20 najchladnejších nápadov na reverznú farbu vlasov Ombre na rok 2021

Reverzný ombre je technika farbenia vlasov, ktorá má na vrchu svetlejší tón a ku končekom sa postupne mení na tmavší. Vďaka nekonečným kombináciám odtieňov, z ktorých si môžete vyberať, je to úžasný a vzrušujúci spôsob, ako nakopnúť veci pre svoju novú farbu vlasov.!

Vďaka svojej univerzálnosti si môžete odtiene prispôsobiť podľa tónu pleti, preto je dôležité, aby ste sa so svojim koloristom poradili, ktoré farby môžu dopĺňať vašu pleť. Ďalšia vec, za ktorú by ste mali byť vďační, je, že reverzné ombre fungujú dobre na všetky typy vlasov – rovné, tenké, vlnité alebo kučeravé..

Vlasový umelec Kay L. Townsend ukazuje, aké jemné a prechodné je reverzné ombre, svojimi úžasnými vlasovými kreáciami pomocou krásnych farebných paliet! Toto sú hlavné dôvody, prečo je účes jedinečný a patrí k povinným účesom od jeho počatia.

Pred ďalším stretnutím s vlasmi si pozrite tieto populárne fotografie tohto roku!

Blondínka až červená Ombre

Blondínka až červená OmbreInstagram @hairstylist_julialind

Zdá sa, že vlasy ombre ponorené do farbiva sú v dnešnej dobe stúpajúcim trendom. Myslíte si, že to môžete skúsiť inak, ako keď broskyňa končí na svetlých vlasoch?

Blondínka do Auburn Ombre

Blond až gaštanové ombreInstagram @emily_paints_hair

Zvážte odtieň otáčajúci sa hlavou, ako je blond až gaštanový ombre, kde spodná polovica prechádza do sýto červenej. Ideálne pre špeciálne akcie ako Halloween a Valentín. Aj keď farba začne blednúť, tento odtieň bude stále pôsobiť lichotivo a bezproblémovo.

Pastelová levanduľa Reverse Ombre

Pastelová levanduľa obrátená ombreInstagram @ame.kirkpatrick

Pastelová levanduľa obrátená ombre je skvelá pre ženy, ktoré chcú experimentovať so zábavnými farbami a vyzerať trendy. Na udržanie tejto farby používajte šampón a kondicionér bezpečný pre farby, ako je Davines Minu, aby ste minimalizovali poškodenie vlasov a zachovali farbu vlasov.

Cool Platinum Blonde to Silver Reverse Ombre

Cool Platinum Blonde to Silver Reverse OmbreInstagram @lively_looks

Choďte až na doraz so svetlejším odtieňom a pekným bielením, aby ste dosiahli tieto nádherné chladné platinové blond až strieborné vlasy. Bez ohľadu na to, ako to môže byť škodlivé, tento spätný ombre pomôže zdravému rastu.

Vínové až karamelové vlasy Ombre

Vínové až karamelové vlasy OmbreInstagram @mikemihay

Spálený mahagónový alebo tmavo vínový odtieň svetlejšieho karamelu vytvára v kombinácii s mnohými vrstvami šťavnatú ombre.!

Karamelová blond až čokoládovo hnedá, reverzná Ombre

Karamelová blond až čokoládovo hnedá, reverzná OmbreInstagram @honeybeehair_mandy

Karamelová blond a čokoládovo hnedá ombre – taký zlý farebný pár! Toto farbenie je šialené!

Tmavočervená až medená Ombre

Tmavočervená až medená OmbreInstagram @stylebarclt

Doprajte si svetlo šarlátové vlasy týmto nádherným jemným štýlom reverznej ombre balayage.

Dark Purple to Light Purple Ombre na Pixie Cut

Dark Purple to Light Purple Ombre na Pixie CutInstagram @hairlust__

Čo by mohlo spôsobiť, že zdĺhavý pixie s podrezaním bude extravagantnejší ako tento fialový reverzný ombre efekt? Predpokladám, že ako farbu má dva tóny fialovej!

Hnedé až čierne vlasy Ombre

Hnedé až čierne vlasy OmbreInstagram @hairby_meggray

Späť k jet black? Správny ombre pre vaše dlhé vlasy môže mať neobvyklú farbu, ale so správnou balayage to bude fajčiť takto.

Reverse Ombre z červenej na čiernu

Červené až čierne reverzné ombreInstagram @marmbrister7

Postujte s tmavými vlasmi ako táto zmes fénixovo červenej ombre na ebenových kaderiach.

Svetlohnedá až tmavohnedá Ombre

Svetlohnedá až tmavohnedá reverzná ombreInstagram @misscharlottehair

Svetlohnedý až tmavý reverzný ombre určite vytvorí neobvyklý zvrat vo veľmi prirodzenej farbe!

Šedá až čierna Ombre

Šedá až čiernaInstagram @ssscoundrel

Tento trend obrátených vlasov ombre vytvoril kaderníčka Alaina Walker z Denton, TX.

Ak uvažujete o tomto vzhľade, Walker hovorí, aby sa pozrel do fialového šampónu, aby boli vlasy pekné a strieborné! “Barcelona od Pulp Riot je jedným z mojich obľúbených fialových šampónov, ktoré používam,” poznamenáva.

“Tiež by som určite odporučil použiť studenú vodu na šampónovanie a oplachovanie z dvoch dôvodov.” Čierna je polopermanentná farba pred zdvihnutou blondínkou, takže by po každom šampóne vybledla. Studená voda pomôže minimalizovať akúkoľvek farbu, ktorá sa dostane do zvyšku vlasov, “dodáva.

Modrá až brunetka Ombre

Modrá až brunetka OmbreInstagram @rycnyc_hair

Ak máte radi viac androgýnny vzhľad, rozhodnite sa pre krátke modré až brunetové ombre vlasy. Za týmto strihom a farbou stojí stylista Russell Cordeiro z NYC.

Hovorí: „Uistite sa, že na to máte osobnosť alebo ste ochotní sa dostať mimo svojej vlastnej schránky. Veľmi dôkladná konzultácia je nevyhnutnosťou. Ako sa budete štylizovať? Koľko času ste ochotní denne tomu venovať? Ak ideš z dlhého na tento krátky, chceš všetku tú pozornosť? “

Ash Blonde korene na Gray Balayage

Ash Blonde korene na Gray BalayageInstagram @hairbywhos_joni

Toto je reverzné ombre v jemne tlmených tónoch. Vytvoril ho stylista a kolorista Joni Davenport z Portlandu, OR.

Vysvetľuje: „Pretože boli použité polopermanentné farby, je potrebné ich obnovovať každých 6 až 8 týždňov. Vždy odporúčam šampón na nanášanie šedo-striebornej farby, aby bola farba medzi schôdzkami svieža. Udržujte tieto horúce nástroje na nízkej teplote a vždy používajte tepelnú ochranu, aby nedošlo k vyblednutiu. “

Pink Reverse Ombre

Pink Reverse OmbreInstagram @miriahxxhair_

Toto ružové viacfarebné reverzné ombre vytvorila stylistka Mariah Degraffenried zo St. Louis, MO. Jej klientka chcela farbu, ktorá by predvádzala zvýraznenie a jas anime postavy.

“Išli sme po svetlejšiu ružovú v koreňoch, aby sme predviedli svetlo, ktoré zasiahlo jej základňu, a potom ho roztavili na tmavšiu, ale neónovú žiarivú ružovú,” vysvetľuje..

Degraffenried chce, aby ste pochopili, že dosiahnutie niektorých farieb vyžaduje určitý čas. “Tento proces môže byť dlhý, ale stojí za to zachrániť celistvosť ich vlasov.” Aby ste udržali farbu, kupujte šampóny bezpečné pre farby a bez síranov. Na dosiahnutie dlhej životnosti farby je lepšie použiť výrobky vyššej triedy. Samozrejme, používajte prispôsobené farebné kondicionéry! “

Blond až purpurová Ombre

Blond až purpurová OmbreInstagram @hairbynivein

Túto blond až purpurovú ombre vytvoril stylista Nivein z Kitcheneru, ON.

“Proces tohto vzhľadu bol veľmi jednoduchý,” vysvetľuje. “Použil som svoju techniku ​​100 fólií, lol!” (Pretože to doslova chcelo 100 fólií), aby ju odľahčil. V zásade to boli back-to-back jemné plátky fólie. Potom sme komplexovali vlákna (je to ošetrenie vláknami na udržanie integrity vlasov po zosvetlení). “

Pokračuje: „Pridajú sa melíry, ktoré dodajú vlasom extra rozmer. Potom vlasy vyfénujte, vlasy rozrežte od chrbta a potom pomocou mojej techniky ombre naneste purpurovú farbu. “

Nivein neodporúča toto ombre, ak pracujete každý deň. “Len preto, že nezískaš dlhovekosť tejto farby vlasov.” Majte tiež na pamäti, že tieto farby farbia (nie natrvalo) sprchy, obliečky na vankúše atď. “

Aby sa farba zafarbila, vlasy je potrebné vopred zosvetliť. Pórovitosť vlasov hrá obrovskú úlohu. Obvykle sa tieto farby vopred nevytvoria bez náležitej konzultácie. Pochopenie údržby a očakávania sú pri práci s módnymi farbami veľmi dôležité.

Odtieň jahodovej blond na červenú

Odtieň jahodovej blond na červenúInstagram @becky_james_curtis

Tento odtieň je ohnivo červené reverzné ombré. Vytvorila ho kaderníčka Rebecca Curtis.

Do vzorca Curtis pridal pár kvapiek čistých pigmentov Goldwell Red, ktoré zosilňujú žiarivosť a lesk farby vašich vlasov..

“Červená mizne dosť rýchlo, takže aby ste zaistili, že zostane žiarivá dlhšie, musíte ju opláchnuť chladnejšou vodou,” poznamenáva. “Teplá voda otvára kutikulu vlasov, čo spôsobuje, že červená molekula vyjde rýchlejšie, studená voda udržuje kutikulu zatvorenú.” ”

Ženy, ktoré majú prirodzene svetlejšie vlasy, nebudú musieť vlasy najskôr zosvetľovať, ale stačí vložiť červenú. Ženy, ktoré sú prirodzene tmavšie alebo majú na vlasoch tmavšiu farbu, by najskôr museli zosvetliť a potom uložiť červenú.

Svetlá až tmavá blond

Svetlá až tmavá blondInstagram @ashleykcromer

Reverzné ombré môže byť jednou z najťažších farieb, pretože niekedy môže byť ťažké predstaviť si stmavnutie koncov blond vlasov. Vlasová výtvarníčka Ashley Cromer z Corbinu, KY, však priklincovala tento.

“Výber farby bol najdôležitejšou súčasťou tejto farby,” poznamenáva. “Vďaka tejto technike bude váš vzhľad bezproblémový nielen vďaka použitej technike, ale aj podľa zvolených tónov.” Chcel som, aby bola blondínka doplnená o tmavé farby, nie prevzatá. Preto som si vybral mäkšiu teplú nahú blondínku vo farbe Mydentity, aby sa roztopila v koncoch jej mliečnej čokolády. “

Keď zvažujete tento vzhľad, Cromer chce, aby ste si zapamätali, že tieto konce s najväčšou pravdepodobnosťou už nikdy nebudú blondínky, „buďte preto pripravené, že ich prestrihnete, keď vás už tento pohľad omrzí“.

Ombre červenej až hnedej farby na krátkych vlasoch

Ombre červenej až hnedej farby na krátkych vlasochInstagram @givethemhairbykristi

Tento strih krátkych vlasov a červenohnedý ombre je jednoduchý. Vytvorila ju vedúca stylistka Kristi Richardsová z Grand Rapids, MI.

“Buďte pripravení navštíviť svojho stylistu každých 4 až 6 týždňov,” hovorí Richards. “Krátke vlasy vám ušetria čas s každodenným stylingom, ale budú vyžadovať trochu viac starostlivosti, aby zostali všetky zastrihnuté a vyzerajúce leštené.”

Bielo-platinová blondínka až hnedý bob

Bielo-platinová blondínka až hnedý bobInstagram @celyscissors

Tento bielo-platinový blonďavý až hnedý ombre bob je revolučný! Je to ešte lepšie pre tenkovlasé ženy kvôli ťažšej príťažlivosti reverzného ombre s polopriehľadnými kučerami.

About the author