32 najlepších nápadov na tmavočervené vlasy (obrázky 2021)

Tmavočervené vlasy sú jednou z najobľúbenejších módnych farieb tohto roku. Odvážnejší a ostrejší ako obyčajná červená – tento odtieň nadobúda mnoho podôb. Ako sa volajú tmavočervené vlasy? Toto sú hlbšie tóny a odtiene širokého červeného spektra. Gaštan, gaštanová, vínová a vínová červená sú len niektoré z obľúbených fanúšikov!

Jedným z dôvodov, prečo ženy a koloristi prepadajú tomuto sýto červenému tónu, je to, ako môže zjemniť črty tváre. Dodá vašim vlasom viacrozmernú úpravu bez toho, aby museli prejsť príliš mnohými procesmi farbenia. Tmavo červenkasté vlasy vám umožnia zdravé pramene a zároveň vám umožnia obliecť si kučery super módnym spôsobom.

Čo by ste mali vedieť pri výbere tmavočervenej farby vlasov 👇

  • 🤷 ‍♀️ Voľba odtieňa: Čím svetlejšia je vaša aktuálna farba vlasov, tým dlhšie bude tento proces trvať a tým viac bude.
  • 💆 ‍♀️ Údržba: Udržiavanie tmavočerveného odtieňa bude vyžadovať častejšie úpravy, čím tmavšie vlasy máte. Očakávajte, že budete navštevovať svojho koloristu každé 2-4 týždne. Aby ste si udržali nový červený odtieň, umývajte si vlasy menej často a používajte suchý šampón. Ak ho musíte umyť, použite studenú vodu.
  • 💵 Priemerné náklady: Náklady na zafarbenie vlasov na tmavo červenú od profesionálneho koloristu sa pohybujú od 75 do 200 dolárov, v závislosti od toho, ako sa to robí. Napríklad ombre alebo balayage bude stáť viac ako získanie pevného tmavočerveného odtieňa. Čím je farba vašich vlasov svetlejšia, tým viac návštev budete musieť vykonať, aby sa pigment vašich vlasov pomaly stmavil.
  • 🙋 ‍♀️ Najlepšie tóny pleti: Podľa kaderníka Melvin Walden, “Čím tmavšia je farba tvojej pokožky, tým tmavšie by mali byť tvoje vlasy.” Najlepšie sú stredné až tmavšie tóny pleti, ako je olivová a hnedá.
  • 💁 ‍♀️ Najlepšia prírodná základná farba: Svetlohnedá, tmavohnedá a jet black.
  • 🎨 Podobné odtiene: Mahagón, gaštanová, tmavá vínová, tmavá gaštanová, slivka, gaštan
  • 🧴 Najlepšie produkty: Najlepšie produkty na udržanie tmavočerveného tónu a rýchle vyblednutie sú modrý šampón bez síranov, masky na vlasy, suchý šampón a hlboký kondicionér raz týždenne..

Sú tmavočervené vlasy prirodzené? Jasné, môže byť! Prírodné červenovlásky produkujú viac feomelanínu, ktorý dodáva vlasom červený pigment (zdroj). Takže pre ženy s prirodzene červenými vlasmi bude získanie tmavšieho odtieňa jednoduchšie a lacnejšie. Ak máte hnedé vlasy, znamená to, že máte menej feomelanínu a viac eumelanínu (zdroj), potom je to o niečo ťažšie a bude to stáť o niečo viac.

Nakoniec, ak máte blond vlasy, čo znamená, že máte najmenej eumelanínu, potom vám farbenie vlasov bude trvať dlhšie, čo vás nakoniec vyjde drahšie.

Pred ďalším stretnutím s vlasmi si pozrite tieto obrázky najobľúbenejších nápadov na tmavočervenú farbu vlasov!

#1: Red Chestnut Highlights na hnedých, prírodných vlasoch

Červený gaštan Hlavné prvky na prírodných hnedých vlasochKredit: Britny Bassett

Odlesky červeného gaštanu na hnedých prírodných vlasoch môžu oživiť každodenný štýl dámy! Náznaky červenkastého tónu dodávajú tmavým zámkom okamžitý lesk. Nechajte si urobiť túto farbu vlasov a požiadajte o balayage, aby ste dosiahli prirodzene vyzerajúcu červenú hrivu!

#2: Tmavočervené jahodové blond vlasy

Tmavočervené jahodové blond vlasyInstagram @beauteeandthebrush

Tmavočervené jahodové blond vlasy sú teplou farbou, ktorá dopĺňa bledú pokožku. “Je to trendy a každá žena akéhokoľvek veku to dokáže roztočiť,” hovorí stylistka Tori Skrot z Pensylvánie.

“Použili sme Lanzu na zafarbenie koreňov a zvýraznenie svetlých plátkov a väzieb,” hovorí Skrot. Skrot tiež upozorňuje, že táto farba je náročná na údržbu.

#3: Dark Auburn Highlights

Dark Auburn HighlightsKredit: Judy Salcido

Auburn melíry sú ohromujúcim doplnkom tmavočervených vlasov. Výplata prináša rozmernú a lesklú hrivu. Tieto tmavé gaštanové vlasy ponúkajú najlepšie tóny na teplejšej pokožke.

Podľa kaderníčky Judy Salcido „tieto gaštanové melíry sú prechodom od farby čiernej skrinky k farebnej zmesi jesennej gaštanu“.

„Farbiť vlasy na červeno tak tmavo, ako je táto, je perfektné, ak sa pokúšate pomaly zosvetliť alebo chcete jemne zmeniť farbu vlasov. Tmavočervené vlasy s melírom, najmä s gaštanovým odtieňom, sú tiež farbou s nízkou údržbou, “poznamenáva Salcido.

#4: Tmavo purpurovo-červené vlasy

Tmavo fialovo-červené vlasyKredit: Jacob

Tu je tmavá purpurovo červená farba vlasov, po ktorej musíte ísť. Kombinácia červených vlasov a tmavých korienkov je pre oči osviežujúca. Pri pridaní purpurovo červených vĺn k dlhému účesu je výplata taká lesklá!

#5: Tmavočervené vlasy po plecia s medenými prednosťami

Tmavočervené vlasy po plecia s medenými melírmiKredit: Nicole Janesová

Vylepšite svoje tmavočervené vlasy medenými melírmi, aby ste získali štipku dramatickosti a rôzne tóny. Tieto odtiene vytvárajú elegantný rozmer, ktorý vyhovuje vášmu strihu po ramená.

Táto medená farba vlasov je perfektná, ak sa pokúšate pomaly zosvetliť, alebo chcete jemne zmeniť farbu vlasov. “Tieto gaštanové odlesky sú tiež farbou, ktorá nevyžaduje údržbu,” hovorí kaderníčka Nicole Janes.

Janesova najlepšia rada? “Tmavočervenú farbu je potrebné upravovať každých 5-6 týždňov, aby bola živá a zakryla opätovný rast. Používajte červené pranie nie skôr ako každý druhý deň, aby ste udržali živosť. “

#6: Ryšavé vlasy s tmavými koreňmi

Červené vlasy s tmavými koreňmiKredit: Presley Poe

Tieto červené vlasy s tmavými korienkami vytvárajú žiarivú farbu bez toho, aby vám zanechali drsnú líniu rastu. Ak máte dlhé vlasy strihané do V, tento odtieň červenej si zamilujete! Upravte svoje červené zámky objemnými vlnami a sledujte, ako pohyb zosilňuje farbu.

#7: Tmavé zázvorové vlasy

Tmavé zázvorové vlasyKredit: Cass Iskovic

Nie sú tieto tmavé zázvorové vlasy úžasné? S dlhými tmavočervenými zámkami je kombináciou štýlu strednej časti a starých hollywoodskych vĺn tou najlepšou voľbou.

#8: Tmavočervené odlesky na tmavých vlasoch

Tmavočervené odlesky na tmavých vlasochKredit: Billie Johmua

Stopy tmavočervených odleskov na tmavých vlasoch nikdy nič nepokazia. Načervenalý tón sa objaví ešte jasnejšie, ak je upravený s voľnými kučerami.

#9: Čierne a červené vlasy

Čierne a červené vlasyKredit: Megan Alcala

Táto čierna a červená farba vlasov vytvára ombre farbu, ktorá zodpovedá elegantnému alebo objemnému štýlu. Prispôsobte si svoje kučery čierno -červenou farbou vlasov a dajte im plamenný nádych.

#10: Tmavé slivkové červené vlasy

tmavé slivkovo červené vlasyKredit: Brooklyn Stevens

Trocha slivkovo červeného odtieňa udrží hĺbku vašej prirodzenej čiernej hrivy. Tieto tmavé slivkovo červené vlasy sa hodia k rovnému, stredne dlhému kotletu.

#11: Tmavé čerešňové červené vlasy

tmavé čerešňovo červené vlasyKredit: gretawagner_

Čo by ste nemali milovať na týchto tmavých čerešňovo červených vlasoch? Tmavočervená je štýlová a podmanivá a ponúka koketne vyzerajúci povrch. Ak máte dlhý účes s tupými koncami, upravte stredné dĺžky jemnými vlnami, aby bol pohyb jemný.

#12: Tmavohnedé vlasy s červenými odleskami

tmavohnedé vlasy s červenými odleskamiŠtúdio Four One Seven

Vyzdvihnite svoje krátke tmavohnedé vlasy s červenými odleskami pre taký elegantný rozmer. Tieto tmavočervené kučery ešte zvýraznia, keď sa spoja s bobom po ramená, ktorý zachová úplnosť kučier. Spritzujte suchý sprej na textúru ako konečnú úpravu, aby ste lepšie predviedli pohyb.

#13: Bohatá tmavočervená

bohaté tmavočervené vlasyFranco Hernandez

Odtieň sýtej tmavočervenej môže zvýrazniť vašu prirodzenú červenú farbu vlasov, za predpokladu, že ste jednou z prirodzených ryšaviek. Ponúka tmavší tón, ktorý najlepšie žiari s dlhými a vlnitými vlasmi.

#14: Krátke tmavočerveno-fialové vlasy

Krátke tmavočervené vlasyKredit: Lina

Táto tmavočervená-fialová je super ľahký spôsob, ako okoreniť vlasy, keď máte chuť na niečo zábavné! Spárujte s perfektne tvarovaným účesom a budete krútiť hlavami!

#15: Dark Fire Engine Red

Dark Fire Engine RedKredit: Mara Giannavola

Táto červená farba tmavého hasičského auta je oheň! Tieto super horúce a žiarivo ohnivé červené vlasy vás vyčaria z davu! Bez ohľadu na farbu pleti to môžete roztočiť, pokiaľ sa zaviažete zachovať ju!

#16: Tmavočerveno-hnedé vlasy

tmavo červeno-hnedé vlasyKredit: Jaden Johnson

Tieto tmavočerveno-hnedé vlasy sú hodné mdlob! Chcete ľahko vyzerajúci oheň na svojich zámkoch? Toto je červenkastá farba, ktorú musíte vyskúšať. V noci to môže vyzerať jemne, ale je to lesklejšie a krajšie pod slnkom. Aj takto si môžete farbiť vlasy a pritom si zachovať ich plnosť.

#17: Odvážne červené vlasy s blond melírom

Odvážne červené vlasy s blond melíromKredit: A J Salon

Odvážne červené vlasy s blond melírom sú pôsobivé! Nie je nič zlého na tom, ak máte na svojej gaštanovo červenej a blond hrive retro hrubé pruhy zlata. Tento funky štýl je ideálny pre ženy, ktoré chcú svojim vlasom dodať lesk.

#18: Červené víno pre vlnité tmavé vlasy

Červené víno pre vlnité tmavé vlasyKredit: Miranda Lagerstedt

Červené víno pre vlnité tmavé vlasy je pre prírodné brunetky najľahším tmavým odtieňom. Požiadajte svojho koloristu o farbu vlasov tmavočerveného vína, ktorá by zodpovedala vašej stredne dlhej hrive. Pretože je vaša základná farba už tmavá, nanesenie sýtej červenej zaberie vášmu farbiarovi menej času a peňazí.

Odtiene červeného vína vám môžu poskytnúť sofistikovanú, ale sladkú atmosféru! Ideálne pre krátke až stredne dlhé vlasy pre jednoduchšiu údržbu.

#19: Tmavé medené ryšavé vlasy

Tmavé medené červené vlasyKredit: Debaty v salóne Hobs

Tmavé medené vlasy sú jedným z najlichotivejších odtieňov, ktoré sa hodia takmer ku každému tónu pleti.

Samozrejme, stále môžete mať výhody teplých červených tónov, ktoré sa hodia k tmavšiemu odtieňu. Tento žiarivý a odvážny účes je na rovných vlasoch taký hladký.

#20: Stredná až tmavočervená Ombre

Stredná až tmavočervená OmbreKredit: Morgan Abernathy

Tento stredne až tmavočervený ombre „kričí oheň a vášeň“, hovorí farbič vlasov Morgan Abernathy.

“Táto farba je strategicky pigmentovaná, aby priniesla najhlbšiu lahodnú červenú,” dodáva.

Zaujíma vás, ako dosiahla túto farbu? Abernathyová povedala, že použila farbu Pulp Riot na roztopenie 5-66 s -66 posilňovačom roztavenú do balayage úrovne 8. Potom na vrchole balayage bola použitá ohnivá guľa na prekrytie a vyvedenie bohyne vnútorného ohňa.

“Najkrajšie na tomto tmavočervenom ombre je, aké je to divoké.” Je to všestranné a vyzerá to úžasne! “ poznamenáva.

Táto tmavá červená ombre sa hodí k pravej červenej a hlbšej červenej. Vyzerá to úžasne na všetkých rôznych typoch pokožky, stačí vziať do úvahy údržbu.

Abernathy hovorí, že táto farba je práca a údržba. „Kreatívna farba, ako je táto ombre, je tiež práca a údržba. Správna domáca starostlivosť však môže spôsobiť, že budete dlho vyzerať úžasne a živo. “

#21: Tmavo čerešňovo červená farba vlasov

Tmavá čerešňovo červená farba vlasovKredit: Luna Jae

Táto tmavo čerešňovo červená farba vlasov je kombináciou farieb, ktorá vyzerá ako upírska čierna čerešňovo červená.

Farbička vlasov Luna hovorí: „Je to roztavený koreň čiernej farby, ktorý kĺže do jasnej, zvodnej červenej. Je to skvelý jesenný look pre tých, ktorí chcú okoreniť svoj vzhľad! “

Nie všetky farby pleti to dokážu zvládnuť. „Teplejší (alebo neutrálny) odtieň a roztopená pokožka je skvelou voľbou, ak sa obávate nosiť živé farby. Táto červená je ideálna pre brunetky, ktoré si nikdy nefarbili vlasy, “vysvetľuje Luna.

Rovnako ako pre každú farbu vlasov, získajte dobrý hlboký kondicionér. Luna odporúča K-Pak od Joico.

#22: Prirodzená tmavočervená farba vlasov

Prírodná tmavočervená farba vlasovKredit: Emily Chadwick

Táto prirodzená tmavočervená farba vlasov je odvážna, a predsa krásna. To určite zvýrazní zelené oči.

Podľa kaderníčky Emily Chadwickovej by ste mali „požiadať svojho koloristu, aby vylepšil vašu prirodzenú červenú farbu jasnými medenými a zlatými tónmi“, aby získal tento odtieň..

Chadwickova najlepšia rada? “Používajte profesionálny, farebne bezpečný šampón a kondicionér, aby farba vydržala dlho.” Na lesk použite olej Verb Ghost Oil. “

#23: Kaštanové červené vlasy

Hnedé červené vlasyKredit: Haley Banks

Kaštanové červené vlasy najlepšie charakterizujú červené bobule a víno!

Podľa vlasovej farbistky Haley Banks, aby ste získali tieto hnedé červené vlasy, vždy začnite svojou prirodzenou farbou. Požiadajte svojho koloristu o veľmi jemnú levanduľu a neskôr pridajte živé farby.

Banky radia ženám, ktoré zvažujú gaštanovú farbu, ako je táto, nezabúdajte, že je to zmena farby a životného štýlu. “Ak ste žena, ktorá rada šampónuje každý deň, nemusí to byť farba pre vás,” dodáva.

Čo sa týka produktov? Banky hovoria, že „používanie profesionálnych produktov doma je nevyhnutné. Tieto farby nevydržia dlho pri výrobkoch, ktoré nie sú vyrobené na ich podporu. Suchý šampón je váš nový najlepší priateľ so zachovaním nositeľného štýlu. Pri zvažovaní farby vlasov, ako je táto, nezabudnite, že to vyžaduje vysokú údržbu. “

#24: Tmavo rubínovo červená farba vlasov

tmavo rubínovo červená farba vlasovKredit: Ayla Schaap

Na to, aby ste sa premenili na jednu módnu červenovlásku, potrebujete tmavo rubínovo červenú farbu vlasov. Rubínovo červený odtieň sa zdá plnší na rovných zámkoch, ktoré spájajú ramená.

Kaderníčka Ayla Schapp to popisuje ako rozmerný morušový bob radu A s miernou vlnou.

Zaujíma vás, o čo by ste mali požiadať svojho koloristu, aby získal tento odtieň? Schapp hovorí: „Na dosiahnutie tohto rozmeru sa používajú 3 rôzne farebné formulácie. V koreňoch sa použila fialová úroveň 5 zmiešaná s 1/3 prírodnej úrovne 5, aby sa zabránilo horkému koreňu. Z koreňa roztopte strednú formulu (fialová úroveň 5). Je dôležité nechať na korune závojovú časť. Na získanie hĺbky farby použite iba vzorce 1 a 2. Svetlý bod pod ním sa prejaví iba vtedy, keď je pohyb. “

“Ak uvažujete o tejto tmavočervenej farbe, umyte si vlasy v studenej/vlažnej vode.” Používajte tiež farebne bezpečný šampón profesionálnej značky, ako je Kevin Murphy, “dodáva.

#25: Sýto červené fialové vlasy

tmavočervené fialové vlasyKredit: Kelly Daoust

Stiahnite si tieto tmavočervené fialové vlasy a pripravte sa na rokenrol! Tóny sa bezproblémovo spájajú, najmä s vlnami. Olej alebo sérum určite prinesie lesk vo vašich zámkoch.

#26: Tmavočervené hnedé vlasy pre staršie ženy

Tmavočervené hnedé vlasy pre staršie ženyInstagram @elhamnikooe_haircut

Dimenzionálne tmavočerveno-hnedé sfarbenie vlasov môže často spôsobiť, že staršie ženy vyzerajú mladšie. Mladistvú žiaru vyžarujete najlepšie tak, že do svojich zámkov vnesiete rovnaké teplo a jemnosť.

#27: Slivková červená pre kučeravé vlasy

Slivková červená pre kučeravé vlasyKredit: Griffin Rangel

Toto je slivková červená pre kučeravé vlasy. Nepáči sa vám, ako žiarivá farba vychádzala?

Farbiar vlasov Long Beach, CA Griffin Rangel, hovorí: „Toto je pre ženy, ktoré hľadajú niečo nové a zábavné. Je to niečo, čo nie je príliš šialené, ale prinúti ľudí, aby si všimli vaše vlasy. “

#28: Sangria Balayage Dark Red Color

Sangria Balayage tmavočervená farbaKredit: Lisa Lorenzo

Táto tmavo červená farba sangria balayage kričí živosťou.

Podľa kaderníčky Lisy Lorenzo zo Staten Island, NY, táto červená farba vyzerá inak vo svetle a je to farba, ktorá je lesklá a bohatá.

Lorenzova najlepšia rada? “Toto tmavočervené farbenie vlasov je náročné na údržbu.” Na zachovanie farby používajte správny šampón a prípravok. Túto kombináciu štýlu a farby je možné znovu vytvoriť v akomkoľvek type vlasov. “

#29: Tmavočervená so zvýraznením

Tmavočervené vlasy s melíromKredit: Devon Crawley

Tmavočervená s odleskami a čiernymi koreňmi ponúka kontrast a lesk.

“S viacrozmernými farbami stratíte živosť a získate zmiešanejšiu farbu,” hovorí kolorista Devon Crawley z Columbusu IN. „Nevyzerá hĺbka tmavohnedej a červenej úžasne? Červená vyskočí a dáva viditeľnú definíciu od korienkov po konce. Navyše je tak lesklý! “ Zvolá Crawley.

“Červené farby vlasov strácajú živosť, pretože blednú,” hovorí Crawley. “Ak však máte svoj prirodzený základ, všetko sa krásne zmieša.” To vám umožní prejsť dlhé relácie. “

#30: Sýto gaštanová ryšavá farba vlasov

Sýto gaštanová červená farba vlasovKredit: Michelle Austin

Táto sýto kaštanová červená farba vlasov vyzerá veľmi podobne ako tmavý mahagón.

Kaderníčka Michelle Austin z Denveru, CO hovorí: „Táto farba vlasov je vyvážená teplým červeným odtieňom a teplejšími odleskami nad chladnejšou základňou. Nepripomína vám to korenie ako škorica, klinček a šafran? “

Austin hovorí, že ak ste už dlho brunetka, sýto červené a gaštanové sú krásnym spôsobom, ako obohatiť váš odtieň..

“Mäkký odliatok medi alebo vínovej farby na vlasy je možné ľahko udržiavať pravidelnými ošetreniami v salóne.” Lesklé úpravy dodávajú neuveriteľný lesk. Doma používajte šampóny a kondicionéry na nanášanie farieb, ako je Celeb Luxury, “dodáva.

#31: Sýto mahagónové červené vlasy + tmavé korene

Hlboký mahagónKredit: Jennifer Lopez

Sýto mahagónová červená je obľúbenou tmavočervenou farbou vlasov. Je to nádherná farba, ktorá sa najčastejšie robí technikou balayage.

Stylistka Jennifer Lopez z Brea, CA vytvorila túto nádhernú farbu vlasov. “Ak potrebujete nápady na červené vlasy, táto farba je inšpiráciou na jeseň.” Nazvime to škoricové korenie, nič nehovorí o padavých vlasoch, ako je táto červená transformácia, “poznamenáva.

Lopez radí požiadať vášho farbiara o zmes mahagónu a čokolády, obe od Ruska.

“Zatemnené korene s tmavo popolavou hnedou sa roztápajúcou do farby sú krásne,” hovorí. “Nečudujte sa, či je váš odtieň pokožky alebo odtieň vlasov pre túto farbu ideálny.” Váš farbista však možno bude musieť vlasy len trochu zosvetliť, aby túto farbu stiahol. Len do toho! “

#32: Vínovo červené vlasy

Vínovo červené vlasyKredit: Vanessa Gutirrez

Jedná sa o bohatú vínovú červenú farbu vlasov v kombinácii s trendovým šikmým bobom. Burgundsko je tajomný odtieň pre ženy, ktoré chcú tmavšie. Je to živé, štýlové a trendové!

Podľa Vanessy Gutierrez, vlasovej a vizážistky z Boerne, TX, „aby sa dosiahol tento červený, pomalý prechod z tmavohnedej/poškodenej mosadze blond. Vďaka tomu získate krásnu chladnú tónovanú blondínku, ktorú môžete previesť do tejto nádhernej farby. “

Tieto krátke vlasy dokáže rozkývať každá žena. “Je to všetko o sebavedomí (a vašej láske k červeným/teplým tónom a oddanosti údržbe),” hovorí Gutierrez.

Hovorí, že „táto červená farba si vyžaduje veľa starostlivosti, pretože červené sú tvrdohlavé a radi rýchlo vyblednú.“

Jej najlepšia rada, ako získať túto sýtu vínovú farbu?

“Vlasy si umývajte maximálne 3-krát týždenne pomocou studenej vody a bezsulfátového šampónu a kondicionéru.” Potom použite suchý šampón pre tých, ktorí sú medzi umývacími dňami. Pomôže to utesniť vašu kutikulu vlasov a farbu v nich. “

Pokiaľ ide o výrobky, Gutierrez odporúča výrobky na farbenie vlasov Redken. “To zachová vašu farbu až do nasledujúcej schôdzky bez prílišného vyblednutia.” Chodte každé 4 týždne na opravu koreňa a glazúru, aby ste si osviežili končeky. “

About the author