Septum Piercing Všeobecné informácie a časté otázky

Ja'Nechal som si prepichnúť septum mnoho rokov. Ľudia mi na to neustále kladú otázky. Tu sú všetky moje odpovede.

pehavá žena s prepichnutím septa

pehavá žena s prepichnutím septa

Ja'Nechal som si prepichnúť septum mnoho rokov, tak som'sme dostatočne informovaní o tom, ako sa o to starať. Ľudia sa ma na to neustále pýtajú, takže ja'zvykla som si odpovedat. Tu zdieľam všetko, čo viem, a to ako z mojej osobnej skúsenosti, tak z rozsiahleho výskumu.

Čo je to vlastne septum piercing?

Septum piercing je piercing, ktorý prechádza nosnou prepážkou, ktorá oddeľuje ľavú a pravú nosnú dierku. Prepichovacia ihla prechádza tenkým kúskom mäsa smerom k prednej časti nosa, za chrupavku. Toto sa nazýva "columella," ale často sa označuje ako "sladké miesto." Niektorí ľudia nemajú kolumelu, takže ich prepichnutie je možné vykonať cez chrupavku … to však môže byť veľmi bolestivé.

Bolelo to?

Toto je doslova najpopulárnejšia otázka a každý, kto má piercing v tvári, bude súhlasiť. Sotva som cítil, ako ihla prechádza mojou prepážkou, ale cítil som ťahanie, keď môj piercer pretlačil prsteň. Na stupnici od 1 do 10, I'd ohodnotiť na 1 alebo 2. Môj nos bol boľavý ešte 3 – 5 dní potom, ale to sa dá očakávať od akéhokoľvek piercingu.

Čo tomu hovoríš??

Správny termín pre tento piercing je prepážka prepážky, ale tiež sa im hovorí…

 • piercing býčieho prsteňa (iba negatívna asociácia)
 • piercing nosa (nie je to nesprávne, ale a 'piercing nosa' všeobecne sa týka piercingu nosovej dierky)
 • septril (nesprávne, pretože septrilový piercing ide priamo hrotom do septa).

Áno, chápeme, dali býkom krúžky & apos; aj nosy. (Ale nie je rozkošná?)

Áno, chápeme, dali býkom prstene' aj nosy. (Ale nie'je rozkošná?)

Môžete skryť piercing do nosa??

Jasné, že'je možné. Ak váš piercer položí piercing dostatočne vysoko, nikto neuvidí šperky, ak ho prevrátite naopak. Závisí to aj od tvaru vašej kolumelly. Toto samozrejme funguje iba s určitými druhmi šperkov, ako sú podkovy alebo základné druhy. Ak ťa poznáte'Budem to chcieť skryť, porozprávajte sa so svojim piercerom a vyberte umiestnenie veľmi starostlivo.

Ak by ste mali prepnúť prstenec septa hore?

Nie. Je to len môj názor, ale pravdepodobne by ste nemali'Niečo prerazte, ak máte pocit, že to musíte skryť, ak môžete'Ak to tvoji rodičia vyhrali, nemáš to v práci't vám to umožní atď'Nie je múdre neustále posúvať svoj liečivý piercing. Nechanie prevrátiť hojenie piercingu spôsobí, že krivka diery bude hore nohami, čo niekedy spôsobuje, že nosenie šperkov prevrátených nadol je po období hojenia nepríjemné. Hlavne v období hojenia to teda nechajte tak.

Koľko stojí prepichnutie septa?

Môj piercer mi naúčtoval 40 dolárov, čo bolo rozumné, a to vrátane šperkov. Tipoval som 8 dolárov, pretože som bol s konečným produktom veľmi spokojný. (Poznámka: Je bežné, že prepichnete svoje piercingy, pretože pre vás vykonávajú službu. Zaslúžia si vašu vďačnosť.) Cena akejkoľvek úpravy sa však bude líšiť v závislosti od toho, kam idete, ako dobre poznáte svoj piercer, aké šperky dostať atď.

Aký veľký je prepážka prepážky?

Väčšina piercerov používa na začiatku rozchod asi 16, pokiaľ nepožiadate o väčšiu veľkosť. Po počiatočnom prepichnutí sa dá natiahnuť tak dlho, ako vám to anatómia dovolí.

Ako dlho trvá uzdravenie?

Môj piercer povedal, že 4-5 týždňov, ale na výmenu šperkov vždy čakám asi 2 mesiace, pretože viem, že moje telo sa dlho uzdravuje. Doba hojenia bude závisieť od vášho tela. Ak si nie ste istí, či je váš piercing zahojený alebo nie, choďte k svojmu pierceru a požiadajte ho, aby sa na vás pozrel. Mali by to urobiť bezplatne.

dve ženy s prepichnutím septa

dve ženy s prepichnutím septa

Wikimedia

Myslí si to niekto?'je atraktívna?

Obvykle to'starší ľudia, ktorí si kladú túto otázku. Pre tony mladších ľudí je prepichnutie prepážky mimoriadne atraktívne. Ak mi položíte túto otázku, poznám vás'som trochu mimo kontaktu.

Nechytí sa to niekedy na veci??

V skutočnosti sa to stáva len zriedka. Mám priateľov s piercingom v nose po bokoch nosa, ktorí tvrdia, že si musia dávať zvýšený pozor pri sťahovaní svetrov cez hlavu, ale to sa mi nikdy nestalo, a preto'nemysli na to moc.

Už vám niekto chytil prsteň a potiahol?

Nie, to sa nikdy nestalo, aj keď frekvencia otázky spôsobuje, že sa čudujem, koľko ľudí o tom uvažuje. Čo si myslíte, ľudia?

A čo odstránenie? Môžete si vytiahnuť piercing v septe??

Áno, ak sa rozhodneš, že nie'Ak to už nechcete, môžete si vytiahnuť piercing v septe a diera sa nakoniec zatvorí. Čím dlhšie ste'Mám to, čím dlhšie to bude trvať, kým sa zavrie. A najlepšie na tom je, že dieru aj tak nikto nevidí, takže nevidí'nezáleží na tom.

Čo keď mám odchýlenú septum? Môžem to ešte nechať prepichnúť??

Ak váš nos nie je úplne symetrický, tento piercing by na to mohol upozorniť. Takže áno, môžete dostať piercing, ak chcete a ak nie'dbajte na to, ak zdôrazňuje asymetriu. Ak ty'nie ste si istí, či to chcete urobiť, skúste vložiť krúžok z umelej prepážky a zistite, či sa vám páči, ako vyzerá.

Môžete použiť dierovaciu pištoľ na prepichnutie septa?

Nie. Nie. Don'na to ani nemyslieť. Z toľkých dôvodov. Vykonajte prácu správne, s ihlou a profesionálnym piercerom. Prečítajte si Piercing Needles vs Piercing Gun: Čo je bezpečnejšie? Pre viac informácií.

Páchne prepážka prepážky??

Ja'Budem úprimný: Niekedy to smrdí. „Septum funk“ alebo „septum puch“ je spôsobený odvarom kožného tuku zmiešaného s odumretými kožnými bunkami a baktériami. Vonia ako starý syr a tak'je znakom toho, že ho musíte častejšie čistiť alebo skúste vyskúšať šperky z iného materiálu.

Don't vaši boogers uviaznuť na to?

Prepichnutie septa je náročné na čistenie a používanie prstov sa už neodporúča. Dajte si niekoľko q tipov, malú misku slanej vody a injekčnú striekačku na vystreknutie fyziologického roztoku tam a vy'budem v poriadku.

Sú prepážky prepážky kultúrne privlastnenie?

To'je dobrá otázka. Tento piercing sa začal už v aztéckych, mayských a inckých kultúrach. Bolo to vidieť aj v kmeni Nových Guinei Bundi. V mnohých kultúrach bol piercing používaný ako obrad prechodu. Táto metóda cestovala do Indie, Pakistanu, Nepálu a Tibetu a stále ju praktizujú moslimské aj hinduistické ženy, kde sa často používa ako znak toho, že žena je dostatočne stará na to, aby sa vydala. Dnes má svoju históriu aj v západných subkultúrach.

Kultúry sa navzájom ovplyvňujú. Keďže mám septum piercing, chcem tomu veriť'ocenenie, nie privlastnenie si, ale napriek tomu to je'je veľmi dobrá otázka. Každý, kto si vyberie piercing do septa, by sa mal snažiť byť maximálne premyslený a historicky a kultúrne informovaný. Chápem to'je v poriadku, ak to chceš urobiť, pretože chceš experimentovať s vlastným telom, ale ak chceš vyzerať ako ty'ste súčasťou inej kultúry alebo systému viery, ktorý nie'Nepatrím vám, potom by ste sa nad tým mali najskôr zamyslieť.

žena s piercingom septa

žena s piercingom septa

Tanja Heffner cez Unsplash

Kde je sladké miesto??

Umiestnenie piercingu by malo byť v časti mäsa smerom k prednej časti nosa a vysoko v špičke. Často sú prepichnuté príliš nízko v nose, čo môže neskôr spôsobiť veľa problémov. Niektorí ľudia NEMAJÚ sladké miesto, takže ak stále chcete piercing, tak áno'Budete musieť prejsť vašou chrupavkou.

Čo keď to prerazia na zlom mieste?

Septum piercing sa robí ľahko, ale veľmi ľahko sa pokazí. Môžu ísť príliš ďaleko dozadu, príliš nízko alebo príliš krivo. Aj keď sa používajú svorky, ihla nemusí prechádzať pod úplne rovným uhlom, čo vám poskytne nervózny piercing. Na dosiahnutie rovného piercingu je často potrebné vykonať ich 2-3 krát, takže buďte pripravení na to, ak to chcete urobiť správne..

Poznámka: Ak máte, môžete mať problémy s preklopením a skrytím šperkov'prebodnuté príliš nízko. Uistite sa, že to urobíte vyššie, aby bolo pri preklopení neviditeľné.

Prechádza piercing septa chrupavkou?

Nemalo by't. Ihla by mala prechádzať trochou dužiny v prednej časti nosa, ktorá sa nazýva "columella," ktorý nemá v sebe chrupavku, tak by nemal'nedotýkajte sa chrupavky. (Niektorí ľudia však jednoducho nie'mať kolumellu; v takom prípade bude musieť prejsť chrupavkou.)

Aký druh následnej starostlivosti je potrebný na uzdravenie septa?

 • Morská soľ nakysne, morská soľ nasiakne, morská soľ nasiakne! Toto je spôsob, ako vyliečiť takmer každý piercing. Stačí zmiešať 1/4 čajovej lyžičky morskej soli (nie kuchynskej soli. Opakujem, NIE JE TABUĽKÁ SOĽ) s 8 uncí vody.
 • Použite Q-Tip na to, aby ste vstali z nosa, alebo si špičku nosa ponorte priamo do roztoku.
 • Namáčam dvakrát denne: ráno a pred spaním. Don't namáčajte viac ako trikrát denne, inak vám piercing vyschne.
 • Fyziologický sprej (H2Ocean je príjemný) je tiež možnosťou, ak nie'Nechcem použiť všetku morskú soľ na nos.
 • Som tiež pevne presvedčený o metóde LITHA [Leave It the Hell Alone].
 • Ak vaše prsty pokryté baktériami nie sú'Ak narušíte svoje hojivé piercing, proces bude prebiehať oveľa rýchlejšie.

žena s tetovaním a piercingom v septe

žena s tetovaním a piercingom v septe

Atikh Bana cez Unsplash

Mám si nechať prepichnúť septa?

Ak to chcete urobiť a máte na to povolenie a všetok príslušný súhlas, choďte do toho. Nepotrebuješ moje áno alebo nie. Ale ak sa ma pýta, či by som odporučil prepichnutie prepážky cez iný, povedal by som, že áno, prepážky sú v pohode. Obvykle sa tejto otázke vyhýbam a hovorím ľuďom, aby si so svojim telom robili, čo chcú. Len sa uistite, že ste ochotní a schopní sa o to postarať. Môžete si prečítať Pätnásť vecí, ktoré si želám'd Známy predtým, ako som si prepichol nos.

Klady a zápory piercingu Septum

Výhody nevýhody

Ľahko skryté: stačí ho otočiť a voila!

Dráždi vás, keď vám tečie z nosa. Fúkanie nosa je komplikované.

Odmietnutia sú nemožné, migrácie sú zriedkavé.

Nikdy nezostane zarovnaný – to'je vždy krivý.

Jednoduchá starostlivosť a jednoduchý liečebný proces.

Zápach septum = neodolateľný zápach nahromadených odumretých kožných buniek.

Široký sortiment šperkov.

"Býčí prsteň" poznámky sú bežné.

Funguje dobre na mnoho ľudí.

Počas liečebného obdobia je veľmi ľahké naraziť.

Žiadne viditeľné jazvové tkanivo. Ak jazvy, tak'je skrytý!

Bez pomoci je ťažké šperky zmeniť.

Veľmi malá bolesť, ak sa robí na sladkom mieste.

To'Je veľmi ťažké urobiť piercing na správnom mieste a v pravom uhle. Možno bude potrebné, aby ste to urobili znova.

Možnosti šperkov k piercingu Septum

Možnosti šperkov k piercingu Septum

Aké sú možnosti šperkov pre prepážku prepážky?

Kruhové činky

 • Často (nesprávne) sa označuje ako "prstene podkovy," tieto deti sú obruč, ktorá ide asi do 3/4 cesty, s dvoma loptičkami/hrotmi/zakončeniami, ktoré sa priskrutkujú na každý koniec.
 • Odporúčam iba činky s vnútorným závitom, pretože tie s vonkajším závitom vám roztrhnú piercing.

Prsteň z väzenia (CBR)

 • CBR sú podobné kruhovým činkám, ale namiesto dvoch zakončení existuje jedna gulička, ktorá vyskočí medzi konce prstenca.
 • Sú pekné, pretože tam sú'nie je navliekanie, ale korálka môže byť bolesť v krku, aby ste sa dostali dovnútra. Tiež vidím, že veľa ľudí nosí CBR bez korálikov.

Klikači

 • Tieto nie sú't môj obľúbený, pretože majú tendenciu byť naozaj krikľavý, ale to'je to len moj nazor.
 • Sú to rovné tyče, ktoré majú záves, v ktorom pokračuje úplné dno, a potom sa zaistí na druhej strane.
 • Klikatelia nie sú't to najlepšie začať, pretože vy'Strčím rovnú tyč cez zakrivený piercing. Sú tiež známi tým, že vám zvierajú nos a je ťažké ich uvoľniť.

Držiaky

 • Milujem držiteľov. Sú to šperky vyrobené špeciálne na preklopenie a schovanie do nosných dierok.
 • Sú tvarované tak, aby uchopili vnútornú časť nosa, aby sa tak nestalo't nespadnúť, ako to často robia kruhové činky.
 • Záchytky môžu mať sponkovitú alebo zakrivenú formu.

Existujú aj iné, napríklad segmentové prstene. Ja'Videli sme tiež ľudí, ktorí nosia zakrivené činky, takže ich šperky nie'visieť im z nosa. Ľudia niekedy nosia kliešťa, kým sú'znova sa naťahovať.

S akým šperkom by som mala začať??

Najlepšie je začať s kruhovou činkou, sponkou na sponky alebo prepážky alebo krúžkom na zapamätanie korálikov. Uložte si tieto efektné klikačky a bezšvové prstene na neskôr, až potom'uzdravil som sa.

Ako dlho môžem zmeniť svoje šperky?

Doba hojenia zvyčajne trvá 6 až 8 týždňov a až 6 mesiacov.

Je to falošný piercing v septe alebo je to skutočné??

Nie, to'Nie je to falošný alebo falošný piercing, však'je skutočná dohoda.

Ako rozoznám skutočný piercing do septa od falošného??

To'je takmer nemožné povedať. Lady Gaga (skutočná), Rihanna (falošná). Existuje nejaký záludný spôsob, ako špehovať niekoho hlboko v sebe'nos zistiť? Môžete sa len opýtať.

muž s prepichnutím septa

muž s prepichnutím septa

Roberto Delgado cez Unsplash

Čo si sa naučil?

Pre každú otázku vyberte najlepšiu odpoveď. Kľúč odpovede je nižšie.

 1. V ktorej časti nosa je prepichnutá prepážka?
  • Chrupavka
  • The "sladké miesto"
  • Nosná dierka
  • Čo nie je prijateľný šperk na nosenie v prepážke prepážky?
   • Kruhová činka
   • Zakrivená činka
   • Držiak
   • Rovná činka
   • Clicker
   • Prsteň v zajatí
   • Segmentový prsteň
   • Približne pri akej veľkosti je prepichnutá väčšina prepážok?
    • Rozchod 00
    • 12 palcov
    • Rozchod 16
    • Veľkosť 4

    Kľúč odpovede

    1. The "sladké miesto"
    2. Rovná činka
    3. Rozchod 16

    Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

    © 2015 Reina

    Komentáre

    Axel 09.06.2019:

    Hej

    Zaujímalo by ma, či je možné získať tri prepážky prepážky ako jeden nad druhým

    Trina 25. mája 2019:

    Ahoj!

    Chvíľu som hľadal piercing do septa a tiež nie'Nechcem si prepichnúť septa. Poznáte dobré riešenie??

    Vďaka za vašu pomoc

    Miki 29. marca 2016:

    Ahoj!

    Mám najdôležitejšiu otázku

    Kto je to dievča na fotografii? Myslím, že je môj priateľ, ale ja nie'Bol som sebavedomý

    Sory pre môj jazyk, t.j.'m z Nemecka

    About the author