Najlepších 13 nápadov na pastelové fialové vlasy, ktoré uvidíte v roku 2021

Pastelové fialové vlasy sú modernou tlmenou verziou neprirodzenej purpurovej farby vlasov, ktorá práve teraz rýchlo obieha naše krmivá! Dôvod, prečo si každý zamiluje túto očarujúcu farbu vlasov, je ten, že ponúka toľko jedinečnej kreativity a všestrannosti.

Vychutnajte si ho v dymovom prevedení, kovovom ombre, studenom purpurovom farbive alebo v hmlistých odleskoch-s týmito modernými pastelovými odtieňmi vždy dosiahnete úžasné a estetické výsledky.!

Aj keď nie je ľahké, tento magický odtieň zostane nedotknutý! Pripravte si rozvrh a peňaženku, pretože táto očarujúca hriva jednorožca potrebuje veľa lásky a trpezlivosti.

Môžete sa rozhodnúť urobiť úplne pastelové purpurové farbenie vlasov alebo pomaly ísť do trendu tým, že začnete s melírmi alebo peekaboo pruhmi pre menšiu údržbu.

Pastelové fialové tipy na farbenie vlasov

  • Pre tento farebný trend nechajte to na profesionálnom koloristovi vlasov. Budete radi, že ste to urobili.
  • Ak máte tmavšie vlasy (v zásade to nie je svetlá blondína), pripravte sa na 1 alebo viac zosvetľovacích ošetrení, aby ste vlasy odfarbili čo najbielejšie, než získate perfektný svetlý pastelový odtieň..
  • Opýtajte sa svojho koloristu/stylistu na používanie programu na vytváranie väzieb. Počas procesu farbenia vlasy lepšie chráni.
  • Pri umývaní vlasov používajte studenú vodu. Lepšie zachová vašu farbu.
  • Použite purpurový šampón, aby vám farba vydržala ešte dlhšie!
  • Možno nebudete chcieť začať s úplne fialovou farbou. Ušetrite teda čas i peniaze, zvážte zaobstaranie si pastelového farbiva alebo melíru.

Táto aktualizovaná galéria celkom jemných odtieňov inšpirovaných levanduľou vám pomôže vybrať si tón, ktorý zodpovedá vašej pleti, a naučí sa, ako upravovať a starať sa o svoje jemné a ultra-ženské pastelovo purpurové kučery.!

Tmavá až svetlá pastelová fialová Ombre

Tmavá až svetlá pastelová fialová OmbreInstagram @kimberlytayhair

Oživte svoj klasický dlhý bob očarujúcou žiarivou taveninou purpurovej farby, ktorá využíva vaše tmavé korene. Táto pastelovo fialová balayage môže na začiatok potrebovať veľa času a práce, ale sľubujeme, že to rozhodne stojí za to.

Ametystové pastelové vlasy

Ametystové pastelové vlasyInstagram @alexanderscotthair

Táto pastelová purpurová farba vlasov obsahuje popolavú verziu vlasov morskej panny, vďaka ktorým je tak moderná a jedinečná. Dymový efekt ponúka týmto vlnám pohyb a objem.

Pastelová brčál

Pastelová brčálInstagram @sheartale

Tento kovový fialový opar s detsky modrými podtónmi vytvára na vlnitých vlasoch nádherný pastelový rozmer. Je to štýl, ktorý vám umožní pohrať sa s kreativitou a nápadmi na pastelové fialové vlasy.

Stredne dlhé vlasy jednorožca s fialovými tónmi

Stredne dlhé vlasy jednorožca s fialovými tónmiInstagram @hairbysuzanne_

Táto náladová zmes roztomilých módnych farieb na stredne dlhých vlasoch je taká príjemná pre oči a váš purpurový pastelový odtieň si každý zamiluje. Nezabudnite, že na udržanie žiarivých purpurových tónov používajte tie správne a najlepšie produkty!

Pastelové orgovánové vlasy

Pastelové orgovánové vlasyInstagram @marie.daniele

Inšpirujte sa týmito jednorožkovými fialovými vlasmi solídne namaľovanými od korienkov až po končeky! Nezabudnite použiť na svoje fialové fialové vlasy šampóny bezpečné pre farby, aby kúzlo vydržalo dlho!

Pastelová levandulová farba na vlasy

Pastelová levandulová farba na vlasyInstagram @hairbynicola_bladerunner

Excentrická verzia vyblednutého platinového odtieňa – tento hladký a lesklý svetlo purpurový odtieň s tieňovými korienkami vytvára pastelovo striebornú levanduľovú farbu vlasov, ktorá dopĺňa chladné až neutrálne tóny pleti. Pastelová farba vlasov, ako je táto, určite dodá vašej pokožke ružovú farbu.

Fialový až mentolovo zelený štýl Ombre

Fialový až mentolovo zelený štýl OmbreInstagram @lyndsay_ballard

Tento tmavší odtieň pastelovo purpurovej až mätovo zelenej ombre ponúka rôzne odtiene fialovej a zelenej farby Pulp Riot. Kombinácia tónov vyzerá sľubnejšie na vlnitých alebo kučeravých zámkoch. Vytvoril vlasový umelec Lyndsay Ballard z Arkansasu, najlepšia vec na tomto laloku je skryté podrezanie s abstraktným geometrickým dizajnom v rovnakých farbách.

“Ak máte živé a farebné vlasy, šampónovanie budete musieť obmedziť maximálne raz za týždeň a používať šampón bez studenej vody a bez síranov,” navrhuje Ballard. Je skvelé investovať do dobrého bezoplachového kondicionéru, suchého šampónu a pri stylingu používať minimálne teplo.

Ballard pokračuje: „Ak ste žena, ktorá si rada umýva a upravuje vlasy každý deň, jedinečný pastelový purpurový vlasový ombre nemusí byť pre vás, pretože dlhovekosť odtieňa zmizne oveľa skôr. Začnite namiesto toho malým kúskom a ak to funguje dobre, potom siahnite po celoplošnej farbe. “

Svetlá pastelová fialová farba na vlasy

Svetlá pastelová fialová farba na vlasyInstagram @hgrabin

Táto svetlo pastelová purpurová farba vlasov je vlastnou farbou vytvorenou pomocou strieborných metalických odtieňov (Kenra Professional Color) koktailovane spolu s hlbším fialovočerveným odtieňom. Pozrite sa na tvorcu Heather Grabin zo Sacramenta, CA, spojte tento levanduľový odtieň s elegantným textúrovaným lalokom, ktorý má tiež vnútorné vrstvy a dodáva pocit beztiaže..

Pri zachovaní pastelovej purpurovej farby vlasov pre dlhotrvajúci odtieň je v prvom rade potrebné venovať sa údržbe a správnej ochrane farby. Grabin vysvetľuje: „Ak sa snažíte udržať a chrániť farbu vlasov pred vyblednutím, musíte používať výrobky profesionálnej kvality. Vyskúšajte nabíjačku Kenra Platinum Color. Celý systém pomôže chrániť vašu farbu až 50 šampónov. Víťazné! A keď sa venujeme ochrane farieb, Kenra nedávno predstavila aj Thermal Spray 11, ktorý pomáha zaistiť farbu počas tepelného použitia. “

Grabin tiež poukazuje na to, že ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné zvážiť pri výbere svetlejšieho, pastelového alebo strieborného odtieňa, je to, ako zapadá do vášho životného štýlu. “Ak ste aktívny a vyžadujete každodenné šampónovanie, tento odtieň si bude vyžadovať väčšiu údržbu a/alebo rýchlejšie vybledne, ale tiež vám umožní vyskúšať iné odtiene skôr, pretože umožní vašim vlasom vyblednúť späť do príjemnej chladnej blond palety.” . Ak ste blondínka alebo sa chystáte na plavovlasý odtieň, vyskúšajte najskôr iné svetlejšie odtiene. Svetlo purpurová farba na vlasy je zábavná, vzrušujúca a zvyčajne nejde o dlhodobý záväzok, “uvádza Grabin.

Sivá a fialová Ombre

Sivá a fialová OmbreInstagram @vlasyfiles

Tento sivý a purpurový ombre na dlhých vlasoch ponúka plynulý prechod farieb – od sýtofialových po dymové striebristé konce. AJ Copeland, stylistka z Kalifornie, nikde nevidela drsné línie. Strih má tiež veľa vrstiev a textúry, ktoré skutočne slúžia na zdôraznenie vzájomného porovnania rôznych tónov.

“Najdôležitejšia vec, na ktorú by ste mali myslieť, keď zvažujete zábavu, takto svetlo fialové vlasy, je následná starostlivosť!” Umývanie v studenej vode a používanie vysokokvalitných šampónov bez obsahu síranov a parabénov je najdôležitejšia vec. Celkom dobrá rada šampónov na starostlivosť o módne farby je Neuma, “odporúča Copeland.

Tiež je možné prispôsobiť tieto zábavné farby pre všetky typy vlasov. Husté, tenké, hrubé, jemné – všetky typy vlasov môžu vyzerať, keď s nimi zaobchádza správny stylista.!

Pastelovo modrá a fialová

Pastelovo modrá a fialováInstagram @melanieguzzo

Podľa Melanie Guzzo, tvorkyne štýlu z Columbusu, OH, táto pastelovo modrá a purpurová farba vlasov trvala niekoľko hodín. Začalo sa to s červenými panenskými vlasmi a celé sa to aplikovalo na platinu aplikáciou bielidla z mikro-fólie. Potom, čo bola dosiahnutá dokonalá úroveň blondínky, bol pridaný tieňový koreň purpuru a roztavený cez stredné pramene a zakončené pastelovou verziou koreňovej farby. Najlepšia vec na tejto farbe je rovnomernosť pastelu.

Tieto tóny pastelovej fialovej sú pre mnohé ženy veľmi žiaduce, ale na niektorých typoch vlasov a farbách vlasov môžu byť výzvou. Aby mal pastel skutočne modrý odtieň, musí dosiahnuť bledožltú farbu.

Guzzo ďalej vysvetľuje: „Ak by boli vlasy predtým tónované alebo by boli prirodzene tmavšie ako úroveň 5, výsledok by nebol taký jednoduchý. Na archiváciu tejto farby sa používalo bielidlo, takže vlasy musia začať zdravo, inak nebudú schopné odolať službe bielenia. “

Pastelové farby nemajú vo vlasoch dlhodobé schopnosti. Guzzo navrhuje, aby ženy s pastelovými farbami šampónovali čo najmenej šampónom bezpečným voči farbám a studenou vodou. Údržbu pastelu je možné vykonávať doma pomocou tónovaných šampónov alebo kondicionérov.

“Bledofialovú, ako je táto, by ste mali vracať do salónu každých 4-6 týždňov, aby ste udržali rast a obnovili živú/módnu farbu.” Náklady na držanie kroku s touto farbou môžu byť tiež poriadne drahé, “vymenúva Guzzo.

Ružové korene na pastelových fialových vlasoch morskej panny

Ružové korene na pastelových fialových vlasoch morskej pannyInstagram @hairbykellan

Tieto vlasy morskej panny s pastelovou fialovou sú inšpirované cukrovou vatou! Základom je krásna žuvačkovo ružová s puklicami pastelovo fialovej a modrej na koncoch. Najlepšie na tejto farbe je, ako sa všetky farby navzájom spájajú. Táto purpurová farba je obzvlášť pútavá, keď je zvlnená, pretože vidíte všetky rozmery a praskanie farby pri pohybe vlasov.

Podľa stylistu Kellana Trana z Kalifornie je dôležité pochopiť, že toto pastelové farbivo je neprirodzené, a preto rýchlo mizne. “Je náročný na údržbu a v závislosti od vašej prirodzenej farby vlasov to vyžaduje veľa času a peňazí.” Na dosiahnutie čistého plátna na položenie týchto farieb na povrch môže často trvať niekoľko zosvetlení, “vysvetľuje Tran..

Ak uvažujete o pastelovo ružových a purpurových vlasoch, je nevyhnutné zachovať farbu pomocou šampónu/kondicionéra bezpečného pre farby a umývania studenou vodou. Tran pokračuje: „Pretože na dosiahnutie týchto farieb je potrebné vlasy výrazne zosvetliť, je tiež dôležité používať výživné produkty, ktoré vlasy posilnia a opravia.“

Navyše, prať zriedkavo, raz až dvakrát týždenne, je nevyhnutné! Suchý šampón bude váš najlepší priateľ! Tento pastelovo purpurový účes je skvelý pre ženy, ktoré milujú zábavu, sú dobrodružné a sú ochotné vynaložiť úsilie na vlasy. Ak ste skôr na umývanie a chodenie, možno tento vzhľad nie je pre vás.

Tmavá pastelová fialová na krátkych vlasoch

Tmavá pastelová fialová na krátkych vlasochInstagram @bri_claire_hair

Táto tmavo pastelová fialová farba na krátkych vlasoch je žiarivá, najmä osobne. Ak spočiatku túžite po pastelových levanduľových vlasoch, pamätajte na to, že pastelové tóny zvyčajne vydržia iba niekoľko umytí, než sa vyvážia. Namiesto toho sa rozhodnite pre niečo trochu hlbšie as modrofialovým základom. Tak zmizne do striebristo levanduľových purpurových vlasov, ktoré nakoniec chcete.

Aby bola farba čistá, tvorca štýlu Glendora Bri Claire navrhuje, aby sa vlasy zdvihli na bledú blondínku.

“Musíte pochopiť, že dostatok svetla (aj keď sa konečná požadovaná módna farba javí ako tmavá) môže trvať niekoľko sedení, takže musíte byť ochotní investovať čas a peniaze do jeho dosiahnutia a starostlivosti oň pravidelnými ošetreniami, šampóny nanášajúce farby a pravidelné návštevy salónu, “poznamenáva Claire.

Svetlohnedá až pastelovo fialová Ombre

Svetlohnedá až pastelovo fialová OmbreInstagram @hairbyannalindsey

Jedná sa o živý purpurový ombre s dlhými vrstvami. Kaderníčka Anna Lindseyová zo Springfieldu, MO popisuje tieto purpurové tipy ako niečo svetlé a zábavné! Ombre živých farieb vám poskytujú príležitosť zabaviť sa a zároveň vás neprekonajú tým, že celú hlavu urobíte jasnou farbou..

Ak chcete mať živé alebo pastelové farby, 9 -krát z 10 budete musieť vlasy zosvetliť, aby ste dosiahli „živé“ alebo „pastelové“ farby, a preto vždy existuje možnosť poškodenia. Ak vaše vlasy nie sú dostatočne zosvetlené, farba nebude taká svetlá. V závislosti od živých farieb existuje tiež možnosť, že zafarbí svetlé oblečenie, uteráky alebo plachty a obliečky na vankúše, ako aj vaňu (kúzelné gumy s tým robia zázraky).

Majte tiež na pamäti, že dosiahnutie farbených vlasov je dlhý proces a je tiež drahý. Lindsey uvádza: „Plánujte byť niekoľko hodín v salóne podľa toho, čo by ste chceli urobiť. Plánujte prediskutovať svoj rozpočet aj so svojim stylistom, než začnete, aby nedošlo k žiadnym prekvapeniam. “

Nakoniec, ale rovnako dôležité, živé pastely sú dočasné farby, takže veľmi rýchlo vyblednú, aj keď použijete šampón a kondicionér bezpečný pre farby. Lindsey dodáva: „Pastelové farby miznú ešte rýchlejšie, pretože sú oveľa svetlejšie ako živé farby, takže buďte pripravení prísť a nechať si upraviť farbu každých pár týždňov, ak je to farba, ktorú chcete zachovať.“

About the author