Ako natiahnuť piercing

Jami je online spisovateľ už niekoľko rokov. Jej články sa zameriavajú na všetko, od údržby domácich zvierat až po piercing do uší.

Tu sú moje rozchodníky po natiahnutí!

Tu sú moje rozchodníky po natiahnutí!

Jami Johnson

Čo je strečing?

Strečing (bežne známy aj ako meranie) je forma úpravy tela, pri ktorej sa natiahne zahojený piercing, aby sa doň zmestili väčšie šperky..

Čo je úprava tela?

Úprava tela je zámerná zmena jedného'telo z akéhokoľvek iného ako lekárskeho dôvodu, ako je estetika, sebavyjadrenie, náboženské účely, kultúrne účely (právo na priechod) atď..

Zužuje sa a špunty, veľkosti 8 g (najmenšie) až 1/2

Zužujúce sa zátky a hmoždinky, od 8 g (najmenšie) do 1/2 palca (najväčšie)

Jami Johnson

Zužuje sa, veľkosť 2g a veľkosť 7/16

Zužuje sa, veľkosť 2g a veľkosť 7/16 “

Jami Johnson

Čo je to meradlo?

Meradlo je veľkosť šperku pre menšie piercingy

Rozmery meradla

Veľkosť meradla milimetre

20 g

0,8 mm

18 g

1,0 mm

16 g

1,2 mm

14 g

1,6 mm

12 g

2,0 mm

10 g

2,4 mm

8 g

3,2 mm

6 g

4,0 mm

4 g

5,0 mm

2g

6,0 mm – 6,5 mm

0 g

8,0 mm

00g

9,0 mm – 10,0 mm

Ako začať strečing

Menšie veľkosti šperkov sa merajú buď v meradlách, alebo v milimetroch. Veľkosti meradiel sa pohybujú od 20 g do 00 g (alebo 0,8 mm až 10 mm), 20 g je najmenší a 00 g je najväčší.

Predtým, ako začnete naťahovať svoj piercing, musí byť úplne zahojený a musíte vedieť, akú veľkosť už má. Čerstvé piercingy do ušných lalôčikov majú najčastejšie veľkosť 20 alebo 18.

  • Akonáhle je čerstvý piercing úplne zahojený, môžete začať proces naťahovania postupným zvyšovaním veľkosti prsteňa alebo meradla, ktoré nosíte.
  • Vymeňte aktuálny ukazovateľ veľkosti za iný'je o jednu veľkosť vyššie.
  • Nikdy nepreskočte veľkosti; môže to spôsobiť trvalé poškodenie.
  • Kužele sa spravidla používajú na napínanie piercingu, ak je mierka 00 alebo menšia.
  • Po zmene veľkosti dajte svojim ušiam pár týždňov na to, aby sa prispôsobili.
  • Pred opätovným naťahovaním sa vždy presvedčte, či je čerstvo natiahnutý merač uzdravený.
  • Opakujte postup, kým nedosiahnete požadovanú veľkosť.

Veľkosti konektorov

Milimetre palce

11,0 mm

16. 7."

12 mm – 12,7 mm

1/2"

14,0 mm

16. 9."

16,0 mm

5/8"

19,0 mm

3/4"

22 mm

7/8"

25 mm

1"

Ako sa natiahnuť okolo 00 g: väčšie veľkosti (palce)

Akonáhle natiahnete piercing okolo 00 g, vy'Začnem merať úseky v milimetroch a palcoch namiesto meradiel. Pri veľkostiach väčších ako 00 g je najlepším spôsobom natiahnutia silikónové zátky – v tomto mieste by ste už nemali používať zúženie.

Natiahnutie piercingu cez rozmery meradla je ťažšie a je väčšia pravdepodobnosť, že dôjde k prasknutiu alebo inému poškodeniu piercingu.

Následná starostlivosť

Vždy sa starajte o čerstvo natiahnutý piercing. Denné čistenie natiahnutého piercingu pomôže znížiť pravdepodobnosť infekcie a umožní, aby sa úsek správne a rýchlo zahojil.

Po natiahnutí by nemalo dôjsť k krvácaniu ani bolesti. Ak to zaznamenáte, okamžite znížte veľkosť.

Čo je výbuch?

Pripichnutie piercingu nastáva vtedy, keď sa piercing natiahne príliš rýchlo (opäť najčastejšie v ušných lalôčikoch) a fistula (kožný tunel) sa vytlačí von zo zadnej strany piercingu, čo spôsobí neestetický „ret“ na okraji piercingu..

Ako vyliečiť výbuch

Existuje množstvo tipov a rád na spôsoby, ako vyliečiť prepichnutie piercingu, ale pri liečbe prasknutia je prvým krokom okamžité vyčistenie poškodeného piercingu a zmenšenie veľkosti na menší rozchod alebo veľkosť..

Po vyčistení a zmenšení veľkosti fúkania sa nedotýkajte poškodeného piercingu ani sa s ním nehrajte, s výnimkou použitia oleja z vitamínu E (a/alebo vyčistenia postihnutej oblasti). Nepokúšajte sa naťahovať, kým sa fúkanec nezahojí.

Ako tomu zabrániť

Niektoré výbuchy sa nikdy úplne nezahoja, takže je najlepšie predchádzať tomu, aby sa niečo stalo. Aby ste tomu zabránili, buďte pri strečingu opatrní: Piercing vždy naťahujte pomaly a nikdy nepreskakujte veľkosti.

Výfuku môžete zabrániť aj tým, že sa v sprche vždy natiahnete (teplá voda urobí pokožku pružnejšou) a/alebo pomocou lubrikantu (ktorý tiež urobí pokožku pružnejšou). Vždy by ste mali nechať natiahnutý piercing liečiť sa vo svojom vlastnom čase. Nikdy sa nepokúšajte naťahovať, kým sa ten predchádzajúci nezahojí.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

Laura Brownová z Barrie, Ontario, Kanada 21. marca 2013:

Ja'nie som prenikavý fanúšik. Niektoré z nich vyzerajú pekne, ale niektoré sú príliš ďaleko. Ja'Videli sme natiahnuté uši, kde je chlopňa pokožky suchá a stiahnutá. Prevracia mi žalúdok. Trochu kože ucha, ktorá zostala na okraji, vyzerá ako tenká koža, ktorá sa chystá prasknúť. môžem'nezaoberať sa ľuďmi, ktorí to majú – zameriavam sa skôr na ich ucho, než na to, čo sa mi pokúšajú povedať. Ja'Nie som proti úprave tela, len nie'nechcem to vidieť, keď to vyzerá bolestivo alebo sa mi to páči's bude potrebovať stehy/ chirurgický zákrok na ich opravu.

Zdá sa, že naťahovanie uší je veľmi obľúbené. Ja'čakám, kým to prejde na krk, kde nosia stále viac kovových krúžkov okolo krku. Ja'Som si istý, že to prinesie späť aj japonské chodidlo. Niekto bude musieť nájsť nový extrém.

About the author