Známky a liečba infikovaného piercingu do pupku

Whitney je odborníčkou na piercing a tetovanie so skúsenosťami vo svete úpravy tela.

Tu zistíte, či je váš piercing do pupka nakazený.

Tu'Ako zistíte, či je váš piercing do pupka infikovaný.

Malik Skydsgaard cez Unsplash; Canva

Amesh A. Adalja, certifikovaný lekár pre infekčné choroby a odborný pracovník na Univerzite Johna Hopkinsa, to zdôrazňuje "vždy, keď niečo naruší pokožku – kľúčovú zložku imunitného systému – bude existovať riziko infekcie. Akýkoľvek druh znečisťujúcej látky, či už je to'Na vine môže byť váš pot, nečistá voda alebo špinavé prsty. Starostlivá hygiena je dôležitá na zníženie tohto rizika v prvých dňoch po piercingu." Preto musíte piercing dvakrát denne umývať soľným roztokom a čistým vatovým tampónom, aby ste predišli rastu baktérií a infekcii.

Mnoho ľudí si mýli príznaky uzdravenia s infekciou. Môžete pociťovať trvalé začervenanie okolo pupka, bolestivosť alebo bolesť, ktorá je jednoducho symptómom uzdravenia, aj keď to môžu byť aj príznaky problému. Nasleduje diskusia o príznakoch infikovaného piercingu do pupka oproti hojeniu a naučíme sa liečiť infekciu.

Známky infikovaného piercingu do pupku

Niekedy môže byť ťažké zistiť, či je váš piercing infikovaný alebo len podráždený. Dávajte si veľký pozor, pretože infekcia sa zhoršuje, zatiaľ čo trochu času môže upokojiť podráždenie. Správna následná starostlivosť by mala zabrániť akýmkoľvek problémom, ale niektorí ľudia sú náchylnejší na komplikácie ako ostatní.

Jednoznačné príznaky infekcie

 • Sčervenanie okolo piercingu, ktoré rastie intenzívnejšie.
 • Zelenožltý, hnedý, sivý alebo sivobiely výboj.
 • Červené čiary vyžarujúce z miesta piercingu.
 • Pocit pálenia.
 • Rastúci a pretrvávajúci opuch v okolí piercingu.
 • Rastúca bolesť brucha (malá bolestivosť na povrchu je v poriadku, pokiaľ nie'nezhoršuj sa).
 • Nepríjemný zápach z výboja.
 • Koža okolo piercingu je teplá alebo horúca na dotyk.
 • Horúčka a/alebo nevoľnosť.

Možné znaky

 • Sčervenanie okolo piercingu.
 • Vybitie: Ak áno'Je žltozelený, môžete mať infekciu.
 • Bolesť okolo piercingu: Aj keď môžete očakávať určité podliatiny a ostrú bolesť, pokračovanie silnej bolesti tam znamená'niečo nie je v poriadku.

Nie je pravdepodobné, že by to bola infekcia

 • Chrumkavosť alebo niečo, čo vyzerá ako odumretá koža. Môže to byť suchá pokožka spôsobená nadmerným čistením. Pokiaľ nie'vás sprevádza ďalší príznak, vy'asi je to v poriadku.
 • Mierne začervenanie.
 • Bolestivosť.
 • Číry alebo veľmi svetložltý výboj je pri hojivom piercingu normálny.

Ak máte jeden z jasných príznakov infekcie, mali by ste začať liečbu okamžite, aby ste predišli ďalším komplikáciám, ako je tvorba abscesu. Ak si myslíte, že váš piercing môže byť infikovaný, šperky neodstraňujte. Mohlo by to zablokovať infekciu a spôsobiť absces pod kožou. Chcete mať správnu drenáž, aby sa piercing mohol liečiť.

Ako zaobchádzať s infikovaným pupkovým piercingom

Nižšie sú uvedené pokyny lekára Ryana Neinsteina, plastického chirurga, MD, o tom, ako správne liečiť infekciu piercingom na pupku. Nasledujte tieto pokyny starostlivo a starostlivo.

 1. Šperky neodstraňujte, najmä ak dochádza k drenáži. Ak šperky vyberiete, piercing nebude správne odtekať a baktérie sa zachytia vo vašom tele, čo môže spôsobiť, že sa pri zatváraní diery vytvorí absces..
 2. Pred čistením piercingu si umyte ruku antibakteriálnym mydlom (a nie'nedotýkajte sa ho z iného dôvodu).
 3. Piercing očistite fyziologickým roztokom alebo zmesou slanej vody (1 lyžička morskej soli a 5 oz. Teplej vody). Môžete použiť čistý vatový tampón na potretie roztoku na piercing, alebo môžete pohár s roztokom obrátiť hore nohami na váš piercing a položiť, aby ste ho na 10 minút úplne ponorili. To zabije baktérie spôsobujúce infekciu. Urobte to nie viac ako dvakrát denne.
 4. Zvážte použitie antiseptického krému na miernu infekciu (nie masť, ktorá je mastnejšia). Ty nie'Nechcem nechať kvapku okolo piercingu, pretože to môže prilákať viac baktérií. Stačí dať na stránku trochu a prebytočný obsah zotrieť. Skúste šperky opatrne zatlačiť dovnútra a von, aby ste do rany mohli vtiahnuť trochu antibiotického krému.
 5. Ak nie je't akýkoľvek hnis, zvážte použitie horúceho obkladu na zvýšenie krvného obehu v tejto oblasti. (Uistite sa, že obklad dezinfikujete horúcou vodou a soľou.) Potom miesto utrite dosucha.
 6. Aj keď je tam hnis, nepoužívajte peroxid vodíka ani alkohol, pretože môžu oblasť vysušiť a spôsobiť ďalšie praskanie a podráždenie.
 7. Môžete použiť zriedený olej z čajovníka, ale nie'Vykonajte to viac ako dvakrát týždenne, pretože olej z čajovníka je veľmi sťahujúci a extrémne vysušujúci. Vyhnite sa oleju z čajovníka, ak máte citlivú pokožku.
 8. Ak pocítite horúčku alebo nevoľnosť, okamžite navštívte lekára. Možno budete potrebovať antibiotiká, najmä ak sa infekcia šíri.

Ak si myslíte, že váš piercing do pupka je infikovaný, nie'Ignorujte príznaky a dúfajte, že infekcia sama zmizne. Chcete ho liečiť skôr, ako sa z neho vyvinie absces alebo sa rozšíri do brucha.

Hojivý piercing do pupka vs infikovaný

Hojivý piercing do pupka vs infikovaný

Liečivý piercing do pupka vs. nakazení

Ako vidíte na fotografii, hojivý piercing do pupka bude mať malé sčervenanie a kôrnatosť, ktorá sa koncentruje iba v oblasti piercingu. Ak však máte infekciu, začervenanie sa rozšíri do väčšej oblasti brucha a môže sa dokonca javiť ako červené čiary vyžarujúce z piercingu; bude to cítiť horúco a bolestivo a z miesta bude vychádzať nepríjemne páchnuci kocúr.

Prečo stále cítim bolesť?

Je úplne normálne cítiť bolesť počas a po piercingu pupka. Môžete tiež pociťovať bolesť až jeden rok, pretože tak dlho trvá, kým sa piercing do brucha úplne zahojí.

Ak sa však bolesť časom zhorší a existujú aj ďalšie sprievodné príznaky (napríklad zelený alebo žltý výtok, nepríjemný zápach alebo pocit pálenia), potom môžete mať infekciu. Vyhľadajte odbornú pomoc ihneď, ako sa infekcia rozšíri!

Doba hojenia piercingu v bruchu

Podľa doktora Neinsteina, "Vo všeobecnosti by sa váš piercing mal hojiť po 3- až 6-mesačnej známke, avšak každý človek sa líši v tempe, akým sa uzdravuje. V niektorých prípadoch môže človek pocítiť nepohodlie až jeden rok. Kľúčom je rozlišovať medzi nepohodlím a skutočnou infekciou." Inými slovami, piercing do pupka môže vyzerať uzdravený po troch až šiestich týždňoch, ale to môže trvať 6 mesiacov až rok na úplné uzdravenie, bez ohľadu na to, ako dobre to vyzerá navonok.

Proces hojenia

Pretože úplnému uzdraveniu piercingu pupka trvá 6 až 12 mesiacov, je veľmi bežné, že sa vám až rok objaví sčervenanie, bolestivosť/bolesť a opuch. Nezamieňajte tieto znaky s infekciou.

Známky liečivého piercingu do pupku

 • Piercing je červený alebo ružový. Pokiaľ to nie je zapálené alebo bolestivé, je to normálne. To'je normálne vidieť červenú alebo ružovú pokožku až jeden rok.
 • V prvých týždňoch dochádza k určitému svrbeniu.
 • Čistý výtok alebo múčnik, ktorý schne a vytvára kôru okolo dier.
 • Nejaké zafarbenie.
 • Môžete byť boľaví až rok. Toto je normálne.
 • Opuch až rok.
 • Po 4 až 6 týždňoch by koža v okolí piercingu mala mať rovnakú farbu ako zvyšok pokožky na bruchu. To je pozitívny znak toho, že sa váš piercing v pupku uzdravuje, nie je však úplne zahojený, kým neprešiel najmenej 6 mesiacov..

Alergická reakcia

Môžete tiež pociťovať svrbenie, opuch a začervenanie'trpíte alergickou reakciou na druh kovu vo vašich šperkoch.

Príznaky alergickej reakcie zahŕňajú:

 • Svrbivá, šíriaca sa vyrážka po oblasti piercingu
 • Prepichnutá diera, ktorá vyzerá väčšia ako predtým
 • Neha, ktorá prichádza a odchádza

Ak ty'ak máte alergickú reakciu, ihneď navštívte svojho piercera a nechajte si šperky vymeniť.

Najlepšie piercingové šperky pre citlivú pokožku

Najlepšie šperky na piercing do pupku budú vyrobené z hypoalergénneho kovu, ktorý je vhodný pre citlivú pokožku..

 • Titán: Toto je najbezpečnejší kov pre ľudí s citlivou pokožkou.
 • Niób: Podobne ako titán. Dobré pre citlivú pokožku.
 • Chirurgická nehrdzavejúca oceľ: Chirurgická oceľ je o niečo lacnejšia ako titán a je veľmi bežným kovom používaným na šperky pre telo. Použitie je bezpečné, ale nie je 100% biokompatibilné ako titán. Väčšina ľudí to môže tolerovať v pohode, ale ľudia s citlivou pokožkou by mali zvoliť titán.
 • Platina: Väčšina ľudí s citlivou pokožkou toleruje platinu, ale je to veľmi drahý kov a jeho hmotnosť môže nový piercing potiahnuť a podráždiť..
 • Zlato: Zlato je nádherné, ale telo ho ľahko odmietne. Niektorí ľudia môžu byť schopní nosiť to bez podráždenia, akonáhle sa im piercing zahojí, ale zlato by sa nemalo používať na nové piercingy. Keď sa piercing úplne zahojí, vyberte si 14k alebo 18k zlato. Nepoužívajte pozlátené šperky.
 • Striebro: Opäť používajte iba čisté striebro, aby ste minimalizovali riziko alergickej reakcie. Sterlingové striebro je druhé najlepšie, ale treba sa vyhnúť akejkoľvek zliatine s menej ako 92,5% striebra.

Ako zabrániť infekcii piercingom pupku

Najlepším spôsobom, ako zabrániť infekcii, je starať sa o svoj nový piercing dobre od prvého dňa. Nedotýkajte sa oblasti pupka, pokiaľ ho nečistíte, vyčistite ho raz alebo dvakrát denne fyziologickým roztokom a pred začatím čistenia si vždy umyte ruky. Nezabudnite použiť nové vatové tampóny alebo tampóny na jemné utretie oblasti okolo piercingu a potom ich osušte čistým uterákom.

Infekcii môžete predísť aj tým, že si vyberiete renomovaného profesionálneho piercera, ktorý namiesto piercingovej pištole používa dezinfikovanú piercingovú ihlu. Na piercing pupka NIKDY nepoužívajte piercingovú pištoľ!

Ako vyčistiť brušný piercing

 1. Umyte si ruky antibakteriálnym mydlom.
 2. Namočte čistý vatový tampón so soľným roztokom (1 lyžička. Morská soľ a 5 oz. Teplá voda) a jemne vmasírujte do oblasti piercingu.
 3. Pred oblečením nechajte oblasť úplne vyschnúť.
 4. Na čistenie nepoužívajte peroxid vodíka ani alkohol, pretože tak dôjde k vysušeniu a podráždeniu pokožky.
 5. Vykonajte to najmenej raz denne, ale nie viac ako dvakrát za 24 hodín.

Ako pomôžte svojmu piercingu v bruchu rýchlejšie sa uzdraviť

Postupujte podľa týchto odporúčaní starostlivosti a don'ts, aby sa váš piercing uzdravil rýchlejšie.

Dos:

 • Pred a po čistení piercingu si vždy umyte ruky antibakteriálnym mydlom!
 • Namiesto uterákov alebo lufov používajte čisté vatové tampóny alebo špičky Q, pretože sa môžu zachytiť (tiež obsahujú baktérie).
 • Použite roztok morskej soli (nie kuchynskú soľ) na namočenie miesta dvakrát denne počas prvých týždňov a najmenej raz denne, kým sa nezahojí..
 • Šperky nechajte na mieste počas liečebného obdobia (6 mesiacov).
 • Noste voľné oblečenie, ktoré nie't spôsobiť trenie a umožňuje piercing "dýchať."
 • Spi na chrbte.
 • Všetky položky, ktoré prídu do kontaktu s piercingom, udržiavajte čisté, najmä pokiaľ nie sú úplne zahojené. Patrí sem oblečenie, ale aj veci ako uteráky, plachty a prikrývky.

Don'ts:

 • Nemanipulujte a nemeňte šperky, kým sa piercing nezahojí.
 • Vyhnite sa prílišnému čisteniu piercingu, pretože to môže spôsobiť podráždenie. Vyčistite ho maximálne dvakrát denne.
 • Nepoužívajte alkohol ani peroxid vodíka. Môžu pokožku vysušiť a spôsobiť ďalšie podráždenie.
 • Vyhnite sa používaniu mastí, ktoré zabraňujú dýchaniu pokožky. Prebytočná vlhkosť môže byť tiež živnou pôdou pre baktérie.
 • Vyhnite sa soláriu, kým nie ste úplne uzdravení.
 • Vyhnite sa noseniu visiacich šperkov s pupkom; visiace alebo ťažké šperky môžu spôsobiť podráždenie.
 • Vyhnite sa používaniu CBR (krúžky pre väzobné korálky) a iných okrúhlych krúžkov, pretože môžu dráždiť piercing a budú sa oveľa jednoduchšie zachytávať ako banánová činka. Zachytenie môže dráždiť a dokonca aj trhať pokožku, v závislosti od toho, ako tvrdo sú šperky ťahané.
 • Vyhnite sa kúpaniu alebo dlhšiemu pobytu vo vode (akákoľvek voda vrátane vody do kúpeľa, víriviek, bazénov alebo oceánu).

Čo'je najlepší štartovací prsteň na pupok?

Ak si piercing do pupka dávate prvýkrát, dobrým šperkom na začiatok je 14-titánový zakrivený prsteň s činkou. Prečo? 14 g je štandardná veľkosť pre väčšinu brušných prsteňov, titán je najbezpečnejší kov a zakrivená činka je najlepšia na prevenciu infekcií, pretože sedí bližšie k telu ako iné druhy šperkov a je menej pravdepodobné, že sa zachytí o oblečenie..

Po vás'Keď ste úplne zahojení, môžete sa rozhodnúť pre komplikovanejšie šperky, ako je uvedené v tejto galérii rôznych typov piercingov do pupka.

Ako skoro si môžete odstrániť brušný prsteň?

Pred výmenou pupočného prstenca počkajte najmenej 6 mesiacov. Ak to urobíte skôr, riskujete infekciu, pretože piercing pravdepodobne nie je úplne zahojený. Niektorí ľudia hlásia výmenu šperkov po 6 až 8 týždňoch bez infekcie, ale nie je to tak'to neznamená, že môže'nestane sa. Aby ste boli v bezpečí, počkajte aspoň 6 mesiacov.

Čo hľadať u profesionálneho piercera

Aby ste predišli infekcii, určite navštívte profesionálneho piercera v renomovanom obchode s piercingmi. Otázky, ktoré si treba položiť:

 • Má štúdio licenciu?? Licencia by mala byť na očiach, keď vstúpite do ich obchodu.
 • Je štúdio čisté? Zaistite, aby bola k dispozícii oddelená oblasť na piercing a ďalšia vyhradená oblasť na čistenie a sterilizáciu zariadenia.
 • Obchod používa na čistenie svojich nástrojov autokláv? Ak nie, utekaj! Každý profesionálny obchod by mal dezinfikovať svoje zariadenie pomocou zariadenia, ktoré sa nazýva autoklávový sterilizátor.
 • Opýtajte sa ich, či robia piercing do pupka pomocou pištole alebo ihly. Ak hovoria, že používajú zbraň, nájdite iný obchod. Piercingové pištole by sa nemali používať na žiadnej inej časti tela okrem uší, a aj to je otázne. Sú rajom pre baktérie a každý profesionálny piercer by vedel, že najbezpečnejší spôsob prepichnutia pupka je piercing ihla.
 • Môžu ukázať portfólio svojej práce? Úplné portfólio naznačuje, že ľudia tomuto priebojníku dôverujú a dosiahli dobré výsledky.

Pripravte sa na svoj piercing

Piercing do pupka je jedným z najobľúbenejších piercingov pre ženy (po základnom prepichnutí ušného laloku) a je najčastejší u mládeže vo veku 12 až 18 rokov, ale to nie'to znamená, že ženy v strednom veku môžu't športovať pupok.

Pretože je tento druh piercingu pomerne bežný, na internete je o ňom veľa informácií, ale nie všetky sú presné..

Predtým, ako sa dostanete k piercingu, urobte si malý prieskum, aby ste sa uistili, že získate správne informácie a správne znalosti, než sa objavíte v obchode. Ak ste informovaní, vy'Zistíte, že váš čas na uzdravenie bude hračkou a vy'zníži všetky potenciálne riziká.

Riziká piercingu do pupku

Piercing do pupka sa bežne umiestňuje na horný okraj pupka, ale môže byť umiestnený aj na dolnom, ľavom a pravom ráfiku.

Bez ohľadu na umiestnenie existujú základné riziká, ktoré je potrebné zvážiť. Oblasť pupka je vystavená poteniu, ohýbaniu a podráždeniu. Sedenie, beh, otáčanie sa a iné činnosti môžu dráždiť piercing, rovnako ako tesné oblečenie a činnosti, ktoré si vyžadujú veľa pohybu alebo kontaktu.

Možné komplikácie zahŕňajú:

 • Infekcia (najčastejší problém s piercingom na pupku).
 • Nadmerné krvácanie a poškodenie nervov (čo môže byť spôsobené neskúseným piercerom na telo, ktorý prepichne pupok príliš blízko nervu).
 • Alergické reakcie na šperky. Nerezová oceľ, niób a titán sú ideálne na piercing.
 • Keloidy (hrubé zjazvenie v mieste vpichu).
 • Migrácia alebo odmietnutie piercingu.

Príčiny obáv zahŕňajú:

 • Šperky nesprávnej veľkosti, typu alebo kovu. Príliš malé šperky môžu prerušiť zásobovanie krvou, rovnako ako príliš tenké alebo príliš ťažké šperky. CBR a krúžky môžu dráždiť piercing a môžu sa ľahšie zachytávať, čo môže potenciálne spôsobiť podráždenie a roztrhnutie pokožky.
 • Šperky vyrobené z nesprávneho kovu môžu spôsobiť alergické reakcie.
 • Piercingy vykonávané piercingovými pištoľami spôsobujú príliš veľa traumy na mieste piercingu, najmä preto, že piercingové pištole používajú iba cvočkové šperky, ktoré sú na piercing pupku VEĽMI malé a samotnú piercingovú pištoľ nemožno poriadne sterilizovať.

Ak si chcete nechať urobiť piercing do pupka, vyberte si profesionálny piercing. Tiež sa chcete uistiť, že poznáte správne postupy následnej starostlivosti, aby ste to neurobili'nedráždi to.

Infekcie sú vážne. Získajte svojich rodičov' Povolenie.

Pretože infekcia môže byť veľmi vážna a niečo, čo by nemalo'Aby ste sa s tým nemaznali, chcete byť veľmi opatrní. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo mladým teenagerom odporúčam, aby si nedali piercing bez rodičov' znalosti. Ak dôjde k infekcii, budete to musieť povedať svojim rodičom, čo vás dostane do väčších problémov, pretože ste im šli za chrbtom urobiť niečo, čo vám bolo povedané, aby ste nerobili..

Tento obsah je presný a pravdivý podľa najlepšieho vedomia autora a nenahrádza diagnostiku, prognózu, liečbu, predpis a/alebo diétne rady licencovaného zdravotníckeho pracovníka. Lieky, doplnky a prírodné liečivá môžu mať nebezpečné vedľajšie účinky. Ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa individuálne s kvalifikovaným poskytovateľom. V prípade núdze vyhľadajte okamžitú pomoc.

Komentáre

Rileyyyy 18. marca 2020:

Osoba, ktorá mi urobila piercing do pupka, sa vrátila o 4 týždne .. je to príliš skoro, mám sa vyhnúť tomu, aby som sa vrátil a počkal do navrhovaného času 6 mesiacov? Prosím odpovedzte na to. Mám 16

kyla 13. decembra 2019:

ten môj je na vrchu super červený a zdá sa, že začína klesať. zvyšok je v poriadku, čo mám robiť?

Emma 16. októbra 2019:

Hej, pred 2 dňami som si prepichol pupok. Zdá sa, že je všetko v poriadku a čistím to dvakrát denne. Horná časť piercingu je v poriadku, ale v spodnej časti je okolo neho krv (krv je suchá.) Zdá sa, že ho nemôžem dostať preč, pretože ho bolí, keď ho čistím, pretože je tak blízko otvoru. Môžem to nechať tak alebo to môže spôsobiť infekciu?

Osud Grewell 29. septembra 2019:

Toto nie je komentár, ale otázka. Pred 5 dňami som si dal prepichnúť pupok a je červený, teplý a svrbivý a ako z môjho piercingu vychádza ľahký kunda, znamená to, že známkou infekcie je vyčistenie. dvakrát denne?

Shannon 15. júla 2019:

Mám brucho už 7 rokov a dnes ráno som sa zobudil a v strede a na vrchu je trochu bolestivé a veľmi červené, čo mám robiť? To sa nikdy nestalo, odkedy som to urobil prvýkrát, nikdy som nemal žiadne problémy. Čo mám robiť?

MaryJade1 17. júna 2019:

Mám 44 rokov a mám prsteň asi 20 rokov a brušný prsteň som vytiahol pred 9 rokmi, keď som mal syna a diera ma stále trápi. Je to diera Je to tkanivo jazvy. Nikdy sa úplne nezahojí. Včera v noci som to musel jednoducho vypustiť. Nie som si istý, či je to len cyklus neustáleho uzdravovania alebo je to zvláštna alergia na kov, pretože ste v ňom tak dlho nosili prsteň? Možno tento plač v pupku spôsobil mojim synom autizmus? Nikdy sa to nezahojí. Ak sa necítite dobre – odstráňte to. Móda za to nestojí. Si stále krásna aj bez toho.

briana 06.06.2019:

IDK, ak je môj pupok piercing infikovaný alebo sa hoji, ale má mierne ružový hrbolček v blízkosti môjho piercingu a ide len o to, že to robí iba horná polovica piercingu v pupku. spodná polovica je v poriadku

Jeseň 26. marca 2019:

Dobrý deň, asi pred 1 týždňom a dňom mi zaťal pupok a mám suchú pokožku okolo dierky a chcem vedieť, či budem môcť plávať, ak nie je úplne bŕzd

Taylor 17. januára 2019:

Nedávno som si prepracoval pupok s „plávajúcim pupkom“, pretože som nemal správny pupok pre normálny pupok. Je to stále dosť ružové, ale moja jazva je dosť jasná z toho, kde ten druhý odmietol a ja som nervózny, že sa pokazí, aj keď sa zdá, že sa uzdravuje oveľa lepšie ako naposledy.

anonymný 6. januára 2019:

Pred týždňom som si nechal prepichnúť pupok a horná časť piercingu v pupku prešla ako celok, okolo piercingu je celý

anjel 16. októbra 2018:

Hej, anjelik, dostal som svoj piercing na 3 mesiace do červena, bolí to a nevyzeralo to nakazene, vie mi niekto pomôcť

Laylaxrose14 20. septembra 2018:

ahoj, ja som Layla, mám 14 a pred 2 dňami som dostal pupok. Už som to urobil predtým, ale vybral som to, je to červené a trochu bolestivé, len vidím, či mi niekto môže dať nejaké tipy alebo mi dať vaše číslo, aby som to mohol odfotiť a poslať vám to. čo máš povedať

Jasné 24. júla 2018:

ahoj, dala som si pred 5 dňami prepichnúť brucho, vyčistím to a nie'Ak ublížim, dôjde k malému sčervenaniu, aby som si mohol zaplávať ??

Dys 11. júla 2018:

Svoju som urobil znova tretíkrát a veľmi ma to bolí. Možno som to trochu prečistil, ale zdá sa, že horná guľa prsteňa ide do kože. Dá sa tomu nejako pomôcť alebo to vrátiť späť??

Cait 1. júla 2018:

Keď som mal 15. Nechal som si urobiť piercing do brucha'm 17 teraz, ale to'stále sa uzdravuje? To'sú to viac ako 2 roky a to'sú stále bolestivé a majú výtok, ale nie sú'Zdá sa, že to sú príznaky infekcie. Je normálne, že sa to po tom čase stále uzdravuje?

Nona 5. júna 2018:

Veľmi užitočné informácie ďakujem

Lisa 25. apríla 2018:

Pred 2 dňami som si teda nechal prepichnúť pupok a zdá sa, že mi to robí dobre'Robím veľmi veľa vecí, ktoré by som mal udržiavať v čistote, ale je tu niečo, čo'týka sa ma to, koža spodného otvoru zbelela ako papier a vyzerala ako mačička, tak som sa to pokúsil dostať von vatovým tampónom

Jay 11. apríla 2018:

je tam nejaký docoter, ktorý musíte vidieť alebo je váš pravidelný doktor v poriadku a mať chrastu okolo vyčíňania je v poriadku, alebo nie ?

Kourtney 15. marca 2018:

Moja koža je medzi dvoma guličkami červená a trochu chrumkavá! Je to v poriadku alebo mám kontaktovať piercer???

Mackenzie 20. februára 2018:

V piercingu som mal infekciu (miernu, ale veľmi červenú a opuchnutú v hornej diere, biely kunda a bolestivú!) A po týždni namáčania morskej soli, horúceho obkladu a malého množstva bactínu na odstránenie zlých baktérií .. stále vykazoval príznaky infekcie. V tejto chvíli som mal piercing takmer 4-5 mesiacov a rozhodol som sa navštíviť svojho primárneho lekára, ktorý mi dal ľahké 5-dňové antibiotikum na kožné infekcie. Neobťažoval ma, aby som to vybral a bolo to 100% vymazané za 4 dni. Morálne z príbehu je, že stojí za to si kúpiť antibiotikum, ak vykazuje príznaky viac ako pár dní. Pamätám si, ako som sa pozeral na milióny týchto pamiatok, až som sa rozhodol, že je načase navštíviť lekára a to bola moja jediná úľava! Zdieľam to, pretože si prajem, aby to so mnou niekto zdieľal skôr!

Britt 18. februára 2018:

Môj celok v hornej časti môjho piercingu je väčší, ako je skutočná veľkosť, ktorá je normálna?

A je červená s výbojom, čistil som ju 1-2x denne

Viktória 09.02.2018:

Ahoj, na mojom pupku nie je pysk, ale ono'je stále prepichnutá. Tiež to neustále bolí. Čo mám robiť?

Cassidy 10. decembra 2017:

Pred 3 dňami som si nechal prepichnúť pupok a tam'nebolo začervenanie ani výtok. Veľa vecí som tam upratoval/ zbieral'keď to robím, je to len malá bolesť. Je toto všetko normálne?

Kayla 24. októbra 2017:

Pred 4 dňami som si prepichol brucho a na mojom piercingu je červená škvrna. Je to infikované ?

Calista 5. septembra 2017:

Som CNA a hneď po prepichnutí pupku som sa dal do práce. Koža medzi loptičkami je červená a bolestivá na dotyk. Čistím ho dvakrát denne vodou z morskej soli. Mám sa obávať? Môžem to vytiahnuť? Je to veľmi bolestivé

Nikita 17. februára 2017:

V decembri 2016 som dostal svoj brušný prsteň

A teraz to bolí. A mám typ červeného krvavého blistra pod svojim spodným piercingom, čo mám robiť ?

Ava 31. januára 2017:

Ahoj, piercing do brucha má malú krvavú uprostred pokožky, čo znamená dávka, ktorú odmietam alebo čo a koža je tenšia

Amber 24. januára 2017:

Ja'mal som piercing na pupku asi 5 mesiacov a to'začína to vyzerať'práve sa nakazím. Je to možné? To'je trochu červený okolo piercingu a druhu bolesti.

Brooke 22. januára 2017:

Hej, ja'm 17, pred dvoma týždňami mi prepichli pupok a len som sa čudoval, môj pupok sa na prstenci zaceľuje, čistím ho dvakrát denne a'je na vrchu trochu červený a má chrasty, je toto infikované alebo sa len uzdravuje?

Kráľovná Emz 20. januára 2017:

Dobrý deň, prečo je celok na vrchu môjho piercingu väčší ako pôvodná veľkosť? Je to už 6 dní, čo som si nechal urobiť piercing a ja'Mám veľké obavy, pretože vrchný celok je väčší a loptička na vrchu sedí priamo v ňom.

Gabi 5. januára 2017:

Ahoj … Zakaždým, keď vyberiem šperky z pupka, aby som ich vyčistil, vyjdú úplne v poriadku, ale keď ich vložím späť, vyjde z nich dlhý kus mäsa a do šperkov sa vracia ťažšie. Keď ich odstránim mäso začne krvácať. Čo mám robiť?

Ellie 29. júna 2016:

Ahoj, môj pupok má menšiu hrudku v hornej časti piercingu v pupku dúchadla. Chvíľu som ho kúpal v slanej vode a zatiaľ mi chvíľu prešiel, potom opuchnutý. Čo mám robiť?

Barbie 29. mája 2016:

Pred niekoľkými rokmi som sa nechal nablbnúť ako prvý, ale skončil som. Odmietol ma, zostal som strašný, len som rezolútne šiel do obchodu, urobil som to a teraz si všimnem, že vedľa jazvy vyzerá, že vo vnútri kože rastie guľa, vedľa môjho maznania sa stláča. Bolí to, n zároveň svrbí, ale nič cums out n it looks like it has hnis inside on lil red to wat should I do

Jayonna 5. novembra 2015:

Dostal som míny hotové 3. novembra na svoje narodeniny a veľmi ma to bolelo a stále je

Abigail 11. februára 2015:

Ahojte, robil som si piercing do pupka asi 2 týždne, kým sa to mama nedozvedela. Nahneval som sa, pretože mi povedala, aby som to odstránil .. Vybral som to, ale teraz to chcem vrátiť späť, ale zistil som, že sa to zastavilo, čo mám robiť?

kelia 25. januára 2015:

Hej, mám 17 rokov, chcel som si prepichnúť pupok, ale bojím sa bolesti, čo môžem urobiť, prosím, návrh

Kyndra 20. novembra 2014:

1. novembra 2014 som si teda prepichol pupok. Urobil som to však na dne. Ale vnútri môjho pupku je táto červená, pľuzgierová vec. Zakaždým, keď si sadnem alebo si ľahnem na brucho, vychádzajú z toho škaredé lepkavé veci & príležitostne krváca. Ja nie'neviem co to je ale je to tak'robí sa mi zle. Čo mám robiť?

odpoveď f 24. októbra 2014:

Nechal som si prepichnúť pupok niečo málo cez tri týždne a keď sa ho snažím rozhýbať'Je to trochu ťažké …'nie je skutočne červený, takže som to neurobil'nemyslím si, že je infikovaný. Mohol by mi niekto dať vedieť, či je to normálne?

Shannon Keogh 11. februára 2014:

V sobotu som si dal prepichnúť pupok, teraz je utorok a bolí ma to dotknúť sa, myslím, že koža okolo je pomliaždená, pretože má zelenú/žltú farbu a je bolestivá, príležitostne nájdem suchú krv, ale neexistuje žiadna iná. vyteká z nej tekutina a zaujíma ma, či je to normálne. Umývam ju každú noc 10 minút morskou soľou a vodou

alexis brim 11. januára 2014:

V auguste som si prepichol pupok a nemal som s ním žiadne problémy, ani krvácajúcu kundičku ani nič iné … pred niekoľkými dňami mi moja sestra omylom kopla do žalúdka a včera večer som si všimol, že pri hornej guli je bublina. .Môžem to ešte zmeniť a všetko, ale zaujímalo by ma..je to raný príznak infekcie alebo sa to len roztrhlo a napučalo? prosím pomôžte mi, ja nie'neviem nič o týchto veciach … vďaka

keesha 17. novembra 2013:

V apríli som si nechal prepichnúť brucho, dostal som to ako darček k narodeninám a bolo to v poriadku, až do júla to začalo bolieť a vytiahol som to tú noc a nasledujúce ráno do roztrhaného kúpeľa! A naozaj to chcem prepichnúť znova, ale bude tam nejaká infekcia?

Becca 5. júla 2013:

Ahoj ja'nechal som si prepichnúť pupok takmer 4 mesiace a niekoľkokrát som ho zmenil. Včera štvrtého júla to mením na dangly a išli sme sa kúpať, asi po 20 som si všimol, že to vypadlo. Rýchlo som sa dostal z bazéna a dostal som nový prsteň, ale keď som sa ho pokúsil pretlačiť, nechcel'choď, tak ha ha, aby som to prebojoval, a celkom som robil, že to krváca a táto zelenožltá tekutina vychádza, ale ja som to zvládol. Ale ten, ktorý je v ňom teraz, nie je't ten, ktorým som ho prepichol, takže tyč nie je't tak dlho, ako by malo byť, a znova opuchlo. Mám to teda teraz zmeniť na ten, ktorým som to prepichol alebo mám len čakať ?? Ak nie, ako dlho mám čakať??

Amy Janne z Gold Coast, Queensland, 27. júna 2013:

Asi pred 5 mesiacmi som si nechal prepichnúť pupok. Niekoľkokrát som to zmenil, ale nemám'Mám svoj pôvodný panel a v dolnom otvore to vyzerá ako bublinková vec, ktorá stále trčí a niekedy krváca zo spodného otvoru. V hornej diere tieto tekuté látky vychádzajú už niekoľko dní a mám obavy. Tiež okolo horného otvoru vyzerá, že je pomliaždený. A koža, kde je tyč, sa zdá, že sa neustále odlupuje a ešte jedna vec je taká hrudkovitá vec na vnútornej strane môjho žalúdka, kde je horný otvor, takže ak sa pokúsim zmeniť piercing, bar vyhral't prejsť horným otvorom.

Alison 16. mája 2013:

Potrebujem pomoc Viem, že môj brušný prsteň je infikovaný, ale desí ma to, pretože koža pod veľkou loptou odchádza, tam je otvor, kde loptička leží, videl to už niekto predtým, ako vážne to je?

stephanie 8. mája 2013:

hej, dostal som sa k svojmu bruchu necelý mesiac a odvtedy, čo som to urobil, to nebolo nič iné ako problémy, starám sa o to celý čas, odkedy to bolo urobené, jeho červená surová bolesť je plná a žltý hnis z toho vychádza a ja naozaj nie'nechcem to stratiť

Lucy 30. apríla 2013:

Ahojte, v sobotu som si išla dať urobiť bruško&išlo to v poriadku, ale čistil som to dobre 3 krát denne, ale dnes (utorok) to krváca, myslím, že som to mohol udrieť, ale je to v poriadku, nie je to infikované alebo odmietajúce.?

McKenna 6. marca 2013:

Dobrý deň, asi pred 7 mesiacmi som si nechal prepichnúť pupok a všimol som si, že medzi horným otvorom a druhým koncom diery je malý rez. Tento strih navyše vylučuje tekutinu kožného tuku, ktorú robí aj skutočný piercing. Tento strih je, ako som povedal, priamo medzi činkami na vrchu pupku. Je to znak infekcie alebo sa musíte obávať, pretože nie'nebolí to, ani to nie je chrasta? Dajte mi prosím niekto vedieť. Vďaka.

Bretónsko 20. novembra 2012:

Moja tyč k brušnému kruhu je príliš krátka. koža sa okolo lopty hojí a neviem, kde nájsť dlhšiu tyč. Môžem na to použiť niečo iné?.

jovie 5. októbra 2012:

prosím pomôžte? v zásade mám brucho prepichnuté už 2 roky a nie tak dávno som zmenil latku. asi po mesiaci som si všimol, že to bolí, ale neurobil som to'nemysli na nič. Začal sa mi dostávať žltkastý výtok krvi, ale myslel som si, že je to tak, pretože keď som nasadil tyč, dotkol som sa nervu. Pred niekoľkými dňami to začalo byť veľmi bolestivé, tak som to vybral, aby som zistil, čo'deje sa kde bola oblasť piercingu taká červená, myslel som si, že tyčinka je príliš krátka, takže som ju porovnal s mojou pôvodnou a ukázalo sa, že bola viac stočená a príliš krátka. tak som si vyčistil brucho od savi a pôvodnej tyčinky a vložil ho späť. Deň potom, čo to bolo ešte bolestivejšie a viac PUSS! tak som šiel k svojej vysokoškolskej sestre, aby som zistil, čo na to povie, a ona to vyčistila a dala veľkú sadru, aby zistila, koľko mačiek vyjde. Keď som sa vrátil domov, sadra sa odtiahla, tak som nasadil podobnú (hypoalergickú alebo niečo podobné), vyšiel von a keď som sa vrátil, cítil som svrbenie tam, kde bola sadra, tak som ju odstránil a zdalo sa, že sa začervenanie rozšírilo. všetko v pupku. nedočkavo som vytiahol brušnú tyč (z tohto čítania som si teraz uvedomil, že by som nemal't)) a vyčistili mi brucho antiseptickou tekutinou a nanesili antiseptické mlieko. bolo to tak neskutočne boľavé, že dokonca aj použitie masti na to bolelo. Nasledujúci deň som išiel k lekárovi a ona povedala, že je infikovaný, dal mi náplasti a nasadil mi antibiotiká, tiež povedal, že musím počkať 3-4 mesiace, kým sa to tiež uzdraví, a potom to zopakovať? ale myslíte si, že by som to mal skúsiť vrátiť späť alebo to nechať tak??

sarah 10. júla 2012:

PROSÍM POMÔŽTE MI. i'Už niekoľko dní si robíme starosti a desíme sa. Práve som si prepichol pupok na 3 dni a ono'je červená hore a je teplá. to'je ako boľavý. je to infikované??

ayeelj 28. júna 2012:

Ja mám svoj prepichnutý o týždeň a ja'Naozaj sa bojím infekcie alebo odmietnutia. Vie mi niekto dať tipy, aký prsteň použiť a ako ho udržať čistý a nedráždivý? Ja'tak sa bojím! Pomoc prosím!

Hannah 30. apríla 2012:

Takže ja a moja sestra sme išli minulý víkend, takže asi pred týždňom sme si dali spoločne prepichnúť pupky … obaja sme mali rovnaké príznaky, takže myslím, že je všetko v poriadku … žiadne vytekanie, žiadne svrbenie, to nie'Nebolí vás bodnutie alebo sa nespálite, je to trochu bolestivé a trochu červené okolo vrchných guličiek … to je normálne, nie?

Saidat 11. apríla 2012:

Ahoj, 8. decembra 2011 som si nechal prepichnúť brucho. Dňa 7. apríla 2012 som si zmenil piercing a bolí ma to odvtedy, čo ma to svrbí a každý pohyb, ktorý urobím, to ovplyvňuje. Čo to znamená ??? nejaká pomoc!!!!

megan 8. apríla 2012:

Ahoj, ive som mal skoro urobené brucho a rok. Avšak pod celkovým dnom je bublina, ktorá vyzerá, že je plná krvi a je tu už nejaký čas. Teraz si nie som istý, ako sa ho zbaviť. Máte nejaké návrhy, prosím, naozaj obavy? Ďakujem

ekm12096 27. marca 2012:

Váš brušný prsteň BUDE infikovaný skôr, ako sa zlepší! Stačí ho udržiavať čistý a nehrať sa s ním, iba ho skrútiť, aby vyhral'nezaseknúť sa. Niektoré brušné krúžky môžu tiež spôsobiť infekciu, preto dbajte na to, aby ste všetky prstene a diery poriadne vyčistili. Keď som sa prepichol, dostala zelenú bublinu a vyšli z nej veci, ktoré vyzerali ako sople. Brušný krúžok som musel vymeniť a veľmi dobre ho čistiť niekoľkokrát denne. Jediné, čo môžete urobiť, je udržiavať ho v čistote. Ak nie'Ak do týždňa nezmiznete alebo ste pomliaždený alebo vyzeráte naozaj zle, mali by ste s najväčšou pravdepodobnosťou ísť k lekárovi.

ShiAnne 27. marca 2012:

Asi pred týždňom som si prepichol pupok a vrchná guľa sa mi začala vpíjať do pokožky, čo ma začína znepokojovať. je naozaj červená a niekedy štípe. čokoľvek, čo môže zastaviť, prosím, dajte mi návrhy.

Deanna 21. marca 2012:

Čo robiť, keď má vaše brušné tlačidlo absces?

tiffany 18. marca 2012:

Ahoj, december som si nechal prepichnúť pupok. 26, 2011, a čistil som to dvakrát denne najskôr baktínom, potom morskou soľou. Ale už asi dva týždne i'mali sme tieto číre, akési žlté, lepkavé veci, ktoré vyšli z horného otvoru. Neublíži s ním hýbať ani otáčať piercing okolo bubliniek s baktínom, pretože neštípe, pretože hmla morskej soli len vchádza. Spodný otvor sa prstencu zdá tesný, zatiaľ čo horný otvor sa dá ľahko pohybovať. Moja otázka je infikovaná? Prilepené veci sa dostanú na vrchol, keď sa zľahka dotknem diery a jednoducho ju zotriem vatou, ktorú vyhodím, a ďalšiu dám vyčistiť okolo diery..

Taylor 7. marca 2012:

Tak som si asi pred 3 dňami prepichol pupok a čistil som ho, zdvihol som loptu a zo zadu sa mi vynímala belavá čistá koža. Je to v poriadku?

Lucy 7. marca 2012:

ok, takže som si už 4 mesiace prepichol pupok a čistil som ho dvakrát denne. dnes som to čistil a videl som tento gúľ tejto sivozelenej hmoty zmiešanej s krvou (mňam). doteraz som s tým nemal žiadne problémy a ani ma nič nebolelo, okrem toho, keď som ho prepichol. je to infekcia a ak existuje, môžem urobiť čokoľvek, aby som ju nezhoršil?

plz a tank u! ?

Courteney 3. marca 2012:

Nechal som si urobiť peircing brucha 14. januára 2012 a teraz je 3. marec 2012, pravidelne ho čistím, ale zvyčajne sa mi urobí kôra okolo hornej časti spodnej gule a druhý deň začne krvácať a krvácanie neprestane. môže mi prosím niekto pomôcť !! [email protected]

Vesha Warren 29. februára 2012:

Prečo je vrchol môjho pupku zapichovací otvor väčší

veshia 29. februára 2012:

Ok, takže som si nechal bruško zapnúť asi týždeň. N najvyššia diera sa natiahla, takže teraz moja vrchná guľa sedí a ja robím celý wat????

Stephanie 21. februára 2012:

Dobre, takže jve v poslednej dobe piercingovo hľadá pupok, aby som mohol zabrániť infekcii. Mám 14 rokov a práve som si prepichol brucho, 18. februára 2012 … A teraz to ide's 22. februára a čistil som ho dvakrát denne týmto mydlom, ktoré mi piercer poskytol. To'Volá sa TATTOO GOO pre tetovanie a piercing .. Chcem sa vám veľmi pekne poďakovať za tieto informácie .. Ale keď mi prebodli brucho, omdlel som a on povedal, že je to normálne, pretože som bol nervózny. vychádzajúc z baru, keď ho čistím. To'je ako maznavý. Ale nemám chrasty. Vyčistím to dobre. Ale ja'len sa čudujem. Nakazilo by sa to. ? Odpovedzte mi na [email protected] (: ďakujem, bude to znamenať veľa.

Ľadový 19. februára 2012:

je možné sa infikovať po 7 mesiacoch prepichnutia brucha?

? 17. februára 2012:

Dobre, 9. februára som si prepichol pupok a bolo to trochu červené a svrbelo to. Okolo spodnej hornej gule má malé kôrky a pri čistení som ju stisol a vyšli svetlo nazelenalé veci. Ja'Nie som si istý, či je to v poriadku, ale zavolal som svojmu piercerovi a on mi povedal, aby to vyčistil tak, ako som sa mal, a ak sa zhorší, ísť tam dole, aby sa na to mohol pozrieť. Ja'Som si celkom istý, že je to v poriadku a čokoľvek, čo je zlé na mojom piercingu, zmizne. No dúfam. ?

Ciara 17. februára 2012:

Hej chlapi

Minulú sobotu som dostal svoju brušnú dunu

A dnes som to vyčistil ako normálne n Mal som odretú farebnú kundičku, spotil som to, ale čistil som to 2 krát denne tcp a horúcou vodou a horúcou vodou a morskou soľou a dal som na to olej z čajovníka 5%

Omg niekto mi pomôž ?

Rani 16. februára 2012:

Nechal som si asi pred týždňom a pol prepichnúť pupok, všetko sa zdalo byť v poriadku, prvé dni mierne svrbenie a bolestivosť. Čistil som ho trikrát denne, raz fyziologickým roztokom a dvakrát anticeptickým sprejom Savlon a udržoval som ho veľmi suchý. V posledných dňoch vyzerá horná lopta veľmi červená a bolestivá, nie príliš bolestivá a trochu svrbivá. vyzerá to, že pod hornou guľou v diere sa môže tvoriť chrasta, ja nie'Neviem, či je to normálne alebo je piercing podráždený alebo sa nakazí. prosím pomôžte, na prvý pohľad to vyzerá ako 1. horný obrázok na tejto stránke priechodu.

lauryn 11. februára 2012:

pupok som si dal urobiť 3. decembra 2011, teda asi pred 2 mesiacmi .. a loptička, ktorú zaskrutkuješ hore, mi teraz dvakrát vypadla počas spánku a nemal by som'pretože nemám'ani som sa s tým nehral! minulý týždeň v škole ma to veľmi bolelo, tak som to skontroloval a lopta bola vonku, takže som na ňu musel dať sadru, kým som sa nedostal domov, ja a moja priateľka museli ísť do jej domu a ona ma musela dať z jej guličiek sme ju len umyli vodou .. tá moja je červená iba dolu v mojom brušku v tejto časti je celá červená a je zrejmé, že z nej každých 5 minút vychádzajú všetky veci z gleja a všetky chrumkavé veci, ak sa lepia do baru .. a ako niekedy to zapácha, nepučí to ani nič podobné .. je to úplne nechutné, čistil som to ako šialený anol .. akúkoľvek radu, povedal by si, že je to infikované ?

Marilyn 25. januára 2012:

Hej, tak som si nechal prepichnúť brucho asi pred 3 týždňami a okolo diery piercingu'je červená a chrumkavá, nie je'veľa bolí. Mohlo by to byť infikované?

Meghan 23. januára 2012:

Ahoj! V júli (teda pred 6 mesiacmi?) Som si teda prepichol pupok'Nemal som s tým žiadne problémy, ale nemám'ešte som to nezmenil Začal som si všimnúť, že to tak nie je't hojenie. Nehovoriac o tom's začína byť naozaj škaredé zelené kôrky a kecy, keď sú kôrky preč. Ja'upratoval som to, ale nie'Už nepoužívam úpravu slanej vody. Dnes som sa pozrel na svoj pupok a na spodnú guľu, ako je červená a opuchnutá a ono'vychádza z diery z môjho piercingu. Vyhralo'Nechcem ísť preč, keď ho umyjem v sprche.

To'Naozaj ma to desí a ja už nemám ani potuchy, čo mám robiť. Ja naozaj nie'Nechcem si vybrať pupok, tak mi prosím niekto pomôžte!

Ach nie'ublížiť. Jediný čas'boľavé je, ak to narazím skutočne náhodou.

Pomoc!

Elena 21. januára 2012:

Asi pred mesiacom som si dal prepichnúť pupok a vypadol mi, keď som bol minulú noc vonku. vyhral som'nemôžem dostať jeden alebo dva dni ďalší piercing. Zatvorí sa diera? A dostanem absces? V poslednej dobe z neho vychádzal biely hnis a oblasť je trochu červená, ale je to tak'nie som bolestivý na dotyk a ja nie'Nemyslím si, že to bola infekcia.

Michelle 19. januára 2012:

Ok, tak som mal môj piercing 2 mesiace a bolo to v poriadku. Príbuzní na vrchu a väčšinou na zadku sa stále lepili na prsteň a keď som sa ho pokúsil odlepiť, vytekal (eww sry), ako keď som ho mal 7 týždňov, skúsil som ho zmeniť a stále mám prsteň, pomocou ktorého som ho zmenil Ale je to ako opuchnuté a akési tvrdé okolo prstenca a asi 3 milimetre ďaleko od prstenca a bolí to 2 dotyky a stále z neho vyteká žltý tekutý kunda. V jednom momente bolo okolo vrchu také červené, ale začal som naň dávať bactine a začervenanie zmizlo. Znamená to, že je infikovaný alebo čo??

Sam 18. januára 2012:

Olright, takže môj prsteň sa mi prilepil na prikrývku, keď som spal, takže keď som vstal, veľmi ho to ťahalo, veľmi ma to bolelo. To'nie je červená, jemná a bolí ju dotýkať sa/čistiť. Trochu krváca a je chrumkavý s chrastou okolo, nie je však veľký ani viditeľný. Mám ho len čistiť, kým nezmizne, alebo mám použiť krém ako Noesporin? Alebo možno mám vybrať prsteň a dôkladne ho vyčistiť a potom ho vrátiť späť? Ako dlho to bude takto, kým sa to nezahojí?

Brielle 17. januára 2012:

@savannah

Sčervenanie môže byť spôsobené typom prsteňa, ktorý máte, ako je napríklad nerezová oceľ, atď., Môže to byť tiež spôsobené prílišným pohybom trenia. Ak začnete vidieť akúkoľvek purpurovú načernalú farbu & vyjde zelený žltý kocúr & začne napučiavať, potom buďte opatrní, že to môže byť infekcia, vráťte sa k svojmu pierceru & opýtajte sa, čo máte robiť. Pomôcť môže aj zmena späť na starý prsteň, ale nie je to tak'Teraz urobte rozdiel, pretože už bol odstránený & popletený s. Pokračujte v čistení denne asi 3-4 krát denne & Uistite sa, že si predtým umyjete ruku & po

Dúfal som, že som ti pomohol (:

Savannah 17. januára 2012:

Potom, čo som si zmenil svoj pupok, už bol trochu červený a bolí ma, keď ho čistím, to'už je to 5 a pol mesiaca, takže som si bol istý, že to bude v poriadku zmeniť. To nie'nevyzerá vôbec zle, iba trochu červená na vrchu; žiadny skutočný znak dramatickej infekcie. Vie niekto, či je toto začervenanie spôsobené mojím novým prsteňom alebo je to infekcia? Mám vybrať tento a vložiť svoj originál, kým nebude hotových 9 mesiacov? Ďakujem. :]

Joselynbg 15. januára 2012:

Prosím pomôžte čo najskôr!

Tak som si asi pred 5 mesiacmi prepichol pupok, zmenil som si prsteň & teraz som si všimol, že v spodnej časti diery mám červenú bublinu, ktorá vyzerá ako thig !? Je to infekcia alebo ju odmietne. Moja mama mi hovorí, že je v poriadku, ak ju budem ďalej čistiť. Alchohal & vziať antibiotikum, ale ja jednoducho nie'Neviem, rád by som ocenil odpoveď, ďakujem (:

G, 10. januára 2012:

Ahojte, práve som si nechal prepichnúť brucho, už je to druhý deň, je len trochu červená .. Ale malá guľôčka v spodnej časti sedí úplne vzadu na mojom pupku. & sotva to vidíš Môj priateľ tvrdí, že je to len kvôli tomu, že koža je napnutá & akonáhle sa uvoľní, bude oveľa viac trčať & viem to polozit & pravdepodobne zostane na svojom mieste. Ale stále mám obavy… & môj pupok je trochu skrčený .. je to normálne ?? Pomoc…

reli 9. januára 2012:

Ja a moja najlepšia kamarátka sme si pred piatimi dňami dali prepichnúť brucho. Bolí ju, nedalo sa'nevidieť ani bar. Čistila ho fyziologickým roztokom a antibakteriálnym mydlom. Ukázalo sa, že bola infikovaná! Neubližujem alebo čo … čo mám robiť? Mám to nechať skontrolovať alebo relaxovať? Názory? Ty [email protected]

Malé dievčatáJay! 8. decembra 2011:

Zdravím všetkých, super web 🙂

MOHOL BY MI NIEKTO POMOCI PROSÍM!!!!!!!!

~ im 14 a Iv mi prepichli pupok na 6 a pol týždňa, a to viem'je trochu červená a opuchnutá a kvôli opuchu je trochu bolestivé pohybovať sa. JE TOTO NORMÁLNE LIEČENIE ALEBO INFEKCIA ???? poradte niekto prosim x

Jermisia 3. decembra 2011:

Nechal som si urobiť pupok pred rokom, stále ma to niekedy bolelo a môj prsteň stále tlačil hore. potrebujem pomoc co najskor

Steph 8. novembra 2011:

Svoju som nechal urobiť pred viac ako rokom. A vyzliekol som to pred 2 mesiacmi, pretože sa to nakazilo, teraz mám na pupku tmavú hrčku, kde je vrchná guľa na zatvorenie prstenca .. a ja'začína ma dosť bolieť pupok..vedel by niekto, čo mi má povedať, že to mám? Doktor mi povedal, že to môže byť príčinou môjho piercingu, ale pred chvíľou som si to vyzliekol … Potrebujem lepšie odpovede od každého, kto si myslí, že o tom vie. Vďaka!

mxm538 18. októbra 2011:

Akurát som si opäť nechal prepichnúť brucho. Čakal som asi 3 až 4 mesiace. Odmietlo to asi 4 mesiace po tom, čo som to urobil. Dnes tu mám bar z bioflexu. Je veľmi ľahký a ohýba sa so [email protected] Zahra Uistite sa, že nedochádza k infekcii. Nechajte si to skontrolovať. Získajte pár mesiacov na uzdravenie. Potom to môže urobiť znova. @ karen Don'nenechajte svojho miláčika príliš vyčistiť. Jej telo si to dokáže samo vyliečiť. Má v sebe bio flex bar? S kovovou tyčou môže na jej pokožku vyvinúť veľký tlak. To'to sa mi stalo. Pri svojej práci sa veľa skloňujem. Má namočenú horúcu vodu? Malý kocúr je normálny.

Zahra 17. októbra 2011:

Nechal som si prepichnúť pupok asi dva mesiace a potom'Som v poriadku, ale ja'všimol som si to'Nebolo to prerazené rovno'šikmé právo. ak ho zatvorím, úplne sa zatvorí a môžem ho zopakovať? a kedy?

Susanna22 11. októbra 2011:

Ahoj, práve som si prepichol pupok ako pred 3 týždňami a čistil som ho, ale iba normálnou vodou. Vychádzajú z toho jasné a zelené veci. Je to normálne? je to liečivé alebo je to nakazené? mám trochu obavy. Prosím odpovedzte na moju otázku. ASAP. oh, a okolo hornej gule je trochu červená. je to preto, že je liečivé alebo infikované??

Karen 8. októbra 2011:

Moja 13 -ročná dcéra si pred 4 týždňami dala prepichnúť gombík. Hneď po tom, ako ihla prešla, sa pohla a ihla vykĺzla späť hore spodným otvorom. Piercer sa musel pohnúť a krútiť, aby našiel dieru, cez ktorú bude ihlu zasúvať. Moja dcéra bola potom v poriadku bez akýchkoľvek bolestí. Položil som všetky otázky o upratovaní a športových aktivitách a dokonca som ju vzal o týždeň späť, aby to skontrolovala. Všetko šlo dobre, čistí to veľmi dobre najmenej dvakrát denne, ale posledné týždne vychádzajú z hornej diery šnúrky. Je to žltkastá farba, možná aj mierne zelená. Donútil som ju vyčistiť to ešte viac, ale toto nie'nepomohlo. Vôbec ju nič nebolí, to nie'Bolí ju dotyk a prstencom môže voľne pohybovať. Je kunda len prirodzenou súčasťou liečenia alebo je v ňom niečo viac. Je veľmi aktívna v tanci a akrobacii a bolo nám povedané, že pokiaľ sa cíti príjemne a nemá žiadne bolesti, je v poriadku, že to urobí. Môžete mi prosím povedať, čo si myslíte. Vďaka

Taylor 4. októbra 2011:

Každému, kto má brucho prepichnuté asi týždeň alebo menej, don't stres z akéhokoľvek začervenania alebo bolestivosti – vy'Práve sme vám bodli ihlu cez pupok a prepichli ju ako každý iný'bude to bolieť. Mysli na teba kedykoľvek'mal som chrastu alebo porezal … Okolo toho sčervenie a začne sa to zaparovať'po uzdravení, váš pupok urobí to isté. Pokiaľ ho čistíte 2-3 krát denne, malo by to byť v poriadku. Ak vyjde ten zelený kocúr (čo som zažil. Takže hrubé btw), uistite sa, že nie'Nedotýkajte sa ho príliš, udržiavajte ho čistý a dajte mu vzduch a čoskoro by to malo prejsť. Ak sa skutočne obávate, najlepšie urobíte, ak navštívite svojho všeobecného lekára alebo lekára'Je vážne, že vám môžu dať nejaké antibiotiká, ktoré môžu celkom dobre pomôcť pri odstraňovaní akýchkoľvek infekcií. Dúfam, že to pomôže a nie'Nebojte sa, chlapci 🙂

moonshinegirl 2. októbra 2011:

odpovie niekto prosím na moju otázku mám vážne obavy ďakujem?

mesačný svit 2. októbra 2011:

august som si nechal prepichnúť pupok. 31 a v spodnej časti horného otvoru má malý červený náraz alebo škvrnu a nič z neho nevychádza, čo je podľa mňa dobré a myslím, že nie'Naozaj to nebolí, ale len sa obávam toho miesta alebo hrbole, je normálne, že ho čistím každý deň?

……… 28. septembra 2011:

Angie, to, čo popisuješ, znie ako to, čo sa mi stalo, práve som použil čistiaci roztok, ktorý som použil, keď som ho dostal, a jednoducho zmizol.

Angie 15. septembra 2011:

Mám problém s piercingom na pupku, ako to niekto povedal, že sa to zdá "mäso" vychádza ako v oblasti pupka. Čo presne mám robiť?!?!? !!? Naozaj potrebujem pomoc. Mám si kúpiť morskú soľ a vyčistiť ju tým a teplou vodou??

Prosím odpovedzte na moju otázku! Vďaka

mell 29. augusta 2011:

Takže som si nechal urobiť pupok pred viac ako 2 mesiacmi a išlo to dobre. Ja'čistil som ho fyziologickým roztokom. Ráno začína byť na vrchu chrumkavé. Vytiahol som ho, aby som ho vyčistil, a bol krvavý a vychádzal z neho belavý mok. Keď som sa to pokúsil vymazať, nechcelo sa to'hýbať sa. Prstami som na to zatiahol (viem, hrubé) a veľmi strmo sa to odlepilo od diery. Keď ho stlačím, objaví sa rovnaká krv a tekutina. Čo robím? Odmietam to? Mám nasadiť plastovú činku?

Lindsey 29. augusta 2011:

Asi pred 2 dňami som si prepichol pupok a je stále červený, hore aj dole. Vychádza veľmi málo zeleného výboja, ale ľudia tetovania tvrdili, že je to normálne. Myslíte si, že je už infikovaný??

martina 🙂 29. augusta 2011:

Hej, ja'nechal som to urobiť asi 4 mesiace a bolo to infikované, ale infekcie som sa zbavil čistením zriedeného dettolu, ale teraz je koža okolo môjho baru veľmi tesná a môžem'neposunie lištu,'vôbec ma to nebolí, pokiaľ sa to nepokúsim pohnúť. zlepší sa to samo alebo by som mal urobiť niečo pre to, aby sa to uvoľnilo? Ak niekto môže pomôcť, ide to skutočne oceniť 🙂 [email protected]

Tamsin 27. augusta 2011:

Môže sa to zdať trochu predčasné pýtať sa, ale včera som to urobil a bolesti úplne zmizli. Asi po hodine, keď som to mal hotové, ma to prestalo bolieť a bolí to len vtedy, keď to poklepem, ale ja'Naozaj ma bolí brucho, ako keď ty'ide zvracať. Zaujímalo by ma, či je to normálne a či je to tak'nie sú žiadne návrhy?

tashaaaaa101 23. augusta 2011:

Ahoj! Pred asi mesiacom som si urobil pupok a zaujímalo by ma, či môžem zmeniť lištu, aj keď z nej stále vychádzajú žlté látky? -čaj.

kelsey? 21. augusta 2011:

Ahoj Nechal som si urobiť pupok 3 dni, pretože ma začína svrbieť a v hornej časti je červený? prosím môžete mi pomôcť

Milissa 19. augusta 2011:

Pred 4 dňami som si prepichol pupok, vyzeralo to dobre, ale dnes som si všimol, že horná guľa je podráždená a pod hornou guľou je malá čierna škvrna .. Nemám potuchy, čo to je. pomôžte tejto čerešni prosím

vanessa 19. augusta 2011:

seno, môj pupok sa dunie týždeň'je normálne, že sa to len uzdravuje a čistí, je to pravda? prosím pomôžte mi

Tiffany 18. augusta 2011:

ahoj, pred 4 týždňami som si prepichol pupok a myslím si, že je v poriadku. žiadny kunda alebo začervenanie alebo niečo podobné, ale má odumretú kožu pri hornom loptičke a v tejto oblasti je tiež sivastý. normálne to umývam vodou a všetkým. je to infikované? alebo bude?

About the author