Posúvanie mojich limitov s telesným odpružením (zavesenie na háčiky)

Keď ma zavesili na háky, vítal som to ako bolesť, nad ktorou som mal kontrolu a ktorú som spôsoboval a vydržal podľa vlastného výberu..

Len pre prípad, že by sa ľudia vyhnali von.

Len pre prípad, že by sa ľudia vyhnali von.

Čo je telesné odpruženie?

Odpruženie tela je rituálny spôsob prepichnutia pokožky háčikmi a následné zavesenie na ne. Keď robíte odpruženie, vašu telesnú hmotnosť podporuje koža, ktorá je neuveriteľne silným a pružným orgánom. Rituálne zavesenie tela prvýkrát praktizoval Mandan Tripe prvých národov rieky Missouri.

Závesný rituál dnes úzko súvisí s inými telesnými úpravami a najčastejšie ho vykonávajú tetovači a pierceri, ktorí sa špecializujú na túto oblasť. Pred niekoľkými desaťročiami zažilo pozastavenie rituálu iba niekoľko tisíc ľudí. Dnes sa tento počet zvýšil na mnoho tisíc. Od minulého utorka vrátane mňa.

Prečo som sa rozhodol pozastaviť činnosť?

Keď som zavolal Russovi Foxxovi, umelcovi úpravy tela, ktorý mi uľahčil pozastavenie, jeho prvá otázka znela: „Aká je tvoja motivácia?“ O pozastavenie mám záujem už roky. Ako tínedžera ma fascinovala úprava tela a zhltol som všetok materiál na čítanie a prezeranie tejto témy. Medzi nimi dokument o zavesení tela. Nikdy som nedokázal dostať túto myšlienku z hlavy, ale nebol som si istý, či dokážem zvládnuť to, čo vyzeralo ako veľká bolesť. Navyše, vtedy bol môj záujem čisto zvedavosťou.

Diagnostikovaná fibromyalgia

Potom mi v 19 rokoch diagnostikovali fibromyalgiu. Bolestivý neurologický stav, ktorý sa nedá vyliečiť, a hoci sú dostupné liečebné postupy, nič vám nemôže vrátiť život, ktorý ste kedysi mali. Musel som dať výpoveď v práci a medzi 19. a 22. hodinou som v posteli trávil viac času, ako mimo nej. Keď som začiatkom tohto roka začal s novým liekom, bol som nadšený, keď som zistil, že moja bolesť a fungovanie sú také vysoké, ako pravdepodobne budú. Vedel som, že potrebujem nejakým spôsobom osláviť svoju novú schopnosť podieľať sa na vlastnom živote. Potom som si spomenul na zavesenie tela.

Pri sledovaní videí o odpružení to vyzerá ako nadľudský výkon vytrvalosti a mentálnej vytrvalosti. Bolo to presne to, čo som potreboval. S FMS som sa nedokázal vôbec presadiť a teraz som potreboval výzvu pre svoje telo i myseľ. Pozastavenie sa stalo spôsobom, ako sebe dokázať, že som to opäť ja. Keď som spomenul svoj záujem o konverzáciu, presmerovalo ma to na Vancouverského umelca na úpravu tela Russa Foxxa.

Moje skúsenosti

Po problémoch s telefónom a naplánovaní zámeny som sa v utorok začiatkom marca 2012 konečne dostal do štúdia Foxx vo východnom Vancouveri. Celý deň som bojoval s úzkosťou, ale nevedel som celkom povedať, na čo to bolo. Vedel som, že pozastavenie bude bolieť, ale posledné tri roky som mal také bolesti, že som vedel, že to nemôže byť ono. Uvedomil som si, že to bol jednoducho strach z neznámeho. Vedieť, že mám túto úzkosť, ma podnietilo. Nie, nevedel som, čo presne mám očakávať a áno, moje nervy boli také zlé, že som takmer nemohol jesť, ale pre mňa to bola len silnejšia motivácia..

Nastaviť

V ten deň trénoval nového člena svojho tímu MBS (Modern Body Suspension). Moje pozastavenie bolo prvým, na ktorom sa zúčastnila. Ako sme sa s manželom pozerali, ako nastavili a dezinfikovali jednorazové použitie iba hákov, ihiel a lanoví. Počul som, ako verbalizuje celý proces pre svojho študenta, a bolo jasné, že som v dobrých rukách.

Môj manžel, ktorý si v sebe skrýval množstvo obáv, pričom najpozoruhodnejšie bolo, že sa mi roztrhla koža, sa pri nastavovaní tiež úplne usadil. Keď sledujete prácu spoločnosti Foxx, nie je možné udržať si obavy o bezpečnosť a účinnosť toho, čo sa (pravdaže) javí ako štyri pomerne malé háčiky.

Piercing

Konečne bolo načase začať. FMS je stav, ktorý nielen spôsobuje bolesť, ale tiež zhoršuje normálne pocity bolesti. Predtým, ako som to dostal, som bol jednou z malých skupín ľudí, ktorí mali radi ten pocit, keď sa nechali prepichnúť a vytetovať. Pochyboval som, že to tak stále bude a bohužiaľ som mal pravdu.

Piercing bol vykonaný rýchlo a efektívne a Foxx sa pred vložením každého háčika uistil, že som úplne pripravený. Napriek tomu to bolelo ako čert. Ale poviem vám to teraz, akonáhle ste boli prepichnutí, najhoršia bolesť celého procesu je za nami.

Vystupovanie zo zeme

Po prepichnutí moje telo pumpovalo adrenalínom. Trochu som sa triasla a už bolesť z piercingu značne ustupovala. Dali sme si krátku prestávku (len pár minút) a na konci už dopamín v mojom tele viac -menej zakryl bolesť, ktorú piercing spôsobil. Ešte som nevedel, že najhoršia bolesť je za nami, ale teraz moju úzkosť vystriedala netrpezlivosť a vzrušenie..

Po celú dobu vysvetľovania toho, čo robí svojmu zverencovi, Foxx pripravil takeláž (zavesenú dosť nízko) a obliekol istiaci postroj, aby nebola šanca, že sa lano skĺzne..

Viac mentálne ako fyzicky

Problém pozastavenia je viac mentálny ako fyzický. Je ťažké obaliť mozog myšlienkou, že vašu telesnú hmotnosť podporujú štyri kovové háčiky vo vašej koži. Chvíľu som stál pod takelážou, celá váha na zemi si na túto myšlienku zvykala.

Foxx ma ubezpečil, že to mám úplne pod kontrolou. Nedvíhal sa, kým som ho o to nepožiadal, a potom sa dvíhal tak pomaly, že moje telo (a myseľ) nechalo uvoľniť pocit. V momente, keď som povedal, prestaň. V žiadnom momente som sa necítil uponáhľaný. Povedal mi, že niektorým prvákom trvá hodinu, kým sa zdvihnú zo zeme, niektorým sa tam zdvihne hneď. Bol som taký nedočkavý, že môj vlastný vzostup trval asi 5-10 minút.

Odpruženie

Najprv mi bolo odporučené, aby som namiesto zdvihnutia pokrčil kolená, aby som sa mohol mentálne prispôsobiť. Svoju váhu som pomaly aplikoval na háky. Prvý pocit je bolesť, aj keď nie až taký, aby ste prestali. Bolesť sa rýchlo zmení na horúce napätie, ktoré je úplne nové. Potom som sa to snažila svojmu manželovi vysvetliť, ale nakoniec som to vzdala. Pozastavenie je ako pozastavenie a napriek tomu, ako som už povedal, je to viac duševný výkon než fyzický.

Nakoniec bola na týchto štyroch hákoch podopretá celá moja váha a ja som bol zdvihnutý, až kým som nemal prsty na zemi. Do tejto doby bolesť už nebola faktorom. Zrazu som musel čeliť niečomu, na čo som sa nepripravil: pusteniu zeme. Celý život strávime chôdzou po zemi a nikdy nemusíme premýšľať o tom, ako veľmi túto skutočnosť považujeme za samozrejmosť.

Zem bola bezpečnostná prikrývka, ktorej sa jedna moja časť váhala vzdať. Potom tu bola ďalšia moja časť, ktorá tak veľmi túžila visieť na hákoch. Našťastie môj manžel mal ruky, aby mi požičal. Keď som ho držal za ruky kvôli emocionálnej podpore, konečne som bol zdvihnutý zo zeme. Keď ustúpil, visel som tam úplne sám. Russ ma varoval, že niektorí začiatočníci pociťujú šok a nevoľnosť, ale jediné, čo som cítil, bolo vzrušenie. Choď ku mne!

Hojdanie a točenie

Najprv som chcel len visieť a zvyknúť si na ten pocit. Pri sťahovaní pokožky som mal pocit, že mám ruky prilepené k bokom, ale potom, čo som si zvykol len visieť, som trochu nervózny. Nebola som ďaleko od zeme, takže som sa nemohla príliš švihať ani točiť, ale prvýkrát mi ten malý pohyb stačil. Akonáhle som sa dostal do pohody, točil som sa a mal som celkom úžasný čas. Myslím, že som tam strávil asi pol hodinu, kým som sa trochu nenudil a vrátil sa späť na zem.

Ťahanie

Akonáhle som opäť zostal nohami pevne na zemi, pocítil som zvláštny pocit. Rovnako ako som nechcel pustiť podlahu stúpajúcu hore, teraz som nechcel pustiť výstroj a zísť dole. Našťastie bolo stále čo skúšať.

Najprv sa musím pokúsiť vytiahnuť hore. Bolo veľmi cool mať úplnú kontrolu nad týmto procesom. Potom bolo lanovie stiahnuté a Foxx sa držal, kým som sa proti nemu zatiahol. V jednom momente (Russ bol o niečo silnejší ako ja) som sa začal šmýkať, on ma ťahal celým telom dozadu za háky. Zážitok z ťahania je úplne odlišný od zavesenia, pretože je to smer, na ktorý je vaše telo viac zvyknuté. Stále sa neviem rozhodnúť, ktorá sa mi páči viac.

Ako veľmi sa môže stať, že vás suspenduje?

Očakával som, že zvesenie tela zvíťazí nad bolesťou, ale ukázalo sa, že to bol skôr triumf nad strachom z neznámeho a cvičenie v prekonávaní mentálnych bariér..

Tak ako veľmi to bolelo? Keď som predtým pozeral pozastavené videá, všimol som si dve veci:

  • Vyzeralo to hrozne a skutočne bolestivo.
  • Pozastavení ľudia nikdy nevyzerali, že by ich niečo bolelo. Buď sa smiali a žartovali, alebo pokojne prežívali pocity. Kým som tam bol, urobil som oboje.

Keď máte bolesť FMS, je vašim stálym spoločníkom. Môžete začať zabúdať na to, aké sú ostatné pocity, takže som si bol istý, že bolesť zvládnem. V skutočnosti som to vítal ako bolesť, nad ktorou som mal určitú úroveň kontroly, ktorú som spôsoboval (nepriamo) a vydržal som z vlastného rozhodnutia. Ale ako som povedal vyššie, najhoršia bolesť je prepichnutá. Potom je to všetko koláč. Bolesť je relatívna. Pre niektorých je to zmysluplná časť zážitku (ako to bolo pre mňa), pre iných menšia prekážka, skutočne zanedbateľná, ktorú musíte zvládnuť, aby ste sa dostali k zábavnej časti..

Mám jazvy??

Háčiky samozrejme zanechajú niekoľko drobných jaziev a tieto jazvy ich niekoľko dní bolia. Spočiatku boli z môjho oblečenia poriadne podráždení. Sú to tri dni, keď to píšem, a takmer si ich nevšímam. Sú malé, vyvážené a skutočne (v závislosti od vášho vkusu) príťažlivé. A ako poznamenal Foxx, nič iné nespôsobuje jazvy ako tieto, takže je ľahké rozpoznať ostatných, s ktorými sa podelíte o skúsenosti.

Urobím to znova??

Hneď po vytiahnutí háčikov som si nemohol pomôcť a pomyslel som si: „Kto by to musel dvakrát urobiť?“ ale keď som sa nasledujúce ráno zobudil, v mojej hlave sa zamyslene vytvorila jedna: „Ako dlho musím čakať, kým to urobím znova?“ Som si takmer istý (pokiaľ to zdravie dovolí), že tam budem znova. Rád by som to robil vonku a s vyšším vybavením, aby som sa mohol voľne otáčať a hojdať. Mám tiež záujem vyskúšať si rôzne polohy.

Aký to malo zmysel?

Pre mňa možno tento zážitok najvýstižnejšie opísať dvoma slovami: posilňujúce a terapeutické. Pred šiestimi mesiacmi bolo moje zdravie také zlé, že to bol boj a triumf, prejsť sa po bloku. Niektoré dni bolo príliš veľa chodiť do mojej kuchyne a tento týždeň som sa posunul za psychické a fyzické limity, o ktorých som si nebol istý, že ich môžem prekonať. Vďaka tomu som sa cítil silný a kontrolovaný. Táto skúsenosť bola veľmi pozitívna vďaka niekoľkodňovej mentálnej príprave, množstvu výskumov a skvelému koučingu.

Som šťastný, že som to urobil?

Nadšený. Foxx prevádzkuje Modern Body Suspension ako nezisková organizácia, ktorá účtuje poplatky iba za použité materiály, pretože verí v duchovný aspekt tohto rituálu. Keď to urobím, mám tendenciu súhlasiť s jeho názorom. Skúsenosti sú neoceniteľné, neviem, ako by sa dalo za to nájsť cenový bod.

Odporúčam to??

Ak ste sa pozerali na odpruženie a máte záujem, ale ste nervózni, povedal by som, že rozhodne choďte do toho, pozastavenie však nie je pre každého. Iba vy budete vedieť, či je to správne rozhodnutie a kedy je ten správny čas. Ale keby ste boli na plote? Áno, pritlačil by som ťa.

Moderné telesné odpruženie vo Vancouveri

Ak žijete v severozápadnom Pacifiku alebo v jeho blízkosti, určite by som vám to odporučil Russ Foxx a MBS tímu uľahčiť vaše pozastavenie. Cesta do East Van stojí za to. Či už sú vaše skúsenosti dobré alebo zlé, bude to do značnej miery spôsobené vašim duševným rozpoložením, ale tím MBS vzbudzuje takú dôveru, že by bolo ťažké udržať si túto úzkosť..

Prezentácia fotografií o zavesení:

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Komentáre

Karen 23. júna 2020:

Pred 2 1/2 rokmi mi diagnostikovali fibromyalgiu. Pribral som 70 libier a som na doma viac ako čokoľvek iné. Chýba mi to staré ja. Môj manžel sa ma stále snaží presvedčiť, aby som urobil pozastavenie, pretože sme počuli o ženách s FMS, ktoré porodili a ich bolesť sa buď ohromne zmiernila, alebo zmizla. Myslí si, že bolesť z toho veci vynuluje a zníži moju bolesť, najmä do tej miery, že už nebudem musieť používať palicu..

Znížila sa vaša bolesť FMS? Cítili ste sa fyzicky lepšie? (okrem mysle nad stranou hmoty) Ďakujem, že ste sa podelili o svoj príbeh!

Mandy 7. decembra 2016:

Mám tiež FMS a nedávno som dostal obrys celého rukávu, ale stále si neviem predstaviť, že by som zvládol pozastavenie, takže z teba mám strach..

Ako vedľajšiu/nie prenikavú otázku, aké lieky užívate? Mám 23 rokov a som doma zaviazaný. Chodím k lekárovi pomocou chodítka, nemám priateľov a priberám na šialenej/ponižujúcej váhe. Naozaj potrebujem niečo lepšie ako morfín, ale môj lekár nevie, aké lieky by mohli pomôcť.

About the author