26 nápadov na slivkové farby vlasov, ktoré sú trendové v roku 2021

Slivková farba vlasov je odtieň purpurovej s jemnými odtieňmi hnedej, ktorý je inšpirovaný farbou slivkového ovocia. Farbenie prameňov touto farbou je určite príjemný spôsob, ako sa dostať von zo svojej zóny komfortu a ohromiť všetkých týmto jemným odtieňom. Inšpirujte sa slivkovými hrivami Katy Perry, Lupita Nyong’o a Jesse J, ktoré udávajú trend.!

Kontrast je to, čo by ste chceli mať pri rozhodovaní, ktorý odtieň nosiť. Od pastelov po elektrizujúce odtiene – určite bude existovať vhodný odtieň pre každú pleť a farbu očí. Svetlá až stredná pleť vyzerá úžasne s chladnejšími odtieňmi slivky a teplé tóny sa perfektne hodia k tmavším farbám pokožky.

Podľa Hairstylistu Malý Souvannasap z Ogden, UT, „slivkové farby na vlasy môžu byť veľmi náročné na údržbu, pretože červené a fialkové farby rýchlo vyblednú a vyžadujú si dotyky asi každých 4-6 týždňov.“

Slivka robí vaše pramene rozprávkovo lesklé pod akýmkoľvek svetlom, pokiaľ ich udržujete zdravé a dobre udržiavané. Za týmto účelom investujte do najlepších produktov starostlivosti o vlasy, vyhýbajte sa škodlivým metódam úpravy vlasov a dodržiavanie odporúčaní vášho farbára tiež v tomto procese veľa pomôže. Existuje niekoľko domácich farieb na vlasy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť slivkovú farbu vlasov, ale nemusia fungovať tak dobre ako farbičky kvôli jedinečnému odtieňu.

Pred ďalším stretnutím s farbením vlasov si pozrite tieto inšpiratívne obrázky nápadov na slivkové farby vlasov!

Studená svetlá slivková farba na vlasy

Studená svetlá slivková farba na vlasyInstagram @studioak.reetta

Na dosiahnutie tejto skromnej svetlej slivkovej farby použite vyrovnávaciu žehličku. Fialová farba by mala dodať tomuto dobrodružstvu. Orechové oči by vyzerali úchvatne aj s týmto klasickým slivkovým odtieňom.

Galaxy Plum

Galaxické slivkové vlasyInstagram @therainbowhairartist

Galaxická slivka je zábavná farba, ktorou sa snažíte dostať do vlasov hlboký dúhový tón. Efekt galaxie má tmavšiu variáciu na farbu vlasov jednorožca. Dáva hĺbku a ponúka množstvo tónov, vďaka ktorým vlasy vyzerajú vizuálne bacuľatejšie.

Slivka Fuschia

Galaxické slivkové vlasyInstagram @joffrey_jara

Slivková balayage Fuschia je skvelým odtieňom pre ženy, ktoré chcú vo svojej balayage vyskúšať módne farby. Žiarivé odtiene fungujú lepšie u žien s tmavšími vlasmi, zatiaľ čo bledšie farby u žien so svetlejšími vlasmi. Ak chcete dosiahnuť dlhšie trvajúcu farbu, opláchnite studenou vodou.

Purpurová slivka

Purpurová slivková farba na vlasyInstagram @maibeyondwaxstudio

Purpurová slivková farba vlasov je kombináciou ružových, červených a fialových odtieňov, ktoré vytvoria tmavú, ale živú ružovú farbu. Aby ste ľahko vyrástli a získali lepší rozmer, primiešajte niektoré zo svojich prirodzených farieb na vlasy.

Ľadová slivková farba

Ľadová slivková farbaInstagram @brooklyn.hairparlamer

Ľadová slivková farba je kombináciou pastelového orgovánu a striebristej blond. Ľadový slivkový odtieň vyzerá lepšie na svetlých tónoch pleti a je to perfektný spôsob, ako okoreniť akýkoľvek účes.

Popolavé sivé slivkové vlasy

Popolavé sivé slivkové vlasyInstagram @zoeyho_hair

Popolavé slivkové vlasy sú sexi, rafinovaná farba vlasov. Fialové odtiene so studenými podtónmi dodávajú jemný dymový povrch. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, nechajte svojho stylistu zosvetliť vlasy technikou balayage na najsvetlejšiu bledožltú, potom naneste popolavý strieborný a tlmený purpurový toner. Dokončite to voľnými, jemnými kučerami, ktoré odhalia nádherné chladné sivé slivkové tóny.

Slivka korene na blond vlasoch

Korene slivky na blond vlasochInstagram @butterflyloftsalon

Korene slivky na blond vlasoch sú skvelou farebnou technikou, ktorá dodáva blond vlasom hĺbku a živosť. Slivkový purpurový tieňový koreň na melírovaných alebo pevných blond vlasoch umožňuje jemnejšie vyrastenie a je veľmi trendový. Požiadajte svojho stylistu, aby na vaše korene použil polotrvalú slivkovú farbu, aby bol výsledok roztavenia koreňov nádherný a jednoduchú údržbu..

Tmavohnedé vlasy s odleskom mahagónovej slivky

Tmavohnedé vlasy s odleskom mahagónovej slivkyInstagram @_brookelynch_

Tieto tmavohnedé vlasy s odleskami z mahagónu a slivky majú dlhé zastavené slivkové pramene, oslnené hlbokým orgovánom. Už žiadna nudná tmavá základňa s touto slivkovo červenou farbou a navyše budete určite hlavou!

Balayage čokolády a slivky

Balayage čokolády a slivkyInstagram @adornedbyaudree

Úžasná transformácia koloristu Audreeho, kde boli čokoládovo hnedá a vínová slivka perfektne popretkávané. Ak máte radi balayage na tmavých vlasoch, rozhodne to vyskúšajte s čokoládovou slivkovou farbou na vlasy, ktorá dodá jedinečnú atmosféru.

Tmavočervená, orgovánová a slivková Balayage

Tmavočervená, orgovánová a slivková BalayageInstagram @tanyamichelle_hairartist

Z toho sú vyrobené orgovánové sny! Dosiahnite túto lila slivkovú farbu s teplými podtónmi. Užite si nespočet komplimentov na svojich tmavočervených vlasoch slivkovej farby.

Slivkovo hnedý odtieň

Slivkovo hnedý odtieňInstagram @mshellwear

Nikdy ste si nemysleli, že slivka a hnedá budú niečo také, že? Získajte tieto purpurové podtóny a prineste svojim brunetkovým zámkom nový šmrnc s touto slivkovo hnedou farbou vlasov. Ak máte olivový odtieň pokožky, musíte to vyskúšať!

Slivková fialová na kučeravých zámkoch

Slivková fialová na kučeravých zámkochInstagram @foreversummer_cosmetologist

Stylistka Summer urobila tento slivkovo purpurový trend farby vlasov čo najprirodzenejší. Jemnú purpurovú farbu a dokonalé slivkové kučery je možné dosiahnuť pre žiarivú žiaru.

Fialová slivková farba na krátkych vlasoch

Fialová slivková farba na krátkych vlasochInstagram @bretell_beauty

Slivka, slivka, purpurová a bordová Skákavé vlasy po čeľuste s touto slivkovou farbou na vlasy sú ohromujúce.

Tmavé slivkové vlasy

Tmavé slivkové vlasyInstagram @jhans_beauty

Moruša tmavé slivkové vlasy na vlnách sa rozbíjajú! Kolorista Jordan vám pomôže prežiť deň zlých vlasov s touto bezkonkurenčnou kombináciou tmavej slivkovej farby a vlnitého štýlu.

Tmavo fialová slivka na stredne dlhom bobovi

Tmavo fialová slivka na stredne dlhom boboviInstagram @elissawolfe

Úplne žijúci pre tento živý tmavý slivkový odtieň v stredne dlhom bobovom strihu! Stylistka Elissa namiešala v týchto slivkových odtieňoch purpurovú balayage pre tento jemný rozmer.

Svetlé slivkové odlesky na tmavých korienkoch

Svetlé slivkové odlesky na tmavých korienkochInstagram @wildflower406

Zmiešajte sýtu čerešňovú červenú s vašimi prirodzenými, tmavými korienkami a vytvorte oslnivý slivkový účes. Táto zábavná farba je jedným zo skvelých spôsobov, ako predviesť svoju nervóznu a hravú stránku.

Farba ružovej slivky

Farba ružovej slivkyInstagram @thehairchameleon

Noste ružovú slivkovú farbu, ak sa cítite dobrodružne, ale nechcete sa odhodlať k živým farbám vlasov. Kozmetička Izzy Rooney z Ohia urobila ručne maľovanú balayage, aby dosiahla tento ružový slivkový odtieň.

Keď nosíte túto farbu, Rooney navrhuje: „Uistite sa, že pri šampóne používate vlažnú alebo studenú vodu. A vždy používajte bezsulfátový výrobok. “

Levanduľové slivkové vlasy

Levanduľové slivkové vlasyInstagram @l.e.d_hair

Skúste levanduľovú farbu vlasov, ak chcete experimentovať s tónmi, ktoré sa rozplynú do čistej ľadovej blondínky. Špecialistka na farbu vlasov Laura Dixon z Veľkej Británie urobila tento zábavný a nádherný odtieň balayage.

“Ručne maľovanou technikou balayage som zdvihol kúsky v odrastených koreňoch.” To vytvára rozmer a umožňuje, aby farba vyskočila, “upozorňuje Dixon. Použité farby sú od Schwarzkopf Professional.

Elektrická slivková farba na vlasy

Elektrická slivková farba na vlasyInstagram @hairby_darcee

Elektrická slivková farba vlasov vyzerá zábavne a odvážne a najlepšie na tom je, že má nízke nároky na údržbu! Špecialista na farby Darcee Williams z Ohia hovorí, že táto farba viacnásobným praním zmizne a vráti sa do prirodzenej hnedej.

“Toto bolo vytvorené nanesením celoplošnej farby na panenské vlasy,” vysvetľuje. “Použil som zväzok Joico Lumishine 4VV 30.” Aj keď je táto slivková farba dosiahnuteľná na všetkých typoch vlasov, Williams verí, že najlepšie funguje na panenské vlasy.

Tmavohnedá slivka

Tmavohnedé a slivkové vlasyInstagram @alissaerin_hair

Odtieň tmavohnedej slivky je jemná a zábavná farba, ktorá je ideálna pre každodenný vzhľad. Navyše je jednoduchá údržba! Špecialistka na Balayage Alissa Erin z Statesboro, GA stojí za týmto úžasným výtvorom.

Erin pre túto farbu použila techniku ​​topenia farby. “Zmiešala som dve farby dohromady, aby som vytvorila bezproblémovú zmes,” poznamenáva. “Každých pár mesiacov ručne natriem konce balayážou, aby som ich rozjasnila,” dodáva.

Jemná tmavá až svetlá slivka Ombre

Jemná tmavá až svetlá slivka OmbreInstagram @colorbymichelle

Tieto slivkové ombre vlasy vytvorili špecialistka na balayage Michelle Hernandez z Fresna, CA. “Najlepšie na tom je, že to môže ktokoľvek skákať – mladí aj starí.” Zábavné na tom je, že existujú dve úrovne fialovej. Máte svoju sýtu slivkovú farbu do svetlejšej červenofialovej, “poznamenáva.

Hernandez má pocit, že tento odtieň môže mať každý. “V zásade by ste mohli ísť zo salónu do kancelárie.” Pokiaľ ide o údržbu akejkoľvek služby v oblasti farieb, budete musieť použiť šampón bezpečný pre farby, ktorý pomôže dlhovekosti a živosti. Perte menej často. Pri používaní horúcich nástrojov používajte ochranné sérum, “dodáva.

Slivka a čierna Balayage

Slivka a čierna BalayageInstagram @hairbykayleel

Jedná sa o slivkovú balayage, ktorá je slivkovou farbou vlasov na čiernych vlasoch. Vytvorila ju stylistka Kaylee Lamy z Winnipegu, MB.

“Skladá sa z bohatých purpurových tónov, jemne zmiešaných do tmavohnedého základu, ktoré poskytujú krásnu hĺbku a nápadné vyhlásenie,” vysvetľuje Lamy. “Najlepšia časť tejto čiernej slivkovej farby vlasov je, keď svetlo zasiahne, vytvára ilúzie rôznych fialových.” Jediná farba na vlasy nevytvorí túto farebnú ilúziu. “

Balayage je skvelá pre prirodzený rast. Technika „balayage“ je mäkká a umelecky namaľovaná na vlasy. Techniku ​​balayage je často potrebné najskôr vykonať ako odľahčovaciu službu, aby ste získali skutočnú farbu, ktorú vidíte na obrázku..

Lamy radí: „Aby bola vaša farba žiarivá, vyžaduje pravidelné osvieženie v priemere 4 až 6 týždňov. Táto farba sa odporúča ženám, ktoré netrávia veľa času na slnku alebo v chlóre. Ak trávite čas na slnku, použite šampón s ochranou proti UV žiareniu a ochranou farby. “

Pokračuje a vysvetľuje: „Vzhľadom na predbežné zosvetlenie základne balayage tejto služby je bezoplachový kondicionér (pevnosť a ochrana proti lámaniu) skvelý na to, ako môžu chemicky ošetrené vlasy pôsobiť a cítiť sa. Pripravte svoj štýl tepelnou ochranou, ktorá zachová a zabráni skorému vyblednutiu nádhernej slivky. Ochrana pred vysokým teplom našich stylingových nástrojov sa tiež rovná zdravším vlasom, ktoré zodpovedajú sýtejším a lesklejším farbám. “

Slivková červená

Slivková červenáInstagram @sydstylist

Je to krásna slivkovo červená farba vlasov, pretože má skôr studené tóny než teplé tóny, takmer akoby mala purpurový odtieň. Ručne ho vyrobil licencovaný kozmetológ Sydney Fogner z Columbie, SC.

“Je to zábavné a silné bez toho, aby ste sa zaradili do živej kategórie.” Nemiluješ iba chladnejšie červené verzus teplé medené červené a svetlé červené „firetruck“, “pýta sa.

Fogner hovorí, že na salón budete musieť byť pripravení častejšie. “Ak to nie je vaša prirodzená farba a nezostal žiadny typ tieňového koreňa, budete musieť korene opraviť najmenej každých 5-6 týždňov, rovnako ako osvieženie, aby bola farba žiarivá. Je to niečo, čo treba s istotou vziať do úvahy, pretože zvyšujete nielen údržbu, ale aj to, čo budete za vlasy utrácať, “vysvetľuje..

Tento konkrétny tón vyzerá najlepšie s chladnejšími odtieňmi pokožky, najmä s ružovými podtónmi. Formuláciu je však možné prispôsobiť. Tmavšie/svetlejšie alebo chladnejšie tóny/teplejšie tóny môžu byť stále v slivkovej oblasti, ale hodia sa k inému tónu pleti. Skvelá vec na tomto druhu červenej je, že je stále profesionálny. Nie je to prirodzené, ale nie je to ani vo vašej tvári.

Baklažánová slivková farba

Baklažánová slivková farbaInstagram @katelynn_hhair

Táto farba slivky baklažánu je zakorenenou farebnou taveninou a bola vytvorená stylistkou a koloristkou Katelynn Hillenbrandovou z Centereach, NY.

“Požiadajte svojho koloristu, aby pracoval s vašimi tónmi a vytvoril presne to, čo ste hľadali, mix slivkových a džemových tónov s hlbším hnedým koreňom,” hovorí Hillenbrand.

S rôznymi odtieňmi slivky vám Hillenbrand odporúča, aby ste pred servisom farieb u svojho koloristu otvorili rozhovor o údržbe a zachovaní farieb s domácou starostlivosťou. “Ak hľadáte túto tmavú slivkovú farbu vlasov, čaká vás nejaká údržba,” poznamenáva.

Zvážte 6-týždňové schôdzky údržby, ktoré zahŕňajú opravu koreňov a kreatívnu farebnú glazúru. Fialky a slivky, ako sú tieto, sú skvelé pre okraj, ktorý je vo väčšine prípadov stále prijateľný na pracovisku!

Burgundsko slivka

Burgundsko slivkaInstagram @msmalydoeshair

“Tento odtieň slivky je pre ženy, ktoré chcú jemný, ale odlišný vzhľad,” hovorí kaderník Maly Souvannasap z Ogden, UT. “Ak ste predtým mali svetlo hnedú balayage a chcete tento slivkový odtieň, choďte do toho! Vďaka správnym výrobkom to tiež ožije. “

Souvannasap hovorí, že vaše vlasy by buď museli byť úplne prirodzené a nikdy farbené, alebo by mali mať nejaké melíry, aby sa táto farba prejavila. “Tiež si uvedomte, že na to, aby vaše vlasy vyzerali čo najlepšie, je potrebné používať kvalitné šampóny a vlasové výrobky!” Porozprávajte sa so svojim stylistom o rôznych výrobkoch na vlasy, ktoré odporúčajú, aby táto farba vyzerala svieža, “dodáva.

Sýta slivková farba vlasov

Sýta slivková farba vlasovInstagram @francine_scissorhands

Táto hlboká slivková farba vlasov je jemným spôsobom zábavy v profesionálnom svete. Túto slivkovú farbu vytvorila vlasová výtvarníčka Francine Estrada z El Paso, TX.

“Chladné slivkové odtiene sú odrazovým mostíkom k odvážnejšiemu vzhľadu a farbe,” hovorí Estrada.

About the author