23 nápadov na farbu tmavých fialových vlasov pre ženy, trend v roku 2021

Tmavofialové vlasy sú perfektnou farbou na nosenie, ak chcete predviesť svoju dobrodružnú osobnosť bez toho, aby ste sa príliš zaoberali živou stránkou módnych farieb..

Verte mi, keď vám poviem, aby ste sa vzrušovali, pretože v širokom spektre fialových odtieňov je veľa očarujúcich odtieňov! Hlboké fialky však najkrajšie ladia s tmavšími a olivovými tónmi pokožky.

Získanie slivky na vlasy vám môže dodať hĺbku a oživiť pramene! Takmer čierna purpurová hriva má lesklé pigmenty, ktoré nádherne odrážajú svetlo pre lesklý povrch. Vydajte sa do tohto výnimočného trendu farby vlasov a zažite zábavu s chladným odtieňom černice.

Pred ďalším stretnutím s vlasmi si pozrite tieto fotografie najpopulárnejších nápadov na tmavofialovú farbu vlasov!

Červená až tmavo purpurová Ombre

Červená až tmavo purpurová OmbreInstagram @kimberlytayhair

Odstráňte červené až tmavofialové vlasy z ombre a zobrazte jedinečnú farebnú taveninu. Na dosiahnutie takej krásy musia byť korene tmavšie. Stredné dĺžky a konce tak získajú jasnejší výsledok.

Módna farba vlasov, ako je táto, je najlepšia v kombinácii s dlhým účesom. Tieto fialové vlasy s tmavými korienkami by vyzerali skvele s vlnami pre bezproblémový efekt tónov.

Blond vlasy s tmavofialovými pruhmi

Blond vlasy s tmavofialovými pruhmiInstagram @elyserox00

Blond vlasy s tmavofialovými pruhmi vytvárajú vedľa kontrastnej blondínky zaujímavý tieň a rozmer. Tmavo fialová vyzerá skvele so zlatými a platinovými ľadovými blondínkami. Požiadajte svojho stylistu, aby pridal Olaplex do priameho farbiva, aby lepšie držal.

Nasýtený purpurový tón na tmavých kmeňoch

Nasýtený purpurový tón na tmavých stromochInstagram @michelle.zapanta

Nasýtený purpurový tón na tmavých kučerách vyzerá v interiéri subtílne, ale dodáva vlasom farbu pod slnkom. Je to skvelé pre ženy, ktoré chcú zábavný odtieň, ktorý nie je príliš živý.

Kalifornská stylistka Michelle Zapanta spomína, že dotyky sú potrebné každých 6-8 týždňov. Medzitým „Pri umývaní používajte studenú vodu, pretože je dôležité, aby farba vydržala. Môžete si tiež kúpiť šampón alebo kondicionér na nanášanie farieb, aby bola farba osviežená, “navrhuje Zapanta.

Fialovo-merlotové víno s tmavými koreňmi

Fialovo-merlotové víno s tmavými koreňmiInstagram @punkyprofessionalhair

Užite si dobrotu purpurovo-merlotového vína s tmavými koreňmi! Ak si myslíte, že je načase sčervenať, tu je elegantná inšpirácia na vlasy. Tieto tmavé korene robia tento trend nenáročným na údržbu. Takáto farba vlasov je najlepšia, ak je leštená a žiarivá, preto použite sprej na lesk alebo olej.

Toto víno Merlot s tmavou farbou korienkov bolo dosiahnuté použitím produktov Aveda, ktoré vyrobila stylistka Kayla Harrison z Texasu..

“Aveda je vegánska, reparačná a polopermanentná a funguje skvele na predtým zosvetlené vlasy.” Ak ponecháte prirodzenú farbu v koreňoch, farba bude môcť jemne rásť a bude potrebovať menšiu údržbu, “hovorí Harrison..

Tento purpurovo-červený odtieň vlasov vyzerá najlepšie u žien s olivovými tónmi pokožky. Pomáha zvýrazniť farbu pier a tváre, čo dodáva prirodzenú žiaru. Harrison navrhuje na údržbu šampón a kondicionér Color Conserve spoločnosti AVEDA.

Kučeravé vlasy s báječnou hrozienkou Purple Balayage

Kučeravé vlasy s báječnou hrozienkou Purple BalayageInstagram @maymary.beauty

Tieto purpurové kučeravé vlasy nie sú možné bez takej nádhernej a báječnej rozinky, ktorú pripravila stylistka Maymary Moua z Minnesoty. Fialový nádych je vynikajúcim doplnkom tmavých stromov. A čo je na tom najlepšie? Môže sa spárovať s tmavými koreňmi, takže údržba nebude príliš náročná.

Táto báječná balayage s hrozienkami je vysoko slivková balayage s odtieňmi purpurových a červených tónov. “Požiadajte o zvýraznenie vyššie bez toho, aby ste sa dotkli koreňov.” Takto, keď vám vlasy dorastú, stále vyzerajú pekne, “vysvetľuje Moua.

Táto slivkovo purpurová farba je zábavná farba, ktorú si môžu stiahnuť všetky ženy. Je to zábavná farba, ktorá nie je príliš dramatická. Moua navrhuje: „Používajte šampón ošetrený farbami & kondicionér na udržanie farby. Vyhnite sa tiež umývaniu vlasov každý deň a používajte stylingové výrobky a tepelnú ochranu. “

Červené až tmavé fialové vlasy s Ombre

Červené až tmavé fialové vlasy s OmbreFotografický kredit: Instagram @cindyzuleyma

Zosobnite mystický pocit s purpurovým až purpurovo-fialovým prechodom, ktorý je úžasný na dlhých vlasoch! Jasná vínová bude skvelým odtieňom, ktorý by zodpovedal aj tmavofialovým pruhom. Noste tieto očarujúce farby, ktoré sa dajú ľahko spárovať s rozcuchanými vlnami a vrkočmi z dojnice, a určite budete vyzerať ako najúžasnejšia.!

Dlhé vlasy s fialovým baklažánom Balayage

Dlhé vlasy s fialovým baklažánom BalayageInstagram @nkc_hair

Jedná sa o bohatú baklažánovú purpurovú balayage, ktorú navrhla špecialistka na farby Nicole Cournoyerová z Hudsonu, MA. “Žiarivosť dopĺňa prirodzené tmavohnedé vlasy.” Keď sú k tomu pridané jemné vlny, pomôže to predviesť kombináciu prírodného a fialového štýlu balayage/ombré, “vysvetľuje.

Ak uvažujete o týchto tmavofialových vlasoch, Cournoyer chce, aby ste premýšľali o tom, ako často chcete prísť kvôli osvieženiu farby. S viacerými módnymi farbami rýchlejšie vyblednú. Avšak, zo všetkých módnych farieb tmavo fialová trvá o niečo dlhšie ako niektoré iné.

Tmavá až Svetlá Fialová Jemná Ombre

Tmavá až Svetlá Fialová Jemná OmbreFotografický kredit: Instagram @serahdoeshairahh

Bezchybný monochromatický prechod z hlbokého na pastelovo purpurovo-fialový ombre, ktorý je fantastický pre svetlú až strednú pleť! Môžete si vybrať, či budete tieto tmavofialové vlasy upravovať alebo ich rozpustíte pomocou niekoľkých vĺn a okrajov ohraničujúcich tvár.

Odvážna fialová s náznakmi modrej

Odvážna fialová s náznakmi modrejFotografický kredit: Instagram @elissawolfe

Tieto roztomilé purpurové viery inšpirované vlasmi morskej panny sú pútavým umeleckým dielom, ktoré pristane nežnejšej pleti s ružovými podtónmi. Tieto studené farby sa vynikajúco miešajú, aby prirodzená farba vlasov získala krásny rozmer a zlepšila hustotu.

Tmavofialové odlesky na čiernych vlasoch

Tmavofialové odlesky na čiernych vlasochInstagram @ellyselim_

Tieto tmavofialové odlesky na čiernych vlasoch menia hru! Okorenia stredne dlhé vlnité vlasy, ale nespôsobia drastickú zmenu. Pretože je to balayage, korene si môžu udržať svoju hĺbku, čo spôsobuje, že sú nenáročné na údržbu. Tieto čierne a fialové vlasy sú rozhodne klenot, ktorý stojí za to vyskúšať!

Víno Merlot s koreňmi tmavofialovej

Víno Merlot s koreňmi tmavofialovejFotografický kredit: Instagram @priscillahairart

Pokiaľ ide o štýly fialových vlasov, s týmto bohatým karmínovým odtieňom nikdy nič nepokazíte. Bezchybný prechod z čiernej na červenofialovú je samozrejmosťou a dokonale sa hodí k akejkoľvek textúre.

Vlasy po plecia s purpurovým farbivom

Vlasy po plecia s purpurovým farbivomFotografický kredit: Instagram @desireebelcour_

Tmavé korienky, ktoré ku koncu prechádzajú na tmavofialové farbenie vlasov, vytvárajú éterickú úpravu jednoduchého laloku.

Tmavšia fialová slivka Bob

Tmavšia fialová slivka BobInstagram @pophairart

Tmavší purpurový slivkový bob má farbu, ktorá dopĺňa svetlé a bledé tóny pleti. Bohatosť tmavofialového odtieňa spôsobuje, že pokožka vyzerá bezchybne, aj keď pruhy sú veľmi jemné. Dodávajú farbe vlasov väčšiu textúru a zvýrazňujú vrstvy na krátkom účese.

Tento tmavší purpurový slivkový odtieň na bobovom strihu je trendový a ostrý, ako popisuje texaská stylistka Trista Walker Hughes. Tento bob je úžasný so stredne silnými až hustými vlasmi s prirodzenou textúrou. Je asymetrický a je ideálny pre okrúhly tvar tváre.

Tmavofialové fialové vlasy

Tmavofialová fialová farba na vlasyInstagram @hairby_jessiealb

Na strhnutie tmavofialových purpurových vlasov je životne dôležité mať silnejšiu hustotu. Vlasy budú určite pôsobiť lesklejšie a plnšie bez toho, aby pôsobili objemne. Tento trend sýto fialovej farby je ideálny pre každú dámu s prírodnými tmavými vlasmi. Je to možnosť s nízkou údržbou vlasy trochu zosvetliť.

Tmavofialové vlasy s odleskom levandule

Tmavofialové vlasy s odleskom levanduleInstagram @letsgohairsalon

Vyskúšajte tieto tmavofialové vlasy s odleskom levandule – sú hlasné, odvážne a zábavné! Tieto náznaky rôznych svetlo fialových odtieňov vlasov na koncoch dopĺňajú pohyb vlnitého štýlu. Pridajte do levanduľového odtieňa extra lesk a uistite sa, že korene sú dostatočne tmavé.

Tmavofialová farba na vlasy

Tmavofialová farba na vlasyInstagram @_karleighdawn

Táto sýto fialová balayage by sa dala nazvať Purple Reign, podľa tvorcu štýlu Karleigh Dawn. “Je to zábavné temné prostredie s minimálnou údržbou.” Je to temné a kráľovské, ale tiež krikľavé, “hovorí Dawn.

Fialová vybledne najkrajšie zo všetkých módnych farieb. Tento chladnejší tmavofialový odtieň pristane takmer všetkým ženám. Linka intenzity farieb Joico bola použitá v niekoľkých rôznych odtieňoch na vytvorenie tejto sýtej luxusnej fialovej. Údržba niečoho podobného by bola obnovou každých 6-8 týždňov. Dawn navrhuje používať pri umývaní studenú vodu a pri stylingu sa vždy uistite, že používate tepelnú ochranu.

Rich Blackberry fialové vlasy

Bohaté ostružinové vlasy BlackberryFotografický kredit: Instagram @graffiti_studio

Jedná sa o balayage ostružinovej farby s tmavou farbou v koreňoch a svetlými purpurovými tónmi vlasov od stredných dĺžok po konce. Autorkou je stylistka Willow Boxová zo Severnej Karolíny, hovorí „Má hnedý základ s technológiou Jack Winn Pro Color roztavenou do vlastnej zmesi tmavofialových tónov Pulp Riot na vopred zosvetlených vlasoch. Tieto purpurovo-čierne vlasy majú strih v tvare V s dlhými vrstvami na strih. “

Ženám zvažujúcim túto farbu tieto typy farieb vyžadujú osobitnú starostlivosť. Box poznamenáva: „Šampón bez síranov a parabénov je potrebný pre dlhovekosť. Suchý šampón je tiež skvelý pomocník pri udržiavaní jasnosti týchto typov farieb, pretože pri použití suchého šampónu nemusíte šampónovať tak často. Pri tomto type farby budú vaše vlasy tiež musieť zosvetliť, aby sa dosiahol purpurový jas, takže prvá služba zvyčajne trvá asi 4-5 hodín. “

Tmavomodrý odtieň na fialových vlasoch

Tmavomodrý odtieň na fialových vlasochInstagram @iggyte

Takto purpurové vlasy tmavého popola môžu ospravedlniť to, čo znamená slovo „ohromujúce“. Má jemné tóny, ktoré dopĺňajú jemné vlny. Tmavý odtieň fialovej je umiestnený na korene a oblasť koruny, aby vytvoril efekt tavenia farby. Tento trend je nevyhnutné pre bomby s hustými vlasmi.

Tmavofialový červený tón

Tmavofialový červený tónInstagram @noogiethai

Povedzte áno tmavofialovočervenému tónu a rozlúčte sa so svojou starou farbou vlasov. Tento má sýty odtieň fialovej s jemnými nádychmi červenej. Fialové a červené odtiene sa dobre kombinujú a vytvárajú atraktívny povrch. Je to absolútny pútač pozornosti na rovných, hrubých zámkoch.

Fialové vlasy s hlbokým orgovánom

Fialové vlasy s hlbokým orgovánomFotografický kredit: Instagram @waveshairandbody

V týchto sýto fialových vlasoch existuje výrazná zmes medzi koreňovou a koncovou farbou. Všetky tieto položky sú kombinované do tejto výraznej, odlišnej a žiarivej farby.

“Pri výbere fialovej alebo fialovej by ste mali vziať do úvahy tón pleti,” hovorí tvorca looku Jaimee Rhone z Austrálie. “Ak máte tmavšie tóny pleti, bude vyhovovať akýkoľvek odtieň fialovej.” Pri olivových tónoch pleti sa rozhodnite pre modro tónované odtiene, ako je tmavšia fialka alebo fialová, a bledšie tóny môžu rozhýbať teplé a chladnejšie fialky, “vysvetľuje Rhone..

Živá väzba na tmavo fialové vlasy

Živá väzba na tmavo fialové vlasyInstagram @818hair

Predstavuje živú tmavofialovú vlasovú väzbu. Takáto farba vlasov pristane tým omračovačom s teplejším podtónom pokožky. Pri tejto tmavofialovej farbe vlasov musia mať korienky hlbší tón, aby hĺbka udržala farbu lesklejšiu.

Krátke vlasy s tmavohnedými fialovými odleskami

Krátke vlasy s tmavohnedými fialovými odleskamiFotografický kredit: Instagram @katiegct

Jedná sa o krátke tmavé vlasy s fialovými odleskami na asymetrickom pixie strihu od stylistky Kate Gallagher zo Old Saybrook, CT.

Fialové a červené tóny pôsobia na zvýraznených častiach jasnejšie, ale na prírodnej stredne hnedej farbe sú jemnejšie. Farba môže pôsobiť jemnejšie pri vnútornom osvetlení, ale jasnejšie vonku na priamom slnku, vďaka čomu sú tieto vlasy ideálne pre ženy, ktoré chcú žiarivú módnu farbu, ale napriek tomu chcú byť vhodné do práce..

Tieto konkrétne krátke fialové vlasy od Gallaghera majú priamu farbu, ktorá vždy vybledne rýchlejšie ako trvalá farba vlasov, takže údržba doma je kľúčová. “Umyte si vlasy tak zriedka, ako to môže byť založené na štruktúre vlasov a chémii tela.” Keď umývate, použite šampón bez farby, bezpečný pre sírany a studenú až vlažnú vodu. Tento druh farby postupne stráca živosť a bude sa musieť dotýkať každých 4 až 6 týždňov – môže byť dlhší v závislosti od toho, ako často si umývajú vlasy, “odporúča.

Tmavé levanduľové fialové vlasy

Tmavé levanduľové fialové vlasyFotografický kredit: Instagram @andejene_stylist

Farebná línia použitá na dosiahnutie týchto tmavo levanduľovo fialových vlasov bola Matrix ColorSync Watercolors. Podľa tvorcu vzhľadu Phyllis Anderson z Greenwood, IN. “Aplikovalo sa na vlasy, ktoré boli vopred zosvetlené na bledú blond.” Je to vážne perfektná dymová levanduľa/lila, “dodáva Anderson.

Anderson navrhuje, aby ste sa nebáli vyskúšať jasnú farbu, ako je tento tmavofialový tón. Sú tam a je to všetko vec osobného vkusu. Ak máte nápady na fialové vlasy, na tom záleží!

About the author