Najlepších 34 ohromujúcich burgundských odtieňov vlasov v roku 2021

Vínová farba vlasov je zmesou hnedej a purpurovej, ktorá vytvára hlboký vínový odtieň červeného vína. Ako jemné víno sa sýty merlot, kabernet, krvavá krv a bordeauxské odlesky trblietajú pri najmenšom náznaku svetla.

Odvážne tóny krásnej bordovej ponúkajú nádherné orámovanie a kontrast pre každý tón pleti. Tieto odtiene sú skvelé pre plaché dievča, ktoré túži po výraznej zmene, alebo pre bezstarostného ducha, ktorý jednoducho miluje pozornosť. Tento všestranný odtieň na vás čaká.

Pred ďalším stretnutím s vlasmi si pozrite tieto obľúbené obrázky nápadov na farbu vlasov vínovej farby.

Sangria Burgundsko na dlhých vlnitých vlasoch

Farba vlasov Sangria Burgundsko na dlhých vlnitých vlasochInstagram @guy_tang

Toto je jedna z klasických farebných premien Guya Tanga na dlhých vlnitých vlasoch Hudy Kattan. Je to nádherná kombinácia vínových purpurových vlasov s nádychom svetlého muškátového orieška.

Kučeravé burgundské vlasy

Kučeravé bordové vlasyInstagram @iamkandacemarie

Kučeravé bordové vlasy majú všetky odlesky. Krásne a bezplatné na teplejších odtieňoch pokožky. Ak začínate s tmavším podkladom, možno budete musieť vopred zosvetliť, aby ste dosiahli svetlejšiu vínovú. Zvážte teda, čo po starostlivosti o vlasy budete potrebovať, aby boli tieto farebné kučeravé pramene hydratované. Určite oleje, hlboké kondicionéry a čokoľvek, čo váš stylista predpisuje pre vašu konkrétnu textúru.

Bezšvová bordová a purpurová Balayage

Burgundsko a purpurová balayageInstagram @silver_studio_by_dragan

Bezšvová bordová a purpurová balayage s tmavými zmiešanými koreňmi umožňuje lepší rast a najlepšie funguje s vyváženými tónmi pokožky. Dámy v každom veku môžu stiahnuť túto zábavnú, odvážnu farbu vlasov.

Tóny červenofialovej burgundskej farby

Tóny červenofialovej burgundskej farbyInstagram / @glossarysalon

V tejto červeno-fialovej vínovej farbe vlasov sa tóny pri prirodzenom osvetlení skutočne stávajú živými. “Farba je hlboká a profesionálna, ale keď vidíte v prirodzenom svetle, skutočne sa objaví,” hovorí Tracy Branch, národný pedagóg spoločnosti John Paul Mitchell Systems..

„Skúste systém Paul Mitchell Ultimate Color Repair System,“ vysvetľuje Branch. “Ich šampón, kondicionér a tepelný ochranný sprej Triple Rescue sú infúziou quinoa.” Udržiava vašu farbu žiarivú a zabraňuje vyblednutiu až deväť týždňov! “

Aby sa zachovali živé vínové tóny tejto farby, Branch odporúča, aby ste každé štyri týždne chodili na lesk alebo vrchné nátery pomocou Paul Mitchell PopXG Burgundy a dotýkali sa nového rastu. “Tepelná ochrana je nevyhnutnosťou, rovnako ako umývanie bezfarebnými a bezsulfátovými výrobkami, ako je Paul Mitchell Ultimate Color Repair System.”

Burgundsko Pinot Noir s ofinou

Burgundsko Pinot Noir s ofinouInstagram @becky_at_houseofcolor

Nepripomína vám to nádhernú fľašu vína, možno Pinot noir? Vytvorila ho kaderníčka Becky Stoutová z Colorado Springs, CO.

“Tento bordový (farebný) bob účes vyzerá naozaj pekne s plnou ofinou, aby krásne modré oči vyskočili,” hovorí Stout. “Tieto farby miznú, ale táto špecifická farebná línia umožňuje vyblednúť do krásnej svetlofialovej farby.”

Vyhnite sa umývaniu každý deň, používajte suchý šampón na prestávky medzi dňami a denne si natáčajte vlasy, aby ste dosiahli požadovanú farbu vlasov..

Víno Shiraz LOB

Víno Shiraz LOBInstagram @c00lidc

“Hĺbka vínovej farby tohto shiraz laloku umožňuje pekné vyblednutie, pretože červené farby rýchlo miznú,” vysvetľuje kaderníčka Andrea Rojas z Rockville, MD.

“Aj keď je farba tmavá, červené farby rýchlo miznú, takže väčšina koloristov odporúča červenú iba ženám, ktoré môžu byť v salóne každých 6 až 8 týždňov, aby si osviežili toner,” dodáva.

Fialová bordová balayage pre dlhé vlasy

Fialová bordová balayage pre dlhé vlasyInstagram @roseshairstudio1

Tento odtieň purpurovo-červenej vínovej balayage je ideálny pre zábavné, odvážne a dobrodružné ženy. Vytvorila ju kaderníčka a špecialistka na farby Rose Garcia z Austinu, TX.

“Je teplý, ale chladný, takže je vhodný pre mnoho odtieňov pokožky,” hovorí Garcia. “Ružovo -fialové tóny sú koketné a zábavné a strih vytvára pocit sýtosti a odrazu.”

Garcia odporúča používať pri praní vlažnú až studenú vodu. “Použite bezsulfátový šampón striedajúci sa so šampónom alebo kondicionérom na nanášanie červenej farby, aby bola farba živá až do nasledujúceho stretnutia,” dodáva. „Šampónovanie asi dvakrát týždenne by bolo ideálne. Re-tonizácia by bola zhruba každých 6-8 týždňov. “

Dark Burgundy Pixie Cut

Dark Burgundy Pixie CutInstagram @djrcolor

Tento fascinujúci tmavo vínový červený pixie strih s ostrými hranami nemôže byť odvážnejší bez úžasného slivkového odtieňa.

Aj keď to vyžaduje údržbu, ak si chcete zachovať strih a farbu po dlhšiu dobu, je to určite hodný vzhľad majiteľa hlavy..

Vrstvené zámky Boysenberry + Burgundsko

Vrstvené zámky Boysenberry + BurgundskoInstagram @kalex.stylist

Tento odtieň vínovo červených vlasov vyzerá nádherne na dlhých vlnách a bledej pleti.

Skúste to ako ombre s vašimi prírodnými čiernymi vlasmi, ak chcete ochutnať túto sladkú bohatú farbu.

Tmavá vínová s purpurovými odleskami

Tmavá vínová s purpurovými odleskamiInstagram @_beautybybree

Bohatý zvodný tmavo burgundský účes sa hodí k akejkoľvek farbe pleti, teplej i studenej, takže jediná vec, ktorú potrebujete na rozhýbanie tejto odvážnej žiarivej farby, je dôvera!

Jemné vínové odlesky červeného vína a koketné veľké vlny na hnedých vlasoch by vytvorili rozmer potrebný na dokončenie jedného z najkrajších účesov tu..

Stredne dlhá fialová farba na vlasy Burgundsko

Stredne dlhá fialová farba na vlasy BurgundskoInstagram @annemazing_hair

Kto by to bol povedal, že kovová lila a bohatý mahagónový základ sa budú miešať hladko a úžasne?

Bez ohľadu na to, aký je váš tón pleti, toto super pekné vínové farbivo na vlasy by na vás určite vyzeralo perfektne!

Čierne a burgundské farbivo Dip

čierne a vínové dipové farbivoInstagram @haleydoesthehair

Tu je trend čiernych a vínových vlasov ponorených do farbiva, ktorý dodáva strihu v strednej dĺžke jemné, ale ostré vylepšenie. Balayage vytvára bezproblémovú zmes odtieňov. Aby vínový odtieň vyskočil ešte jasnejšie, vlny na koncoch určite robia zázraky. Vyskúšajte tento bordový účes a dodajte tmavým vlasom okamžitý lesk.

Táto čierna a vínová farba na vlasy má farbu s nízkymi nárokmi na údržbu až do purpurovejšieho tónu. Vytvorila ho kaderníčka Haley Krumm z Vancouveru, BC.

“Na zosvetlenie vlasov bola použitá metóda foilyage,” vysvetľuje Krumm. “Predchádzajúce domáce farbenie zanechalo na koncoch vlasov veľa teplých červených tónov.” Ak je to váš prípad, využite to vo svoj prospech a vytvorte túto šťavnatú bobuľovú farbu! “

Táto bordová farba vlasov je teplá purpurová, od merlotu po marionberry. Farba môže byť niekedy tak otvorená interpretácii a dôležitou súčasťou je, že táto farba je teplejšia.

Krumm hovorí, že je to vďaka použitej technike menej náročné na údržbu ako svetlé alebo celoplošné farby. “Neexistujú žiadne tvrdé demarkačné línie.”

Pri akejkoľvek službe farbenia sa uistite, že robíte domácu starostlivosť! Farebne bezpečné šampóny, prostriedky na ochranu pred teplom a umývanie vlasov v chladnejšej vode. Všetky tieto veci pomáhajú zachovať vaše bordové vlasy.

Farba vlasov na blond a bordovú

Farba vlasov na blond a bordovúInstagram @anaisvaldez.hairstylist

“Tieto blond a červené bordové vlasy boli inšpirované krásnymi farbami jarných kvetov,” vysvetľuje kaderníčka Anais Valdez z Fallbrook, CA.

“Je to štylizované ľahko tečúcimi vlnami, ktoré pomáhajú farbe prepletať sa a vystupovať s jej kontrastnými farbami,” poznamenáva. “Toto zábavné farbenie vlasov a bordový štýl je perfektný spôsob, ako dodať vašim vlasom sviežu a zábavnú zmenu.”

Vínová hnedá hrozienková farba na vlasy

Vínová hnedá hrozienková farba na vlasyInstagram @emilytee_sc

Táto vínovo hnedá farba vlasov je vzhľadom na dnešnú balayage! Túto konkrétnu farbu vytvorila senior kaderníčka Emily Tee z Malajzie.

“Namiesto toho, aby ste robili celú hlavu, ktorá je veľmi náročná na údržbu, môžete farbu preložiť na svetlá alebo balayage, aby ste získali jemnejší, nositeľnejší bohatý odtieň vínovej,” hovorí Tee.

Najlepším spôsobom, ako udržať účesy bordovej farby, je použiť doma odporúčaný farebný šampón a kondicionér.

Správny šampón a kondicionér vám pomôže zlepšiť bohatú farbu vlasov a dodať vlasom dlhotrvajúci stav..

Burgundsko + mahagónová zmes

Burgundská + mahagónová zmesInstagram @tashas_handm

“Tieto vínové kučery majú konečný rozmer s odtieňmi červenej, hnedej a fialovej, ktoré sú zmiešané dohromady, aby poskytli vynikajúci mahagónový tón s vínovými odleskami,” vysvetľuje majster kolorista Tasha Kummer z Greenville, SC..

Mahagón zmiešaný s medom sa navzájom skutočne dopĺňa.

Keď má farba červenú, Kummer hovorí, že si musíte naplánovať schôdzky každých 6 až 8 týždňov.

“Používajte šampón bez soli a bez síranov, ktorý je dobrý pre použitú farbu vlasov,” dodáva. “Najlepšie je použiť šampón, ktorý odporúča váš stylista.”

Vínová s blond melírom

bordová s blond melíromInstagram @platinumblondestudios

Trendové a ohromujúce – čo by ste nemali milovať na týchto bordových vlasoch s blond melírom? Tieto živé tóny robia vyhlásenie! Spojte odtieň bordovej s blond melírom, aby vaše dlhé vlasy získali nový, jedinečný okraj. Tento vysoko kontrastný vzhľad lichotí svetlej až strednej pleti.

Tmavý Cabernet až Neon Tangerine Orange

Tmavý Cabernet až Neon Tangerine Orange OmbreKheyli Tristen / Instagram

“Je to bohatý, tmavo čerešňový vínový odtieň, ktorý na špičkách prechádza do neónovej mandarínkovej oranžovej,” hovorí kaderníčka Kheyli Tristen z Pasadeny, CA.

Tristen odporúča, aby ste na doplnenie farby použili doma práčku červenej a oranžovej farby.

“Žena so svetlejšou alebo opálenou pleťou môže túto farbu stiahnuť, čo znamená, že ju môžu nosiť aj všetky typy vlasov.” Je to ohromujúca farba vlasov pre hnedú pokožku, “dodáva.

Pokiaľ ide o zachovanie farby vlasov (obzvlášť módnych farieb, ako je táto), ponechanie prírodných olejov na vlasoch je zdravé a umývanie studenou vodou zabráni tak rýchlemu vymývaniu farby..

Hlboké burgundské prednosti

hlboké vínové odleskyInstagram @lisacaveneehair

Tieto hlboké vínové odlesky na tmavých vlasoch vytvárajú efekt čiernej čerešne. Výsledok? Úžasné! Hĺbka vínovej farby ju robí sofistikovanou a klasickou. Vlny v sýto vínovej farbe vlasov zvýrazňujú odlesky.

Čokoládovo hnedý burgundský Bob

Čokoládovo hnedý burgundský BobCarissa Callaway / Instagram

dlhý bob inšpirovaný korením je bohatý vínový odtieň. Vytvorila ho kaderníčka Carissa Callawayová z Riponu v Kalifornii.

“Táto farba je ideálna pre všetky dámy, ktoré chcú oživiť a obohatiť svoje tmavé zámky,” hovorí Callaway.

Slivková vínová farba na vlasy

Slivková vínová farba na vlasyInstagram @hair_by_emali

Po salóne môže byť starostlivosť o slivkovú vínovú farbu v dnešnej dobe rovnako jednoduchá ako jedna, dve, tri.

Majte so sebou nejaký purpurový šampón (a ďalšie produkty), chodte na pravidelné úpravy a užívajte si farbu!

Zinfandel s fialovými odleskami

zinfandel s purpurovými odleskamiInstagram @little_lele_scissorhands

Máte chuť na jedinečný nápad na vlasy? Prečo si nerozčesať tak dlhé a bohaté bordové vlasy? Tmavé korene plus odtieň zinfandelu s purpurovými odleskami – aká žiarivá farebná tavenina! Pridané vlny a kučery vytvoria dramatickejší výsledok. Na udržanie lesku použite červený šampón, ktorý do vlasov nanesie červené tóny.

Burgundské odlesky na čiernych vlasoch

Burgundsko melír na čiernych vlasochInstagram @hairbyashleypatron

Vínové odlesky na čiernych vlasoch sú skvelým spôsobom, ako zmeniť tmavú farbu. Úžasná vec na vínových vrcholoch je, že sa menia pri inom osvetlení! Niekedy môže byť pri vnútornom osvetlení jemnejšie a na priamom slnku jasnejšie. Tak či onak, vždy je to veľmi lesklá farba a dlhé tenké vlasy vyzerajú oveľa plnšie a zdravšie.

Čokoládový merlot burgundské vlasy

čokoládový merlot bordové vlasyInstagram @hairby_calliej

Ak hľadáte spôsob, ako začleniť do svojho štýlu akékoľvek bordové odtiene, je to elegantný kúsok, ktorý si zamilujete! Hĺbka a bohatosť farby vlasov z čokoládového merlotu dodáva dlhým vlasom lichotivý výsledok. Červené a vínové odtiene majú tendenciu rýchlo vyblednúť, takže budú užitočné vlasové výrobky bez síranov.

Vínové vlasy tmavočerveného vína

Tmavo červené víno Burgundsko farba na vlasyAlicia Layne / Instagram

Táto tmavo vínová balayage vínovej farby sa mieša s prirodzene tmavými vlasmi. Vytvorila ju stylistka Alicia Layne zo San Diega v Kalifornii.

“Ak ste žena s vínovými vlasmi, použite fialový tonizačný kondicionér,” hovorí Layne. “Fialová zvýrazňuje purpurové tóny vo farbe.” Na to použite Blonde Angel od Kevina Murphyho. “

Vínová farba funguje dobre aj ako balayage na tmavších vlasoch.

Layne odporúča vyskúšať fialový kondicionér na tmavočervenú farbu vlasov a budete prekvapení, aké pekné sú výsledky. “Červená je známa tým, že vybledne najrýchlejšie, preto sa obráťte na svojho stylistu, aby obnovil farbu.”

Rich Burgundsko A-Line Bob

Rich Burgundsko A-Line BobElian Crabari / Instagram

Jedná sa o bohatý bordový bob radu A s nositeľnosťou štýlu a všetkými rozmermi vo farbe. Ručne ho vyrobil kaderník Elian Cribari z Orange, CA.

“Držte krok s koreňovými dotykmi a vyskúšajte celoplošný semipermanentný lesk, aby ste zachovali bohatosť bordových vlasov,” hovorí Cribari. “Budete tiež chcieť použiť dobrý šampón a kondicionér ako Kerasilk Color od Goldwell, ako aj vlasové sérum ako Kerasilk Protective Oil od Goldwell, ktoré použijete po vysušení uterákom.”

Vínové vlasy s melírom

Vínové vlasy s melíromInstagram @carlybighamhairstylist

Táto kombinácia sladkého farbenia vlasov ponúka bordové odlesky, ktoré farbe nielen dodajú hĺbku, ale tiež oživia hnedočervený odtieň..

Hlboké portské víno bordové vlasy

Hlboké portské víno bordové vlasyMonica Silacci / Instagram

“Tento bordový účes je elegantný a zmyselný zároveň, ako pohár jemného portského vína,” hovorí kaderníčka Monica Silacci z Burlingame v Kalifornii..

Silacci odporúča vyskúšať radu Oribe’s Beautiful Color, aby bola vaša farba žiarivá a zabránilo vyblednutiu.

“Niektoré ženy môžu z času na čas použiť aj červený šampón, ale ak farba príliš vybledla, môže byť čas na glazúru,” poznamenáva.

Burgundsko Ombre z tmavého do svetlého

tmavý až svetlý vínový ombreInstagram @tmhairdesign

Rozhýbte sa týmto tmavým až svetlým vínovým ombre vlasom a ukážte svoju lásku ku klasickým štýlom! Tento trend ponúka červenohnedý tón, ktorý zjemňuje svetlú až strednú pleť. Háčik pri nosení tejto vínovej ombre hrivy je, že vyžaduje vysokú údržbu.

Aby ste predišli vyblednutiu farby na slnku, použite stylingový balzam alebo ochranný sprej proti UV žiareniu. Ak máte pokožku náchylnú na akné alebo máte veľa červenej pigmentácie, je najlepšie vyhýbať sa úplnej ryšavosti.

Svetlý burgundský odtieň

Svetlý burgundský odtieňInstagram @thesalonno.1

Ste prirodzená ryšavka, ktorá si jednoducho praje zintenzívniť svoju (už senzačnú) farbu vlasov?

Zosilnite svoj odtieň tým, že sa vyberiete do salónu pre svetlý vínovo červený lesklý lesk.

Maroon Burgundsko pre krátke vlasy

gaštanová bordová na krátke vlasyInstagram @studio417salon

Chcete svojmu bobu dodať iný šmrnc? Tento trend ponúka náznaky gaštanovej vínovej farby pre krátke vlasy, ako sú tie vaše. Vďaka vlnám svetelné efekty vytvárajú dramatický výsledok. Táto gaštanová farba vlasov vyzerá veľmi úchvatne z každého uhla!

Vínová s gaštanovými odtieňmi pre staršie ženy

Vínová s gaštanovými odtieňmi pre staršie ženyInstagram @alexandros_hairsalon

Vínová s gaštanovými odtieňmi pre staršie ženy vytvára zábavnú a funky farbu vlasov, ktorá dopĺňa teplý tón pleti. Stylista Andromachi z Kanady vytvoril túto farbu vlasov, aby zvýraznil najlepšie vlastnosti žien.

Andromachi poukazuje na dôležitosť starostlivosti o červené vlasy. “Odporúčam červený šampón.” Zachováva farbu a zbavuje sa oranžových alebo hnedých podtónov. “ Andromachi tiež navrhuje návštevu salónu na obnovu farby každé 3 až 3,5 týždňa.

Bordeaux kučeravé burgundské vlasy

Bordeaux kučeravé bordové vlasyInstagram / @yenmingg

“Toto je Bordeaux pre vaše vlasy, pretože je to bohatá a rozmerná farba s množstvom teplých vínových odtieňov,” hovorí stylistka Michelle Hsiung z Beverly Hills v Kalifornii..

Na výber je toľko rôznych odtieňov vínovej a všetky je možné prispôsobiť väčšine tónov pleti.

Hsiung navrhuje, aby ste na akékoľvek farbené vlasy, obzvlášť na vínovo tónované vlasy, používali bezsulfátový šampón.

“Držte krok s údržbou tým, že prídete pre lesk, ktorý osvieži farbu a zachová žiarivý a lesklý vzhľad,” dodáva.

Čierna a Burgundsko Balayage

čierna a vínová balayageInstagram @jayvonriedel

Ak uvažujete o tom, že by ste svoju čiernu hrivu zaradili medzi pukance tmavej farby vína, smelo do toho! Doprajte si tento oslnivý, prirodzene vyzerajúci výsledok s čiernou a bordovou balayage. Tento jemný burgundský štýl nenechá vaše rovné, jemné zámky pôsobiť nevzrušujúco. Pri stylingu stočte stredné dĺžky, ale konce nechajte pre jemnejší dotyk.

Burgundsko spĺňa farbu vlasov Blackberry Jam

Bugundy spĺňa farbu vlasov Blackberry JamInstagram / @beautyby_larissa

Tento bordový odtieň je zábavný a sebavedomý, ale nie príliš odvážny. Vytvorila ho kaderníčka Larissa Angelopoulosová z Apple Valley v Kalifornii.

“Ženy s zamestnaním, ktorým nie je dovolené nosiť módne farby, sa môžu napriek svojmu burgundskému odtieňu vyjadrovať cez vlasy,” hovorí Angelopoulos. „Olivové a opálené prevedenie sa skvele hodia k tomuto bordovému tónu farby.“

Ženy s prirodzene tmavými vlasmi dobre sfarbujú túto farbu, pretože vo väčšine prípadov už majú veľa červeného pigmentu.

About the author