Hip Surface Piercing: Tipy na liečenie pomocou fotografií a videí

Whitney je odborníčkou na piercing a tetovanie so skúsenosťami vo svete úpravy tela.

Príklad bedrového piercingu.

Príklad bedrového piercingu.

Hip piercing sú často odmietané

Niekedy, bez ohľadu na to, ako sa staráte o svoj nový povrchový piercing, vaše telo ho môže stále odmietnuť. Povrchový piercing sa často ukazuje ako dočasný. V mnohých prípadoch je uchovanie tohto druhu piercingu jeden alebo dva roky veľkým úspechom.

Keď telo odmietne piercing, v zásade ho vyplivne ako trieska. Telo ľahšie vytlačí cudzí predmet (v tomto prípade šperky) ako uzdraviť pokožku okolo predmetu..

Povrchové piercingy sú náchylné k odmietnutiu, rovnako ako piercingy na pupkoch a obočie. Miera odmietnutia typu piercingu závisí od umiestnenia piercingu, prietoku krvi v tejto oblasti a akéhokoľvek podráždenia alebo zneužívania piercingu. Miera odmietnutia týchto piercingov na bokoch je vysoká, pretože boky sú veľmi kontaktnou oblasťou s vysokým pohybom, kde môže dôjsť k podráždeniu nového piercingu..

Aby ste zvýšili pravdepodobnosť, že povrchový piercing bude trvalý, dodržujte správnu následnú starostlivosť, ako je popísané nižšie.

Príklady odmietnutia povrchového piercingu

Nasledujúce video zobrazuje odmietnutý piercing bokov visiaci za niť, ktorý sa chystá vypadnúť a zanechať za sebou jazvu.

Vyberte si správny typ šperkov

Keď sa dostanete bok piercing, to'Je veľmi dôležité používať správne šperky. Správne šperky pomáhajú piercingu vydržať dlhšie s menším rizikom.

 • Správne medzi šperky patrí činka Tygon (PTFE, nereaktívny plast) a povrchová (sponka).
 • Nesprávny medzi šperky patria CBR, banánové činky a rovné činky.

Tygónové a povrchové činky znižujú riziko migrácie a odmietnutia tým, že vytvárajú menšie napätie a napätie v tkanivách, čo by malo znížiť riziko, že sa telo pokúsi vytlačiť šperky.

Je veľmi dôležité používať správne šperky. Rovné činky sa neodporúčajú.

To'Je veľmi dôležité používať správne šperky. Rovné činky sa neodporúčajú.

Uzdravenie bedrového piercingu

Pri hojení piercingu na povrchu bedra chcete byť veľmi opatrní. Vaše boky a panvová oblasť zažívajú veľa ohybov, trenia z oblečenia a celkovej aktivity, čo z tejto oblasti robí oblasť s vysokým kontaktom. Pretože povrchové piercingy na bokoch majú vysokú mieru odmietania a migrácie, je potrebná správna následná starostlivosť.

Šancu udržať si piercing dlhší môžete zvýšiť, ak sa o piercing náležite staráte. Ty'Zistím, že existuje veľa rôznych tipov na následnú starostlivosť o piercing. To'ide o to, ktorého sa chcete držať.

Ako vyčistiť piercing

Mnoho piercerov odporúča používať antibakteriálne mydlo, ako napríklad Dial, ale podľa mojich skúseností môže mydlo Dial dráždiť piercing, najmä ak't Mydlo poriadne vypláchnite a zanechá zvyšky okolo piercingu, kde ho môže dráždiť.

Najľahší spôsob čistenia piercingu je použiť buď vopred namiešaný fyziologický roztok, alebo roztok nejodizovanej morskej soli. Fyziologický roztok je pre mňa najľahší. Ak používate morskú soľ, zmiešajte 8 uncí teplej vody s 1/4 čajovej lyžičky neionizovanej morskej soli (nie kuchynskej soli).

 1. Nalejte fyziologický roztok alebo roztok morskej soli do jednorazového pohára (malé poháre na kúpanie v dixie fungujú skvele).
 2. Opatrne sa ohnite nad pohárom, aby ste ho mohli prevrátiť na piercing.
 3. Namočte piercing asi na 10 až 15 minút.

Ako často ho mám čistiť?

Počas prvých týždňov chcete piercing čistiť najmenej dvakrát denne a potom ho čistiť najmenej raz denne, kým sa piercing nezahojí. Niektorí tvrdia, že čistenie povrchového piercingu denne, aj keď si myslíte, že je uzdravený, je prospešné, pretože tento typ piercingu môže byť dosť náročný.

Ak počas dňa pocítite nepohodlie, môžete piercing v priebehu dňa nastriekať prípravkom Simply Saline alebo Wound Wash Saline. Namáčanie nového piercingu ako pravidelného čistenia bude pre neho dobré, pretože čistí vonkajší a vnútorný povrch piercingu, pretože roztok nasiakne.

Dajte si pozor na migráciu, odmietnutie a podráždenie.

Fotografie Hip Piercingu

Piercingový proces

Ak sa rozhodnete pre piercing do boku, urobte to'je dôležité porozumieť tomu, čo ty'sa do toho dostať skôr, ako prejdete týmto procesom. Majte na pamäti, že mikrodermálne implantáty sú príjemnou alternatívou k povrchovým piercingom a zvyčajne trvajú oveľa dlhšie. Nasledujú videá s piercingom povrchu bokov a mikrodermálnym piercingom bedra.

Šperky sú príliš veľké: viazané na to, aby boli odmietnuté

Video vyššie ukazuje prebiehajúci piercing do boku. Šperky sú však príliš veľké a je potrebné ich odmietnuť.

Dermálny implantát pre bok

Video vyššie zobrazuje piercing bedra inou technikou, ktorá sa nazýva dermálne implantáty.

Hip piercing vykonaný metódou dermálneho implantátu.

Hip piercing vykonaný metódou dermálneho implantátu.

Iné typy povrchového piercingu

Okrem hip piercingu sú v dnešnej dobe veľmi populárne aj iné druhy povrchových piercingov. Povrchový piercing je možné, až na niektoré výnimky, vykonať na akejkoľvek plochej rovine tela.

K bežným povrchovým piercingom patrí:

 • Piercing proti obočiu: pod alebo vedľa oka
 • Korzetový piercing: séria symetrických piercingov určených na šnurovanie ako korzet
 • Piercing na chrbte: na zadnej strane krku
 • Piercing do krku: na boku krku (môže byť označovaný ako "uhryznutie upíra")
 • Madison piercing: horizontálny piercing nad kľúčnou kosťou v spodnej časti krku
 • Piercing hrudnej kosti: na hrudnej kosti
 • Piercing do žalúdka: kdekoľvek na bruchu, zvyčajne v blízkosti pupka (môže sa nazývať reverzný piercing do pupka)
 • Vertikálny tragus: pred uchom, na boku tváre
 • Piercing do zápästia: na zápästiach alebo v ich blízkosti, spravidla na hornej strane

Všetky tieto piercingy sú náchylné k odmietnutiu alebo migrácii. V mnohých prípadoch, ak šperky nie sú't odstránené, akonáhle začne odmietnutie, môže sa vyvinúť zjazvenie.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

a 1. decembra 2014:

Mám hotové boky a milujem ich. To nie'Vôbec ma to nebolí, myslím, že moja tolerancia bolesti je veľmi vysoká. Ja'Som zamilovaný do svojich bokov a premýšľam o tom, že si dám ešte jeden nad tie, ktoré už mám.

Purpurová618 4. augusta 2014:

Ja'nechal som si prepichnúť boky takmer 2 mesiace. Ak ich chcete, odporúčam sa zásobiť nohavicami s vysokým pásom, voľnejšími nohavicami a šatami. Ja'Musel som sa vyhnúť noseniu svojich džínsov, pretože sedia na tyčiach. Moje šperky majú podobný tvar ako pupok, ale jedna strana sa vložila do prvého týždňa. Tyčinku som však nechal predĺžiť a pekne sa hoja. Jedná sa o piercing, ktorý si jednoducho vyžaduje neustálu údržbu, ale je skutočne sexy. Moje nesmierne bolelo prepichnutie, ale po tých piatich minútach som už nebol'Nebola z nich žiadna bolesť. Len neustále začervenanie.

Tiffany 2. mája 2013:

Dobre, už asi rok mám piercing do bokov a stále som neodmietol a už som sa nakazil naozaj zle. V skutočnosti som do nich nakazil personál a takmer som na to umrel 🙁 Pichanie a začervenanie sú úplne normálna a len súčasť liečebného procesu. Keď vám niekto povie, že uzdravenie trvá iba 8 týždňov alebo 2-3 mesiace, že's kecy. Trvá najmenej rok až rok a pol, kým sa úplne uzdravia a keď môžete zmeniť tyče. Moje stále nie sú'ešte nie sú zahojené a diery sú len trochu opálenejšie ako moja farba pokožky, ale to je to'je to len preto, že sa pokúšajú vrátiť k svojmu normálnemu kožnému pigmentu, ale už som si objednal nové tyčinky a sú úžasné! Dúfam, že som pomohol!!

Fred 23. marca 2013:

Naozaj chcem, aby boli urobené obidve kožné chirurgie, ale ja'Teraz sa bojím infekcie, ako dlho zvyčajne trvá, kým vyrastú. Alebo nie'oni ?

Chloeejoness 10. marca 2013:

Ja'Mám už asi 3 mesiace prepichnutý bok a veľmi sa mi to páči. Použila som sponku, ale počas hojenia som šperky vymenila príliš skoro, čo spôsobilo podráždenie a začervenanie piercingu. Nie dobré! Ja'odporučil by som piercing bokom každému, kto ho chce, pretože môj vôbec nezaškodilo prepichnúť, ale všetko závisí od prahu bolesti osôb..

Courtney 11. mája 2012:

No ja'mesiac a pol som mal prepichnuté boky a to nie'Nevyzerá to pre nich práve teraz. Ich okolie okolo dier je naozaj červené a v poslednej dobe krvácajú a šteklia. Raz za čas. Tento tetovač povedal, že používa morskú soľ, ale možno ja.'Používam veľa. Najprv som používal mydlo na dialku a oni ma začali svrbieť stále a cítili by sa super sucho a začali sa červenať. Urobil som teda morskú soľ a teraz odčerpávajú veľa kundičky a niekedy sa do nej dostane krv. je to normálne? Naozaj nie'Neviem, ako by to vyzeralo, je to prvýkrát. Naozaj milujem svoje a nie'nechcem ich vidieť odísť. chlap povedal, ak nie't vyjasniť do 2 týždňov ich musím odstrániť. prosím pomôžte mi.

Áno to som ja 25. apríla 2012:

Úplne sám som si prepichol jazyk, brucho, klitoris a povrchové boky. boli dokonalí, ale nie't s profesionálnou súpravou, ktorá mi bola poskytnutá. všetko bolo v poriadku a žiadne infekcie. keď som si prepichol boky, pokrčil som priemyselné tyče a vložil ich dovnútra. Vyzerali zle, ale o chvíľu neskôr som dostal kratší pruh. don'neprepichnite si ich sami !! ZNAMENÁM, že by som nechcel'neurob to znova. Išiel som na MudFest a tam sa skutočne nakazili a moja koža začala jesť moje piercingové gule. bolo to strašidelné. Teraz mám na bokoch 4 malé jazvy 🙁

Courtney 14. apríla 2012:

Asi pred 3 týždňami som si dal urobiť boky a milujem ich, ale je s nimi veľa práce. A človek, ktorý ich robil, mi povedal, aby som použil antibakteriálne mydlo, vďaka ktorému boli len červenšie a chrumkavejšie. Tiež urobili jedno tenšie ako druhé. I milujem ich veľa, ale išiel som a získal som druhý názor a bolo mi povedané, aby som použil morskú soľ, a že ich musím stlačiť, aby som dostal mačku von, inak dôjde k infekcii. Tiež mám 7 piercingov a myslel som si, že moje boky budú bolieť horšie. Ale stálo to za to :)'vzdal by som všetkých svojich piercingov len kvôli týmto dvom.

Luke 11. apríla 2012:

Podľa svojich skúseností som si nechal urobiť boky a zistil som, či máte keloidnú kožu'Nechcem to urobiť tak, ako by jeden človek povedal, že jazvy, keď ich prvýkrát robíte, sú mentálne postihnutie päty, ak máte keloidnú pokožku, navrhujem, aby ste'Nechcem to urobiť, pretože modriny zostanú s tebou, môj zlý pohľad na bankomat a ja'som blízko k ich vytiahnutiu: L tam maz. Na začiatku, ale ak máte zlú pokožku, po 4 týždňoch vyzerajú nechutne; L a produkujú nadbytočné kundičky

Rose 09.04.2012:

Myslím, že to bolelo! Prepichol som si vlastné obočie, kresbu, ušný lalok a nos a neurobil som to'Nemyslím si, že to bolelo, ale toto bolo zabijak !! Naozaj dúfam, že môj't odmietnuť. môžem ich obviazať, keď spím, aby to nerobili?'toľko sa nehýbať?

Babydoll227 5. apríla 2012:

Ja'Naozaj som chcel, aby moje boky boli ozdobené a moja mama to podpíše. Ale ja'Len sa bojím, ako to bolí … Mám jazyk a ono nie'Vôbec ma nebolel ani pupok … Pripadá mi to, ako keby sa mi motal pupok??

brooklyn Alexa 22. marca 2012:

Naozaj chcem dokončiť svoje práce vo veku 14 rokov a dokončiť svoje práce na svoje narodeniny, ktoré budú trvať asi 2 týždne a budem mať 15 rokov. Ale po prečítaní tohto článku som nedočkavý, aby som to dokončil … Mám svoje hadie uštipnutie, smajlík, a môj jed kousne a môj jazyk … nikto z nich neodmietol, ale som v rozpakoch, ahhhhh! stále ich dostanem. tiež ľudia hovoria, že ak ťa tvoja super chudá viac bolí a som super chudá … myslíš si, že to bude bolieť viac??

122410andstrong 20. marca 2012:

Mám dosť malý trup (ako na dĺžku) a moje boky sa vždy zdajú byť presne na najužšej časti mojich džínsov, takže ak by som dostal tento piercing, mal by som požiadať, aby som ho dostal trochu vyššie ako normálne, alebo by som mal Nosím len super nízke rifle? Ja'Som si celkom istý, že neustále trenie by spôsobilo migráciu a/alebo regegovanie … tak čo si myslíte?

shortiee 20. februára 2012:

Len pred týždňom som dostal pirát a začal som ich brať naozaj dobre, ale teraz sa bojím, že ich odmietnu, pretože cítim, že bar je zlý, a tento článok ma tiež vystrašil. dva roky a vezmem ich von namiesto toho, aby som ich odmietol .. ale teraz sa naozaj bojím:/

Whitney (autor) z Gruzínska 10. februára 2012:

bolesť je subjektívna

Ashleigh 08.02.2012:

Naozaj chcem, aby som mal prepichnuté boky, mám veľa piercingov a žiadny z nich neodmietol, len som sa zľakol piercingu bokov-_-, & na stupnici 1-10, ako veľmi ublížia?

Barbie 26. decembra 2011:

Dal som si prepichnúť boky, aby boli zahojené a všetko, ale diery sú tmavé. Kým to bude svetlejšie alebo čo? Helpp prosím

JesseLee 23. decembra 2011:

Asi pred dňom alebo dvoma som si dal prepichnúť boky a ja'nie som si istý, ako by mali vyzerať .. Ale svorka bola naozaj tesná a nariasila mi kožu. Ja nie'neviem či to'je to normálne alebo nie, ale miesto, kde som to urobil, povedal, že modriny sú veľmi pravdepodobné a tam'nemám sa čoho báť, takže ja'nemám veľké obavy.

Ale krváca, ja nie'Vôbec ho nenarazte a čistím ho dvakrát denne týmto čistiacim prostriedkom na piercing, najmä na piercingy. Ja'len si nie som istý, čo to je'Malo by to vyzerať, ale ja'popíšem to.

To'je okolo modriny okolo modriny a okolo každej diery má malé červené kruhy. To nie'kvapkať alebo čo, ale z času na čas to krváca .. A keď som to urobil, krvácalo to veľa. Len chcem vedieť, či áno'uzdravuje sa pekne, alebo ak áno'ide odmietnuť.

Prosím odpovedz?

Caroline 8. novembra 2011:

Zvíťazila väčšina miest, kde bývam't vám neposkytne kožu do osemnásť rokov ani so súhlasom. Kam by som mohol ísť, aby som to dokončil

Natalie 30. júla 2011:

Vie niekto, ako dlho trvá uzdravenie? Včera som si dal urobiť boky, ale uvedomil som si, že mi to nikdy nikto nepovedal. Tiež pre tých z vás, ktorí ich chcú mať menej ako 18 rokov, ak piercing stále pestujete, je pravdepodobnejšie, že ho odmietnete, takže'asi bude lepšie čakať 🙁

Cillaa 28. júla 2011:

Mám uši iba ušné, ale chcem si urobiť aj brucho a boky. Ale moja matka ma necháva čakať, kým mi bude 18 -__- tak či tak, pre hip peircing, ak odstránim pericing skôr, ako to odmietne, zostane to stále zlá jazva? Naozaj chcem peircing, ale nemám'nechcem jazvy po slovách..

kalynn. 27. mája 2011:

Wow. nikdy by ste nemali robiť povrchové puerovanie sami. ty'Nikdy to nepochopím na rovinu. ani ihla nepôjde rovno. V 15. som si dal urobiť boky. Všetko, čo potrebuješ, je, aby tvoj rodič podpísal papiere a povedal, že to zvládneš. alebo môžete chvíľu počkať, kým nebudete mať 18. Ale robiť si piercing sami nie je'veľmi dobrý nápad. pokiaľ nie'máš uši Navyše, s povrchovým piercingom, akým sú vaše boky, potrebujete väčšiu meranú ihlu, ako máte vy'd použiť pre vaše uši. a ak vám piercing stále pretrváva aj po niekoľkých týždňoch, potom áno'ide odmietnuť. mali by ste to vyčistiť raz denne, osobne si myslím, že dvakrát je to prehnané, pretože vy'vysuším. tak ako by si nemal'neumývajte si vlasy každý deň. niekedy príliš veľa, nie't dobre.

Laura 22. mája 2011:

Pred týždňom som si dal prepichnúť boky a až do dvoch dní boli v poriadku, začali sfarbovať do fialova & w

červená okolo guličiek, tiež guličky klesajúce nadol sa mi vnárajú do kože, je to normálne hojenie ?

Shayne 21. marca 2011:

Asi pred 2 dňami som si dal prepichnúť boky a naozaj chcem, aby dlho vydržali. Vedel som, že majú vysokú mieru odmietnutia, ale neurobil som to'neviem, bolo pre nich tak vzácne, že vydržali viac ako 1 alebo 2 roky (to'je slabý!). Po prečítaní tohto som'Už určite neležím na bruchu a nebudem sa toľko hrať s barlami. Myslel som si, že ich premiestnenie je dobré na liečenie, ako napríklad krútenie náušnice, ale asi nie? Chcem svoj už dlho, tak aj ja'Budem ich čistiť dvakrát denne ako vždy a budem obzvlášť opatrný. (ak to odmietnu a don'nezanecháva jazvy, potom ja'Len ich zopakujem. Dočasné, nie, ďakujem.)

alura 4. februára 2011:

myslíš si to'je zlý nápad urobiť to sám.

Mám všetky potrebné nástroje a už som si kúpil morskú soľ

kvôli čisteniu som videl youtube videá, ako to robí ppl

a povzbudilo ma to

Mám 17 rokov, takže to nedokážem zvládnuť profesionálne'nechcem čakať dovtedy

Myslím, že to vyzerá skvele a prepichol som si uši, nos, chrupavku, obočie, peru a pupok

a nikto z nich zatiaľ neodmietol?

tipy plz 🙂

jeseň 29. januára 2011:

i'umíral som mať 18 rokov, aby som to urobil, ale i'Vždy som bol jedným z tých, ktorí nenávideli piercingy. Trvalo mi večnosť, kým som si znova prepichol uši, keď som bol dieťa lol. aj tak ich chcem sosososo. i'len sa bojím tej bolesti. i'Napriek tomu to prežijem a zvládnem to. len nervózny haha

Molly Jean 23. januára 2011:

Tak strašne ich chcem, ale teraz ste ma vystrašili. Hovorí mi to ten nomatter, čo to je?'je dočasný? Chcem to aspoň na 4 roky. A ja nie'nechcem jazvu Bude to jazva??

mikii 19. januára 2011:

Práve som si prepichol jednu stranu bokov. Naozaj sa mi páči, ako to vyzerá, trochu štipľavé, keď som to urobil. Je to pár dní a je ťažké sa pohybovať bez toho, aby som mal pocit, že som'Ťahám to, ale jeho nepohodlie sa znížilo. Jeho krv na každej diere trochu chrastila, ale myslím si to'je normálne. Nemám to, o čom hovoríte, ale dúfam, že to nie je znak ústupu. Mal by som mať okolo seba na liečebný proces obväz?

Len som si myslel'd zdieľam 🙂

Ashley 25. decembra 2010:

Ja'od júna som si dal prepichnúť bok a tiež sa mi deje vec s čiernymi tieňmi! Myslím si, že to môže byť trvalé, a to ma desí. Vyčistil som ho slanou vodou a je úplne uzdravený, žiadne odmietnutie ani nič. Takže ja'Nie som si istý, či je čierna vec trvalá 🙁

kandiileena 20. októbra 2010:

hm, asi pred mesiacom som si dal prepichnúť boky a nie som si istý, či to odmietne alebo nie, ako keby okolo celého piercingu vyzeral čierny tieň, zdá sa, že vybledne, ale občas z neho vychádzajú kundičky alebo mazľavé veci, keď som práve dostal piercing, bola tma, bolo to úplne v poriadku, ale asi po 3 dňoch sa okolo piercingu zotmelo, potom bola jedna diera mierne vyvýšená a že'teraz sú preč, ostatní zdvihli, lol som zmätený. POMOCTE MEEEEEEEEEEE

Anjelica Rae 14. októbra 2010:

Toto je skvelé centrum! Mal som dermálne kotvy v bokoch a cítil som sa ako TAKÉ zlyhanie, keď to človek jednoducho neprijal a napriek zúfalej starostlivosti naozaj rýchlo odmietol. A potom, keď ten jeden konečne vyšiel, ten druhý, s ktorým som nikdy nemal problém, bol bez varovania odmietnutý. Boli zábavné, ale veľmi dočasné!

Whitney (autor) z Gruzínska 12. augusta 2010:

Migrácia je miesto, kde sa piercing a šperky presúvajú z počiatočného miesta a umiestnenia. Odmietnutie je, keď sú šperky úplne vytlačené z tela.

Dizajnové šperky 11. augusta 2010:

Náhodou som videl názov vašej stránky a rozhodol som sa, že si ho prečítam. Ja nie'Neviem nič o piercingoch, asi som staromódny. Len mám osemdesiate roky 4 otvory v jednom uchu a 3 v druhom. Ale náušnice nosím len v prvých dierkach. Tento článok je fascinujúci. Čo robí? "migrácia" priemer?

chezuk 22. júla 2010:

Milujem ich !! vyzeraj veľmi pekne 🙂

Rád by som to urobil, ale môj piercing Elvis/Gill odmieta a má 'znechucuje ma to' málo.

Aj keď sa môj piercing na zátylku darí oveľa lepšie 🙂

Musím dodať, že ani jeden z mojich povrchových piercingov vôbec nebolel

ThreeFootHat z Chicaga 21. júla 2010:

Hip piercing sa zdá, že by bolo nepohodlné ich nosiť, ale kto som, aby som súdil? Keď som bol mladší, nechal som si prepichnúť jazyk a obočie a veľa ľudí to považovalo za šialené. lol Každému svojmu!

Whitney (autor) z Gruzínska 20. júla 2010:

Všetko závisí od tolerancie bolesti

Autoaficianado z Kalifornie 20. júla 2010:

Au !! Bolí to?

About the author