, bez sily, potom ním pomaly a jemne pohybujte sem a tam. S rozšírením piercingu by ste mali pocítiť mierne brnenie.
 • Ak cítite čo i len najmenšie nepohodlie, vy'pracuje príliš rýchlo. V takom prípade zúženie zafixujte pomocou O -krúžkov a počkajte hodinu alebo dve, kým sa ucho neupokojí.
 • Ak vás ucho začne bolieť a zapáliť, vráťte staré šperky a počkajte mesiac, kým sa znova pokúsite natiahnuť..
 • Pretože oni'pretože nie sú vyváženého tvaru a hmotnosti, zužujúce sa fazety nie sú vhodné ako trvalé šperky. Ak chcete použiť napínací nástroj ako šperk, potrebujete špirálu, ktorá funguje rovnako ako kužeľ.

Krok päť: Vložte šperky

 • Keď je široký koniec zúženia v jednej rovine s vašim ušným lalôčkom, pomocou uvoľneného tunela na mäso ho zatlačte priamo cez.
 • Keď kužeľ vypadne, vo vašom piercingu mal zaujať miesto mäsový tunel.

Ak chcete použiť strečingový nástroj ako šperk, potrebujete špirálu, ktorá funguje rovnako ako zúženie.

Ak chcete použiť napínací nástroj ako šperk, potrebujete špirálu, ktorá funguje rovnako ako kužeľ.

"-" od allnightavenue z flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Následná starostlivosť

Ak ty'poriadne si natiahol uši

 • Ak ty'poriadne si natiahol uši, nebude krv ani bolesť.
 • Nechajte svoje uši pár dní v pokoji, kým sa väčšie šperky nebudú cítiť pohodlne alebo nie'necítiť sa utiahnuto Potom piercing a šperky denne čistite antibakteriálnym mydlom. Ak nie't, kožný maz a odumreté kožné bunky sa budú hromadiť a môžu spôsobiť infekciu.
 • Natiahnuté piercingy môžete tiež masírovať jojobovým olejom alebo olejom z pšeničných klíčkov, aby ste stimulovali obeh a urýchlili proces hojenia, ale počkajte, kým sa nové šperky nebudú cítiť pohodlne..

Ak pociťujete bolesť a bolestivosť

Ak pocítite bolesť a bolestivosť, urobte to's pravdepodobne výsledkom príliš rýchleho naťahovania alebo vkladania príliš veľkých šperkov.

 • Väčšie šperky ihneď vytiahnite a nahraďte predchádzajúcimi menšími šperkami.
 • Šperky a zapálený piercing čistite denne antibakteriálnym mydlom, ako aj kúpaním piercingu vo fyziologickom roztoku na päť až desať minút. Roztok si môžete buď zmiešať sami s morskou soľou a vodou, alebo si ho kúpiť v lekárni.
 • Ak bolestivosť pretrváva po dvoch alebo troch dňoch, obráťte sa na piercera alebo lekára.
 • Don'Skúste sa znova natiahnuť, kým sa vaše ucho úplne nezotaví, čo môže trvať až šesť týždňov.

Natiahnuté ušné lalôčiky vyzerajú skvele, či ste muž alebo žena.

Natiahnuté ušné lalôčiky pôsobia cool, či už'si muž alebo žena.

"Gabriele z Bologne, TALIANSKO – lalok naťahujúci sa xxl" z wikimedia.com (CC BY 2.0)

Strečing metódou tejpovania

Po vás'Ak ste natiahnutí na 6 alebo 4 g, možno budete chcieť ďalej expandovať pomocou metódy nahrávania. Napriek tomu, že sú zúženia k dispozícii až do veľkosti jedného palca, metóda nahrávania je pohodlnejší a jemnejší spôsob naťahovania.

Stačí navinúť dve alebo tri vrstvy lepiacej pásky alebo PTFE pásky okolo vašej zástrčky alebo mäsového tunela a nové vrstvy pridávať raz za dva alebo tri týždne..

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2014 Jayne Lancer

Komentáre

Jayne Lancer (autor) zo západného Londýna, Veľká Británia, 13. júna 2014:

Ďakujem, Misterhollywood!

John Hollywood z Hollywoodu, CA 12. júna 2014:

Zaujimavy clanok Vždy ma zaujímalo, ako sa to robí. Venujete tomuto centru veľa času a ukazuje sa to!

About the author