Všetko, čo potrebujete vedieť o piercingu jazyka

Ako osoba, ktorej sa prepichol jazyk, sa s vami podelím o všetko, čo potrebujete vedieť o tom, čo robiť pred, počas a po.

detailný záber na ženu s prepichnutým jazykom

detailný záber na ženu s prepichnutým jazykom

Informácie o piercingu jazyka

Tento článok je založený na mojej osobnej skúsenosti s prebodnutím jazyka a pokrýva:

 • Všeobecné informácie o piercingu do jazyka
 • Kto ich môže získať
 • Ako ich dokončiť
 • Čo očakávať pred, počas a po
 • Ako sa o nich starať
 • Fakty (a mýty) o piercingu jazyka

Kto môže't Nechajte si prepichnúť jazyk?

 • Ľudia, ktorí majú veľmi krátky jazyk. To platí aj pre vás, ak nemôžete vyplaziť jazyk alebo ho vystrčiť veľmi ďaleko.
 • Ľudia, ktorí majú veľa popruhov, ktoré siahajú ďaleko do jazyka. Tento popruh by sa nikdy nemal strihať, pretože rezanie môže spôsobiť extrémny opuch, zadusenie a krvácanie. Nie je dovolené, aby si niekto iný ako lekár v nemocnici porezal jazyk, aby predĺžil jeho dĺžku.
 • Ľudia, ktorí majú žilu na zlom mieste. Niektorí ľudia majú žilu priamo v strede jazyka. Aj napriek tomu môžete byť schopní získať piercing, ak ho piercer môže mierne nakloniť alebo ho kompenzovať, takže nie'nedotýkajte sa tepny. Ak vám žily stekajú po stranách jazyka, možno nebudete môcť získať jedy (piercing na oboch stranách). Váš piercer môže posúdiť, či to bude problém.
 • Ľudia s určitými zdravotnými problémami. Ak trpíte akoukoľvek formou paralýzy, nervovými problémami alebo akýmkoľvek zdravotným stavom, mali by ste na to svojho piercera upozorniť.

Koľko rokov musíte mať, aby ste si mohli prepichnúť jazyk?

USA: Väčšina štátov vyžaduje súhlas rodiča, ak je osoba neplnoletá (mladšia ako 18 rokov). V niektorých štátoch musí byť počas procesu prítomný aj rodič. Medzi štáty, kde neexistujú žiadne zákony týkajúce sa vekových hraníc pre piercing, patria Aljaška, Kansas, Maryland, Massachusetts, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nové Mexiko, New York a Oregon.

Veľká Británia: Ľudia vo veku od 14 do 16 rokov potrebujú súhlas rodiča, ale môžu vykonávať aj bez súhlasu rodičov, ak majú 16 až 18 rokov. Miestne zákony sa môžu líšiť.

Štúdiá môžu tiež určovať svoje vlastné štandardy, takže aj keď žijete v štáte alebo oblasti, kde neexistuje veková hranica alebo kde zákon nevyžaduje súhlas rodiča, štúdio to stále môže vyžadovať. Opýtajte sa štúdia, než pôjdete.

Veci, ktoré potrebujete vedieť predtým, ako si zaobstaráte piercing do jazyka

Predtým, ako to urobíte, by ste mali vždy preskúmať úpravu tela. Musíte vedieť postup, aké otázky si položiť, na čo si dať pozor a ako si vybrať štúdio.

Ako si vybrať štúdio

 • Mali by ste si vybrať dlho etablované štúdio, ktoré má s piercingom bohaté skúsenosti. Požiadajte o piercer's portfólio. Zavedený piercer vám bude ukazovať spojivo ich práce.
 • Mali by ste si tiež vybrať štúdio s vládnou licenciou. Profesionálni pierceri môžu dokázať, že sú držiteľmi licencie.
 • Je zariadenie čisté? Skontrolujte steny, podlahu a strop. Ak obchod nie je't vyčistiť, odísť a nájsť si iné miesto!
 • Hľadaj autokláv. Jedná sa o malý stroj, ktorý vyzerá ako mikrovlnná rúra a používa sa na sterilizáciu zariadenia. Ak nie'Ak jeden nevidíte, požiadajte ho, aby ste ho videli. Niekedy to držia vzadu. Nikdy si nevyberajte štúdio, ktoré nie'nemáte sterilizačné zariadenie.
 • Nikdy by ste nemali nikam ísť len preto, že je to najlacnejšie; čím je lacnejší, tým nižšiu kvalitu služieb a vybavenia získate. Môžete nakupovať, hľadať recenzie a nájsť to správne miesto.

Odporúčané šperky

 • Jazyky sú zvyčajne prepichnuté rovnou činkou 16 – 18 mm x 1,6 mm vyrobenou z titánu alebo chirurgickej nehrdzavejúcej ocele.
 • Váš piercer vám vysvetlí potenciálne alergie niektorých ľudí na nehrdzavejúcu oceľ a podpíše vám dokument, ktorý vám pomôže porozumieť.
 • Titán je najlepší kov, pretože je najmenej pravdepodobné, že spôsobí alergickú reakciu.
 • Nikdy by ste nemali mať jazyk prepichnutý krátkou lištou, prsteňom alebo akýmkoľvek kovom iným ako titán alebo nehrdzavejúca oceľ chirurgickej kvality.
 • Vaša činka môže mať akúkoľvek farbu a typ a v štúdiu si budete môcť slobodne vybrať.
 • Ty'Hneď ako opuch opuchne, pravdepodobne sa vrátite k pierceru a získate kratšiu činku.

Úroveň bolesti

 • Piercing do jazyka je zvyčajne jedným z najmenej bolestivých piercingov, ale to závisí od osoby. U mňa bola úroveň bolesti na nule. Cítil som to, ale nie'ani v najmenšom mi to neublížilo.
 • Čím dlhší je váš jazyk, tým menej sa budete cítiť.
 • Aby ste pochopili, aká je bolesť, táto tabuľka bolesti pri piercingu jazyka porovnáva bolesť pri prepichnutí jazyka s bolesťou pri očkovaní proti chrípke, extrakcii zubov, kousnutí do jazyka atď. Bolesť pri piercingu jazyka je v zozname relatívne nízka..

Koľko stojí piercing v jazyku?

Priemerné náklady na piercing a šperky sa zvyčajne pohybujú od 30 do 90 dolárov. Niektoré piercingy môžu účtovať osobitne poplatok za piercing a jazykový krúžok. Zavolajte vopred a informujte sa o cene.

Druhy piercingu do jazyka

Druhy piercingu do jazyka

Druhy piercingu do jazyka

 • Stredná čiara: Stredný piercing jazyka je najbežnejším typom. Tu šperky prechádzajú priamo stredom jazyka (asi 1,9 cm od špičky jazyka). Tento typ piercingu používa rovnú činku.
 • Frenulum: Tento piercing pod jazykom alebo webový piercing sa nachádza pod jazykom na frenulu. Frenulum je záhyb sliznice, ktorý spája spodnú časť jazyka s podlahou úst. Používa sa zakrivená činka alebo kruhová činka.
 • Horizontálne: Tento piercing ide priamo cez váš jazyk a loptičky činky vyčnievajú z oboch strán. Horizontálne piercingy do jazyka sú mimoriadne nebezpečné, preto sa o možných rizikách porozprávajte s odborníkom.
 • Tip: Piercing do špičky jazyka je typom horizontálneho piercingu, ale miesto v strede je umiestnený na špičke. Guľky činky vyčnievajú a vytvárajú niečo, čo vyzerá ako hadie oči, a preto sú piercingy na konci jazyka známe aj ako piercing do hadieho oka alebo do jedového piercingu.
 • Strana: Tento sa vykonáva podobným spôsobom ako piercing v strednej línii, ale je umiestnený mierne na ľavú alebo pravú stranu jazyka namiesto do stredu..

Čo musíte urobiť, kým si necháte prepichnúť jazyk

 1. Keď si vyberiete svoje štúdio, môžete ísť dovnútra a položiť si toľko otázok, koľko chcete. Vždy by ste mali ísť niekam serióznym a veľmi čistým miestom, kde svoje zariadenie opakovane nepoužijú.
 2. Keď vojdete, budete požiadaní, aby ste podpísali formulár súhlasu. Toto by ste si mali pozorne prečítať. Dajte svojmu pierceru vedieť, či užívate akékoľvek lieky alebo máte akékoľvek zdravotné problémy alebo alergie. Tieto môžu mať veľký vplyv.
 3. Buď si istý'cítite sa fit a zdravý, keď si idete dať urobiť piercing. Menštruácia sa nepočíta za pocit pod počasím. Hovorím o prechladnutí, prekonaní choroby alebo užívaní antibiotík.
 4. Uistite sa, že zjete niečo zásadné. Jedlo pomáha upokojiť nervy.
 5. Noste voľné a pohodlné oblečenie.
 6. Nezabudnite si vopred vyčistiť zuby, niť a vypláchnuť ústa antiseptickou ústnou vodou, aby ste znížili počet baktérií v ústach.
 7. Hneď ako podpíšete formulár súhlasu a vyberiete si svoje šperky, váš piercer pre vás zariadi kabínu, súkromnú miestnosť alebo piercingovú stanicu. V tejto chvíli sa môžete opýtať, ako čistia svoje nástroje, ako dlho piercing robia, alebo akékoľvek ďalšie informácie. Ty'Teraz by som vám rád položil vaše otázky, pretože po procedúre sa vám možno nebude chcieť veľa rozprávať.

Proces piercingu do jazyka

Predtým

Predtým, ako sa prepichnú, skontrolujú vám žily. Niekedy, ak ich nevidia jasne, použijú na vašu pokožku modré svetlo, aby sa prejavili žily.

Počas

Takto vám prerazia jazyk:

 1. Akonáhle označia pozíciu, upnú oblasť a prebodnú vás. Svorka drží váš jazyk na mieste a dáva im presný cieľ. Môžu sa prepichnúť priamo uprostred, v miernom uhle, na jednu stranu alebo do inej polohy.
 2. Potom, čo ihla prejde, ju odstránia a šperky zasunú cez otvor v jazyku.
 3. Potom pripevnia loptu. Potom ste pripravení odísť.
 4. Nechajú vás skontrolovať to v zrkadle a presvedčia sa'si v poriadku, než pôjdeš.

Poznámka: Piercing by nikdy nemal byť blízko špičky a nikdy by sa nemal dotýkať zubov alebo spôsobovať poruchu reči. K prekážkam reči dochádza iba vtedy, ak má osoba jazyk príliš krátky na to, aby ho mohol správne prepichnúť, alebo ak bol prepichnutý nesprávne (príliš blízko špičky)..

Po

 • Piercer by vám mal poskytnúť niekoľko rád o následnej starostlivosti. Ak to neurobia'Ak to neponúknete, opýtajte sa, či môžu zapísať pokyny alebo vám poskytnúť leták alebo leták.
 • Akonáhle opustíte štúdio, piercing je vo vašich rukách. Piercer to mal urobiť profesionálne so sterilným vybavením. Ľudia zrejme nechápu, že akákoľvek infekcia, ktorá nasleduje, je vždy dôsledkom nedostatku náležitej starostlivosti. Tak don'neobviňuj piercera! To's preto si necháte urobiť piercing licencovaným odborníkom a podpíšete súhlasný formulár.
 • Možno sa budete musieť vrátiť po uzdravení piercingu, aby ste získali kratšiu činku. Keď sa prvýkrát prepichnete, použijú dlhšiu činku, aby umožnili opuch. Akonáhle opuch opadne, činka bude príliš voľná, a preto sa musíte vrátiť a získať kratší.

Následná starostlivosť o piercing jazyka

Vaša následná starostlivosť je najdôležitejšou súčasťou vášho piercingu. Keď to máte hotové, zodpovedáte za jeho uzdravenie a čistenie. Váš piercer vám prehovorí základnú starostlivosť a mali by ste sa riadiť ich radami. Oni sú profesionáli.

Chcete sa uistiť, že máte čistú zubnú kefku, vlastnú zubnú pastu a ústnu vodu bez alkoholu. Oplachovanie alkoholom piercing pravdepodobne zhorší a spôsobí ďalší opuch a nepohodlie.

Ako dlho trvá uzdravenie piercingu v jazyku?

 • Doba hojenia bude závisieť od osoby, starostlivosti a množstva opuchu.
 • Obdobie hojenia trvá spravidla dva až štyri týždne po ich dokončení. Piercing sa zvyčajne úplne zahojí do ôsmich týždňov. Väčšina je pred tým uzdravená, ale opäť to závisí od vás.
 • Orálny piercing sa najrýchlejšie uzdravuje a pri správnej starostlivosti oň je najmenej pravdepodobné, že bude mať problémy. Ak chcete hlbšie porozumieť tomu, ako liečiť piercing v jazyku, pozrite sa na popis každodenného liečebného postupu..

Čistenie

 • Váš piercing je potrebné čistiť jeden až dvakrát denne, ráno a večer.
 • Zuby by ste si mali čistiť ako obvykle. Potom vypláchnite teplou vodou a nealkoholickou ústnou vodou alebo použite soľnú zmes (1/4 čajovej lyžičky morskej soli v 8 oz. Pohári vody). Opláchnite 60 sekúnd. Neoplachujte nadmerne ústnou vodou. Nepoužívajte peroxid vodíka!
 • Po jedle sa môžete opláchnuť vodou a veľa piť.
 • Ak sa musíte dotknúť piercingu (čo by ste nemali't), nezabudnite si predtým dobre umyť ruky.

Opuch

 • Je normálne, že po piercingu jazyka dôjde k veľkému opuchu. Opuch je najhorší v dňoch dva a tri, ale v priebehu týždňa sa zmenší.
 • Pomáha nasávať čisté kocky ľadu a piť studené nápoje.
 • Aby ste znížili opuchy, musíte spať s hlavou vyvýšenou nad srdcom. Môžete sa podporiť, čo je ešte lepšie.
 • Ibuprofen je dobrý na úľavu od bolesti (ktorú ste pravdepodobne vyhrali'mať). Môže tiež zmierniť opuch.

Čo jesť po piercingu jazyka

Môžete jesť a piť prakticky čokoľvek od ramena po sódu, upozorňujeme však, že korenené jedlá môžu spôsobiť bolesť piercingu. Väčšina ľudí môže po piercingu jazyka normálne jesť. Sám som hneď potom zjedol normálnu sušinu, aj keď s mäkšími, jemnejšími pokrmami sa vám bude manipulovať jednoduchšie. Nasledujú jedlá, ktoré sa ľahko konzumujú a sú vyhraté'nedráždi svoj nový prsteň na jazyku.

Jedlá na jedenie

 • Smoothies
 • Nepikantné polievky (don'nejesť za tepla)
 • Rezance alebo cestoviny
 • Pizza
 • Zmrzlina
 • Sendviče s mäkkým chlebom a mäsom
 • Losos alebo tuniak
 • Šaláty
 • Nekyslé ovocie

Potraviny, ktorým sa treba vyhnúť

 • Teplé nápoje, napríklad káva alebo čaj
 • Ananás, kiwi, nakladaná zelenina, citróny alebo čokoľvek kyslé
 • Sušienky, orechy, krekry, hranolky a granola (alebo čokoľvek tvrdé a drobivé)
 • Arašidové maslo a karamel (alebo čokoľvek lepkavé)
 • Pikantné jedlá, ako napríklad paprika, salsa alebo kari

Môžete piť alkohol po piercingu v jazyku?

Alkohol síce dezinfikuje, ale môže tiež zabíjať kožné bunky, čo spomaľuje proces hojenia a spôsobuje opuch, svrbenie a infekciu. Vyhnite sa alkoholickým nápojom a všetkému silne kyslému, ako je ocot. Vyhnite sa tiež ústnym vodám, ktoré obsahujú alkohol.

Veci, ktorým sa musíte vyhýbať, keď získate nový prsteň jazyka

 • Paracetamol alebo aspirín (ktoré môžu zvýšiť opuch zriedením krvi)
 • Oplachovanie alkoholovou ústnou vodou alebo peroxidom vodíka
 • Pitie alkoholu
 • Bozkávanie Zdržte sa hlasovania najmenej tri týždne po prepichnutí jazyka. Bozkávanie je druhým najpravdepodobnejším zdrojom rizika infekcie.
 • Orálny sex. Zdržte sa hlasovania najmenej tri mesiace po prepichnutí jazyka. Toto je najväčší zdroj rizika infekcie.
 • Hra s piercingom.
 • Vkladanie rúk do úst z akéhokoľvek dôvodu, pretože to rozšíri choroboplodné zárodky a potenciálne zdravotné riziká.
 • Fajčenie. To môže spôsobiť podráždenie, infekciu, nepohodlie a nadmerný opuch.
 • NIKDY neodstraňujte ani sa nepokúšajte zmeniť krúžok na jazyku. Piercing do jazyka sa môže zavrieť do niekoľkých sekúnd po vybratí. Orálny piercing sa uzdravuje a zatvára veľmi rýchlo!

Nezabudnite, že váš piercing je otvorená rana. Aj keď sa to môže zahojiť do jedného mesiaca, nemali by ste robiť nič z vyššie uvedeného najmenej dva až tri mesiace, pretože by to mohlo viesť k komplikáciám alebo vážnej infekcii.

Normálne znaky vs. Abnormálne znaky po piercingu jazyka

Veci, ktoré sú normálne

 • Opuch až dva týždne po piercingu. Bežne opuch napĺňa dlhšiu tyčinku a znižuje sa približne po štyroch dňoch.
 • Určité nepohodlie, najmä pri nadmernom jedení alebo rozprávaní.
 • Trochu pocit "zbehnúť" a unavené alebo opuchnuté žľazy. Cítite to tak, pretože vaše telo vníma piercing ako cudzí predmet a pošle jednotky (t. J. Váš imunitný systém) na vyšetrenie.
 • Neschopnosť úplne vyplaziť jazyk.
 • Z piercingu vychádza malé množstvo bieleho alebo veľmi bledožltého hnisu. To by nemalo mať žiadny zápach.
 • Cítite mravčenie

Veci, ktoré nie sú normálne

 • Nadmerný opuch, ktorý sa zhoršuje aj po štyroch dňoch, takže lišta je zapustená alebo bolestivá alebo pri piercingu dochádza k prerušeniu prietoku krvi
 • Necitlivosť alebo pulzovanie
 • Ťažké dýchanie
 • Tmavohnedý, zelený alebo žltý hnis, najmä s pachom (znak infekcie)
 • Pľuzgiere na jazyku, pálenie, začervenanie, nadmerný opuch (znak alergie)
 • Horúčka, zimnica, nevoľnosť, vracanie, príznaky chrípky
 • Krvácanie (iné ako malé množstvo tesne po piercingu). Ak stále krváca, ihneď zavolajte do štúdia a požiadajte o radu.
 • Bolesť po prvom dni jej vykonania alebo bolesť, ktorá sa zhoršuje
 • Opuch hrdla
 • Prekážky reči
 • Ochrnutie
 • Trhanie

Ak máte niektorý z vyššie uvedených abnormálnych symptómov, mali by ste okamžite hovoriť s piercerom a potom ísť do nemocnice, ak vám poradia..

6 Známky infikovaného jazyka

 1. Opuch pretrváva alebo sa ešte zhoršuje.
 2. Začervenanie. Isté začervenanie je normálne bezprostredne po piercingu, ale pokiaľ pretrváva a je sprevádzané bolesťou, spôsobuje obavy.
 3. Červené pruhy. Ak vidíte červené pruhy vyžarujúce z piercingu na boky a prednú časť jazyka, máte do činenia s pokročilou infekciou, ktorá si vyžaduje okamžitú pozornosť. Červené pruhy sú obvykle sprevádzané citlivosťou.
 4. Krvácanie pokračovalo 24 hodín po počiatočnom prepichnutí.
 5. Odfarbenie jazyka. Jazyk môže byť zelený, žltý, purpurový alebo čierny.
 6. Prítomnosť hnisu.

Musím konštatovať, že riziko infekcie je výrazne menšie, ako hovorí stereotyp. Infekcia je z 99% spôsobená tým, že sa ľudia pred uzdravením piercingu bozkávajú alebo sú s nimi intímne.

Ak dôjde k infekcii, tak áno'je to zvyčajne v prvom mesiaci, kedy je to hotové. Nedostatok starostlivosti spôsobuje infekciu. Piercing, akýkoľvek piercing, je otvorená rana a malo by sa s ním zaobchádzať rovnako ako s vami'd ošetriť akúkoľvek inú ranu: POZOR.

Sú piercingy jazyka pre vás zlé?

Podľa Americkej zubnej asociácie môžu prstene na jazyku spôsobiť poškodenie úst. Niektorí ľudia majú vo zvyku trieť si šperky o zuby alebo ich hrýzť, čo môže spôsobiť odštiepenie alebo eróziu skloviny. Ak nie je jazykový krúžok správne umiestnený, môže sa tiež trieť o ďasná a spôsobiť recesiu ďasien. Krátka činka pravdepodobne spôsobí poškodenie, pretože je jednoduchšie ju trieť o zuby ako o dlhšiu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o rizikách, opýtajte sa štúdia. Ak majú dobrú povesť, radi vyriešia všetky vaše obavy. Ak sa chcete týmto rizikám vyhnúť, snažte sa nevytvoriť si zvyk hrať sa s prsteňom vo vašich ústach.

Všetko o piercingu jazyka

MýtyFakt

Piercing do jazyka je tradične znakom prostitútok a promiskuitných.

Piercing do jazyka sa používal v mnohých kultúrach a v mnohých kmeňoch v histórii. Väčšina ľudí si nechá urobiť piercing jazyka z dôvodov, ktoré nemajú nič spoločné so sexom. Pravdou je, že nositeľovi alebo príjemcovi sexuálnych darov to prináša malé ústne potešenie.

Piercing do jazyka sa takmer vždy nakazí.

Piercing do jazyka je v skutočnosti nepravdepodobný, že by sa nakazil, a veľmi zriedka sa nakazí, AK JE SPRÁVNE OŠETROVANÝ. Ak je infikovaný, nemusí'nebolo o mňa správne postarané.

Môžete sa prepichnúť, ak viete, kde vám žily.

Nikdy by ste sa nemali pokúšať preraziť, pretože by ste si mohli trvale ublížiť.

Najlacnejšie štúdio je rovnaké ako drahé, len lacnejšie.

Najlacnejšie štúdiá majú menej vysokokvalifikovaných piercerov, menej kvalitné vybavenie, menší výber šperkov a povesť nižšej triedy. Za kvalitu sa platí.

Môžete si kúpiť zariadenie na piercing online, ktoré'je sterilný.

Piercingové vybavenie online sa môže predávať ako sterilné, ale je to zriedka. Mnohokrát je len namočený v alkohole alebo octe. Kým sa k vám dostane, mohlo by dôjsť k tomu, že sa vám nepichnú prsty alebo sa silne kontaminujú.

Po piercingu do jazyka môžete ísť von piť.

Po dobu najmenej dvoch až troch týždňov po piercingu by ste sa mali vyhýbať alkoholu, pretože môže spôsobiť podráždenie, bolesť, nadmerný opuch a ďalšie komplikácie. Potom však môžete piť do srdca's obsah.

Fajčenie nie'neovplyvňuje piercing jazyka.

Fajčenie môže spôsobiť opuch, infekciu a ďalšie problémy. Malo by sa tomu vyhnúť najmenej dva až tri týždne po piercingu.

Piercing do jazyka spôsobuje poruchy reči.

Správne prepichnutý jazyk nespôsobí poruchu reči. Niektoré štúdiá nezákonne odrežú popruh jazyka alebo prepichnú jazyk, ktorý je príliš krátky na to, aby získal peniaze.

Piercing do jazyka zanecháva hrozné jazvy.

Piercing jazyka po odstránení len zriedka zanechá jazvy alebo stopy. V skutočnosti sa môžu veľmi rýchlo zavrieť.

Piercing do jazyka ovplyvňuje vaše chuťové poháriky alebo poškodzuje valátové papily.

To je falošné. Ak pocítite kovovú chuť, potom vy'Pravdepodobne používate lacnú jazykovú lištu vyrobenú z niečoho, čo nie je titán alebo nehrdzavejúca oceľ.

Zdroje

 1. Johanna Carlsonová, "Následná starostlivosť o piercing jazyka," HealthGuidance. Prístupné 26. októbra 2017.
 2. "Proces hojenia piercingu v jazyku & Príručka starostlivosti," AutoritaTetovanie. Prístupné 26. októbra 2017.
 3. "Postup piercingu jazyka: Ako sa prepichne jazyk," OralAnswers. Publikované 9. februára 2011. Prístup 26. októbra 2017.
 4. Laura, "Časté otázky o piercingu jazyka," Bolestivé potešenie. Publikované 12. apríla 2014. Prístup 26. októbra 2017.
 5. "Uzdravenie jazyka, fázy, obrázky, čas, postup a tipy," LightSkinCure. Prístupné 26. októbra 2017.
 6. Michael Friedman, DDS, "Orálny piercing: Čo by ste mali vedieť," WebMD. Publikované 24. mája 2016. Prístup 26. októbra 2017.
 7. "Piercing do jazyka poškodzuje zuby, ďasná," WebMD. Publikované v roku 2002. Prístup 26. októbra 2017.

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nie je náhradou za formálne a individuálne rady kvalifikovaného odborníka.

© 2014 XVampireX

Komentáre

Lulu 24. apríla 2020:

Tak už 17 rokov mám prepichnutý a zapnutý jazyk. Prechádzam fázami, na chvíľu ju vytiahnem a pretlačím späť (zopakujem si to sám) Vybral som ju, keď som bol pred rokom a pol so svojou dcérou tehotný. Včera som to znova prepichol, ale všimol som si, že koža okolo môjho baru je taká tesná, že ho nemôžem roztočiť. Je to tak dlho, čo som to urobil a neviem si spomenúť, či je to normálne alebo nie, kým opuch nezmizne. Časom sa diera opäť sama roztiahne???

Paige 20. apríla 2020:

ako rozoznám, že máš v jazyku strednú žilu

Diamantový davis 29. marca 2020:

Kedy sa kruh okolo jazykového prstenca uzavrie

Shan wm 19. januára 2020:

Nejedzte cestoviny ani rezance, môžu sa krútiť okolo guličiek

Weston 22. decembra 2019:

Ahojte, nechal som si pred 4 dňami prepichnúť jazyk, pretože piercing je v jazyku príliš hlboko, činka mi skutočne robí nepríjemnosti, najmä ten pod jazykom, uvažujem o tom, že to zopakujem znova, je to pre mňa bezpečné alebo čo by som mal urobiť

Lizzy 18. decembra 2019:

Ďakujem ti veľmi pekne! Odpovedali ste na všetky moje otázky, obavy a mnoho ďalších!

Anonymný 29. novembra 2019:

Rozhodne by to nešlo o nič, čo hovorí tento príspevok. Môj profesionálny piercer mi povedal, že pre väčšinu ľudí je uzdravenie len 2-4 týždne. Všetko, čo tento príspevok hovorí, je v rozpore s tým, čo mi povedal môj profesionálny piercer. Len môj názor.

anonymný 27. novembra 2019:

toto je skutočne užitočné, ďakujem veľmi pekne :).

Anna 11. októbra 2019:

Ste nahlas, aby ste pobozkali len tak??

Lisa 20. septembra 2019:

Nechal som si piercing do jazyka pred viac ako rokom Nedávno som ho vytiahol asi na týždeň a verím, že sa diera zatvára, pretože bolo ťažké ho vrátiť späť, ale teraz, keď ho mám asi 3 dni, začína ublížiť, ak to posuniem určitým spôsobom, ale nie sú žiadne známky infekcie, čo mám robiť

Lilly 5. septembra 2019:

akým spôsobom by vám mal piercer preraziť jazyk, či by mali preraziť zdola nahor alebo naopak??

Taijorah 14. mája 2019:

Má byť váš jazyk hneď vedľa popruhu v spodnej časti a má byť šikmý, je to už 4 dni, čo som ho mal prepichnúť a môj jazyk je krátky

Chris 13. januára 2019:

Hej, mal by som otázku, ako dlho by mal byť prvý takt?

Užitočné informácie!

Jessica 30. decembra 2018:

bolo to veľmi užitočné ďakujem!

Kei 22. novembra 2018:

Je normálne cítiť hore znecitlivenú strednú časť jazyka a necítiť na nej nič, žiadne jedlo ani teplo a podobne.

Kaylah 12. novembra 2018:

Môžem si nechať prepichnúť jazyk, aj keď si dám inhalátor na astmu?

Kymberly hughes 10. októbra 2018:

Ahoj, zaujímalo by ma, či môžete dostať piercing do pier, ak máte akýkoľvek typ tyreoidizmu, bola by to obrovská pomoc, ďakujem.

DatgirlMitch 08.09.2018:

Každý človek je iný. Pokiaľ ide o bolesť, to skutočne závisí od toho, aký je váš prah. Ale moja skúsenosť s piercingom do jazyka bola úžasná. Vážne, svorka, ktorá drží tvoj jazyk na mieste, ma trochu bolela, naozaj viac nepohodlia, ako keby som bol'Som úplne úprimný, samotný piercing vôbec. Ja nie'Ani si neuvedomujem, že to už prepichol, až kým takmer nezaprel moju činku. A pokiaľ ide o opuch, sotva som mal právo od začiatku. Môj priateľ mi dal skvelý tip, ako si urobiť piercing do jazyka, a tým bolo zobrať si pár ibuprofenu (advil) asi hodinu alebo dve predtým, ako si piercing urobíte, pretože okrem pomoci s bolesťou tiež pomáha predchádzať opuchu. Inteligentná žena, môj priateľ. Ako som povedal, sotva som opuchol a do dvoch dní od jeho vykonania som nemal žiadny. Btw I'Som fajčiar a ja som fajčil hneď po tom, ako som to urobil, a nezvýšilo to opuch ani neodradilo od hojenia. A tiež som jedol celkom normálne, len som bol opatrný a dával som si menšie sústa a žuval pomalšie. Ale to'ja, mám tendenciu sa uzdravovať pomerne rýchlo, iní sa môžu stretnúť s tým, že sú opuchnutí dlhšie, trochu ich bolí alebo im trvá dlhšie, než sa uzdravia. Zo všetkých mojich piercingov som'Dostal som sa za tie roky, môj jazyk bol rozhodne najmenej bolestivý a najrýchlejšie sa hojil zo všetkých. A naučil som sa dobre, že budem vždy nasledovať svojho priateľa'je to múdry tip a pred piercingom si dajte ibuprofén. Práve som dostal druhýkrát piercing do nosa a hneď po piercingu sa mi takmer žiadny opuch nenašiel.'je to ešte len týždeň. A okrem mierneho nepohodlia počas prvých hodín, keď som to dokončil, nemám'vôbec ma to nebolelo. Pokiaľ tak neurobíte'Ak nemáte alergiu na ibuprofén, odporúčam vám jednu alebo dve dávky predtým, ako si urobíte piercing.

Heather Kerridgeová 4. septembra 2018:

Bolí vás, keď vám prepichnú jazyk

Karli 23. augusta 2018:

Môžem pobozkať alebo piť alkohol 9 dní po piercingu jazyka

Lauren 16. júna 2018:

Dokončil som svoje pred 2 týždňami. Môžem udržať bar do ďalšej soboty, alebo ho musím odstrániť

Brooke 28. mája 2018:

Hej, dokončil som si jazyk pred 5 dňami, moja guľa v hornej časti prechádza mojím perisonom, vyberiem ju alebo ju nechám a uvidím, ako sa uvoľní x

Lil mhz bumzell 14. mája 2018:

Keď som mal 15 rokov, nechal som sa prepichnúť a nestalo sa tak'bolelo .. Mám 19 rokov a nie je to tak'Aj keď to niekedy mám, zdá sa mi to také normálne … Nemal som'3 dni to veľa opuchne's dobrí chlapci, urobte to, kúpte si profesionála

Carrie 11. mája 2018:

Môj jazykový prsteň zanechal v jazyku jazvu … Takže tak'nie je mýtus. Tiež som musel podstúpiť operáciu ďasien kvôli recesii, ktorú mi piercing spôsobil na vnútornej strane dolných predných zubov. Nejde o šťastné veci z nesprávneho piercingu. Tieto veci sa stávajú, keď si prebodnete jazyk. DON'VĎAKAJTE SI SVOJ JAZYK. PLATÍTE NESKORO.

Jocelyn. 18. apríla 2018:

Dobre, existuje niekoľko vecí, ktoré som neurobil's týmto nesúhlasím. Akékoľvek pevné potraviny by som mal rozumné jesť hneď po piercingu jazyka !!!! Rovnako ako pizza a sendviče som bol na prísnej tekutej diéte takmer týždeň, možno ste mohli ísť na pevné jedlo, ale ľudia, ktorí môžu'Nemôžem to čítať a byť taký, áno, ja to dokážem! A poruchy reči prichádzajú s opuchom. Znie to ako profesor von Drake z Mickey Mouse, keď som to dokončil, lol, bolo to hrozné. Možno si to myslíte, ale existuje veľa rôznych strán, ako si prebodnúť jazyk. Veľa vašich vecí, s ktorými úprimne súhlasím, ale niektoré boli ako keby čo? Ako by ste si mali opláchnuť a umyť zuby po každom jedle. V prvý deň som fajčil cigarety, ale opuch nie'Vôbec sa to nezhoršovalo, ale hneď ako som fajčil, vypláchol som si ústa pôvodnou Listerine. To'je to hrubé, ale je to tak's čím'je najlepší na piercing. Vždy sa kefujte, opláchnite a ošetrujte niťou po každom jedle, hneď ako vstanete a tesne pred spaním, ak sa rozhodnete pre tento piercing.

Sara Alvarenga 10. marca 2018:

Ahoj, nechal som si prepichnúť jazyk 27. a bol som zvedavý, či by som mohol dnes večer vypiť víno a miešané nápoje na párty mojich priateľov…

Liam 17. februára 2018:

Nejedzte pizzu! Jednou z vecí, ktorým sa MUSÍTE vyhnúť, sú akékoľvek mliečne výrobky.

Vanessa 08.02.2018:

Koľko dní môžete stráviť bez toho, aby ste sa pichali jazykom, mal som to 6 týždňov, ako povedal človek, ktorý mi urobil jazyk?.

Cama 25. decembra 2017:

@Harley milosť

Počúvajte svojho priateľa, ktorý vám piercing môže podrezať jazyk

Jay 25. novembra 2017:

Na Vianoce si chcem dať prepichnúť jazyk. Ja'Rozmýšľam, že to tu o pár týždňov prepichnem. Ja'Urobili sme veľa výskumov o piercingu jazyka. Čo je najlepšie jesť prvých 3 až 5 dní po tom, ako mi prepichnú jazyk? Potom, čo to prepichnem, budem musieť ísť do školy, máte nejakú radu, čo robiť s mojím piercingom, keď som v škole?

Harley Grace 19. novembra 2017:

Naozaj chcem prepichnúť jazyk, ale všetci hovoria, že nie, pretože nebezpečenstvo: Mám si robiť, čo chcem, alebo počúvať svojich priateľov?

Jessica 17. októbra 2017:

Chcem dostať jazykovo ladeného idka, kam do toho ísť, a môj bf chce, aby som s tým skončil

Jess Hinton 5. októbra 2017:

Nechal som si svoj tounge vytvoriť iba 3 týždne, práve som ho vybral, pretože sa mi naozaj nepáčil, budem mať po vybratí nejaké problémy

Shawana Youngová 16. septembra 2017:

Mám scénu prepichnutú jazykom 1. augusta 2017 a stále ju prehĺtajú tie diery, ktoré som jedol ľadové lupienky so slanou vodou, a mám pocit, že opuch pomaly klesá, čo s tým robím.

Leonie 27. augusta 2017:

Asi jeden týždeň som si nechal prepichnúť jazyk, dochádza k malému opuchu, ale je to normálne, že sa mi pod jazykom, kde je opierka loptičky, cítiť tak nepríjemne??

Tamera 30. júla 2017:

Minulý týždeň v stredu som si prepichol jazyk, ale nestalo sa tak'nič alebo nič, malý až žiadny opuch. Čo bolo divné, v noci opuchlo bez bolesti. Na tretí deň som si uvedomil, že to chcem viac dozadu, pretože to bolo príliš blízko špičky môjho jazyka; Nemohol som'Dokonca na niekoho nevyplazujem jazyk bez toho, aby to ukazovalo, tak som ho odstránil. Ako dlho mám čakať, kým ho môžem znova prepichnúť ???? V súčasnej dobe nemám bolesť, len malý opuch a malý biely hrbolček v spodnej časti jazyka, čo je normálne.

Chantelle 18. júla 2017:

Vo štvrtok sa nechávam prepichnúť, ale nemám naozaj šťastie s piercingami, ktoré sa vždy zdajú byť infikované, aj keď sa riadim pokynmi pre piercingy, čo mám robiť? Tiež Ja'Chystám sa ísť na dovolenku mesiac potom, čo to poškodí piercing v bazéne každý deň a veľa horúceho počasia? Vďaka

Jade 6. júla 2017:

mal som svoj piercing už asi 11 rokov, potom som prsten na nejaký čas odstránil, vždy, keď ho nasadím späť, začne byť bolestivý, mám sa báť, čo mám s tým robiť

Tosin 26. júna 2017:

A čo piercing pod jazykom?

Haylee 4. júna 2017:

9. tohto mesiaca si dávam prepichnúť jazyk. Ja'Veľmi sa bojím, ale táto stránka mi pomohla.

Cloe 31. mája 2017:

Ja'Nechal som si prepichnúť jazyk 5 rokov a chcem dostať druhú, nikto nie, ak opuchne viac alebo inak ako prvý. ??

Katie 30. mája 2017:

Takže ja'ja som mal prepichnutý jazyk od svojich 18. rokov'm 31 teraz útočisko'mal činku asi za 4 roky .. jednu som sa pokúsil vložiť do dnešnej konzervy'neprekonať to .. je možné, že sa to uzavrelo?

Adriana 30. mája 2017:

Ja nie'neviem, či je môj piercing infikovaný, pretože má v piercingovom otvore trochu žltej farby a je to už 6 dní, čo som ho dostal

Myraa 26. mája 2017:

Chcel som vedieť, či áno's coo to drink Nechal som si urobiť piercing 3. mája a to'26. mája môžem?

Súdy 24. mája 2017:

Ja'm 15 a naozaj si chcem nechať prepichnúť jazyk, ale ja'veľmi sa bojím bolesti !! Ja'Som absolútny šibal, ale tento piercing som chcel už veky, takže ja'm letné prázdniny Plánujem si to dať prepichnúť. Keď som si dal prepichnúť pupok, skoro som omdlel kvôli bolesti a tomu, aké to bolo nepríjemné, potom som ho po niekoľkých mesiacoch musel vybrať, pretože bolesť a opuch boli neznesiteľné, potom som zistil, že to jednoducho odmieta. Našťastie toto nie'To sa nestane znova, ak mi prepichnú jazyk!

Melisa 22. mája 2017:

Hej, chcel by som sa opýtať, ako veľmi je príliš krátky (jazyk) na piercing do jedu

Ali 14. mája 2017:

V ten deň som si nechal urobiť piercing hadích očí a zdá sa, že jedna z guličiek na konci opuchne. Ja'Bojím sa, že ak budem spať cez noc, opuchne mi jazyk nad peirtingom a ja'Budem musieť ísť na operáciu, aby mi ju vykopali spod jazyka?

Sheila 11. mája 2017:

Chvíľu sa chcem nechať prepichnúť, ale ja'hádam to, pretože mám vo zvyku cmúľať svoje tvrdé, ako keď skladám svoje tvrdé slová a nasávam to, myslíš si, že by som to mal zvládnuť?'nerob to stále, len keď ja'som príjemný relax

Emma vstala 5. mája 2017:

Ja'nechal som si prepichnúť tounge asi 8 až 9 dní a ja'Dnes idem na večierok, čo sa stane, keď budem piť

Jade Watkins 11. apríla 2017:

Ja'asi pred 4 dňami som to urobil a moja bolesť začala odchádzať, moja bolesť trvala asi 4 dni a musím si žuť správnu zubnú pomôcku. Tiež jedlo, ktoré jete, zostane na vašom jazyku, takže ak by ste jedli ryžu alebo niečo žlté, váš jazyk by zostal tejto farby, ale nie'Je to normálne, dúfam, že som pomohol každému, kto to chce urobiť

Liz Smithová 31. marca 2017:

Mám alergiu, ktorá mi môže spôsobiť opuch jazyka. Znamená to, že môžem't dostať jazyk?

Cecília 2. marca 2017:

Pred 2 nocami som si nechal prepichnúť jazyk a to mi spôsobilo poruchu reči. Tiež je pre mňa veľmi ťažké jesť. Piercer povedal, že to bude bezbolestné, ale hneď potom, čo to urobil, som skončil ako mdloba a vracal som. Bolo to dosť bolestivé.

akýkoľvek 1. februára 2017:

Vlastne prvé 2 týždne môžete'nehovor poriadne, pretože nie si'Kedysi ste mali niečo v jazyku, takže existuje niekoľko písmen, ktoré môžete'nehovor dobre

Asha 25. januára 2017:

Teraz som asi 18 hodín prepichol jazyk a ja'cítim malé pálenie na špičke jazyka I'Zaujímalo by ma, či je prsteň príliš krátky, pretože ak tam vyplazujem jazyk'prsteň nie je dlhý, tak ho mám nechať, alebo si nechať dlhší …'keď ma rozprávam, nebolí ma len špička jazyka.

Sarah 24. januára 2017:

Lynia,

Tiež mám ten problém a nemám'na to ani nemysli! Svoju som dokončil pred tromi týždňami a už nie je'nespôsobilo to veľa problémov Keď sa cítim ako ja'idem zvracať, zjem niečo malé a zmizne to!

Lynia 16. januára 2017:

Zvracať mám zvracanie, keď je niečo dlho v ústach, bude to rovnaké ako pri piercingu, alebo to bude, ako keby v mojich ústach nič nebolo

Mária 7. januára 2017:

Ja'Zajtra mi prepichnú jazyk a ja'som taký nervózny a vzrušený!!

alt17 6. januára 2017:

Dokončil som to pred 4 rokmi a nikdy som nemal problém. Ja nie'ani si to nevšimnúť milujem to!!

Jessica 30. novembra 2016:

Ja'mal som prepichnutý jazyk zhruba 10 mesiacov a stavil som sa s mamou I.'Vytiahnem ho, ak mi kúpi nový iPhone 7 plus! Ako dlho to bude trvať zblízka? Zatvorí sa to? Ja nie'nechcem to?

katline 19. novembra 2016:

piercing jazyka nie je zlý.

Aliesha 10. novembra 2016:

Mám otázku … Nechal som si prepichnúť jazyk asi 13 rokov … Pred pár rokmi som sa rozhodol, že ho vyberiem … Dnes som si na vrchu jazyka všimol zelenú škvrnu, kde kedysi bol piercing … neexistuje't žiadna bolesť alebo čokoľvek … Len premýšľam, či by som sa mal znepokojovať?

Princezná mačička 18. októbra 2016:

V pondelok som si prepichol jazyk okolo 15:00 a teraz je štvrtok, 12:00, takže myslím, že áno'Technicky je streda ráno, ale kedy môžem začať spať bez toho, aby som mal zdvihnutú hlavu?

Samantha 11. októbra 2016:

Mám pocit, že časť rečovej vady je hlúposť. V závislosti od toho, ako blízko sa nachádza váš piercing, sa opuch a prispôsobenie sa tóne kovu v ústach spôsobí, že budete trochu nervózny a pokúsite sa jesť s predĺženými činkami.'Budeme sa cítiť normálne a jedlo by mohlo trochu potiahnuť za krúžky. Tiež si myslím, že skutočnosť, že sa znova a znova zaoberáte sexuálnymi konotáciami za piercingom jazyka a pokúšate sa to vyvrátiť, je zvláštna. Niektoré piercingy sú vo svojej podstate intímne alebo sexuálne. Na tom nie je nič zlé. Myslím to vážne'nie je to vždy tak, ale nevidím na tom nič zlé.

Rachael 25. septembra 2016:

Ja'hľadali sme, ako to urobiť, a zaujímalo ma, ako dlho by ste sa mali mliečnym výrobkom vyhýbať, keď to budete mať hotové

lizátko 09.09.2016:

Nechal som si urobiť tounge 13 dní a mám biely kúsok pred barom, je to normálne?

Claudia 24. augusta 2016:

Ja'mal som prsteň na jazyku 3 dni. Keď jem pevné jedlo, bolí to, ale viem to'je normálny, môj jazyk je biely a trochu žltý, je to normálne?

Toto dievča 20. augusta 2016:

Potom, čo som sa prepichol, použil som alkoholickú ústnu vodu, aby som ju vyčistil. Nemá zmysel používať ústnu vodu bez alkoholu, pretože nič nečistí'Piercingu do päty bude pravdepodobne trvať dlhšie. Moja mala opätok za týždeň a pol

Hollie 31. júla 2016:

Včera som si dal prepichnúť jazyk a začalo to celkom opuchať. Dnes môj jazyk nie je't ako opuchnuté a ja'Dokážem hovoriť lepšie, ale stále môžem'nejesť pevné látky. Môj piercer povedal, že používa ústnu vodu dvakrát denne, ale namiesto toho ju používam trikrát denne. Povedal, že môžem po 2 týždňoch zmeniť dlhšiu činku na kratšiu'Nie som si istý, či to mám nechať trochu dlhšie, takže áno'je úplne uzdravený.

Sarah 28. júla 2016:

Ahojte, budúci týždeň sa chystám dostať svoj útlm do obehu, ale mám trochu obavy z toho, že sa moje pirátstvo nakazí, pretože si myslím, že mám zápal priedušiek, ale doktor povedal, že to môže byť len ášma a ak nie'Keď zastavím môj kašeľ, potom povedala, že sa vráťte o 3 týždne, to ovplyvní moje pirátstvo ?

Jessie 24. júla 2016:

Nechal som si urobiť jazyk zhruba pred 20 rokmi. Odstránil som to asi po 8 rokoch, pretože ma to začalo bolieť. Zmenil som činky nepomohlo. Teraz sú klapky na mojom jazyku stále, ako je uvedené vyššie. Pod mojím útrobou je malý uzlík, okolo ktorého prešiel prsteň. Zubný lekár mi povedal, že ide o nádor spôsobený krúžkami v jazyku. Prstencovú časť cesty môžem previesť cez obe strany, ale nie v strede. Len som chcel vedieť, či to môžem skúsiť prerobiť? Alebo to nechajte tak?

Elizabethpalacios 19. júla 2016:

Chcem dostať Tatringa

Ari 14. júla 2016:

Uvažujem o tom, že by som to dokončil, ale trochu sa bojím toho, že môj jazyk bude krátky. Ako dlho musí byť váš jazyk???

Dimplez 4. júla 2016:

Dostal som míny hotové pred mesiacom, veľmi sa mi to páči'Budúci týždeň mením svoje šperky'je roztomilý

Eli 1. júla 2016:

Za jeden týždeň (6. júla) mám hotový jazyk a som veľmi nadšený.

T 27. mája 2016:

Milujem svoj piercing

Amanda 13. apríla 2016:

Minulý štvrtok som dokončil a teraz je streda .. opuch výrazne klesol a teraz môžem jesť väčšinu pevných potravín. čakanie na budúci štvrtok, aby som mohol získať kratšiu činku, pretože táto dlhá prekáža VŠETKU. celkovo .. veľmi to stojí za to.

Ellie 11. apríla 2016:

Piercing do jazyka opotrebováva vaše ďasná na zadnej strane zubov a spôsobuje recesiu ďasien. Mám kamarátku, ktorej kvôli recesii ďasien kvôli prepichnutiu jazyka museli dať transplantovať ďasno, aby si zachránila zuby.

Osobne som odstránil tie svoje, keď som si prezrel vnútro spodnými zubami a všimol som si recesiu ďasien. Ja'mal som ten svoj takmer 10 rokov a odhadol som piercing až na 2 g. Ja'vždy som nosil akrylové činky, okrem bezprostredne po meraní (I.'d nechajte kovový asi týždeň pred prechodom na akrylát). Moje poškodenie ďasien je také zlé, pretože jazykový krúžok je slušne vzadu, ako aj prílišný pohyb a trenie o zuby a ďasná pri rozprávaní.

Každý je trochu iný, s trochou rozdielu v umiestnení piercingu, a preto vám navrhujem, aby ste si dávali pozor na ďasná.

Allanah McDermott 2. apríla 2016:

v utorok mám hotové

jeho sobota

opuch výrazne klesol a bolí len vtedy, keď sa prebúdzam, pretože predpokladám, že si škrípem zubami, takže ho pravdepodobne veľa pohybujem v spánku

na stupnici od 1 do 10 to bolelo možno aj 3

bolesť z hojenia bolí viac ako počiatočný piercing. Mal som malé množstvo bolesti, ak to rýchlo pohnem alebo zjem niečo príliš rýchlo, čo musím predpokladať je normálne, pretože je to otvorený jazyk v mojom jazyku..

Nechal som ho prepichnúť nejakou roztomilou guľôčkou, ktorá mala akýsi oválny tvar a hore sa hovorí, že sa to deje

stále to odskakovalo a tak som vrchnú guľu vymenil za rovnú striebornú

ak budete potom jesť iba mäkké jedlá a vyhýbať sa tuhým látkam, budete sa musieť znova naučiť jesť pevné látky a bude to FUKAŤ

hovoria, aby sa nepilo slamkou, ale medzerou je priniesť slamu až do zadného jazyka, za piercing.

NEPOKÚŠAJTE SA PIŤ MLIEKO, POKRAČUJETE KRVNÚ PLAVIČKU A VAŠE JAZYKY BUDÚ UBRAT, BUDETE KRVAVIŤ A LIEČENIE BUDE DLHŠIE

mliečne výrobky môžu spôsobiť kvasinkovú infekciu, ale ak chcete zmrzlinu alebo pohár mlieka alebo niečo podobné, jednoducho ich poriadne umyte a potom opláchnite slanou vodou.

cmúľajte ľad, pomôže vám to pri opuchoch a bolestiach

Musím priznať, že studené nápoje tento týždeň veľmi pomohli

Tento týždeň som si kúpil najmenej 3 limonády a čaj v miestnych obchodoch len na pitie, aby som pomohol svojmu jazyku

Myslel som si, že sóda bude bolieť, ale niektoré som vypil bezprostredne po prepichnutí

Nie som si istý citrusovými sódami, ale veľká červená a koks a paprika boli pre mňa zatiaľ v poriadku

a arizona bola tiež v poriadku. Ak by niekto potreboval poradiť, kľudne mi napíšte: P [email protected]

Chloe 31. marca 2016:

Ja'Rozmýšľam, že to dokončím, ale ja'Bojím sa, že sa to nahromadí a nakazí, čo mám robiť

niekoho 10. februára 2016:

v mojej krajine nie sú žiadne licencované piercingy, tak veľmi sa hnevám, bolo by lepšie dostať ho od lekára alebo populárneho skúseného piercera ??? Viem, že je pravdepodobnejšie, že nikto neodpovie, ale áno.

Belle 10. novembra 2015:

Ja'Plánujem to dokončiť, ale ja'dvakrát som mal prepichnutý nos (pretože sa zavrel) a bolí ma s ním pohnúť, keď potrebujem, a navyše som si na chvíľu opäť prepichol peru, nebol som'Nemôžem s ním hýbať, keď som to potreboval, a preto má obrovský náraz. oba mali za následok zdieľanú bolesť, ktorá spôsobovala bolesť oblastí a mňa'Naozaj chcem prepichnúť jazyk, ale myslíte si, že sa mi to nakazí, moje telo to odmietne?

Laura 17. októbra 2015:

Dokončil som to 13/15/15. Nemám opuch, môžem hovoriť normálne, ale dlhá činka sa posúva hore a dole a horná lopta sa dotýka jazyka, ako keď na nej sedím. Hovoril som so svojim piercerom a on mi povedal, aby si kúpil krátky bar, pretože tvoj jazyk je pripravený na …. Je to možné?

Bevana z Tauronu 12. októbra 2015:

Veľmi dobrý príspevok o piercingu.

shaina 15. septembra 2015:

musíte to urobiť s kovovými loptičkami??

chucky 09.09.2015:

Minulú noc som to mal hotové. Bolí to ako čert, nemôžem jesť piť a je ťažké hovoriť. Môj jazyk je celý žltý, ale vyčistil som ho, zmizol a potom sa vrátil asi po hodine. Idk if it cuz its opuchnuté, or was not done right but I cant lift my tounge up words it’s feel like its ripping. Spodná guľa je bližšie k špičke ako horná. Je to normálne alebo to mám odstrániť??

Zash 8. augusta 2015:

V stredu som dostal druhý piercing do jazyka a bolo to'teraz je nedeľa!

Keď som si dal urobiť prvý, opuch zmizol do dvoch dní a ja som jedol čokoládu smarties!

Ale tentoraz opuch zostal dlhšie, ale klesol na hromady. Dva dni som nemohol poriadne hovoriť a umýval som si ústa listeerénom, ale asi pred 2 dňami som zmenil na soľ a teplú vodu a vypláchol som si tým ústa. potom, čo budem fajčiť alebo jesť a to'Hojí sa rýchlejšie (toto riešenie som použil prvýkrát, keď som to urobil), ale spodná časť druhého netopiera je priamo na mojom webe a pri pohybe jazyka ma štípe, ale potom'okrem mňa nemám žiadne problémy'Štve ma, že sa mi jazyk zdá taký veľký v ústach!

Josh 30. júla 2015:

V utorok som si dal urobiť jazyk'stále ma bolí opuch, keď rozprávam / jem / pijem, niekedy ma bolí hrdlo! Ja nie'neprestať fajčiť Pokračoval som v tom Čistím si ústa ústnou vodou každé ráno a každý deň som vyhodil teplú slanú vodu, je bolesť normálna ??

Tiff 25. júla 2015:

Ak máte vo vnútri otvoru biele oblasti & môcť'Ak je koža odstránená, nie je možné ju odstrániť?

Jessiie 10. júla 2015:

Ja'Nechal som si prepichnúť jazyk asi 4 dni, po prepichnutí už bola malá bolesť, ale asi po 2 dňoch zmizne, bude trvať až 3 až 5 dní, kým opuch zmizne, a asi 2 až 3 týždne pred ním. poriadne sa uzdravuje. Hovoria, že môžeš'nefajčiť, keď ty'Nechal som vás urobiť, ale pokračoval som v fajčení doslova potom, ako bol ten môj prepichnutý a nie sú žiadne problémy. Ver mi, bolí to, ale každý má svoj názor, ak to chceš urobiť, choď do toho. Dúfam, že to pomôže 🙂

Zoe 24. júna 2015:

Pred dvoma dňami som si nechal urobiť piercing do jazyka, keď som ho dostal, nestalo sa tak'opuchnúť alebo krvácať, ale včera to začalo opuchnúť & tam je tento žltý typ vecí, ktoré vychádzajú na vrchole, kde je celok tááák, takže si myslím, že to môže byť spôsobené tým, že som včera večer pobozkal svojho priateľa, takže by som mal možno počkať, kým bude zdravý. Odišlo by to, keby nie'znova ho nepobozkaj.. ????

galaxykitteh 4. júna 2015:

uhh, ak sa s tým hráš, môže ti to poškodiť zuby, preto som svoje odstránil. A môže mi to zjazviť, mám malú klapku uvoľneného jazyka po 2 rokoch bez piercingu.

denisse 1. mája 2015:

je to už 10 rokov, čo nemám'nenosím jazykový prsteň I'nosil som svoj držiak. Môžem činku znova použiť??

Jo 31. marca 2015:

Nechal som si prepichnúť jazyk už 10 týždňov, ale dnes to začalo byť trochu bolestivé a zdá sa, že to môže opuchnúť. Čo mám robiť?

násilie 09.03.2015:

čo množstvo popruhov na piercing jazyka? pretože chcem jazyk piercing, ale ja nie'Myslím, že nemám dosť popruhov

jodi 8. marca 2015:

tieto poskytnuté informácie sú veľmi užitočné, pretože teraz mám niekoľko myšlienok'nemyslím si, že chcem prejsť jazykom cez celú túto bolesť. a môj jazyk je krátky, takže by som asi nemal'nechcem to urobiť, rád to vidím.

Monika 3. marca 2015:

Jazyk na jazyku mám len niečo málo cez týždeň. Neexistuje žiadny opuch, môžem robiť všetko normálne, ale neustále mám strašný pocit pichania, ktorý mi spôsobuje veľkú bolesť, kým si nepotriem oblasť, kde to štípe … i'Nie som si istý, či je to normálne … alebo ako zabrániť tomu, aby to všetko štípalo … 🙁 Pomoc!?

Havran 20. februára 2015:

Ja'Čoskoro si prepichnem jazyk a ja'Počuli sme už, že na to môžu ľudia zomrieť. Bola zaznamenaná smrť alebo paralýza? Ja'Som veľmi investovaný do každého piercingu, ktorý dostanem

Brogan 20. februára 2015:

Do stredu jazyka mi tečú žily, ale stále si ho môžem prepichnúť?

Ki 13. februára 2015:

Bolo to veľmi užitočné, ale niektoré z vašich informácií sú úplne nepravdivé.

-Piercing jazyka spôsobí miernu poruchu reči, keď jazyk opuchne

-The "dobré tekutiny" ktoré vylučujú z celkov nie sú PUS. Hnis je znakom infekcie.

-Šperky na jazyku môžu poškodiť zuby, ak sa s nimi neustále hrá alebo ich hryzú bez ohľadu na kvalitu samotného piercingu

-Peircingové zariadenie sa zvyčajne nakupuje hromadne online a často ho sterilizujú samotné piercingy

-Hneď po prepichnutí bude bolesť v dôsledku opuchu a bolestivého jazyka. Len preto, že si to neurobil'Nemal by si mať bolesť't radiť druhým, že nebudú.

-Nie všetky podniky majú stanovené ceny, takže ich ceny NIE vždy určujú kvalitu ich práce.

-Skúsenosti s liečebným procesom závisia od každého jednotlivca'Je lepšie uchovávať informácie širšie ako osobné.

Taylor 3. januára 2015:

Ja'už asi 4 dni mám prepichnutý jazyk. Stále cítim bolesť a stále je trochu ťažké hovoriť, ale nie je to také zlé, ako to bolo pri prvom prepichnutí. Je to normálne? A ak áno, ako dlho ešte mám, kým všetka bolesť pominie, a budem môcť hovoriť a jesť normálne jedlo?

About the author