Dermálny piercing: obrázky, postup, následná starostlivosť a riziká

Dermálny piercing tváre

Dermálny piercing tváre

Wikipedia Commons

Čo je dermálny piercing?

Dermálny piercing, známy tiež ako mikrodermálny piercing alebo jednobodový piercing, je piercing, ktorý leží na akomkoľvek plochom povrchu tela a drží na mieste pomocou dermálnej kotvy, ktorá je nainštalovaná pod kožou. Bežné piercingy pre telo majú vstupné a výstupné body pre šperky, ale pri dermálnom piercingu šperky sedia na povrchu a sú zaistené kotvou, ktorá je vložená do dermálnej vrstvy (pod dužinou). To vytvára dojem, že na povrchu pokožky sú malé guľôčky.

Tento typ povrchového piercingu je v dnešnej dobe populárny, pretože ho je možné umiestniť na takmer akýkoľvek plochý povrch tela, čo vám umožňuje ozdobiť oblasti, ktoré je ťažké prepichnúť, pravidelným piercingom.

Môžete vytvárať vzory pomocou viacerých dermálnych polotovarov alebo môžete tiež pripevniť ozdobu, ktorá je obľúbená pri dermálnych piercingoch prstov. Možnosti prispôsobenia sú nekonečné!

Ako sa robia dermálne piercingy?

Ak ste v tomto type úpravy tela úplným nováčikom, zaujíma vás, ako funguje dermálny piercing.

Pretože neexistuje žiadny výstupný bod, šperky sa dostanú do tela a potom ich držia na mieste pomocou kotvy, ktorá je vložená pod povrch pokožky. Na odstránenie malého kúska vašej dužiny sa používa buď ihla alebo dermálny punč, ktorý v koži vytvorí malý otvor. Potom sa do oblasti vloží nožná alebo okrúhla dermálna kotva. Nakoniec sa šperky priskrutkujú na kotvu.

Vloženie dermálneho piercingu

Vloženie dermálneho piercingu

Inštalácia dermálneho piercingu pomocou ihiel

Inštalácia dermálneho piercingu pomocou kožnej ihly je podobná ako pri iných konvenčných piercingových postupoch, ale ihla vytvára v koži namiesto otvoru iba vrecko v tvare L.

Proces:

 1. Táto oblasť sa sterilizuje chirurgickým čistením.
 2. Pre presnosť je oblasť označená atramentom.
 3. Ihla sa vloží do kože a potom sa vytiahne. (Tým sa vytvorí vrecko alebo vrecko, do ktorého sa vloží kotva.)
 4. Pomocou klieští piercer vloží základnú dosku kotvy do otvoru alebo vrecka, ktoré boli vytvorené skôr. Kotva je zatlačená dovnútra, kým nie je úplne pod kožou a rovnobežná s povrchom.
 5. Šperk sa potom naskrutkuje na hlavu skrutky. Niekedy sú šperky pred procedúrou pripevnené.

Poznámka: Použité ihly musia byť špeciálne vyrobené na piercing alebo lekárske zákroky. Výber vhodnej veľkosti ihly závisí od umiestnenia piercingu a anatómie klienta's pokožkou.

Dermálny piercing s dermálnym punčom

Keď sa dermálny piercing urobí razníkom, vrecko sa vyrobí iným spôsobom.

Pri použití ihly sa vrecko vyrobí oddelením kože, ale pri použití dermálneho razidla sa vrecko vyrobí tak, že sa z neho odstráni kúsok tkaniva. Potom sa vloží základná doska, kotva a šperky.

Mikrodermálne piercingy sa častejšie vykonávajú pomocou dermálneho razidla, pretože úder je menej bolestivý. Je tiež bezpečnejší ako ihla, pretože má ochranný mechanizmus, ktorý zabraňuje vpichu piercingu príliš hlboko do pokožky.

Poznámka: Používanie dermálnych úderov nelekárskym personálom nie je na niektorých miestach legálne.

Čo's Rozdiel medzi povrchovým piercingom a dermálnym piercingom?

Väčšina ľudí používa výrazy dermálny piercing a povrchový piercing na to isté, ale zvyčajne, keď ľudia hovoria o povrchových piercingoch, hovoria o piercingu s činkou, ktorý sedí na povrchu kože..

Na rozdiel od bežných dermálnych piercingov (mikrodermálnych implantátov) sú povrchové piercingy (transdermálne implantáty) invazívnejšie a majú vstupný a výstupný bod. Namiesto toho, aby boli šperky zaistené kotvou, je do mäsa vložená činka tak, aby oba konce činky trčali z kože, zatiaľ čo stredná tyč sedí pod dužinou. Aby piercing uvoľnil miesto pre šperky, pritlačí kožu a prestrčí ihlu, aby sa vytvorila priechodná cesta.

Povrchové piercingy

Ako zostanú dermálne piercingy na mieste?

Dermálna kotva má základňu, ktorá drží šperky v 90-stupňovom uhle. Táto základňa má v sebe otvory (niektoré malé a niektoré veľké). Keď je kotva umiestnená pod povrch dermis, koža sa začne hojiť okolo kotvy a otvorom prerastie nová koža, ktorá sa prichytí k koži na druhej strane. Pretože koža prerastá dierou, kotva by mala zostať na svojom mieste bez toho, aby sa pukala.

Riziko migrácie a odmietnutia

Zo všetkých typov piercingov je dermálny piercing najnáchylnejší k migrácii a nakoniec k odmietnutiu. To znamená, že skôr ako koža môže vyrásť okolo šperkov, telo sa tomu ubráni "cudzí predmet" zatlačením šperkov bližšie k povrchu pokožky, kým nie sú úplne odstránené.

Dermálnym implantátom hrozí vysoké riziko odmietnutia, pretože nedokážu preniknúť hlboko do pokožky. Čím menej pokožky udrží šperky na mieste, tým je väčšia pravdepodobnosť, že ich telo vytlačí.

Ako udržať dermálny piercing na mieste?

Bohužiaľ, niektorí ľudia'Telá odmietnu všetko, takže ak raz zažijete odmietnutie, pravdepodobne sa to stane znova. Vďaka tomu môžete podľa týchto tipov minimalizovať šance na odmietnutie.

 • Vyberte si oblasť na tele s väčšou pokožkou. Miesta, kde sú šperky pravdepodobne odmietnuté, zahŕňajú hrudnú kosť, kdekoľvek na tvári, zátylku a oblasti hrdla (alias piercing do madisonu). Chrbát alebo stehná sú oblasti, ktoré je najmenej pravdepodobné, že ich odmietnu, pretože je tu viac pokožky, s ktorou je možné pracovať.
 • Skúste použiť titán alebo niób namiesto nehrdzavejúcej ocele.
 • Ak vám ide o povrchový piercing, vyskúšajte väčší rozchod. 16- a 18-činkové činky sú malé a častejšie migrujú ako 14 alebo 12.

Piercing do lícnej kosti

Piercing do lícnej kosti

Druhy mikrodermálnych šperkov

 1. Dermálne kotvy: Existujú dva typy dermálnych kotiev. Existuje dermálna kotva s plochými nohami a odroda so zaoblenou základňou. Ten s nohami je bezpečnejší, pretože noha je šikmá, takže je menej pravdepodobné, že vám vyskočí priamo z kože.
 2. Dermálne topy: Jedná sa o šperky, ktoré sú naskrutkované na vrchu kotvy. Toto je možné zmeniť. Obvykle vám piercer zaskrutkuje a odskrutkuje mikrodermálny čap, pretože vyžaduje starostlivé manévrovanie. Ak nie'Nechcete sa dostať do problémov, keď ste videli piercer zakaždým, keď chcete zmenu, skúste si zaobstarať magnetický vrch.
 3. Činky: Mikro činky sú preferované pre povrchové piercingy, ktoré majú vstupný a výstupný bod na povrchu kože.
 4. Kožní potápači: Kožný potápač má špičatú základňu a na vrchu šperky. Na vloženie piercer urobí bioptický úder, aby vytvoril vrecko, kde bude sedieť základňa. Akonáhle sa koža uzdraví, šperky nemožno zameniť.

Kovy:

 1. Titán alebo eloxovaný titán: Toto je najbezpečnejšia možnosť pre ľudí s citlivou pokožkou. Je najmenej pravdepodobné, že spôsobí podráždenie. Eloxovaný titán je akýkoľvek kov, ktorý je potiahnutý titánom.
 2. Nerezová oceľ chirurgickej triedy: Toto je najobľúbenejší materiál používaný na zdobenie tela. Je to bezpečné, ale existuje šanca, že to môže spôsobiť podráždenie.
 3. Niób: Rovnako ako titán, aj niób je hypoalergénny a nekorozívny.

Dermálny piercing do krku

Dermálny piercing do krku

Čas uzdravenia

Doba hojenia je jeden až tri mesiace, ale v závislosti od miesta môže trvať aj dlhšie. Počas tejto doby je dôležité chrániť piercing pred vytiahnutím, pohybom alebo náhodným vybratím. Piercing sa môže zachytiť o oblečenie alebo uteráky, preto treba dávať pozor pri sušení tela. Je potrebné vyhnúť sa tkaninám s malými otvormi.

Pre ďalšie informácie o Dermálne piercingové obrázky následnú starostlivosť, prečítajte si článok v odkaze.

Príklady dermálneho piercingu

Následná starostlivosť

 • Po dokončení postupu piercingu je oblasť pokrytá obväzom alebo náplasťou až na niekoľko dní.
 • Potom by ste mali oblasť dvakrát denne čistiť pomocou domáceho roztoku morskej soli. ¼ čajovú lyžičku nejodizovanej soli rozpustite v jednej šálke teplej vody a pomocou čistej vatovej tyčinky miesto navlhčite. Roztok môžete nastriekať aj na piercing. Jemne osušte miesto vreckovkou alebo papierovou utierkou tampónom. Pri každom čistení piercingu je potrebné použiť novú vreckovku alebo papierovú utierku, pretože použité uteráky a vreckovky môžu hromadiť nečistoty a baktérie, čo spôsobí infekciu.
 • Vyhnite sa používaniu mydiel, pretože schnú. To'je v poriadku, ak sa mydlová voda dostane na piercing v sprche, ale nie'neaplikujte mydlo priamo na oblasť.
 • Z času na čas môžete vatovým tampónom vkvapkať na oblasť zriedený olej z čajovníka. Olej z čajovníka je prirodzene protiplesňový a antibakteriálny, ale nadmerne ho nepoužívajte, pretože môže veľmi vysušovať.
 • Kôrka je normálna. Nemali by ste si ho vyberať ani sa ho snažiť odstrániť násilím. Jednoducho ho očistite fyziologickým roztokom, aby bola oblasť bez baktérií.
 • Starostlivo dodržiavajte tieto pokyny, aby ste skrátili dobu hojenia. Ak ste neopatrní, spôsobíte infekciu, ktorá predĺži proces hojenia.

Výmena dermálneho piercingu

Mali by ste si nechať zmeniť piercing od profesionálneho piercera, je však možné aj to, že si ho urobíte sami. Jediná vec, ktorú si treba uvedomiť, je, že sila môže pohybovať kotvou a spôsobiť jej uvoľnenie. Urobte to na vlastné riziko!

 1. Sterilizujte oblasť.
 2. Pomocou prstov alebo klieští odskrutkujte hornú časť (tip: ľavú časť môžete uvoľniť).
 3. Ak sa základňa kotvy pohybuje, držte kotvu dole.
 4. Naskrutkujte nový vrch kotvy (tentoraz zaskrutkujte doprava).
 5. Očistite oblasť fyziologickým roztokom a jemne osušte.

Odstránenie dermálneho piercingu

Ak chcete odstrániť dermálny piercing, mali by ste získať pomoc od profesionálneho piercera. Neodstraňujte ho sami doma.

Existujú dva spôsoby odstránenia:

 1. Oblasť piercingu sa jemne masíruje, aby sa piercing vytlačil z jeho miesta. Prerážka skrúti kotvu, aby rozbila kožu a umožnila jej odstránenie.
 2. Ak je piercing starý, odstránenie môže byť ťažšie, pretože v oblasti platne mohli narásť tkanivá. V tomto prípade piecer urobí malý rez pomocou skalpelu alebo pomocou pinzety to vyrieši. Na minimalizáciu bolesti je možné použiť anestetiká. Mali by ste očakávať zjazvenie.

Väčšina tragusových piercingov sú piercingy do chrupaviek, pri ktorých šperky prechádzajú chrupavkou v oblasti tragusu vášho ucha. Vertikálne piercingy tragus prechádzajú iba cez kožu.

Väčšina tragusových piercingov sú piercingy do chrupaviek, pri ktorých šperky prechádzajú chrupavkou v oblasti tragusu vášho ucha. Vertikálne piercingy tragus prechádzajú iba cez kožu.

Wikipedia Commons

Riziká dermálneho piercingu

 1. Poškodenie tkaniva: Primárnym rizikom dermálneho piercingu je poškodenie tkaniva, najmä ak piercing robí iná osoba ako profesionálny odborník na úpravu tela. Dermálna vrstva obsahuje nervy a krvné cievy, ktoré môžu byť poškodené, ak nie je piercing správne nainštalovaný. Ak je piercing nainštalovaný príliš hlboko v koži, môže stiahnuť vrstvy pokožky k sebe, čo spôsobí zapuzdrenie. Ak je piercing príliš plytký, môže migrovať. Počas hojenia je dôležité vyhnúť sa krúteniu alebo ťahaniu implantátu alebo jeho zachytávaniu o oblečenie alebo uteráky.
 2. Infekcia: K infekcii môže dôjsť vtedy, ak použité zariadenie nie je sterilizované alebo ak piercing nie je pravidelne čistený. Infekcia hlbších vrstiev kože a tuku, nazývaná celulitída, môže byť spôsobená vzduchom prenášanými baktériami, ktoré infikujú miesto vpichu počas postupu. Medzi príznaky infekcie patrí zápal okolia, začervenanie, vyrážka, hnis a/alebo bolesť. Ak sa u vás vyskytnú tieto príznaky, ihneď sa poraďte so svojím lekárom. Môžu sa podať antibiotiká.
 3. Hypergranulácia: Jedná sa o červený hrbolček, ktorý sa objavuje okolo fistuly (diera vo vašej koži, kde sú umiestnené šperky). K hypergranulácii dochádza vtedy, ak sú šperky príliš tesné alebo je na oblasť príliš veľký tlak. Nezakrývajte piercing príliš; nechaj to dýchať Ak je váš povrchový piercing v oblasti, kde nosíte tesné oblečenie (napríklad oblasť okolo pásu), noste voľnejšie oblečenie. Niekedy môže byť príčinou aj pevne priskrutkovaná horná časť kotvy. Ak máte podozrenie, že je vrch priskrutkovaný príliš tesne, vráťte sa k pierceru a požiadajte ho, aby ho uvoľnil. Nesnažte sa ho uvoľniť sami, kým sa ešte liečite.
 4. Zjazvenie: V prípade, že šperky odstránite alebo budú odmietnuté, môže sa v okolí objaviť zjazvenie. Aby ste znížili zjazvenie, udržujte oblasť čistú a zvlhčujte jemným olejom, akým je jojobový olej. Ak už došlo k hlbokému, trvalému zjazveniu, je možné minimalizovať výskyt zjazvenia pomocou dermálnych výplní s kyselinou hyalurónovou podávaných kvalifikovaným odborníkom..

Referencie

 1. Káva, Maude. "Druhy piercingových ihiel." LiveStrong. 18. júla 2017. Prístup 30. októbra 2017.
 2. Dickerson, Jamie. "Jednobodový piercing, " Modrý butik. 22. februára 2012. Prístup 30. októbra 2017.
 3. Hudson, Karen L.. "Piercing Guide-povrchové implantáty-kotvy, dermálne a mikro-dermálne." Naživo. 3. december 2016. Prístup 30. októbra 2017.
 4. Prime Health Channel, "Dermálny piercing – obrázky, postup, infekcia, hojenie a následná starostlivosť." 19. februára 2011. Prístup 30. októbra 2017.
 5. "Čo's Rozdiel medzi povrchovým a dermálnym piercingom," Takmer slávny piercing. Prístup k 30. októbru 2017.
 6. Laura, "Všetko, čo potrebujete vedieť o dermálnom piercingu," Bolestivé radosti. 27. augusta 2014. Prístup 30. októbra 2017.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2013 Dr Rajesh

Komentáre

Eva 14. novembra 2014:

Pred viac ako rokom som dostal na tvár dermálny piercing. Kedysi ležal priamo na koži, ale teraz sa pomaly blíži. Myslel som si, že keď tvoje telo odmietne piercing, stane sa to okamžite. Didn'Nechápem, že sa to môže diať tak pomaly. Ak to's čím'deje sa to so mnou, tiež by som to mohol odstrániť. To'je veľmi sklamaním! 🙁 Ale myslím, že musíte vziať do úvahy, že vaše telo môže odmietnuť dermálny piercing, ak sa ho rozhodnete získať. Stojí to za to?'neviem … milujem svoj piercing; však to'vychádza.

Leanne 7. novembra 2014:

Mal som kožu viac ako rok, iv som ju dostal na zápästie a iv som mal niekoľko infekcií, táto musí byť najbolestivejšou infekciou, aj keď je na dotyk opuchnutá a okolo nej červený kruh, ktorý sa zväčšuje 🙁

Keisha Hunter z Kingstonu na Jamajke 1. novembra 2014:

Au! Milujem piercing, ale niektoré sa mi zdajú trochu moc! Ja'rád by som mal tie dolné časti chrbta, ale i'Som príliš bezstarostný na to, aby som zabúdal na opatrnosť pri obliekaní, sedení atď. Ďakujem vám, priatelia…

Sheyanne 7. októbra 2014:

V prednej špirále mám kožu. Záleží len na tom, kam to pôjdeš urobiť. Mám 2 kožné a tretí (horný) je pravidelný piercing, ktorý vychádza zo zadných strán.

Úprimne mám pocit, že dostať kožu do ucha je to najhoršie miesto, kde ich môžete dostať. To'Už niekoľko mesiacov sa pokúša uzdraviť a nemá šťastie.

Ale pre ostatných ľudí áno. To sú kožné

jennelle 10. júla 2014:

Na bokoch mám štyri kožné priedušky a dve sa potápajú … Ī bojím sa'Neviem, čo mám robiť .. Dokonca sa bojím, že ich odstránim, čo mám robiť?

Amanda 7. júna 2014:

Trojnásobná DERMÁLNA ochrana proti špirále, ak piercing nie'nemá výstupný bod'je dermálny piercing..

Ezza 17. mája 2014:

Prvé obrázky sú vlastne trojitý piercing ANTI helix, nie špirály a nie kože.

Breanna 19. apríla 2014:

Mám 6 koží 2 na chrbte 2 na golieri 1 na boku a 1 na boku. Ten na mojom boku sa začína potápať a je jemný na dotyk. Mám túto konkrétnu kožu asi 3 mesiace. Nemôžem povedať, či je to červené, pretože je to na čiernom a sivom tetovaní. Žiadna z ďalších 5 kožných to nerobí. Len nedávno som sa opäť začala opaľovať na soláriu, používam opaľovacie mlieko a pri opaľovaní som si aj ľahla na brucho. Mohlo by to byť dôvod, prečo sa mi pokožka na boku prekrýva kvôli pleťovej vode a potom si ľahne na brucho a tlačí na moje boky/kožu?

James 21. marca 2014:

Sara, myslela som na to isté. Očividne ide o piercing, nie o kožu!!!

Sara 20. marca 2014:

Jedná sa o trojitú špirálu, nie o kožu. Teraz to ani nebudem čítať, pretože oni'očividne je hlúpy

Amy 18. marca 2014:

Mám dermálnu pod kľúčnou kosťou'ublížilo to o polovicu menej, ako som si myslel. Vyzerá to naozaj dobre a práve to čistím, pretože som to urobil len včera. To'nebolí len vtedy, keď sa dotknem čistenia.

ja 16. marca 2014:

Je strašidelné ich dostať, pretože tým, ako sa do nich vtlačia, sa mi jeden dostane na brucho a veľmi ma to bolí. Nikdy sa však nenakazil a vyzerá naozaj roztomilo. Bolí len asi hodinu.

About the author