Piercing do nosa 101: Výber správnych šperkov

Keď som prešiel bolesťou (viac ako raz) zo zle urobených piercingov, ktoré sa nakazili, vždy hľadám lepší spôsob..

Aj keď je zlato krásne, na nový piercing nie je ideálne. Tu je dôvod.

Aj keď je zlato krásne, na nový piercing nie je ideálne. Tu's prečo.

Challiyil Eswaramangalath Vipin prostredníctvom Wikimedia Commons

Správny výber šperkov na piercing do nosa

Piercing do nosa je v dnešnej dobe oveľa viac akceptovaný, najmä v porovnaní s povesťou, ktorú mali predtým. Napriek tomu pri výbere šperkov áno'Je dôležité mať na pamäti vonkajšie starosti (čo si myslia spolupracovníci, klienti a iní) a vnútorné faktory (čas na uzdravenie, váš vlastný životný štýl a osobnosť). To'Je obzvlášť dôležité, aby ste si starostlivo vyberali štartovacie šperky do nosa, pretože vy'Budete ho musieť nechať celý čas, kým budete'uzdravuje sa. Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné vziať do úvahy:

 • Dnes už menej zamestnávateľov úplne zakazuje piercing do nosa, hoci niektorí môžu žiadať, aby si pracovníci vyberali šperky telovej farby alebo požadovali iba cvočky konkrétnej veľkosti alebo tvaru. Ak pracujete mimo svojho domova, pracovisko si nechajte'Pri výbere šperkov na úvod dbajte na zásady – alebo môžete byť nútení urobiť bolestivé rozhodnutie medzi stratou piercingu alebo stratou zamestnania..
 • Je veľmi dôležité vybrať si šperky, ktoré vyhovujú vášmu telu a vášmu životnému štýlu. Ak ty'si aktívny, ty'Budem chcieť vybrať niečo, čo nie'neprekážajte tejto aktivite. Ak ty'sú citlivé na určité kovy,'Je dôležité mať to tiež na pamäti.
 • Pre svoje prvé šperky z nosa možno budete chcieť zvoliť niečo jednoduché a čo najpriaznivejšie k uzdraveniu. Toto nie'čas zvoliť si prsteň na nos Hello Kitty, šperky z nosa alebo iný bizarný štýl, ktorý môže spôsobovať problémy nielen pri liečení, ale aj v práci a/alebo škole.

Prečítajte si niekoľko ďalších vecí, o ktorých ste možno pri prvom prepichnutí nosa neuvažovali.

Na čo myslieť predtým, ako vám prepichnú nos

 • Prečo musíte šperky vyberať starostlivo PRED tým, ako sa necháte prepichnúť.
 • Vopred vezmite do úvahy čas na uzdravenie, toleranciu bolesti a opatrenia na zníženie bolesti.
 • Ktoré štýly a typy kovov sú najchytrejšími možnosťami pre nové piercingy.
 • Ak ty'Budete musieť mať možnosť skryť svoj piercing, ako podľa toho naplánovať.
 • Ako sa starať o nový piercing, aby ste sa vyhli komplikáciám pri hojení.

Každá z týchto otázok bude analyzovaná nižšie.

Cvok je najlepší štýl, ktorý si vyberiete pre svoj počiatočný piercing, ale neskôr môžete prejsť na obruč.

Cvok je najlepší štýl, ktorý si vyberiete pre svoj počiatočný piercing, ale neskôr môžete prejsť na obruč.

Matt P.

Ako si múdro vybrať šperk do nosa

Ako som už povedal, pri výbere šperkov do nosa pre začiatočníkov musíte byť veľmi opatrní a obozretní.

Ako mi prepichnú nos? Čo sa bude diať?

Vedieť čo'Stane sa to, keď vás prepichnú, vám pomôže pochopiť, prečo je výber šperkov taký dôležitý.

 1. Po prvé, piercer dôkladne dezinfikuje miesto.
 2. Ďalej piercer označí miesto perom. Oni'Požiadam vás, aby ste sa pozreli do zrkadla, aby ste sa uistili, že je miesto správne umiestnené.
 3. Potom oni'Jemne si upnite nos nástrojom, ktorý ho drží pevne na svojom mieste.
 4. Ďalej oni'Jedným rýchlym pohybom zatlačte dutú ihlu. To je keď ty'Budem cítiť najväčšiu bolesť – bude to ostré a rýchle.
 5. Nakoniec oni'vložím šperky. To môže byť niekedy aj trochu bolestivé. Ty'Ponechám tieto šperky dovtedy, kým nie sú úplne zahojené, preto vyberajte múdro!
 6. Nakoniec oni'Opatrne oblasť znova sterilizujte.

Vezmite do úvahy čas na uzdravenie

Doba hojenia závisí od mnohých faktorov, vrátane toho, kde sa piercing nachádza, aké šperky si vyberiete, následná starostlivosť atď.

Ako dlho trvá, kým sa piercing v nose zahojí?

 • Septum piercing spravidla sa uzdravuje najrýchlejšie, od 6 do 8 týždňov.
 • Mostné piercingy (hore na vrchole nosa, medzi očami) sú druhé najrýchlejšie, od 8 do 12 týždňov.
 • Piercing do nosa trvať 3 až 6 mesiacov.
 • Piercing do nosa (tri-nazálny piercing urobený vodorovne cez nos) môže trvať 4 až 6 mesiacov, kým sa zahojí.
 • Piercing do nosorožca (vykonáva sa zvisle, cez špičku nosa) vziať od 6 do 9 mesiacov.

Zvážte svoju toleranciu voči bolesti

Samozrejme, každý prežíva bolesť inak. Ak teda viete, že ste na bolesť relatívne citliví, vezmite to do úvahy pri plánovaní schôdzky.

Ako veľmi to bolí?

To'tazko povedat. Na porovnanie'sakra, pravdepodobne to bude bolieť viac ako prepichnutie uší a prepichnutie septa bude ďalším stupňom bolesti. Ale prepichnutie nosovej dierky by malo byť výrazne menej bolestivé ako piercing do chrupavky. Ak ty'Nikdy ste neboli prepichnutí, možno by ste mohli opísať, ako je bolesť ostrá, rýchla a nakoniec znesiteľná, aj keď vy'Niekoľko dní potom budem cítiť tupú bolesť.

Ako sa môžem vyhnúť prenikavej bolesti?

 • Ako pre väčšinu vecí, čím viac budete pokojnejší a uvoľnenejší, tým bude menej stresujúci. Ak je to potrebné, precvičte si techniky znižujúce úzkosť.
 • Ak máte nízky prah bolesti, mali by ste zvážiť najtenšie šperky – tými budú 20 meradiel. Čím nižšie je číslo meradla, tým väčšia je diera'je potrebný na piercing. Napríklad to znamená, že piercing s priemerom 16 je väčší ako priemer 20.
 • Uistite sa, že používate renomovaného piercera, ktorý má správne druhy nástrojov. Ak požiadate svojho bratranca, aby vám prepichol nos plastovou pištoľou, vy'Určite budem cítiť oveľa väčšiu bolesť.
 • Dbajte na to, aby bola stránka čistá a dodržujte všetky odporúčania následnej starostlivosti, kým sa stránka úplne nezahojí.

Starostlivo zvážte typ kovu, obzvlášť ak vy'znovu citlivý

Dva najčastejšie problémy so šperkami sú alergické reakcie a infekcia. Zohľadnenie kovu pomôže zmierniť problémy.

tipy na piercing do nosa-2

SuicideGirls prostredníctvom Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

Aký je najlepší kov na piercing do nosa?

Najlepší kov pre šperky do nosa

 • Titán. Implantát titánu G23 je biokompatibilný (zhoduje sa s vašim telom), odolný voči telesným tekutinám a bez obsahu niklu. To'je relatívne drahý, ale vy nie'nechcem sa zahrávať s podradnými kovmi, kým vy'sú úplne uzdravení.
 • Niób. Niób je mäkší, ťažší a drahší ako titán, ale je to skvelá voľba pre váš štartovací šperk. Uistite sa, že dostanete niečo vyrobené z najmenej 99,9% nióbu.

Kovy, ktoré môžete nosiť po zahojení piercingu

 • Chirurgická nerezová oceľ (SSS): Ťažšie a lacnejšie ako titán. Triedy 316L alebo 316LVM je bezpečné nosiť v zahojených piercingoch, ale aj tie najlepšie kvality obsahujú nikel a môžu spôsobiť problémy, ak'je citlivý na nikel, a to'preto to'je najlepšie uložiť aj šperky SSS implantátovej kvality, kým nebudete'už ste uzdravení.
 • Zlato. Ešte drahšie ako titán, ale ak si to môžete dovoliť, je to dobrá voľba. Pretože je však zlato mäkký kov a obsahuje zliatiny, existuje riziko podráždenia a reakcie. Z tohto dôvodu to'najlepšie je počkať, kým'uzdravili sme sa, aby sme sa zmenili na zlato, a ak tak urobíte, vyhnite sa akýmkoľvek šperkom, ktoré majú menej ako 14 tisíc zlatých – čím vyšší karát, tým lepšie.
 • Sklo môže byť bezpečný materiál na šperky, ale keďže tam's obvykle neexistuje'nebud si isty co ty'dostávam Sklo funguje, iba ak je bezolovnaté: sodno-vápenaté, tavené kremeň alebo borosilikátové sklo môže byť pre starý (zahojený) piercing v poriadku, ale sklo sa nikdy nepoužíva na počiatočný piercing kvôli problémom s veľkosťou. Má tendenciu bežať vo veľkom, takže niečo tzv "Rozchod 18" je často hrubší a ak priebojník používa ihlu kalibru 18, oni'Budem mať veľké problémy s natlačením toho skla. Pamätajte si: čím je sklo tenšie, tým je krehkejšie, čo môže viesť k riziku poranenia.

Ktorým materiálom sa treba vyhnúť pri piercingu do nosa

 • Mincové striebro. Striebro nie je ideálne na piercing do nosa. Nielenže obsahuje ďalšie kovy, ktoré môžu brániť hojeniu, ale tiež sa kazí, keď príde do kontaktu s vašimi telesnými tekutinami, a toto zafarbenie môže natrvalo zafarbiť vašu pokožku. (Viac informácií nájdete v článku Čo robiť, ak koža okolo vášho piercingu sivie alebo sčernie.)
 • Pozlátené šperky alebo "Tajomstvo" Kov. Keďže ty nie'Neviem, z čoho je vyrobený. Nikdy nebolo dobré kupovať lacné, diskutabilné šperky. Môžete ušetriť peniaze, ale vy'Pravdepodobne skončíte tým, že tieto šperky vyhodíte, keď začnú odfarbovať a dráždiť vaše telo.
 • Plast alebo nylon. Tieto materiály sú preto mäkké, odbúrateľné a ťažko sa čistia'nie sú vhodné na piercing do nosa.

Profesionálny tip: Začnite s malým čapom

Môžeš't si vymeňte krúžok v nose aspoň na niekoľko týždňov'uzdravuje sa. Jednoduchý cvok je pre väčšinu ľudí skvelým štartérom. Potom môžete prejsť na čokoľvek, čo lepšie vyhovuje vášmu vkusu.

Aký štýl šperkov je najlepší pre nový piercing do nosa?

 • Prstencové krúžky alebo obruče vytvorí zakrivený dierovací otvor, takže pierceri takmer vždy odporúčajú použiť na počiatočný piercing rovný stĺpik.
 • Skrutky do nosa majú rovné stĺpiky, ktoré prechádzajú vašim piercingom a končia ohybom, ktorý drží šperky na svojom mieste. Nasadenie, vybratie a opätovné vloženie skrutky do nosovej dierky môže byť náročné bez cvičenia, ale vy'zvyknem si.
 • Činky prichádzajú v dvoch rôznych štýloch: pravidelný (jeden z koncov sa odskrutkuje) alebo lisovací tvar (jeden z koncov pod tlakom vyskočí a zapne). Koniec, ktorý sa odskrutkuje alebo odtrhne, sa nosí na vonkajšej strane nosa, aby bol k nemu ľahký prístup.

Pamätajte si, že bez ohľadu na typ, ktorý si vyberiete, vaše pôvodné šperky budú musieť byť voľné.

Preco moze't Získam skutočne tesne priliehajúcu obruč nosa, prsteň alebo činku?

Príliš tesný krúžok alebo činka potiahne a dráždi tkanivo. Pretože toto tkanivo bude najskôr opuchnuté a počas počiatočných fáz procesu hojenia, vaše šperky budú musieť trochu voľne padnúť, aby sa tomu prispôsobili. Možno sa vám nepáči, ako to vyzerá, keď šperky vyčnievajú, ale počkajte, kým sa vy'ste úplne uzdravení, než sa zmeníte na niečo tvarovejšie.

Držiak septa sa dá jednoducho vyklopiť, aby boli šperky úplne skryté.

Držiak septa sa dá jednoducho vyklopiť, aby boli šperky úplne skryté.

Rozmiar pierwotny cez Wikimedia Commons

Ako môžem skryť nosový piercing?

Po úplnom zahojení piercingu budete možno môcť urobiť ďalšie kroky, aby bol čo najtajnejší. Prepážku prepážky je možné ľahko skryť pred očami pomocou držiaka na podkovu, ktorý sa vyklopí do nosných dierok, ale pri piercingu do nosnej dierky existuje spôsob, ako urobiť šperky 100% neviditeľné. Ale tu je niekoľko trikov, aby to bolo menej zrejmé:

 • Zvážte šperky vyrobené z diskrétneho materiálu. Niektoré materiály sú diskrétnejšie ako ostatné. Ak chcete zdravé a čisté riešenie, zvážte matný titán anodizovaný vo farbe, ktorá zodpovedá vášmu tónu pleti. Hoci citliví ľudia budú pravdepodobne reagovať na šperky z číreho plastu alebo akrylu telovej farby, môže to byť pre vás riešenie'd zvážiť krátkodobo.
 • Vyberte si šperky v minimálnom štýle alebo použite držiak. Prepracované prevedenie samozrejme vždy padne do oka, ale minimálny kúsok nemusí.
 • Kamuflujte to. Dočasne zakryte svoj piercing malým plochým kotúčom natretým lakom na nechty, ktorý zodpovedá tónu vašej pokožky. Môžete ho skryť aj pod strategicky prestrihnutý obväz alebo bodku pod mejkapom.

Ako dlho môžem zmeniť svoje šperky?

Ideálne, najmä ak ste vy'ste citliví alebo náchylní k infekcii, vy'Počkajte šesť mesiacov, kým si vymeníte šperky z nosa. Ale realisticky, ty'pravdepodobne sa po 6 až 8 týždňoch dostatočne vyliečia, aby ste mohli vymeniť šperky, ale mali by ste to urobiť iba vtedy, ak je to potrebné (napríklad ak potrebujete urobiť röntgenové žiarenie alebo ak sa u vás vyvinie reakcia na kov). Ak musíte šperky včas vymeniť, vráťte sa k svojmu pierceru a nechajte ho, aby to urobil za vás.

Ako dlho môžem nechať svoj piercing prázdny?

To'Nie je dobré vyberať šperky. Vzhľadom na hlienovú membránu na vnútornej stene nosovej dierky majú piercingy v nose tendenciu sa veľmi rýchlo zatvárať a hojiť – dokonca aj za hodinu alebo dve -, ak sa odstránia šperky. Šperky teda odstraňujte iba vtedy, ak máte po ruke náhradu.

Správna starostlivosť o piercing

Infekcie môžu spôsobiť niektoré nežiaduce a dokonca desivé následky. Správna starostlivosť o piercing môže znamenať obrovský rozdiel. Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť, aby ste sa vyhli komplikáciám:

 • Výber správnej osoby a miesta na piercing je prvou dôležitou voľbou, ktorú musíte urobiť. Dobrý piercer vám môže pomôcť vyhnúť sa nespočetným infekciám a ďalším problémom, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na vašu peňaženku a vaše zdravie. Don't podceňovať výhody profesionálneho piercera!
 • Vyberte si svoje prvé šperky mimoriadne starostlivo, pretože vaša voľba ovplyvní vaše uzdravenie.
 • Ak sa nakazíte alebo máte závažnú reakciu na štartovací krúžok v nose, možno ho budete chcieť odstrániť, nechať ho vyliečiť a začať proces piercingu znova. Na druhej strane, zmena šperkov a zlepšenie následnej starostlivosti vám možno umožní udržať si piercing. Poraďte sa so svojim piercerom, než sa rozhodnete, aký postup podniknúť.
 • Po celú dobu počiatočného procesu hojenia musíte nasledovať svoj piercer'usilovne dodržiavajte pokyny pre následnú starostlivosť.

Piercing do septa veľkého rozchodu: Ako veľký je pre vás príliš veľký?

Piercing do septa veľkého rozchodu: Ako veľký je pre vás príliš veľký?

Wikimedia CC BY-SA 3.0

Ako udržať svoj piercing čistý a bez infekcií

 • To'Je veľmi dôležité, aby ste si vždy dôkladne umyli ruky antibakteriálnym mydlom, než sa dotknete oblasti okolo piercingu, alebo zmeníte, upravíte alebo odstránite šperky. Hygiena a čistota sú veľmi dôležité pre to, aby boli vaše piercingy bez infekcií.
 • Miesto piercingu čistite dvakrát denne – raz ráno a raz pred spaním – vhodným sterilným fyziologickým roztokom. Nadmerné čistenie môže spôsobiť podráždenie a spomaliť dobu hojenia, ale nedostatočné čistenie môže viesť k infekcii.
 • Väčšina kvalitných piercerov ponúkne čistiace súpravy, ktoré vám pomôžu zabrániť infekcii. Mnohí im dodajú váš počiatočný piercing a zvyčajne sa môžete vrátiť, ak vám dôjdu peniaze.

Ako vyčistiť nový piercing do nosa

 1. 1/4 čajovej lyžičky neionizovanej morskej soli rozpustite v šálke teplej vody.
 2. Ponorte čistú vatu do soľného roztoku, potom ju jemne pritlačte na piercing a podržte tam 3 alebo 4 minúty.
 3. Na druhú stranu (vnútri nosa) použite q-hrot namočený vo fyziologickom roztoku na vyčistenie a odstránenie kôry. Don'netierajte príliš tvrdo.
 4. Ak máte čas, dobre sa namočte aspoň raz denne, je to dobrý nápad. Namiesto vatového tampónu a špičky q ponorte celý nos do slanej vody popísanej v kroku č. 1. Ideálne je 3-5 minútové namočenie raz denne.

Čomu sa vyhnúť, kým sa váš piercing uzdravuje…

 • Vyhnite sa používaniu prísnych produktov. Vyhnite sa tvrdým antiseptikám (ako alkohol, peroxid vodíka, olej z čajovníka alebo dezinfekčné prostriedky na ruky), pretože môžu dráždiť a poškodzovať pokožku a brániť hojeniu..
 • Don'na miesto vpichu neaplikujte kozmetiku, opaľovací krém alebo iné pleťové vody'je úplne uzdravený Vyhral si'Nemôžete používať make-up na zakrytie piercingu, kým sa nezahojí.
 • Vyhnite sa ponoreniu piercingu do bazénov, jazier, riek, kúpeľov, víriviek atď., Pretože tieto vody môžu obsahovať baktérie.
 • Šperky neodstraňujte, kým sa piercing úplne nezahojí. Dokonca aj odstraňovanie šperkov na hodinu alebo dve je rizikové.

často kladené otázky

Prečo by nemal't Nechám si prepichnúť nos zbraňou? To'je tak lacný a ľahký!

Vyhnite sa za každú cenu piercingovým zbraniam. Neboli stavané na túto prácu, pravdepodobne spôsobujú zbytočnú bolesť, sú oveľa menej presné a častejšie vedú k krvou prenosným infekciám a hojivým komplikáciám. Len nie'nerob to. Dutá ihla v rukách vyškoleného odborníka je tou najlepšou voľbou.

Čo je to piercingový držiak?

A "držiak" je len druh šperku, ale je to tak'je zvyčajne veľmi jednoduchý, pretože účelom držiaka nie je ozdobiť, ale jednoducho naplniť a zabrániť zatvoreniu piercingu.

Môžem si vziať šperky pred nosom pred spaním??

Nie. Odstrániť šperky aj hodinu alebo dve je riziko.

Zanechá piercing nosa trvalú stopu alebo jazvu?

Áno. Aj keď sa zatvorí, piercing do nosa zanechá stopy alebo jazvu. Ako výrazná jazva závisí od toho, ako dlho ste mali piercing: Čím dlhšie ho budete nosiť, tým očividnejšia bude jazva.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Otázky & Odpovede

Otázka: Mám začať prsteňom alebo napichovacím nosom?

Odpoveď: To je vec osobných preferencií. Odporúčam začať s cvokom alebo stĺpikom, aby ste minimalizovali pravdepodobnosť, že sa vám počas spánku omylom zachytia prsteň alebo obruč do oblečenia alebo vlasov.

Otázka: Bol som prepichnutý nosom (metóda streľby). Zostalo to dva dni a potom to môj piercer zmenil na cvok typu nosovej kosti. Mám pocit, že svorník nie'Nechoď mi úplne cez nos. Vytláčam ho vždy, keď upratujem. Ale akonáhle uvoľním tlak, opäť sa skryje. Mám to prepichnúť znova? Aký typ krúžku v nose je najlepší na rýchlejšie hojenie?

Odpoveď: Zdá sa, že náhradný čap nemusí byť dostatočne dlhý. Niekedy je to dôsledok opuchu. Navrhoval by som ísť na niečo dlhšie a zároveň zostať dostatočne prítulný, aby ste sa nemuseli príliš motať. Cvok je počas počiatočného liečebného postupu pravdepodobne lepší ako obruč alebo prsteň, takže by som sa ho držal, aby sa uzdravil rýchlejšie.

Otázka: Je normálne mať po prepichnutí nosovej dierky kovovú chuť v ústach?

Odpoveď: Aj keď sa to stáva, kovová pachuť v ústach po piercingu nie je normálna a môže byť buď reakciou na použitý kov, alebo s najväčšou pravdepodobnosťou infekciou. Prítomnosť hnisu v tele môže zanechať kovovú chuť v ústach. Prvá vec, ktorú by som urobil, je odstrániť piercing, aby som zistil, či to problém rieši, a v prípade podozrenia na infekciu urobiť vhodné opatrenia..

Otázka: Práve som zmenil nosný čap na menšiu dĺžku a včera v noci to bolo v poriadku, ale teraz je to dosť citlivé. Je to normálne? Alebo ho mám odstrániť a vložiť druhý?

Odpoveď: Je to celkom nový piercing? Ak je to tak, možno ho budete chcieť odstrániť a nahradiť ho dlhším, kým bolesť neustúpi. Ak ide o zavedený piercing, môže sa stať, že nový nosný čap je jednoducho príliš krátky. V každom prípade dávajte pozor na akékoľvek príznaky infekcie. Pri výmene šperkov môže nastať malá bolesť, ale príliš veľa je znakom toho, že niečo nie je v poriadku.

Otázka: Sám som si prepichol nos a vložil som obruč, budem v poriadku?

Odpoveď: Udržujte ho čistý sterilným fyziologickým roztokom a mali by ste byť v poriadku.

Otázka: V trinástich si chcem nechať prepichnúť nos, ale moja otázka znie, môžem si dať činku na piercing do nosovej dierky? Viem, že činky sú zvyčajne znakom prepichnutia prepážky, ale páči sa mi, ako vyzerajú. Ja nie'nechcem prepichnutie septa. Co si myslis?

Odpoveď: Moja odpoveď by bola, že potom, čo sa piercing poriadne zahojil, nie je dôvod, prečo by stĺpik typu činka nefungoval.

Otázka: Pred tromi mesiacmi som si nechal prepichnúť nosnú dierku (titánový čap). O mesiac neskôr sa na boku môjho piercingu objavil hrbolček podobnej veľkosti ako cvok. Išiel som k dermatológovi; urobil laboratórny test. Povedal, že nedošlo k žiadnej infekcii a bola to reakcia cudzieho telesa. Poradil mi, že to asi nikdy nezmizne, pokiaľ to nevyberiem, a že ani potom to možno nezmizne. Počuli ste už o tom, že sa niečo také samo vyrieši, keď necháte šperky v?

Odpoveď: Mal som podobnú situáciu s piercingom do ucha. Odstránil som šperky a hrboľ sa nakoniec rozpustil. Hovoríme niekoľko rokov, aby úplne zmizol. Pôvodný piercing je stále tam, takže by bolo skutočne ľahké ho otvoriť späť, ak sa rozhodnem. Možno budete chcieť zvážiť odstránenie svojho, aby ste zistili, či sa to ešte zlepší. Aby som nespochybnil vášho dermatológa, videl som ich odísť sám, ale to bolo s odstránením šperkov.

Otázka: Len som si doma sám prepichol nos. Čo musím urobiť pre vnútornú časť nosa?

Odpoveď: Ak je opuchnutý, mali by ste zistiť, čo spôsobuje opuch. Môže to byť infekcia, reakcia na materiál, z ktorého je prsteň vyrobený, alebo len prirodzená reakcia na piercing. Ak je to ten druhý, udržiavajte ho čistý a ľadujte, dávajte pozor, aby ste ľad nedávali priamo na piercing, pretože môže spôsobiť poškodenie pokožky. Ak je infikovaný, použite naň fyziologický roztok a ak môžete'Aby ste dostali infekciu pod kontrolu, možno budete chcieť navštíviť lekára.

Otázka: Ja'som naplánovaný na operáciu. Požiadajú ma, aby som si odstránil svoje šperky?

Odpoveď: To môže závisieť od niekoľkých vecí. Prvým je typ chirurgického zákroku a druhým materiál, z ktorého sú šperky vyrobené. Ak je vyrobený z kovu, môže byť potrebné, aby vyšiel. To je úplne na chirurgovi a/alebo sestre, pretože som počul o prípadoch, keď je možné kovové šperky pri chirurgickom zákroku podlepiť páskou a nechať ich vložiť..

Navrhujem zavolať vopred a zistiť to. Ak trvajú na vytiahnutí, zistite, či sú v poriadku, keď tam dajú niečo plastové, aby otvor zostal otvorený.

© 2012 Hal Gall

Spätná väzba k Reederu – čo si myslíte?

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN, 25. júna 2019:

Zdá sa, že po piercingu zažívate normálny opuch. Dávajte si pozor na prípadné infekcie a ak by to začalo byť príliš bolestivé, môžete to vziať na jeden alebo dva dni, uistite sa, že ste to udržali čisté a snažte sa, aby sa piercing nezastavil..

Kryštál 24. júna 2019:

Nechal som si prepichnúť nos 4 dni! Vyzerá to, že sa mi nosný krúžok potápa? Potrebujem vymeniť nosný krúžok?

Connie 14. mája 2019:

Čakal som, kým nebudem mať 72-mal som to urobiť v 22-Milujem to!

Basmi 17. apríla 2019:

Skyler. To's takým rýchlym piercingom ste vyhrali'ani nedostanete šancu reagovať na bolesť.

Skyler 28. decembra 2018:

Som tak nervózny z toho, že sa mi pichne nos. Mam par otazok. Cíti sa strana bolestivejšie ako druhá strana? Ako sú niektoré spôsoby, ako zmierniť bolesť bez použitia znecitlivujúceho krému? Ako sa môžem najlepšie rozptýliť a zachovať pokoj? Porovnajte bolesť s niečím iným.

Donna 13. novembra 2018:

Mám 58 rokov a pred 3 týždňami mi prepichli nos. Hovorím, choď do toho .. svoje milujem.

Osoba 18. októbra 2018:

Sherri, čo vieme, žijeme len raz. Tiež ho môžete vždy odstrániť! Mal som veľa piercingov a moje jazvy/diery nie sú'nie je mi to ľúto. Moje diery na moste sú zrejmé, rovnako ako moja meraná prepážková diera, ale tie nie'Neobťažujte ma osobne a ani ostatné piercingy've had má nie bezprostredne viditeľnú jazvu alebo dieru.

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN 12. júla 2018:

To'je ťažký. Ja nie'Nepamätajte si, že by ste počuli niečo o zvýšení veku súhlasu na 70 rokov!

Sherri 11. júla 2018:

Budem mať 70 rokov a chcem si nechať prepichnúť nos. Moja rodina hovorí NIE! Jediný piercing, ktorý mám, sú moje uši. Komentáre..

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN 16. apríla 2018:

To'Chápem, že nehrdzavejúca oceľ a titán sú z hľadiska bezpečnosti oveľa lepšie ako zlato. Zlato a striebro sú jemnejšie jedlá a sú náchylnejšie na podráždenie alebo infekciu. Musíte si tiež dávať pozor na niektoré falošné zlato, pretože to môže spôsobiť veľa problémov, najmä s novým piercingom.

Mouli Rana 16. apríla 2018:

Predtým som nosil strieborné náramky, náušnice, ale zvyčajne mi to dráždi pokožku. So zlatom však nie je problém. Bude nehrdzavejúca oceľ a titán pre mňa bezpečná? Alebo zlato bude lepšie?

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN 14. marca 2018:

Keďže už je to pár hodín, čo si to napísal, asi vieš lepšie ako ja, či to fungovalo. Ak nie'nemám oveľa viac ako menšie nepohodlie, povedal by som, že ste v poriadku.

Čo je a "obchod s hippie"? Je to niečo ako a "head shop" kde si môžete kúpiť veci ako kadidlo, lávové žiarovky, kryštály, čierne svetlá, fajčiarske doplnky atď.

🙂

Osoba 13. marca 2018:

Dostal som čerstvý prsteň do nosa asi pred 2 a pol týždňami a ja'Dnes som to zmenil pomocou nového prsteňa's dúhou, ktorú som dostal z obchodu s hippie … Je to dobré? Alebo nebezpečné už to zmeniť?

jae 11. októbra 2017:

vždy to nechajte urobiť profesionálom !! Chcete sa vyhnúť akémukoľvek škaredému jazvovému tkanivu alebo nesprávnemu umiestneniu piercingu !! urobte si najskôr prieskum a zavolajte svojmu piercerovi, aby ste sa presvedčili, že môžete ísť! piercing udržiavajte vždy čistý a šperky, ktoré máte, uchovávajte sterilné, aj keď sa nepoužívajú

keviyonne Harrison 28. júla 2017:

Asi pred 2 mesiacmi som si prepichol nos. keď som to urobil prvýkrát, cítil som sa bolestivo, vytekal z neho číra tekutina a bol červený. Prsteň som viackrát menil (vrátane straty, vyžadovania, aby som dal "zahraničné" náušnice v). V súčasnej dobe je v najsilnejšom mieste uzdravenia. Môžem ísť týždeň bez náušnice a málokedy to bolí. ale moja otázka znie, veľmi sa mi páči piercing do podkovy, ale moji rodičia to vyhrali'Nedovolím mi dostať septa. tak môžem použiť podkovu piercing do nosovej dierky ?

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN 10. júna 2017:

V závislosti od vašej citlivosti by som povedal áno, ale uistil by som sa, že sa odstránia všetky infekcie. Nie až do úplného zahojenia diery, alebo ju budete musieť znova preraziť.

Tana 06.06.2017:

Včera som si prepichol nos, v súčasnosti mám malý cvok, ale nemám'neviem čo'je to's vyrobené alebo ako veľké (kúpil som ho z puzdra na šperky v obchodíku s krúpami lol) Ja si to myslim's mincového striebra. Ak sa začne nakaziť, môžem si kúpiť kvalitnejší prsteň, vyčistiť si nos a vložiť nový prsteň?

Ellah 12. mája 2017:

Prepichol som si nos pred dvoma mesiacmi, ale špendlík, ktorý používam, má zátku, ale keď som sa ho pokúsil vymeniť, zistil som, že došlo k nejakému novému vývoju informácii o jazve.

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN 13. apríla 2017:

Myslel by som si to. Trochu krútte alebo otáčajte, aby ste sa presvedčili, že nie je'nie je všetko chrumkavé a prilepené k nosu.

Msdome 12. apríla 2017:

bude v poriadku vymeniť mi nosný krúžok po dvoch mesiacoch?

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN 10. apríla 2017:

Z akého materiálu je obruč vyrobená? Je to odlišné od toho, čo ste mali predtým? Používate iný čistiaci roztok? Niečo spôsobuje podráždenie. Skúste to trochu zahojiť a vložte jeden zo svojich starých cvokov a uvidíte, čo sa stane.

Madeline Gonzalez 08.04.2017:

Je normálne, že piercing do nosa horí po prvom prechode z klinca na obruč? Ja'mal som svoj piercing takmer rok a ja'medzi klincami som sa niekoľkokrát zmenil, ale toto som prvýkrát'vložil som obruč.

Christina 29. marca 2017:

Nosný krúžok mám už dva týždne a som s ním veľmi spokojná. Jediné, čo mi robí starosti, je, ako ho vymeniť, keď bude uzdravený. Mám vývrtku a som si istý, že na to prídem, až keď bude úplne uzdravená. Moju čistím 3 krát denne mydlom a vodou. V opačnom prípade sa ho nedotknem a pekne sa uzdravuje. Mám malý a moja práca to umožňuje, pretože povedali, že je jednoduchý. S najväčšou pravdepodobnosťou to nechám do svojich narodenín, aby som sa ubezpečil, že je úplne uzdravený. To bude asi 6 mesiacov. Chcem len byť v bezpečí, a nie ľutovať.

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN 4. októbra 2016:

@hyteria: určitá bolesť je normálna, ale dával by som pozor na prípadné infekcie.

shyteria 3. októbra 2016:

Ako môžem nechať piercing z nosa prestať bolieť, pretože som ho dostal len pred 2 dňami

conord16 28. júna 2016:

Existuje rozdiel vo veľkosti čapov a krúžkov ako ja'm zvažuje dostať nosný prsteň, ale tiež by chcel byť schopný vložiť cvok

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN, 26. apríla 2015:

Ak máte tendenciu byť na citlivej strane, pokiaľ ide o piercing a podobne, potom je titán určite tou správnou cestou. Existuje veľa ľudí, ktorým sa chirurgická oceľ na prvom piercingu darí, ale ak existujú nejaké pochybnosti, držte sa titánu.

Prepichnuté 24. apríla 2015:

"to'Je múdre zvoliť nosné prstene z chirurgickej ocele alebo titánu, u ktorých je menšia pravdepodobnosť, že budú dráždiť váš piercing" – falošný. Chirurgická oceľ nie je na začiatku dobrou voľbou, pretože obsahuje nikel a môže kvôli tomu spôsobiť alergickú reakciu. Titán je jediná dobrá voľba. Po zahojení piercingu je možné uvažovať o chirurgickej oceli.

Hal Gall (autor) z Bloomingtonu, IN 8. augusta 2013:

@Coffee-Break: Ako sa hovorí, krása je v oku pozorovateľa!

Dorian Bodnariuc z Ottawy, Ontario, Kanada, 8. augusta 2013:

Piercing, podobne ako tetovanie, je príjemný spôsob, ako sa vyjadriť. Piercing do nosa môže byť veľmi krásny, ak sa robí s chuťou.

miaponzo 22. februára 2013:

Mám piercing do nosa viac ako 30 rokov .. a milujem ho! (Ešte predtým, ako to bolo v móde!!!!

FallenAngel 483 3. novembra 2012:

Vynikajúca rada pre každého, kto zvažuje piercing, dobre urobené.

JoolsObsidian LM 29. októbra 2012:

Na zdravie pre informácie – naozaj užitočné!

About the author