Krásne nebezpečné: piercing a skarifikácia korzetu

Mám tetovanie a piercing a baví ma dávať si na telo zmysluplné umenie.

krásne-nebezpečné-extrémne-piercingy

Extreme Body Art

Keď sa pozrieme späť do deväťdesiatych rokov minulého storočia, tetovanie a piercing neboli'fenomén, ktorým sú dnes. Všade, kam sa pozrieme, vychádza nejaká bláznivá nová forma úpravy tela. Ja'Som si istý, že sme už všetci počuli o Jašterovi a Mačkovi, ako sa robia postupy na zmenu ich vzhľadu tak, aby sa podobali na ich obľúbené zvieratá. Väčšina extrémnych úprav tela vás nechá spýtať sa, "Prečo by to pre seba robili?"

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá "sebavyjadrenie." Všetci túžime vyčnievať z davu a ukázať, kto sme ako jednotlivci. Oslobodzujúci zážitok z ovládania svojho fyzického vzhľadu niečím neobvyklým môže vyvolať príval adrenalínu, ktorý je pre mnohých návykový. Ten pocit vás tlačí k ďalšiemu tetovaniu (alebo inému piercingu alebo inému); a zakaždým chcete niečo trochu väčšie alebo bláznivejšie ako to posledné.

Dole, ty'Nájdu sa informácie o dvoch rôznych druhoch extrémneho telesného umenia: piercing a skarifikácia korzetu.

Fakty o korzete

Korzetový piercing si rýchlo získava pozornosť, prvýkrát sa objavil na scéne v osemdesiatych rokoch minulého storočia, keď homosexuáli a muži chceli na prehliadky hrdosti čipkovať na chrbát dúhové stužky. Potom, čo sa záujem krátko znížil, korzetové piercingy sa začínajú vracať, pretože vyzerajú ešte krajšie a prepracovanejšie než predtým.

Osobne sa mi korzet páči a pripadá mi to ako jeden z krajších úprav tela. To'Je elegantný a vyžaduje si pozornosť. Lekári však varovali pred zjazvením a infekciami, odporúčajú namáčať v soľných kúpeľoch z Epsomu a vyhýbať sa tesnému oblečeniu, kým sa rany nezahoja. Na druhej strane väčšina korzetov tvrdí, že majú veľmi minimálne zjazvenie a minimálne až žiadne komplikácie. Bez ohľadu na to je získanie takého veľkého počtu piercingov na jednom mieste riskantné.

Najbežnejšími oblasťami piercingu do korzetu sú chrbát, zadná časť lýtok alebo stehien, hrudný kôš a vnútorné predlaktie. Piercing sa zvyčajne robí v jednom sede pomocou dutých ihiel a súčasne sa šnúrky naviažu na činky. Tieto sú myslené ako a "hrať" piercing, nie dlhodobo. Keďže ide o povrchový piercing, telo väčšinou šperky odmieta, čo spôsobuje poškodenie pokožky, preto sa korzet väčšinou robí len na špeciálne príležitosti. (Niektoré ženy ich napríklad nechajú urobiť na svadbu.) Po niekoľkých dňoch by mali byť všetky šperky vytiahnuté, než budú odmietnuté..

Povrchový piercing je považovaný za dočasný, pretože piercingy sú umiestnené iba pod prvých niekoľko vrstiev kože, čo spôsobuje, že telo odmietne cudzí predmet. Ak sa nechajú príliš dlho, dôjde k infekcii a ďalším komplikáciám.

Povrchový piercing sa považuje za dočasný, pretože piercingy sú umiestnené iba pod prvých niekoľko vrstiev kože, čo spôsobuje, že telo odmietne cudzí predmet. Ak sa nechajú príliš dlho, dôjde k infekcii a ďalším komplikáciám.

Elisa Coria

krásne-nebezpečné-extrémne-piercingy

Skarifikácia

Ďalšou formou extrémnych úprav tela je skarifikácia. Jedná sa o jednu z kontroverznejších techník úprav tela. Ľudia namiesto potetovaného obrazu na tele používajú na vypálenie, stiahnutie z kože, strihanie alebo inú techniku ​​na označenie pokožky jazvou. Táto technika je veľmi náchylná na infekciu, pretože proces hojenia je kontrolovaný, aby sa dosiahla výraznejšia jazva.

Mnoho tetovacích salónov túto službu odmieta kvôli možným komplikáciám a neistote jednotlivých výsledkov. Mnoho ľudí jazví inak a citlivosť pokožky sa líši od človeka k človeku. Aby ste sa uistili, že sa to robí bezpečne, niektorí lekári to urobia za vás a niektorí tetovači, ktorí majú skúsenosti s rôznymi metódami, sa špecializujú na tento postup. Aj keď je to vždy riskantné, existujú odborníci, ktorí môžu tento extrémny zákrok vykonať s menším rizikom.

krásne-nebezpečné-extrémne-piercingy

Cory Doctorow

Toto sú iba dva príklady mnohých extrémnych úprav karosérie. Moje motto je, "Každému svojmu." Mám tetovanie a piercing a baví ma dávať si na telo zmysluplné umenie. Nebudem odsudzovať ostatných a dúfam, že sa ostatní naučia rešpektovať všetkých's rozhodnutiami. To, čo môžeme považovať za bláznivé, môžu ostatní považovať za formu sebavyjadrenia, ktorá je prirodzená a v poriadku.

Každý je svojim spôsobom krásny.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2012 ErinGorney

About the author

Adblock
detector