Všetko, čo potrebujete vedieť o orálnom piercingu

Milujem vzhľad svojho piercingu, ale prial by som si, aby som poznal tento druh informácií predtým, ako sa nechám prepichnúť.

Zistite, čo potrebujete vedieť o ústnom piercingu, skôr ako sa ho rozhodnete získať.

Zistite, čo potrebujete vedieť o ústnom piercingu, skôr ako sa ho rozhodnete získať.

obrázok z Wikimedia Commons

Čo je to orálny piercing?

Orálny piercing sú piercingy, ktoré sa nachádzajú kdekoľvek vo vnútri alebo okolo úst, napríklad v jazyku, perách a lícach..

Obvykle sú zoskupené s piercingom tváre; existuje však významný rozdiel v starostlivosti a údržbe tohto typu úprav. Aj keď sa orálny piercing u niektorých zvyčajne uzdravuje rýchlejšie, ak nie je riadne vyčistený a ošetrený, je tiež náchylnejší na infekciu. Nasleduje informácie o rôznych typoch, správnej následnej starostlivosti a tipoch.

Druhy orálnych piercingov

Tu je niekoľko rôznych typov orálnych piercingov. Každý z nich má svoj vlastný súbor výhod a nevýhod, takže na to pri rozhodovaní myslite.

Jazyk

Piercing do jazyka s činkou.

Piercing do jazyka s činkou.

Popruh jazyka

Tiež známy ako dolné frenum.

Tiež známy ako dolné frenum.

Labret

Vertikálny piercing do labrety.

Vertikálny piercing do labrety.

prostredníctvom Wikimedia Commons

Líca alebo priehlbiny piercing

Piercing do tváre (a prsteň do nosa a piercing do Medusy).

Piercing na líca (a prsteň do nosa a piercing do Medúzy).

Frenulum pery

Piercing do hrudníka.

Piercing do hrudníka.

prostredníctvom Wikimedia Commons

Monroe (alias Madonna) a Medusa

Vľavo Monroe/Madonna a vpravo Medusa.

Vľavo Monroe/Madonna a vpravo Medusa.

Pysky

Rôzne štýly piercingu na perách.

Rôzne štýly piercingu na perách.

Zmiešaný

Ostatné piercingy do tváre.

Ostatné piercingy do tváre.

Tipy a následná starostlivosť

 • Pravidelne oplachujte. Po prepichnutí by ste si mali najskôr pravidelne vypláchnuť ústnu dutinu. Akékoľvek antimikrobiálne alebo antibakteriálne vypláchnutie úst bez alkoholu by malo stačiť. Môj piercer odporučil "žltá" Listerine, ktorá chutí hrozne, ale svoju prácu určite zvládne.
 • Don'nedotýkať sa toho. Orálny piercing ťaží z prítomnosti takzvaných priateľských baktérií, ktoré žijú v ústach a chránia ich pred vonkajšou infekciou. Napriek tomu by ste sa mali čo najviac dotýkať svojho nového piercingu, aspoň kým sa nezahojí.
 • Don't prepláchnuť. Pravidelné vypláchnutie fyziologickým roztokom alebo ústnou vodou proti septikom/nealkoholickým nápojom určite pomôže znížiť riziko infekcie. Nadmerné používanie ústnej vody však môže zabíjať prirodzené baktérie, konkrétne spôsobí, že vám jazyk na povrchu zbelie.
 • Don't nepoužívajte alkohol alebo peroxid! Na čistenie vonkajšej strany (najskôr si umyte ruky antibakteriálnym mydlom!) Je najlepšie použiť teplú vodu a vatový tampón. Nepoužívajte alkohol ani peroxid! Namiesto toho naneste na oblasť a šperky trochu antimikrobiálneho alebo germicídneho mydla a presuňte šperky dopredu a dozadu..
 • Sekrécia je normálna. Don'Nebojte sa, že sa objavia žlté veci. To'Nie je to infekcia, ale skôr to naznačuje, že sa váš nový piercing uzdravuje. To'Je to tajomstvo, ktoré obsahuje lymfatické a mŕtve bunky, a je to úplne normálne.
 • Vyhnite sa cigaretám, alkoholu a sexuálnym aktivitám, ktoré by mohli piercing dráždiť. Fajčenie cigariet alebo konzumácia alkoholu počas procesu hojenia môže spôsobiť nepohodlie a predĺžiť skutočný čas potrebný na uzdravenie vášho tela. Je potrebné sa vyhnúť obom, spolu s akýmkoľvek typom sexuálnych aktivít, ktoré môžu piercing zhoršiť, ako napríklad orálny sex alebo náročné líčenia. Pri náležitej starostlivosti by to malo trvať iba týždeň'ste dostatočne uzdravení, aby ste si mohli vyskúšať svoj nový piercing na svojom partnerovi.
 • Potom piercing vypnite. Akonáhle opuch zmizne, možno budete chcieť zmeniť svoje piercingové šperky. To'Je dôležité prejsť na mierne kratší kus, aby ste znížili potenciálne poškodenie zubov a ďasien, najmä pri jazykových krúžkoch. Pred vybratím šperkov, ktorými ste boli prepichnutí, by ste mali počkať, kým neuplynie počiatočné obdobie hojenia (6-8 týždňov), a nezabudnite sa ich dotýkať iba čistými rukami.!

Produkty následnej starostlivosti

Ústne vody

Odporúčané:

 • Biotene / Tech 2000. Vyrobené spoločnosťou Care-Tech Laboratories, Inc., je to najviac odporúčaná antimikrobiálna ústna voda na starostlivosť o váš nový ústny piercing. Je veľmi účinný pri redukcii baktérií a zároveň je veľmi šetrný k ústnemu tkanivu.

Iní:

 • Listerine. Aj keď táto antiseptická ústna voda veľmi dobre udržuje ústa čisté od akýchkoľvek infekcií, je tiež veľmi dráždivá kvôli vysokému obsahu alkoholu. Môže dôjsť k nadmernému vysušeniu úst, čo výrazne sťažuje proces hojenia. Podľa môjho názoru by sa mal používať iba v malých množstvách a v extrémnych prípadoch.
 • Gly-Oxid / Peroxyl: Ďalším bežne odporúčaným vyplachovaním úst sú tieto ústne vody na báze peroxidu, ktoré vyberajú nečistoty. Tieto výrobky však môžu oslabiť vaše ústa'schopnosť prirodzene sa liečiť. To môže viesť k drozdu, suchu v ústach a ďalším komplikáciám.

Mydlá

 • Provon. Jedná sa o značku antimikrobiálneho mydla vyrábaného spoločnosťou GOJO Industries, Inc., ktorá sa bežne odporúča v piercingových štúdiách. Je netoxický a biologicky odbúrateľný. Obsahuje odbúravacie činidlo PCMX (03%) 0,3% chloroxylenolu. Výrobcovia tiež inzerujú, že pri čistení zmäkčuje ruky. Toto mydlo sa bežne používa v lekárskej praxi kvôli svojej vysokej kvalite. Môže sa tiež použiť na čistenie zahojených piercingov alebo šperkov, čo výrazne pomáha pri znižovaní niektorých zápachov spojených s piercingom.
 • Satén. Dôrazne sa odporúča pre nové piercingy a považuje sa za účinnú náhradu za Provon pre tých, ktorí majú citlivú pokožku. Antimikrobiálne mydlá obsahujúce PCMX (chloroxylenol) sú veľmi účinné v boji proti baktériám, ale napriek tomu sú veľmi šetrné k pokožke.
 • Ciferník / mäkké mydlo. Toto je najbežnejšie používané antibakteriálne mydlo, takže ho môžete ľahko nájsť kdekoľvek. Táto značka obsahuje účinnú látku Triclosan, ktorá môže niektorých príliš vysušovať a dráždiť. Ak používate antibakteriálne mydlo, skúste použiť verziu tohto výrobku na citlivú pokožku, aby ste sa vyhli nadbytočným farbivám a parfumom.

Aktuálne čistiace prostriedky

Bactine. Napriek tomu, že sa to v poslednej dobe stáva obľúbeným medzi profesionálnymi piercermi, Bactine je stále bežnou súčasťou rutiny následnej starostlivosti pre mnoho ľudí. Jedná sa o tekuté antibakteriálne činidlo v anestetickej kvalite, obsahujúce chemikálie benzalkóniumchlorid a lidokaín.

Dierovače' K obavám patrí skutočnosť, že môže zabíjať liečivé tkanivá a škodlivé mikróby. Na fľaši je dokonca varovanie pred použitím výrobku na otvorené rany. Používajte opatrne a don'nepoužívajte ho, ak'sú zo starej fľaše, pretože je známe, že vo vnútri nádoby rastú baktérie.

Alternatívy

Roztok morskej slanej vody. Je to prírodná alternatíva k chemickým antiseptikám. 1/4 čajovej lyžičky morskej soli rozpustite v 8 unciach teplej čistej vody a potom pomocou vatového tampónu denne čistite piercing. Vodu z morskej soli môžete použiť aj ako namáčací krém alebo obklad, ktorý pomôže liečiť podráždené piercingy. Ak to robíte denne, môže to pomôcť bezpečne a efektívne urýchliť proces hojenia.

Uistite sa, že soľ nepoužívate príliš často, pretože by to mohlo vašu pokožku vysušiť. Používajte iba čistú morskú soľ bez prísad a konzervantov, ktorá je k dispozícii v niektorých supermarketoch, obchodoch s vitamínmi a vo všetkých obchodoch so zdravou výživou. Poznámka: nepoužívajte kuchynskú ani epsomskú soľ; nie sú to isté ako morská soľ a spôsobia poškodenie a nepohodlie pri piercingu!

Čomu sa vyvarovať

Na piercing nikdy nepoužívajte žiadne drsné chemikálie alebo masti, ako napríklad:

 • Hibiclens
 • Betadín / jód
 • Trenie alkoholu
 • Peroxid vodíka
 • Antibiotické masti, ako je neosporín.

Výrazne spomalia proces hojenia a môžu spôsobiť poškodenie vašej pokožky.

Názory

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2009 Niki

Komentáre

Ana Maria Orantes z Miami Florida 20. februára 2016:

Páči sa mi tvoje centrum. Odviedol si úžasnú prácu so svojimi obrázkami a svojim písaním. Budem hlasovať za váš článok, pretože niektorí ľudia môžu mať v tomto živote možnosti, ak nemajú inú alternatívu. Verím, že niektorí zubári môžu mať prospech z niektorých vašich obrázkov. Ďakujeme, že ste napísali svoj článok, slečna Niki.

Aja 3. augusta 2015:

Asi pred týždňom musím urobiť piercing do Monroe. Má ružovkastý vzhľad na diere, je infikovaná alebo ju príliš čistím?

Sabrina 09.03.2014:

Čistý organický kokosový olej je antibakteriálny a mám pocit, že by to mohlo skutočne urýchliť, pretože by to zabránilo vysušeniu rany okolo piercingu, čo by spôsobilo jeho prilepenie a vytváranie väčšieho trenia. Je možné, že by som sa týmto poranil??

Mária Garcia 29. novembra 2013:

Nedávno som dostal piercing Monroe asi pred týždňom. Pretože pred dňom som začal mať slanú chuť v ústach, potom som si uvedomil, že to pochádza z môjho piercingu. Vôbec to nevyzerá ani nepociťuje infekciu, zdá sa, že sa to uzdravuje správne, ale ja'Som trochu zvedavý, čo tá slaná chuť môže byť.

Noelle 6. novembra 2013:

Otázka, nechal som si prepichnúť líca asi pred 2-3 mesiacmi a robili dobre (stále mám tyče, ktorými ich piercer prepichol), kým som si nešiel pre svoje pracovné požiadavky a z nejakého dôvodu zaobstarať nové. jasný pruh nie'Nechcem prejsť vonkajšou stranou líc a teraz sa mi tvár veľmi hirta, aj keď som vložil svoje pôvodné tyčinky .. Akékoľvek odporúčania?

About the author