Sprievodca štyrmi druhmi kruhových náušníc

Raye má mnoho telesných režimov, školenia SFSI, bývalé kredity CFR-D a desaťročie pôsobiaci ako BellaOnline'redaktorka body artu pod pásom.

Na jednom uchu je možné nosiť viac ako tucet kruhových náušníc.

To'na jedno ucho je možné nosiť viac ako tucet kruhových náušníc.

foto Relache/Rae Schwarz

Spoznajte svoje kruhové náušnice

Jedným z najbežnejších štýlov náušníc je kruhová náušnica. V zásade to's kruh drôtu opotrebovaný trvalým piercingom vytvoreným v dolnom ušnom laloku. Rôzne typy kruhových náušníc odlišuje mechanizmus, ktorým sa otvárajú a zatvárajú.

Väčšina piercingov a náušníc do uší je veľmi tenkých, približne 20 g alebo 18 g drôtu (čím väčšie číslo, tým menší je drôt). Na fotografii nižšie majú náušnice v hornej časti ucha 18 g. Vďaka modernému piercingu boli v západnej kultúre oživené staršie, kmeňové štýly piercingu a niekedy vidíte ľudí s veľmi veľkými piercingmi do uší, ktorých priemer je až niekoľko palcov. Najväčšie veľkosti na fotografii sú 2 g a nachádzajú sa v spodnej časti ušného laloku.

Kruhové náušnice z nióbového drôtu

Kruhové náušnice z nióbového drôtu

foto Relache/Rae Schwarz

1. Náušnica s drôtenou slučkou

Tieto náušnice patria k najjednoduchším a najstarším štýlom šperkov. Kruhovú náušnicu tvorí jeden drôt, na jednom konci je vytvorená malá slučka a druhý koniec je mierne ohnutý, aby vytvoril háčik. Zahnutý koniec prechádza piercingom a zachytáva sa za slučkový koniec.

Tento štýl je možné vytvoriť pomocou okrúhleho drôtu alebo hotového drôtu na náušnice, ktorého koniec slučky je už vytvorený.

Ako si ich obliecť

Keď nosíte tento typ náušníc, musíte sa starať o to, ako ich otvoríte. Rozšírenie otvoru tak, aby sa dostalo do ucha, môže spôsobiť, že v kovovom drôte bude slabé miesto a náušnica sa zlomí. Namiesto horizontálneho otvárania slučky (čo robí veľký "C." tvar), to'Najlepšie je otvoriť dva konce zvisle len na malý kúsok a potom ohnúť drôt späť, aby sa slučka uzavrela.

Ak prejdete nadol na obrázok náušnice s pevnými korálkami, uvidíte, ako to funguje, pretože tomuto štýlu prospieva aj vloženie a vybratie rovnakým spôsobom..

Zlaté náušnice so sklopným kruhom

Zlaté náušnice so sklopným kruhom

foto Relache/Rae Schwaz

2. Kĺbová náušnica

Tieto náušnice sú často hrubšie ako ušné piercingy a majú tenký drôt na prechod cez ucho. Jeden koniec tohto tenkého ušného lanka je zavesený a druhý sa zachytí o druhý hrubý koniec náušnice alebo doň zapadne. Najčastejšie je k ušnému lanku mierny hrb, ktorý umožňuje spodnej časti náušnice voľnejšie visieť.

V tomto štýle je navrhnutých veľa módnych náušníc, ktoré môžu pomerne bezpečne udržať veľkú váhu. O tento typ náušnice môžete prísť, ak sa o niečo zasekne, pretože pohybom do strany sa dá závesný drôt ľahko otvoriť..

Zlaté drôtené náušnice s pevnými korálkami

Zlaté drôtené náušnice s pevnými korálkami

foto Relache/Rae Schwarz

3. Náušnice s pevnými korálkami

Tento štýl šperkov sa veľmi podobá drôtenej slučke, pričom miesto zakončenia v slučke je nahradená malou korálkou. Voľný koniec drôtu prechádza piercingom a vstupuje do perličiek, pričom skrýva skutočný otvárací mechanizmus a sťažuje stratu alebo zachytenie šperku..

Ako si ich obliecť

Ak chcete vložiť alebo vybrať tento typ obruče, prsteň musí byť trochu ohnutý alebo zdeformovaný, takže ho najčastejšie vidíte iba v náušniciach alebo telových šperkoch menšieho rozchodu. To'Najlepšie je posunúť konce vodorovne okolo seba, nie priamo od seba, aby ste otvorili krúžok, pretože to deformuje kruhový beztvarý tvar a pomáha predchádzať únave a lámaniu kovu..

Niobové zapichovacie náušnice z perličiek, s obdĺžnikovými hematitovými korálkami.

Niobové zapuzdrené náušnice z perličiek, s obdĺžnikovými hematitovými korálkami.

foto Relache/Rae Schwarz

4. Prsteň v zajatí

Pri tomto type obruče je prsteň takmer celý a vytvára kruh s malou medzerou. Medzi obidva konce drôtu (zachytené) je pricvaknutý korálik s dvoma priehlbinami vyvŕtanými na oboch jeho stranách, a tak je držaný na svojom mieste. Tento štýl je k dispozícii od veľmi malých (20 g) až po veľkosť 0 alebo väčšiu.

Najčastejšie vidíte tento druh šperkov nosených v piercingu mimo uší, aj keď môžu byť pekné pre malé piercingy v hornej časti chrupavky alebo pre akékoľvek náušnice, kde chcete nosiť niečo veľmi dlhodobé a nikdy to nemeňte ani nevyberajte.

Ako si ich obliecť

Aby ste sa uistili, že sa tento štýl náušníc úplne otvára a zatvára, je to tak'Často je najlepšie nechať si vyrobiť špeciálne nástroje na prácu s nimi. Ak chcete otvoriť krúžky, chcete to, čo sa nazýva "prstencové kliešte" ktorý vyvíjal natoľko jemný tlak na vnútornú stranu obrúčky, aby uvoľnil perličku. Aby ste sa presvedčili, že prstene sú úplne zatvorené, a zachovali si okrúhly tvar, "zatváracie kliešte" naberanými koncami rovnomerne zatlačte na krúžky, keď ich stláčate.

Prečo majú niektorí ľudia predĺžený piercing?

Niektorí nositelia náušníc zistili, že postupom času sa im piercing do ucha predlžuje. To znamená, že kedysi malé diery sa stali skôr dlhými štrbinami, pričom pás tkaniva medzi spodkom piercingu do ucha a okrajom ušného laloku je veľmi tenký.

Genetika

Najčastejšou príčinou je genetika. To, čo niektorých ľudí predurčuje k rednutiu ušného tkaniva, ktoré sa postupom času viac mení, nie je'niečo, čo sa skutočne dá riešiť. Pozrite sa, ako vyzerá piercing do ucha vašej matky a babičky, ak vás zaujíma, či by ste mohli mať túto genetickú tendenciu.

Nosenie ťažkých náušníc

Druhou najčastejšou príčinou predĺženého prepichovania uší je niečo, čo je možné sledovať, a to'je nosenie ťažkých náušníc. Hmotnosť náušnice zvyšuje napätie v ušiach a počas desaťročí môžu tieto tenké drôtiky uľahčiť natiahnutie piercingu smerom nadol. Neodporúča sa nosiť ťažké náušnice často alebo dlho. Veľké náušnice ("visí" alebo "lustre"), že klapka pri pohybe alebo sa ľahko zachytí, môže tiež prispieť k predĺženiu ucha.

Môžete to opraviť??

Vzhľadom na povahu ušného tkaniva je jediným liekom na predĺžený piercing kozmetická chirurgia na ušnom laloku. Akékoľvek slzy alebo uzávery vyžadujú plastickú chirurgiu a zošitie, aby sa tkanivo ucha opäť spojilo. A potom si musí človek dávať pozor na ťažké náušnice, inak sa rovnaký problém vyskytne znova.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

Pripomienky alebo otázky o kruhových náušniciach

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 12. marca 2012:

kuuipo, buď choď do piercingového obchodu vo svojom okolí, alebo vyskúšaj svoj obľúbený online.

kuuipo 10. marca 2012:

prosím, povedzte mi, kde môžem, pomocou kruhových náušníc s drôteným kruhom. Ďakujem

About the author