Tu je 30 najlepších odtieňov gaštanovej farby na vlasy roku 2021

Kaštanové vlasy sú rôzne farby červených vlasov, od červenohnedej po tmavý zázvor. Kaštanové odtiene sa líšia od stredných po tmavé a sú kombináciou hnedých a červených odtieňov, čím sa podobajú na titánsky odtieň vlasov. Kaštanové farby na vlasy sú teplá červená farba, ktorá lichotí väčšine tónov pleti a farieb očí a môžu byť perfektnou voľbou pre ženy, ktoré chcú vyskúšať novú, jemnú farbu vlasov..

Ak máte tmavohnedé vlasy, zvážte gaštanové odlesky. Je to skvelý spôsob, ako vyskúšať tento červený tón bez plného nasadenia. Tmavá zázvorová farba je skvelým spôsobom, ako sa dostať do tohto červenohnedého odtieňa pri zvažovaní nápadov na farbu červených vlasov.

Pred ďalším stretnutím s vlasmi sa pozrite na tieto gaštanové nápady na farbu vlasov, kde nájdete inšpiráciu pre vážne červené vlasy.

Bohatá gaštanová farba vlasov

bohatá gaštanová farba vlasov pre dlhé vlasy

Super bohatá tmavá gaštanová farba dokáže s hustými dlhými štruktúrovanými vlasmi zázraky. Táto spálená sienna s oranžovými podtónmi môže výrazne zosilniť aj tie najjemnejšie vlny, ktoré vaše vlasy majú.

Náznaky tónov mahagónu a gaštanu

Náznaky tónov mahagónu a gaštanuInstagram @elsalonofwrentham

Kaštanové vlasy s nádychom mahagónu a gaštanových tónov sú perfektnou jesennou atmosférou! Kaštanová farba vlasov sa dá ľahko udržiavať a ak je na chladnejšej strane, najlepšie vyzerá s ružovými alebo olivovými tónmi pokožky.

Kaštanové vlasy pre ženy nad 50 rokov

Čierne gaštanové vlasy pre ženy nad 50 rokovInstagram @petra_hair_design

Kaštanové vlasy pre ženy po 50 rokoch môžu často spôsobiť, že ženy vyzerajú mladšie. Auburn sa pohybuje v odtieňoch od stredných po tmavé a nájdete ho na širokej škále odtieňov pokožky a farieb očí.

Jemný gaštanový krém pre ženy nad 60 rokov

Jemný gaštanový krém pre ženy nad 60 rokovInstagram @revelsalon

Doprajte si žiarivý a jemný gaštan u žien nad 60 rokov kvôli jeho otepľujúcim účinkom na tón pleti. Kaštanové vlasy majú krásne bohaté tóny, ktoré rozžiaria pokožku, ale s pribúdajúcim vekom strácame tento mladistvý pocit. Injekcia vlasov týmito jemnými gaštanovými tónmi môže pokožke dodať žiarivý vzhľad.

Červenohnedý gaštan

Červenohnedý gaštanInstagram @_sarry.harry_

Červenohnedý gaštan ponúka nádhernú farbu pre akýkoľvek typ vlasov. Je to tiež perfektný štart, keď chcete vyskúšať životný štýl ryšavky. Bohatý gaštanový odtieň, ak je spojený s dlhými vlnami, krásne dopĺňa najlepšie bledé tóny pleti.

Hnedý gaštan na stredne dlhých vlasoch

Hnedý gaštan na stredne dlhých vlasochInstagram @hairby_steven

Tento pozoruhodný gaštanový odtieň je zmesou stredne hnedých a zlatých medových odleskov, ktoré lichotia tým s teplým podtónom. Skombinujte s koketnou a svetlými vlnami pre tento extra glam!

Červenohnedé gaštanové vlasy

červenohnedé gaštanové vlasyInstagram @cellardoorhair

Najľahšou cestou, ako sa stať prirodzenou brunetkou, je nosiť takto namiešané odtiene červenohnedých gaštanových vlasov. Nepochybne krásny na akejkoľvek dĺžke vlasov a štýle, tento odtieň tiež dopĺňa akúkoľvek farbu pokožky.

Kaštanová gaštanová farba na vlasy

Kaštanová gaštanová farba na vlasyInstagram @carly.colors.hair

Tento hlboký odtieň gaštanovej farby by prinútil kohokoľvek pestovať dlhé vlasy! Tieto gaštanové vlasy úplne vyzerajú tak očarujúco s akýmkoľvek štýlom, ktorý vyskúšate so svojimi zámkami.

Auburn Highlights na tmavých vlasoch

Auburn Highlights na tmavých vlasochInstagram @saradaniellle

Ak si chcete nechať krásne prírodné brunetky a zároveň okoreniť svoj účes, skúste pridať niekoľko gaštanových odleskov, ktoré zvýraznia farbu vašich vlasov a budú ich žiarivé a žiarivé.!

Fialová a gaštanová červená Balayage

Fialová a gaštanová červená BalayageInstagram @ceeen

Dynamická trojitá tavenina s trochou červenej, medenej a purpurovej, aby bola táto jedinečná gaštanovo červená balayage.

Kaštanové vlasy s melírom

Kaštanové vlasy s melíromInstagram @hairbystefs

Vyskúšajte tieto ohnivé gaštanové a medené odlesky na svojich prírodných tmavovláskových vlasoch a urobte úžasný pop. Ak chcete získať väčší rozmer, zostrihajte svoje stredne dlhé vlasy na dlhé vrstvy a potom ich spojte vlnami, aby ste zdôraznili rozmer v tejto oranžovo-červenej nádychovej hrive!

Auburn Ombre s náznakmi červenohnedej farby

Auburn Ombre s náznakmi červenohnedej farbyInstagram @byefromfelisha

Na jeseň inšpirovaná červená kaštanová ombre farba vlasov, ktorá sa rozplýva v teplých blond tónoch. Toto majstrovské dielo získate, keď skombinujete svetlé a gaštanové odlesky a pridáte ich k svojim tmavým zámkom, aby ste ich rozžiarili..

Dark Auburn Bob

Dark Auburn BobInstagram @willowbirchsalon

Táto nádherná tmavohnedá farba vlasov s melírom má rozmerný strih bobu.

Auburn Highlights na hnedých vlasoch

Auburn Highlights na hnedých vlasochInstagram @hairbysaiphetkhosa

Nádherné dlhé, tmavohnedé vlasy s gaštanovými odleskami, ako je toto, dodajú vašej farbe a vzhľadu takú bohatosť!

Svetlohnedá farba pre ženy nad 70 rokov

Svetlá gaštanová farba pre ženy nad 70 rokovInstagram @baysidehairandbeauty

Svetlá gaštanová farba pre ženy nad 70 rokov lichotí teplejšej alebo svetlej pleti. Stylistka Loree z Warners Bay, NSW vytvorila túto farbu a tu je návod.

“Na vytvorenie tohto multi-tonálneho gaštanu som použil medený základ globálnej úrovne 7. Pridal som hlbšie červené/medené slabé svetlo a teplé blond zvýraznenie, aby som pridal rozmer, “hovorí Loree.

Zachovajte si lesk s výrobkom, ktorý poskytuje ochranu pred vyblednutím ako Matrix Keep me Vivid.

Vínovo hnedé vlasy pre staršie ženy

Vínovo hnedé vlasy pre staršie ženyInstagram @valerie.solo

Vínovo hnedé vlasy pre staršie ženy pôsobia zábavne, funky a nervózne, ak sa hodia k krátkemu strihu. Túto myšlienku vlasov vytvorila stylistka Valerie Tini z Haddonfieldu, New Jersey.

Pokiaľ ide o styling, Tini sa s nami delí o svoje obľúbené produkty. “Smotanový krém alebo texturizačné výrobky pre strapatý vzhľad a vyhladzovací krém pre klasický elegantný vzhľad.”

Kaštanová a blond farba vlasov

Kaštanová a blond farba vlasovInstagram @_danielledoeshair

Táto gaštanová a blond farba vlasov sa nazýva „jesenný karamel“. Vytvorila ho kaderníčka Danielle z Watertownu, CT. “Je to kombinácia 3 rôznych teplých farieb, ktoré sa miešajú od hladkej gaštanovej hnedej v koreni po jemnú béžovú na koncoch s medenými náznakmi.” Je to perfektná rovnováha medzi blondínkou, brunetkou a prirodzenou červenou, “vysvetľuje.

Danielle hovorí, že je to skvelé pre predtým zmarenú platinovú blond ženu, ktorá sa snaží zmierniť svoju farbu na niečo teplejšie a menej náročné na údržbu. “Príďte raz za 6 týždňov na lesklú službu, aby ste si osviežili farbu vlasov a udržali tóny čo najčerstvejšie.” Táto farba je skvelá pre ženy, ktoré chcú ísť trochu tmavšie bez toho, aby sa úplne zbavili svojej svetlosti, a tiež majú otvorenú myseľ pre medené náznaky, “dodáva.

Hlboká gaštanová farba vlasov

Hlboká gaštanová farba vlasovInstagram @kelsey_theyoungamerican

Nádherné dlhé vlasy s ofinou a hlbokým gaštanovo červeným odtieňom vytvárajú kombináciu, ktorá má za následok veľmi elegantný účes. Kaštanové vlasy, ako sú tieto, určite lichotia teplým a neutrálnym tónom pokožky.

Kaštanové vlasy s karamelovými odleskami

Kaštanové vlasy s karamelovými odleskamiInstagram @little_miss_ds_creations

Tieto gaštanové vlasy s karamelovými odleskami sú mierne zahnutým lobom. Vytvorila ju kaderníčka Dana Parsloe z Revelstoke, BC.

“Tieto gaštanové kučery sú skvelým vzhľadom pre všetky ženy a majú rôzne tvary tváre,” hovorí Parsloe. „Dá sa hrať s rôznymi dĺžkami, ale vždy pracujte okolo kľúčnej kosti. Čokoľvek vyššie môže mať tendenciu obrátiť sa. “

Ľahká gaštanová balayage

Ľahká kaštanová balayageInstagram @taylorfennern

Táto farba je vysokohĺbková medená-kaštanová balayáž. Vytvorila ju špecialistka na farby Fennová z Wayzaty, MN. “Požiadajte o bohatú hnedú základnú farbu, aby sa vyvážilo teplo medených stredných dĺžok a koncov.” Ak ste ryšavka, rozhodnite sa pre túto farbu vlasov s jej živosťou a jemnou vlnou, “hovorí Fenn.

Ak uvažujete o gaštanovej balayage, ako je táto, Fenn hovorí, že ak chcete dlhšie trvajúcu farbu, musíte byť schopní dodržať niekoľko pokynov. “Prvý z tých, ktorí musia byť, musí byť schopný prejsť 2-3 a viac dní medzi praniami.” Červené farby miznú o niečo rýchlejšie ako neutrálnejšie farby a predĺženie prania pomáha predĺžiť živosť farieb. “

“Druhým pravidlom je ochladenie vody pri umývaní a použití dobrého šampónu a kondicionéra na ochranu farby, ako je rad Kérastase Reflection,” dodáva.

Plážové gaštanové vlasy s blond melírom

Plážové gaštanové vlasy s blond melíromInstagram @los_pastel

“Tento gaštanový odtieň je slnečná balayage s textúrou.” Medzi vysokým a slabým svetlom a „opotrebovaným“ koreňom je rozmer. Pripomína to teplú letnú žiaru, “opisuje majiteľka salónu a stylistka Grace Clayton z Austrálie.

“Noste svoju svetlohnedú farbu vlasov rozstrapatenú krémom na morskú textúru pre jemnú textúru,” poznamenáva Clayton. “Trochu bronzera na kľúčnej kosti tiež doplní slnečné blond tóny.”

Kaštanové vlasy so zlatými blond plameňmi

Kaštanové vlasy so zlatými blond plameňmiInstagram @hairbysheilamacchia

Túto zmes gaštanových a zlatistých blond balayage melírov vytvorila kaderníčka Sheila Macchia z Whittier, CA.

“Použitím techniky balayage tvaru” V “ju zámerne držala mimo koreňov, aby bola” koreňovou “atmosférou s jednoduchšou údržbou,” hovorí Macchia. “Pri zmiešaní týchto dvoch farieb s prírodným základom majú vlasy veľa rozmerov.”

Tieto gaštanové vlasy s blond odleskom by boli skvelé pre ženu, ktorá chce experimentovať s červenými tónmi, ale nechce sa zaviazať k vysokej údržbe celkovej červenej farby vlasov..

“Vyžadovalo by to použitie farebne bezpečného šampónu a kondicionéru, pretože červené farby rýchlo miznú, ak nie je o ne správne postarané,” dodáva.

Kaštanové na kučeravých vlasoch

Kaštanové na kučeravých vlasochInstagram @hairbylannab

Ak ste dobrodružná, vyskúšajte túto ohnivú gaštanovú farbu a vyzerajte odvážne s akýmkoľvek účesom, ktorý nosíte, s týmito očarujúcimi prírodnými kučerami! Tento odtieň vyzerá živšie a lichotivo pre teplé tóny pleti.

Jedná sa o gaštanovo červený medený kučeravý štýl s koreňmi. Vytvorila ho koloristka a stylistická asistentka Lanna z Jupitera, FL.

“Červená je zábavná, ale ak chceš veľa meniť farbu vlasov, nemusí to byť pre teba,” hovorí Lanna. “Je veľmi dôležité, aby ste sa dôkladne poradili so svojim stylistom, aby ste sa uistili, že je to pre vás ten pravý odtieň vlasov.”

Auburn Highlights na brunetových vlasoch

Auburn Highlights na brunetových vlasochInstagram @amanda_red_does_hair

Kaštanové melírované vlasy na tmavovláskových vlasoch pôsobia luxusne v každom uhle! Táto myšlienka vytvára hlboký gaštanový tón, vďaka ktorému sa kučery zdajú byť hrubšie, keď sú štylizované vlnami. Niektoré červené tóny dopĺňajú ružovú pleť. Napriek tomu sýte gaštanové farby najviac lichotia olivovým tónom pokožky!

Ak chcete zistiť, ktorý odtieň vám vyhovuje, podržte na tvári vzorkovník a porovnajte rôzne červené s tónom pleti. Ak na vás najlepšie vyzerá hlbší, urobte si hnedé vlny!

Prirodzená gaštanová farba na vlasy

Prirodzená gaštanová farba na vlasyInstagram @oh_these_hair_perfections

Ide o to, že s farbami na vlasy sa dokážete zmeniť na prírodné gaštanové vlasy. Farby, ktoré sú medeno-zlatohnedé, vám vyhovujúce, sú na trhu ľahko dostupné a môžete si ich vyskúšať.

Auburn hnedá farba vlasov

Auburn hnedá farba vlasovInstagram @shear.renegade

“Táto gaštanová hnedá farba vlasov je rozmerová a teplejšia a zábavnejšia alternatíva k blond alebo dokonca karamelovým melírom pre dievčatá, ktoré sú prirodzene tmavšie,” hovorí kaderníčka Lael Ann-Marie zo San Diega v Kalifornii. “Medzi úrovňami ľahkosti je bezproblémová zmes a tóny spájajú vzhľad a vytvárajú celkovú bezproblémovú zmes s tonami rozmerov.”

Tento tmavší odtieň gaštanu funguje na akomkoľvek type vlasov. Kaštanové farby najlepšie fungujú so stredne až tmavo hnedými, alebo dokonca čiernymi vlasmi. Najlepšie to vyzerá na neutrálnych, olivových a tmavších tónoch pleti. Vyhnite sa tomu, ak máte červené podtóny.

Na obnovenie tohto odtieňa Lael hovorí, že na začiatok zdôrazňuje a formuluje, aby vo vlasoch zanechalo teplo, aby udržalo hĺbku a nie nadľahčovalo. “Použite techniku ​​balayage pre bezproblémovejší rozmer.” Ak potrebujete zakryť sivé vlasy, začnite so základnou farbou a nechajte pôsobiť, opláchnite a osušte, než začnete s melírom, “vysvetľuje.

“Nechajte najľahšie kúsky orámovať tvár a stredný hriadeľ jednoducho oprášte až po konce.” Lesknite vlasy demi-trvalou farbou, “dodáva. „Redken Shades EQ používajte v rovnakých častiach ako 09AA, 06AA a 05RV. Nechajte pôsobiť päť až desať minút. Dokončite štýl dlhými vrstvami a vrstvami na rámovanie tváre, aby ste získali ďalší zážitok. “

Okrem opravných koreňov (ak to potrebujú) vyžaduje iba údržbu každých 10-12 týždňov, aby sa obnovil lesk a podľa potreby sa posunuli vyššie uvedené body..

Stredne až tmavo hnedá farba vlasov

Stredne až tmavo hnedá farba vlasovInstagram @estherachapman

Jedná sa o jemný gaštanový odtieň, ktorý je podľa definície v červenohnedej rodine a obsahuje čokoládové tóny. Vytvorila ho kaderníčka Esther Chapmanová z Pleasantonu, CA. “Nie je to extrémna červená, ale rozhodne má teplé podtóny s nádychom medi a červenej, ktoré prekukujú vo svetlách,” vysvetľuje Chapman.

Červené tóny miznú rýchlejšie ako ostatné, preto začnite používať šampón a kondicionér na zachovanie farby, ako je napríklad linka Vitamino Color od L’Oréal Professionel. “Vždy používajte profesionálne salónne výrobky.” Pomôže to zachovať farbu a celistvosť vašich vlasov, “poznamenáva.

Toto farebné kombo je veľmi univerzálne, pretože stále zachováva tmavšie tóny okolo tváre a je zvýraznené iba stredným hriadeľom a končí jemným gaštanom. Je najvhodnejší pre svetlé až stredné tóny pleti, ale môže fungovať aj pre tmavšie tóny.

Stredne hnedá farba vlasov

tmavá gaštanová farba vlasovInstagram @tesseghair

Tieto gaštanové vlasy sú medené s akurátnym množstvom zlatých kúskov peňazí. Oživte svoje dlhé vlny takouto monumentálnou stredne kaštanovou farbou vlasov.

Svetlohnedá farba vlasov

Svetlohnedá farba vlasovInstagram @anna_julia_brig

Svetlá gaštanová farba vlasov na elegantných dlhých prameňoch vytvára okraj plný bohatstva. Šampón a kondicionér v salónovej kvalite, ktoré sú bezpečné pre farby, sú nevyhnutné na zachovanie odtieňa.

Existuje niekoľko tónovaných šampónov s červenými odtieňmi, ktoré je možné použiť. Dávajte si pozor, aby to nezmenilo jasný gaštanový tón na čerešňovú červenú. Pri zvažovaní tejto farby prineste stylistovi obrázky toho, o čo sa snažíte.

Kaštanová na krátkych vlasoch

Kaštanová na krátkych vlasochInstagram @dianna_zorn

Tento úchvatný hlboký gaštan na krátkych vlasoch je ideálny pre odvážne osobnosti.

About the author