23 lichotivých tmavých farieb vlasov pre každý tón pleti

Tmavé farby vlasov neznamenajú len prechod k tmavším odtieňom, pretože táto sezóna láka k hlbokým tónom a bohatému tieňovaniu! Stačí sa pozrieť na váš existujúci svetlejší odtieň vlasov a prejsť o jednu alebo dve úrovne tmavšie. Nezabudnite, že stmavnutie neznamená, že si musíte vlasy zafarbiť na čierno, aby ste mohli využívať výhody nového odtieňa.

Hĺbka vašej hrivy závisí od toho, ako silná alebo vysoká je hladina eumelanínového pigmentu vo vlasových folikuloch. Predtým, než sa pustíte do veľkej zmeny, sa teda pozrite na svoje prirodzené tóny a dokonca aj na svoju pleť.

Začnite s jemnou zmenou a vylepšite svoje existujúce podtóny, aby ste ju posunuli na ďalšiu úroveň. So všetkými týmito možnosťami výberu budú vaše vlasy veselé a žiarivé po celú sezónu! Pridanie slabých miest, dramatického blokovania farieb alebo prehĺbenia základne sú všetky účinné spôsoby, ako vylepšiť váš súčasný vzhľad.

Tmavšie vlasy sú zvodné a očarujúce. Pozrite sa na tieto úžasné nápady na tmavé vlasy pre vašu ďalšiu inšpiráciu!

Matná čierna

Matná čiernaInstagram @adrileeartistry

Objavte svoje čierne vlasy ako prirodzenú farbu vlasov, aby ste posilnili svoju krásu a pôvab. Vyberte si tento matný čierny tón a spárujte ho s dlhými vlasmi morskej panny. Pri stylingu pomocou prútika vytvarujte na svojej hustej hrive vlny bez námahy.

Odtieň čierneho atramentu

Odtieň čierneho atramentuInstagram @thecolorsalons

Farba, ktorá určite zvýrazní plný tvar kotlety po bradu! Okrem rafinovaného výsledku tento čierny atramentový odtieň na rovných vlasoch vyzerá jemne a zdravo. Svetlo neodráža tmavšie odtiene, ako je tento, takže olej poskytne vašim zámkom pekný lesklý efekt.

Vlasová výtvarníčka Iris Poldervaart z Amsterdamu, NL vytvorila túto farbu známu ako atramentovo čierne vlasy. Ostrý bob strih má tonu žiary a kvapku modrej.

“Najlepším odtieňom pokožky pre tento vzhľad by boli ženy s jemnou bledou alebo veľmi svetlou pleťou a nie príliš veľkým teplom.” Tento štýl je vhodný pre ľudí s tenkými až hustými vlasmi a pre tých, ktorí majú strih bobu, “uvádza Poldervaart.

Účesy Bob sú perfektné pre ženy s rovnými, vlnitými alebo kučeravými vlasmi. Poldervaart poukazuje na to, že „bob sa dá najľahšie upraviť pomocou vyhladzovacieho krému a potom, ako bol vysušený uterákom. Dokončite tento vzhľad lesklým sérom a môžete ísť! “

Tmavá mokka hnedá

Sassy účes bez námahyInstagram @maloryohaira

Tieto tmavé moka hnedé vlasy, ktoré sedia nad ramenami, sú rozhodne štýlom bez námahy. Kaderník Malory Mendonsa z Kennewicku, WA, prišiel s týmito bohatými čokoládovými vlasmi, ktoré dodali strihu sofistikovaný ráz..

“Tento hosť má veľa ťažkých, na olej náchylných vlasov, takže pred úpravou účesu použijeme Bumble and Bumble All-Style sušič vlasov. Pri aplikácii priamo na korene môže odpudzovať olej dlhšie a predĺžiť životnosť vášho fénu. Stočili sme sa od tváre 1 1/4-palcovou kulmou a rozbili sme ju tak, že sme skončili s Bumble a Bumble Dryspun, “vysvetľuje Mendonsa..

Bob s kratšou dĺžkou je ideálny pre každého, kto chce vlasy ľahko umývať a ísť, a pritom má možnosť úpravy účesu. Táto teplá čokoládovo hnedá farba je skvelou voľbou pre svetlejšie tóny pleti, ktoré chcú podniknúť výlet na tmavšiu stranu!

Tmavá čokoláda

vlasy tmavej čokoládyInstagram @tyler_the_hairstylist

Tmavá čokoládová farba vlasov vyzerá moderne a klasicky, najmä so svetlejšími končekmi. Tmavý odtieň vlasov je rozhodne stále investícia, rovnako ako blond vlasy.

Používajte šampón chrániaci farbu a výrobky, ktoré neobsahujú nič, čo by vlasy odstraňovalo, napríklad sírany a alkohol. Udržujte vlasy upravené, pretože najlepšia vlastnosť tmavých vlasov vždy vyzerá lesklá a hodvábna.

Brunetky sa môžu zabávať rovnako ako blondínky. Ísť na temnú stránku je určite niečo, čo by mal každý vyskúšať!

Prirodzene Dark Balayage

Prírodné tmavé vlasyInstagram @_beautynative

Jedná sa o vlastnú jaseňovo hnedú balayage od stylistky Seliny McManusovej.

Kalifornský vlasový umelec uvádza: „Táto žena má veľmi nízke nároky na údržbu a chcela niečo, čo by jej krásnej prírodnej tmavej farbe dodalo trochu popu. Strih je dlhý, mäkké vrstvy, s trochou orámovania a strapcami. Milujem zvýraznenie prirodzenej farby a balayage tmavých vlasov je ideálna pre každého, kto hľadá vzhľad s nízkymi nárokmi na údržbu. Farba skutočne vyniká štýlom a strihom a ja ju milujem! “

Táto chladná hnedá farba je skvelým vzhľadom pre niekoho, kto nemá veľa času byť v salóne. McManus poznamenáva, že väčšina začínajúcich farbiarok sa obáva o údržbu a bol by to skvelý spôsob, ako zaviesť farbu. Brunetové vlasy nemusia byť ploché ani nudné, pretože skvelý strih a niekoľko rozmerných kúskov je veľmi náročné.

Tmavá s purpurovými tónmi

Jemná a klasická tmavá farba vlasovInstagram @theolivebranchsalon

Nič nejde dobre v klasických tmavých a krásnych farbách vlasov ako dlhé vlasy s jemnými vlnami! Na týchto jedinečných farbách vlasov pre tmavé vlasy je niečo, čo dáva elegantný nádych, ktorý zodpovedá ženskému štýlu a vkusu.

Napriek tomu, že je nenáročná na údržbu, je zvykom si raz týždenne naniesť masku na vlasy. Udržiava kroviny zvlhčené, aby vyzerali zdravé.

Tmavá zlatá hnedá

Tmavá zlatá hnedáInstagram @sadieface

Tmavo zlatohnedé odlesky vytvárajú teplejšiu verziu klasickej brunetovej farby. Vytvorila kalifornská špecialistka na farby Sadie Curtinová a ponúka výhody ľahšej mäkšej verzie bez toho, aby bola príliš svetlá..

Curtin vysvetľuje: „Čokoláda a zlaté podtóny sú veľmi prítomné a dodávajú reflexnú kvalitu, ktorú tento rok každý hľadá. Rozmer na tejto fotografii pochádza zo zlatohnedej balayage, ktorá je vyvážená v červenohnedých vlasoch a zvýraznená nádherným dlhým vrstveným strihom. “

Teplejší vzhľad bohatých hnedých vlasov so svetlohnedými odleskami je vhodný takmer pre každého. Je ideálny pre kohokoľvek, kto bojuje so starnutím. Reflexné vlastnosti, ktoré táto farba má, umožňujú svetlu viac sa odrážať od pokožky a skrývať jemné linky.

Curtin dodáva: „Dobrá zásada pri zvažovaní farby vlasov – zlato sa odráža a popol absorbuje! Tmavohnedé a tmavé vlasy s melírom vo všeobecnosti nemusia byť nudné. “

Dark Ash Hue

Farba vlasov tmavý popolInstagram @haircreators

Vychutnajte si vlasy s týmto gaštanovým stredne hnedým podkladom zmiešaným s jemnými stredne popolavými blond melírmi! Tmavé vlasy s blond melírom sú sexi a ponúkajú vašim dlhým vlnitým prameňom jedinečný rozmer. Tieto jemné odlesky na gaštanových vlasoch sú jednou z najlepších možností, ak ste žena, ktorá hľadá farbu s nízkymi nárokmi na údržbu.

Hlboká tmavohnedá

Účes sýto čokoládovo hnedýInstagram @sofiarootshairdevotion

Tento vzhľad je sýto čokoládovo hnedý, čo je vlasová inšpirácia, ktorú vytvorila stylistka Sofia Davila z Brick Township, New Jersey. Najlepšia vec na tejto stredne hnedej farbe vlasov je lesk a dômyselnosť, ktorú tento vzhľad dáva.

Aby sa dosiahol tmavohnedý odtieň vlasov, Davila odporúča upravujúcu farbu, ktorá dodá lesk a udrží vlasy čo najzdravšie.

“Použil som rad Redken’s Shades EQ Cream, ktorý je vyrobený z oleja z granátového jablka, ryžového proteínu a kondicionačného polyméru,” hovorí Davila..

Farebne bezpečný šampón, kondicionér a stylingové výrobky sú nutnosťou na udržanie tohto odtieňa. Davila uvádza: „Vrelo odporúčam výrobky bez obsahu síranov, ako napríklad rad Redken Color Extend Magnetics.“

Tmavé farbenie vlasov sa krásne odrazí na niekom s olivovým alebo opáleným odtieňom pokožky. Redken’s Shades EQ Cream je farba na vlasy bez výťahu a bez amoniaku, takže je ideálna pre niekoho, kto nevyžaduje krytie šedín, ale chce svojim vlasom dodať hĺbku a lesk..

Odtieň čierneho atramentu

Farba vlasov prázdny atramentový odtieňInstagram @38731u

Pozrite sa, ako lichotivá je táto prirodzene vyzerajúca hriva! Farba, ktorá je tmavá ako prirodzený odtieň čierneho atramentu, je veľmi univerzálna pre akýkoľvek vek, štýl alebo typ vlasov. Máte také krásne dlhé vlasy s prirodzenou vlnitou textúrou? Nebojte sa pridať ofinu, aby ste vylepšili svoj vzhľad bez toho, aby ste ohrozili dĺžku vlasov.

Tmavý gaštanový hnedý

tmavá gaštanovo hnedá farba vlasovInstagram @shearluck_salon

Tmavé farby robia tie najlepšie lesklé vlasy všetkých čias s nádychom gaštanových odleskov! Všimnite si, aký hladký je tento odtieň sýto hnedej na dlhšej kotletke strednej dĺžky. Funguje skvele na hrubých a rovných stromoch, čím vytvára hladší povrch. Pri umývaní zámkov používajte bezsulfátový šampón, ktorý zaistí žiarivejší odtieň.

Tmavo modrá čierna

Tmavé oceľovo modré čierne vlasyInstagram @jbootybb

Ideálne pre nádhernú dámu, ktorá má rada niečo glam a odvážne! Nie príliš svetlé, ani príliš tienisté – tieto tmavo oceľovo modré čierne vlasy ponúkajú jemný, lesklý vzhľad. Lesknite svoj krátky vlnitý bob týmto odtieňom a bude to váš najlepší doplnok každý deň.

Toto farbivo na vlasy vyrobila Julie Kathryn, kaderníčka z Marylandu, je manželstvom medzi tlmeným alebo dymovým modrozeleným a modro-čiernym.

“Typický modro-čierny trend som zmenil pridaním zmiešaných odleskov jasnejších modrých odtieňov.” Pridaním melíru sa vytvorila dimenzia, ktorá spôsobuje, že vlasy vyzerajú lesklejšie. Kombinácia tejto farby s týmto jemným textúrovaným bobom spôsobuje, že modré vlasy pôsobia sofistikovane, “vysvetľuje Kathryn.

Spárovanie hlbokých alebo tlmených živých odtieňov s tmavou základňou je vkusný spôsob, ako sa pohrať s farbami. Na dosiahnutie tejto farby musia byť vlasy zosvetlené do oranžova alebo svetlejšie. Kathryn dodáva: „Ak máte prirodzene alebo predtým farbené tmavé vlasy, budete musieť sedieť dlhšie alebo sa budete musieť dopracovať k požadovanej farbe pri viacerých schôdzkach.”

V tomto prípade môže šikmý bob alebo lob lichotiť každému, môže byť prispôsobený potrebám každej osoby a má pomerne nízke nároky na údržbu. Ak máte okrúhlu tvár a nechcete zvýrazniť tvar, Kathryn navrhuje ponechať si dĺžku tváre pod líniou čeľuste..

Atramentový čierny odtieň

Tmavý & amp; Účes Bob s bohatou textúrouInstagram @taylermadehair

Tento vzhľad je textúrovaný bob po ramená, rovný (bez uhlov) s atramentovo čiernou farbou vlasov. Tayler Woodward z Texasu, autor vzhľadu, hovorí: „Moja najobľúbenejšia vec na tomto vzhľade je jeho univerzálnosť, pretože sa dá nosiť mnohými rôznymi spôsobmi.“

Keď ženy zvažujú urobiť podobný vzhľad alebo skrátiť strih po plecia, Woodwardovej rade je vždy sa opýtať na ich životný štýl..

Woodward pokračuje: „Na túto otázku nadväzujem tým, že im hovorím, že bob po plecia si vyžaduje častejšie schôdzky do salónu, aby si udržali tvar tohto vzhľadu, aby sa nedostal do„ medzitým “alebo„ trápna „etapa“.

Najlepšie tvary tváre na jednodĺžkový (minimálne vrstvený) strih by mali byť oválne, srdcové alebo diamantové tvary tváre. Výrobky, ktoré je potrebné zvážiť, sú textúrne spreje ako Redken Wind Blown 05.

Na získanie štruktúrovaného vzhľadu Woodward poznamenáva: „Je dôležité použiť 1-palcovú kulmu, ktorá strieda smer vĺn/kučier a nenechajte žehličku príliš dlho tuhnúť. To dáva živší a rozstrapatenejší vzhľad. “

Farba, ktorú použil Woodward, bola Redken Color Gels 3n. Prirodzená farba ženy je neutrálna/teplá hnedá na úrovni 6/7 a rada ju udržiava veľmi chladnú, tmavú a bohatú. Prirodzene má veľmi husté vlasy, takže v strihu sú zahrnuté aj na vrchu samotného strihu a tvarovaní. Má skrytý podrez aj pod. Strih je stále dostatočne dlhý na to, aby sa dal do malého chvosta.

Tmavofialová

Tmavofialová farba vlasovInstagram @melissamhair

Táto tmavá farba vlasov s kombináciou a kontrastom fialových a purpurových odtieňov skvele ladí so zábavným, jemne štruktúrovaným lobom. Stredne dlhý strih dodáva vlasom a farbe pohyb.

Na vzhľade sú skvelé jemné detaily, pretože sú zábavné a výrazné, ale nie príliš svetlé. Stylistka Melissa Marshall z New Jersey hovorí: „Je to skvelé pre niekoho, kto chce hrať s módnymi odtieňmi, ale nie je pripravený odhodlať sa na niečo odvážnejšie. Rád odkazujem na módne farby ako na víkendové farby, pretože rýchlo strácajú živosť, preto tieto farby neodporúčam dámam s nízkymi nárokmi na údržbu. “

Na udržanie tmavých vlasov Marshall odporúča umývanie prípravkami na farbené vlasy, ako sú Oribe Beautiful Color alebo R+Co Gemstone. “Oba sú veľmi jemné k farbe a pomáhajú zachovať živosť. Pomôže aj menej časté umývanie vlasov a chladnejšou vodou, “vysvetľuje Marshall.

Pri úprave vlasov s takýmito roztomilými nápadmi na hnedú farbu vlasov sa odporúča používať prostriedky na ochranu pred teplom a nepoužívať horúce nástroje nad 325 stupňov..

Dark Brunette Balayage

Teplý účes Brunette BalayageInstagram @shelbywhite_hmu

Tmavá brunetka a balayage určite padnú do očí každému. Autorom je Shelby White, stylistka z Narragansett, RI. Teplé tóny, ktoré vyvažujú temné korene, je na tomto niečo milé.

“Zamyslite sa nad svojou východiskovou úrovňou vzhľadom na to, aké tmavé sú vaše prirodzené vlasy,” navrhuje White pri zvažovaní získania tohto vzhľadu.

White upozorňuje: „Ak máte tmavšiu základňu, tieto brunetové odlesky sú skvelé pre vzhľad s nízkymi nárokmi na údržbu. Teplé tóny fungujú dobre so strednými až tmavšími tónmi pokožky, ako aj s akoukoľvek farbou pokožky, ktorá nemá veľa ružovej alebo červenej farby. Ak máte v tóne pleti červenú, pokožka by mohla vyzerať červenšie. “

Tieto tmavé vlasy s karamelovými odleskami sú nádherným vzhľadom pre dámu, ktorá má nižšie nároky na údržbu, pretože pridávate farbu bez záväzku každé štyri až šesť týždňov. Všetky použité výrobky sú od spoločnosti Redken.

Tmavý popol na vlnitých vlasoch

Tmavé farby pre vlasy Beachy WavesInstagram @ardie81

Upútajte pozornosť ľudí nádhernou a udržiavanou tmavou farbou vlasov, ktorú všetky ženy potrebujú! Keď máte takú čiernu a zdĺhavú hrivu, zvoľte účes, ktorý dáva pohybu navyše.

Skopírujte tento objemný vzhľad pomocou curlingovej paličky, aby zodpovedal tejto tmavej, bohatej farbe. Tiež použite lesklý sprej na dosiahnutie leštenejšej verzie týchto tmavých vlasov pre plážové vlnité vlasy, ako sú tie vaše.

Dark Jet Black

Dark Jet BlackInstagram @lorraine_da_silva816

Nenechajte fázu vyrastania krátkeho účesu takú nudnú. Tento vzhľad predstavuje tmavú jetovú čiernu farbu vlasov so šikmým strihom Bob po krk. Výsledok určite ohromí ľudí, keď vidí, ako líško a odvážne to vyzerá. Ak chcete získať extra lesk, nastriekajte na svoje zámky lesklý sprej.

Zodpovedajúce módne krátke vlasy, ktoré vytvorila stylistka Lorraine da Silva z Floridy, sú univerzálne a ľahko sa udržujú. Je to čistý asymetrický uhol, ktorý mu dodáva moderný ostrý vzhľad.

Berúc do úvahy farbu vlasov, Da Silva poukazuje na to, že je to druh strihu, ktorý sa dobre hodí k akejkoľvek farbe vlasov. “Tento konkrétny strih vyhovuje ženám, ktoré majú prednostne rovné vlasy, pretože nosenie a údržba by bola jednoduchšia,” hovorí stylista..

Ak chcete nejaký objem, použite volumizer podľa vlastného výberu a nastriekajte ho na korene, potom fénujte pomocou okrúhlej kefy a – voila! Ak je textúra vašich vlasov viac na vlnitejšej strane, použite stylingový frizz kontrolný krém.

Da Silva dodáva: „Tvary tváre sú tiež dôležité. K tomuto vzhľadu sa lepšie hodí oválna alebo srdcová tvár. “

Celkovo je tento šikmý bob skvelý štýl, ako zmeniť svoj vzhľad!

Mahagónová Balayage na tmavých vlasoch

Bohatý mahagón na tmavých vlasochInstagram @jessyjinstylist

Bohatý mahagónový tón môže vytvoriť príjemné tmavšie farby vlasov s jemným jasom. Tento bohatý mahagónový tón na laloku pasúcom sa na ramene pôsobí veľmi prirodzene a zvodne. Môžete si predstaviť, ako tento odtieň vyhovuje väčšine tónov pleti, od svetlej až po olivovú. Rozhodnite sa pre tento bohatý mahagónový tón, ak chcete trend, ktorý vyžaduje minimálnu starostlivosť. Alebo, ak mahagón nie je úplne váš odtieň, rozhodnite sa pre odtieň bordovej, červených odleskov, gaštanových odleskov alebo dokonca stredne hnedých odleskov!

Dark Ash Black

Čierna farba vlasov na tmavý popolInstagram @stylesbycoley

Iste, existujú rôzne odtiene čiernych vlasov a toto je tmavá popola čierna farba vlasov, ktorú navrhol Coley Nevalsky, kaderník zo Sturbridge, MA..

“Moja obľúbená vec na tom je, ako hlboké, bohaté a chladné to vyšlo, pričom to má stále ten mierny prírodný vzhľad,” zdôrazňuje Nevalsky..

Na dosiahnutie tejto farby Nevalsky použil JOICO. Odporúča sa použiť kombináciu bezsulfátového šampónu na farbenie a kondicionéra, aby vyzeral pekne a hlboko.

Táto tmavá farba vlasov je najlepšia pre ženy s nízkymi nárokmi na údržbu s prirodzene tmavšími vlasmi. Nevalsky pokračuje: „Je to ideálne pre niekoho, kto posunie svoje schôdzky bližšie k desiatim až dvanástim týždňom, a nie k šiestim až ôsmim. Verím, že to bude vyzerať skvele s akýmkoľvek odtieňom pokožky. “

Tmavá francúzska pečienka

Tmavá francúzska farba vlasov na pečenieInstagram @teased_byp

V tejto tmavej francúzskej pečenej farbe budú vaše dlhé vlasy vyzerať štýlovo. S tmavohnedými koreňmi bude vyzerať ešte prirodzenejšie. Ak je to potrebné, doprajte svojim dlhým hnedým vlasom jemné vrstvy na zvýšenie pohybu. Pri stylingu si môžete prejsť končekmi žehličky, aby ste predišli aj nezáživnému výsledku!

Tón tmavého uhlia

Tón tmavého uhliaInstagram @tammy.ethan

Toto je tmavý uhoľný tón, vďaka ktorému budú vaše čierne hnedé vlasy pôsobivejšie. Jeho lesklý povrch najlepšie funguje na hrubých, plnšie vyzerajúcich zámkoch. Pri stylingu sa rozhodnite pre objemné vlny, ktoré dodajú vašej dlhej hrive mäkký pohyb, ktorý potrebuje.

Túto očarujúcu farbu vytvorili štylisti Tammy a Ethan z Austrálie, vyžaruje pocit tajomstva a vyzerá elegantne bez námahy. Rôzne jedinečné studené uhlie sa zmiešajú a vytvoria krásne tiene.

“Aby sme to dosiahli, vytvorili sme pevný a rovnomerný základ použitím silného namodralého, sivého tónu od Mydentity. Výber týchto tónov tiež zaistí dlhovekosť takejto farby vlasov pre tmavé vlasy, “uvádzajú stylisti.

Aby zachránili vaše vlasy pred ďalším poškodením, Tammy a Ethan navrhujú, aby ste sa vyhýbali predosvetľovaniu a namiesto toho vytvorili pevný základ, ktorý vašim vlasom dodá telo a lesk. To uľahčuje údržbu doma bez akýchkoľvek problémov a vydrží aj do ďalšej návštevy.

“Kľúčom k zachovaniu dlhovekosti farby je používanie šampónu a kondicionéra na zaistenie farby a umývanie vlasov chladnejšou vodou.” Upravte si vlasy aj pri nízkych teplotách a pomocou prípravkov na ochranu pred teplom, “radia Tammy a Ethan.

Na domácu údržbu používajte ošetrovanie kolagénom MyHero a Olaplex č.3, aby boli vaše vlasy silné a zdravé.

Farba na vlasy Espresso

Farba na vlasy EspressoInstagram @emma.case.beauty

Pre niekoho, kto má rád niečo minimalistické, môžu byť obľúbené vaše pekné farby na vlasy, ako je tento odtieň tmavých vlasov! Má bohatý hnedý odtieň espresso, ktorý žiari pod slnečným žiarením. Nasekajte vlasy tam, kde sedia na ramenách, aby si zachovali plnosť. Aby sa štýl ľahko zmenil, plážové vlny vyzerajú pekne na tmavohnedých farbách vlasov s klipom na barretu v tvare O ako doplnkom.

Tmavošedý

Tmavosivá farba vlasovInstagram @lashesbylyssa

Nápady na tmavé vlasy sú tiež ohromujúcim vyhlásením! Má neutrálny tmavošedý odtieň, ktorý funguje na každom kotleti, či už krátkom alebo dlhom, ako je tento! Tento neutrálny tónovaný čierny odtieň so striebrom je jednou z najlepších tmavých jesenných farieb na bledú pleť.

Dodajte mu nádych lesku a upravte konce vlasov pomocou kučier a rozotrite stredne pevný lak na vlasy pre jemnejší povrch..

About the author