18 jednoduchých prirodzených účesov pre černošky s akoukoľvek dĺžkou vlasov

Nikdy nebol lepší čas rozhýbať svoje prírodné cievky, zauzlenia a kučery. Držte krok s najnovšími trendmi v prírodných účesoch a pozrite sa na tieto úžasné fotografie nižšie, kde nájdete svoj ďalší účes. Či už sú vaše prirodzené vlasy krátke, stredné alebo dlhé, nájdete tu svoj ďalší obľúbený účes.

Ananás updo

Prírodný ananás updoInstagram @inhale_mycurls

Finna je obdarená úplným prírodným afro copom. Vrkoče a korálky sú vašim najlepším priateľom, keď príde tento štýl.

Bantu uzly

Bantu uzlyInstagram @imenatural

Q&Autorom štýlu je Haymanot Hime

z Etiópie

Ako by ste opísali tento vzhľad?

Bantu uzly na prírodné vlasy sa stali jedným z mojich obľúbených ochranných štýlov, odkedy som si začala upravovať vlasy pred poškodením perm. Môžete to urobiť s krátkymi alebo dlhými vlasmi a môžete to urobiť s rôznymi vlasmi od vlasov typu 2 po vlasy typu 4.

Akákoľvek rada pre niekoho, kto o tom uvažuje?

Väčšinou sa mi to páči, pretože ju môžem nosiť niekoľko dní bez toho, aby sa zamotala. Pred rozmotaním uzlov Bantu zvyčajne urobím malú doplnkovú úpravu s roztomilou sadou náušníc a rozkývam to celý deň len tak. Svoju najlepšiu definíciu zvlnenia dostanem, keď použijem výrobok, ktorý je ľahkým krémom, napríklad „ORS olivový puding“. Uistite sa, že použijete malé množstvo, takže stačí iba plný prst. Keď spím, vlasy si obvykle zakryjem saténovou šatkou, aby boli moje vlasy chránené.

Prírodný vrchný uzol

Prírodný vrchný uzolInstagram @jennuinehair

Q&Autorka štýlu, Jennifer West

Master Loctician / Licensed Natural Hairstylist @ Cut Creaters Salon v Decatur, GA

Ako by ste opísali tento vzhľad?

Tento vzhľad by sa dal najlepšie opísať ako účes pol na pol a hore. Zložitý štýl drdola na vrchole je tvorený klientmi, ktorí majú za desať rokov rastu dlhé krásne zdravé prírodné miesta. Moja obľúbená vec na tomto štýle je ukázať klientom dĺžku vlasov, ale tiež dokázať ukázať všestrannosť štýlov, ktoré dĺžka vlasov dokáže..

Akákoľvek rada pre niekoho, kto o tom uvažuje?

Poradil by som, aby ste si kúpili jumbo čiapku Marley na takú dĺžku vlasov, aby bol štýl svieži a znížilo sa krepatenie od čerstvého retwistu. Tiež sa mi páči olej na vlasy Wild Grow, ktorý udržuje pokožku hlavy zvlhčenú, ako aj lokše, aby vlasy po čase štýlom nevysušovali.

Jumbo Box vrkoče

Účes Jumbo Box BraidsInstagram @natural_hairstylist_detroit

Q&Autorka štýlu, Centra Maia Smith

Nezávislý umelec @CineticEnergy v Detroite, MI

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Niekedy nechcete čakať hodiny, kým vám na hlavu vyrobia plnú škatuľku. Niekedy chcete len vyjsť von z dverí a začať svoj deň, ale stále vyzeráte lákavo a konverzačne. Toto je ochranný účes, ako to urobiť!

Boxové vrkoče Jumbo, ktoré pozostávajú z približne 18-21 pletencov, vyzerajú jednoducho krásne, bezstarostne a bez námahy. Na tomto štýle mám najradšej fúziu farieb, veľkosti a dĺžky vrkočov. Milujem voľnosť hmotnosti s 21 vrkôčikmi oproti 80-100 vrkočom, čo môže byť príliš!

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Výrobky, ktoré som použil na dosiahnutie tohto vzhľadu, boli Creme of Nature Argan Oil Perfect Edges, Argan Oil Eco Styling gel, akýkoľvek mastnota na vlasy alebo prírodný olej na vlasy na zvlhčenie pokožky hlavy a pena na vlasy na dokončenie..

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Verím, že účes nevytvára osobu, ale osoba (akákoľvek osoba) môže urobiť účes. Napríklad táto kráska má prirodzene kučeravé vlasy po pás, takže je skvelé vidieť predĺženia, ktoré môže nosiť každý napriek rozdielom vo vlasoch. Potrebovali by ste viac zabalených predlžovaní vlasov, aby presahovali vaše prirodzene dlhé vlasy.

Všetko je to o dôvere. Pokiaľ máte dostatok vlasov, keď hovorím o mojich krátkosrstých ženách, najmenej štyri až päť palcov vlasov na uchopenie a tkanie do predlžovania vlasov, môžete ísť! Tento štýl môže nosiť kdekoľvek a ktokoľvek, od profesionálneho po neformálne prostredie. Len buďte … neopodstatnene krásne a slobodné!

Tapered Fro

Účes Tapered FroInstagram @adrianfanus

Q&Autor štýlu: Adrian Fanus

CEO @Adrian Fanus Grooming Inc v Brooklyne, NY

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Tento účes by som opísala ako tmavé zúžené vlasy s prírodnými kučerami.

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Odporúčam ponechať zvlhčujúce mlieko na prípravu vlasov a kučeravú špongiu, aby ste dosiahli prirodzené skrútenie. Potom sa boky položia malým hrebeňom alebo mäkkou kefou.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Tento štýl odporúčam ženám s tromi až štyrmi palcami vlasov. Dá sa to dosiahnuť dlhšími vlasmi, ale bude to vyžadovať viac práce.

Tento vzhľad je ideálny pre ženy s oválnejšou tvárou, pretože krivky zvýrazňujú tieto vlastnosti. Odporúča sa pre niekoho, kto pracuje v kreatívnej oblasti alebo v uvoľnenejšej atmosfére. Tri riadky vzadu dodávajú účesu ďalší charakter a skutočne predvádzajú dobrodružnejšiu a zábavnejšiu stránku.

Rovné pletené

Rovný pletený účesInstagram @jeniseweavingservices

Q&Autorka štýlu, Jenise Mills

Hair Stylist @Jenise Weaving Service v Tortola, BVI

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Jedná sa o štýl háčkovaného vrkoča vytvorený pomocou háčkovaného vrkoča Freetress Pre-Looped. Milujem, že je rovný, nie kučeravý ako väčšina štýlov háčkovania.

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Odporúčam lak na vlasy a lesk na vlasy.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Tento vzhľad môžu nosiť všetky typy vlasov. Neodporúčam nikomu, aby bol závislým na telocvični, pretože príliš veľa potu ovplyvní štýl.

Roztomilé kučeravé ofiny

prírodná kučeravá ofina pre černoškyInstagram @eupattyl

Buďte hrdí a pochváľte sa svojimi koreňmi, doslova! Pri vytváraní tesných kučier vyzerajte majestátne.

Dvojvláknové zvraty

Dvojvláknové zvratyInstagram @slayedby_r4y

Stylistka Malloray sa v čiernych zámkoch vyzná. Ochranný a štýlový, to je klasický prírodný účes, ktorý bude žiť.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Termín „hodvábny lis“ je spájaný a používaný hlavne v afroamerickej komunite, pretože opisuje umenie lisovania vlasov, kým nie sú hodvábne rovné. Tento konkrétny štýl je vhodný pre všetky textúry vlasov, pretože kľúčovou súčasťou tohto konkrétneho štýlu je proces šampónu a výrobky používané pred stylingom..

Objemné kučery

objemné kučery pre prirodzene čierne vlasyInstagram @rodrigocintra

Tieto objemné kučery sú bez námahy. Majú veľa objemu navrchu so správnym počtom kučier tvarujúcich tvár.

Prirodzené účesy, ako je tento, by ste udržali tým, že by ste si v noci robili ananás alebo mini ananásy. Ráno uvoľnite kučery a nastriekajte osviežovač, aby sa všetko vrátilo do tvaru.

Tento účes je pre ženu s voľnejším vzorom zvlnenia (Typ 3a-4a). Môže to nosiť akýkoľvek tvar tváre, pretože rámovanie tváre je možné prispôsobiť. Je to perfektný vzhľad pre niekoho, kto má minimálny čas na úpravu vlasov a potrebuje tri až štyri dni nosenia, než ho upraví.

Skákacie kučery

Účes Bouncy CurlsInstagram @marallarson

Q&Autor so štýlom, Maral Larson

Nezávislý kozmetológ @Salon 360 vo Fayetteville, NC

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Táto nádherná klientka dostala svoj prvý Deva Cut. Milujem tento strih najmä preto, že kučeravé dievčatá, ktoré nikdy predtým neskúsili strih Deva, svojim prvým strihom väčšinou stratia určitú dĺžku. Najmä tento tvar im pomáha cítiť sa, ako by boli ich vlasy upraviteľnejšie, ale napriek tomu majú určitú dĺžku.

Páči sa mi, že tento strih na prírodné vlasy jej dodáva určitý tvar a štýl, ale zároveň má pocit, že si neodstrihla veľa vlasov..

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Začali sme tým, že sme jej vyčistili vlasy prípravkom Devacurl Decandence Conditioning Cleanser. Potom, čo som to opláchol, som sa odmontoval pomocou kondicionéra Devacurl Decandence. Kondicionér opláchnem len toľko, aby sa dostali zvyšky von, a niektoré z nich nechám vo vlasoch, aby pôsobil ako zvlhčovač, ktorý nenecháva pôsobiť. Kým sú vlasy veľmi mokré, nastriekam trochu Mizani Miracle Milk pre väčšiu vlhkosť.

Do štyroch až piatich sekcií som vložil stylingové výrobky. Najprv som dal nejaký Devacurl Supercream zmiešaný s olejmi Mizani supreme. Potom na to navrstvím Devacurl Ultra Defining Gel a Devacurl B’Leave-In. Potom som ju dal trochu pod sušičku, než som rozbil kučery, aby som jej dodal plnosť.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Ďalším pozitívom tohto strihu je, že je univerzálny pre mnoho tvarov tváre a typov vlasov (t. J. Kučeravé, super kučeravé)! Je pre dievčatá, ktoré si nejaký čas upravujú vlasy a neradi ich nosia. Je to veľmi zábavný a skákací strih, ktorý je možné upravovať mnohými rôznymi spôsobmi tak, že jednoducho zmeníte časť alebo množstvo objemu, ktoré sa v ten deň rozhodnete mať s vlasmi..

Najlepšie na tomto strihu je, že po prvom dni stylingu sa kučery začnú otvárať do oveľa plnšieho, bouncierového štýlu. Ak máte kučeravé dievčatá radi objem a odskočíte si, toto je strih pre vás!

Háčkované zákruty

Účes na háčkovanieInstagram @allmixdupaz

Q&Autorka štýlu, Briana

Prírodný vlasový stylista & Education @The Shop od Leftys vo Phoenixe, AZ

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Jedná sa o háčkované zákruty. Milujem tento vzhľad, pretože je to super rýchly účes pre prírodné vlasy a je veľmi univerzálny. Môžete ich nosiť do chvosta, úplne dole, napoly hore/napoly dole … možnosti sú nekonečné!

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Tento štýl je veľmi nenáročný na údržbu. Odporúčam nosiť v noci hodvábnu kapotu alebo spať na hodvábnom obliečke na vankúš, aby ste predĺžili životnosť tohto účesu.

Na obnovenie tohto vzhľadu budete potrebovať háčik a šesť vreciek vopred stočených háčkovaných vlasov Janet Collection Havana Mambo, nazývaných tiež Havana Hair. Pred použitím háčika na zavesenie vopred skrútených vlasov na cop je potrebné vlasy splietať v ôsmich až desiatich rovných chrbtoch..

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Tento účes môže byť pre kohokoľvek bez ohľadu na typ vlasov, rasu alebo vek. Vopred stočené háčkované vlasy sa dodávajú v rôznych veľkostiach, dĺžkach a farbách, takže si vyberie každý. Podobný pohľad som urobil aj na mojej štvorročnej dcére. Jej zákruty boli dlhé po plecia a chudšie.

Vyštudovaný kučeravý Bob

Absolvovaný účes Curly BobInstagram @beyondcurls

Q&A so štýlovým tvorcom, Tam

Stylista kučeravých vlasov @Štandardné štúdio v Londýne, Veľká Británia

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Tento strih by som opísal ako asymetrický odstupňovaný kučeravý bob na prírodných vlasoch. Milujem jeho vzhľad, pretože vrstvenie vám umožňuje vidieť krásne vzory zvlnenia. Toto vrstvenie zabraňuje tomu, aby kučery padali na plocho a vyzerali ťažko odspodu, pričom zvyšuje objem.

Som tak rada, že sa konečne dostávame k názoru, že kučeravé vlasy je potrebné skrotiť alebo menej objemné. Prijmite tie VEĽKÉ kučeravé vlasy!

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Kučeravým vlasom prirodzene chýba vlhkosť, a preto je nevyhnutné použiť hydratačné výrobky priaznivé na obnovenie vlhkosti a definovanie vzoru zvlnenia. Je dôležité si uvedomiť, že pri výbere produktov hľadajte tie, ktoré sú bez síranov a silikónov, pretože tieto zložky vlasy vysušujú.

U tohto klienta som vyčistil a upravil líniu DevaCurl Decadence a na namočené mokré vlasy som nastyloval DevaCurl Supercream. Túto vlhkosť som potom uzamkol pomocou gélu na definovanie svetla DevaCurl. Nakoniec sa kučery sušili pri nízkej teplote pomocou difuzéra, aby sa znížilo krepovatenie a maximálna definícia zvlnenia.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Krása tohto strihu spočíva v tom, že ho môžu nosiť ako vlnité, tak aj super kučeravé vlasy. Najdôležitejšou vecou je udržať zdravé kučery tým, že zaistíte, aby boli kučery vyčistené a hĺbkovo kondicionované najmenej týždeň a použijete správne stylingové výrobky..

Elegantné updo

Elegantný účes UpdoInstagram @bri_twotees_any

Q&A so štýlovým tvorcom, Bretónsko

Master Cosmetologist @Hair Salon prvej generácie v Conyers, GA

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Popísal by som tento vzhľad ako jednoduché a elegantné updo, ktoré je možné nosiť aj ako ležérny, každodenný účes pre prírodné vlasy. Mojou úplne najobľúbenejšou vecou na tomto vzhľade je, ako sú oba drdoly prepletené a vytvárajú lanový útvar. Hrúbka ich robí veľmi výraznými.

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Výrobky, ktoré odporúčam obnoviť tento vzhľad, sú dve balenia vlasov Kanekalon Braiding Hair, Hair Pins a Bobby pins, stredne veľkých gumičiek, hrebeňového chvosta, kefy, gélu Eco Styler (bez alkoholu) a stylingových zábalov jumbo.

Zachovajte si tento vzhľad každý deň s Edge Control a hodvábnym alebo saténovým zábalom na vlasy.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Tento vzhľad odporúčam klientke, ktorá má stredne dlhé až dlhé vlasy. Bolo by vhodné pre klienta s prírodnými vlasmi s typmi vlasov 3b, 3c, 4a, 4b a/alebo 4c. Na obnovenie tohto štýlu nemusí byť na vlasy aplikované teplo, ale voľba je voliteľná.

Tento vzhľad dopĺňa oválne, okrúhle a srdcové tváre a prináša najlepšie funkcie. Bez ohľadu na to, či uvažujete o tomto štýle na akcii alebo jednoducho o niečom inom, tento vzhľad je ideálny pre kohokoľvek, od ženy každodennej kariéry až po mamu, ktorá zostane doma, pre športovca..

Dúhové kučery na krátke vlasy

Účes Rainbow CurlsInstagram @leysahairandmakeup

Q&Autorka štýlu, Leysa Carrillo

Expert na kučeravé vlasy a špecialista na korekciu farieb @Atelier by Square Salon v Las Vegas, NV

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Tento vzhľad by som opísala zábavne, štýlovo a rozhodne prepracovaným a jemným spôsobom, ako nosiť dúhové vlasy. Moja obľúbená vec na prírodných účesoch, ako je tento vzhľad, je to, ako sa sedem rôznych farieb dá perfektne kombinovať vo veľkom plnom afro.

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Na udržanie tohto vzhľadu vždy odporučím použiť namiesto šampónu čistiaci kondicionér. Jemne čistí a ošetruje vlasy a farbu neovplyvní nadmerné umývanie, čo rozhodne dodá vašej farbe dlhšiu životnosť. Vždy pamätajte na to, aby ste šampón používali čo najmenej.

Dobrá vec na týchto jasných farbách je, že keď vyblednú, stanú sa jemnými a jemnejšími pastelmi. Môj obľúbený a jediný produkt použitý na modeli bol puding Curl Define od Mizani.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Tento vzhľad úplne odporučím niekomu so zdravými vlasmi. Tieto krásne farby vyžadujú predbežné zosvetlenie vlasov na blond a to môže mať vplyv na textúru a vzor kučier. Štýl, ktorý vidíte na obrázku, bol vytvorený bezoplachovým kondicionérom a difúzorom na rovnomerné rozptýlenie vzduchu okolo kučier, jemné sušenie vlasov a zlepšenie definície..

Obvykle plánujem 30 -minútovú konzultáciu na vyšetrenie vlasov a zistenie, či je vzhľad pre môjho klienta dobrý nápad. Preberáme životný štýl, produkty, rutinu a všetky záväzky pre krásne zdravé vlasy.

S kučeravými vlasmi sa dá urobiť veľa vecí. Niekedy jednoducho preformátovanie účesu a spôsob, akým ho upravíte, môže zmeniť celý vzhľad!

Jumbo Loc Plaits

Účes Jumbo Loc PlaitsInstagram @jahlocsofficial

Q&Autorka štýlu, Kimberly West

Loctician @Jah Locs v Atlante, GA

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Sú to „jumbo loc pletence“ alebo jednoducho „pletence“. Tento prírodný štýl úplne milujem, pretože umožňuje klientovi slobodu nosiť svoje lokše nadol bez toho, aby bol na tvári, ako aj zviazaný dozadu, aby poskytol úhľadný a profesionálny vzhľad..

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Výrobok, ktorý odporúčam obnoviť tento vzhľad, sa nazýva LocN Gel. LocN Gel je najlepší produkt, s akým som sa doteraz stretol. Tento produkt nenecháva pokožku hlavy svrbivú alebo suchú a zanecháva každý týždeň perfektný vzhľad. Najlepšie na tom je, že neobsahuje žiadne nežiaduce alebo škodlivé chemikálie, ktoré má väčšina „iných“ značiek. LocN Gel je určite moje odporúčanie číslo jeden.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Tento vzhľad odporúčam každému, kto hľadá niečo iné, zábavné a nenáročné na údržbu. Ak máte lokše, vyskúšajte to! Zvlášť ak sú vaše lokše stredne dlhé, aby prešli cez plecia.

Tento štýl vydrží dlho a po vytiahnutí budú mať vlasy krásny vráskavý vzor. Locs je možné vykonať na rozpustených až veľmi tesných kučeravých vlasoch, takže akonáhle sú lokše vytvorené, môže začať styling!

Senegalské zákruty pre dlhé prírodné vlasy

Senegalské zákruty pre dlhé prírodné vlasyInstagram @tasha_worldofstyles

Jeden z mnohých ochranných štýlov pre vlasy Afro, tieto lanové zákruty je možné ešte vylepšiť zahrnutím predĺžení do výstredných zákrut..

Blended Fade

Účes Blended FadeInstagram @amcpherson39

Q&Autorka štýlu, Amanda

Majiteľ @Triple A Hair Styling v Loganville, GA

Ako by ste opísali tento vzhľad a čo sa vám na ňom páči??

Jedná sa o veľmi jednoduchý a ľahký, ale sofistikovaný prírodný účes! Moja obľúbená vec na tomto štýle je rovnomerné zmiešané vyblednutie.

Aké produkty odporúčate na udržanie a obnovu tohto vzhľadu?

Odporúčam ľahký hydratačný olejový lesk pre lesk a vlhkosť.

Pre aký typ klienta by ste odporučili tento pohľad??

Tento štýl odporúčam prirodzenému klientovi, ktorý je neustále na cestách a chce štýl s veľmi minimálnymi nárokmi na údržbu!

Háčkované vrkoče

Háčkované vrkočeInstagram @truvanity_

Tento prírodný štýl vlasov, známy tiež ako pletené háčiky, zahŕňa tkanie predlžovania vlasov v korienkoch. Potom je možné dosiahnuť plnšie vlasy s požadovaným stylingom.

About the author