20 úžasných spôsobov, ako nosiť uzly Bantu

Bantu uzly sú čierny účes z tradičného afrického dedičstva. Uzly Bantu majú na vrchu hlavy malé stočené drdoly. Bantu uzly, nazývané tiež uzly Zulu, fungujú najlepšie na stredne dlhé až dlhé dĺžky vlasov. Stále sa však dajú dosiahnuť krátkymi vlasmi – je to ťažšie kvôli sekciám, ktoré je potrebné oddeliť. Tento účes nosí viac ako 300+ etnických skupín v južnej Afrike, ktoré hovoria jazykom Bantu.

Ďalšou výhodou uzlov Bantu je, že je lacné ich stiahnuť. Tu sú produkty, ktoré budete potrebovať:

  • Hrebeň so širokými zubami
  • Kefa na štetiny
  • sponky
  • Kravaty do vlasov
  • Kokosový olej
  • Hydratačná hmla
  • Bezoplachový kondicionér

Pred ďalším stretnutím s vlasmi si pozrite našu kolekciu trendových fotografií z myšlienok na uzly Bantu!

Bantu uzly na prírodných vlasoch

Bantu účes na prírodných vlasochInstagram @salonnoa

Uzly urobené na prirodzene kučeravých vlasoch zvyčajne rozdrvia vzhľad, najmä ak sú vlasy dobre zvlhčené a ošetrené. Prirodzená kučeravosť vlasov jednoducho splýva s Bantu štýlom.

Half-Up boxové vrkoče s uzlami Bantu

Polovičné škatule s uzlami bantuInstagram @sabrinasbeauty

Polovičné krabicové vrkoče s uzlami Bantu sú závesné krabicové vrkoče vzadu a vrkoče stočené v základni vpredu. Účesy s opletením majú neobmedzené kreatívne možnosti. Uzly Bantu sú tiež perfektné na dosiahnutie kučier.

Účes Bantu s šípkami

Bantu účes s cornrowsInstagram @mzshidab

Ak sú vaše vlasy stále krátke na iné ochranné štýly, ako sú vrkoče, potom tieto štýlové uzly Bantu dokážu kúzlo. Pre pridanie štýlu a rozmeru môžete medzi tieto uzlové uzly pridať kukurice a doplnkové vrkoče.

Bantu uzly na uvoľnených vlasoch

Bantu uzly na uvoľnených vlasochInstagram @shanillia26

Pre všetkých z vás, ktorí chcú dosiahnuť štýly uzlov Bantu so stredovou časťou na prírodných vlasoch, nebojte sa to vyskúšať! Nezabudnite, že je veľmi dôležité, aby ste si vlasy úplne vysušili, než ich natočíte. Môžete ich nechať niekoľko dní a na končeky vlasov pridať niekoľko pekných vrkočov Bantu a roztomilých doplnkov, ktoré okorenia váš vzhľad.!

Zapletaný bantu účes s bordovou farbou

Zapletaný bantu účes s bordovou farbouInstagram @stylesb._

Vyskúšajte túto žiarivú červenú farbu vlasov na akomkoľvek ochrannom štýle, akým sú tieto hrubé spletené uzly Bantu! Na tmavej pokožke bude pôsobiť lichotivo, pretože má rozjasňujúci účinok. Nebojte sa vyskúšať na svojich prírodných kučeravých vlasoch módne farby s vysokou údržbou!

Bantu uzly na mokrých vlasoch

Bantu uzly na mokrých vlasochInstagram @trini4true

Je to také úžasné, keď spojíte dva špičkové účesy ako tieto lokše a uzly súčasne! Skúste urobiť uzly na mokrých vlasoch, aby ste získali klzké natočené vlasy. Vždy vopred urobte hĺbkové kondicionovanie. Kučeravý vzor vašich čiernych vlasov bude vyzerať úžasne!

Bantu uzly na vlasoch 4C

Bantu účes na 4C vlasochInstagram @jaynellenicole

Vychutnajte si všestrannosť prírodných vlasov vyskúšaním týchto klasických uzlov Bantu! Tieto uzly sú ideálne pre vlasy 4C, pretože po vytočení vytvárajú výraznejšie kučery.

Vykrútený uzol Bantu

Skrútené von Bantu uzlyInstagram @jolieluvlee

Ak hľadáte definíciu svojich prirodzených vlasov, je to úplne jeden z najlepších účesov, ktoré môžete vyskúšať v rámci Bantu uzlov, a môžete to urobiť za menej ako hodinu!

Účes bantu na väzbe

Bantu účes na väzbeInstagram @mandi_luv24

Tieto obrovské uzly Bantu s väzbou sú lepšie dosiahnuteľné pomocou trendových háčkovaných vrkočov. Je to stále veľmi jednoduché, ale napriek tomu vám poskytnete ten najkrajší výsledok, aký môžete dosiahnuť.

Bantu uzly s rovnými vlasmi

Bantu uzly s rovnými vlasmiInstagram @gabriela_clesca

Rovné alebo kučeravé, dlhé alebo krátke uzly Bantu nikdy nebudú tým najroztomilejším a najflirtnejším africkým účesom, ktorý si môže každý vyskúšať sám! Môžete ich nosiť niekoľko dní, potom ich odstráňte a potom zatočte s krútenými kučerami!

Bantu uzly na krátke vlasy

Bantu uzly na krátke vlasyInstagram @mosdefhair

Aj keď je to zložité, nie je nemožné urobiť uzly Bantu na krátkych vlasoch. Trik je v tom, použiť na svoje prírodné vlasy viac peny alebo tužidla, aby ste mali väčšiu kontrolu a ľahšie sa krútili a upravovali.

Prechodné vlasy s bočnými uzlami Bantu

Prechodné vlasy s bočnými uzlami BantuInstagram @curlyzizi

Uistite sa, že vytvoríte väčšie priečky, ak robíte bočné uzly Bantu na prechodných vlasoch, ale iba po dobrej kondícii. Môžete sa tiež rozhodnúť pre rozšírenia, ak chcete štýlovejší a univerzálnejší vzhľad.

Bantu uzly na suché vlasy

Bantu uzly na suché vlasyInstagram @mosdefhair

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musíte pri týchto báječných uzloch na suchých vlasoch pamätať, je byť obzvlášť opatrný pri rozčesávaní, pretože suché vlasy môžu byť hrubé a lámavé. Vlhčite, buďte jemní, urobte si čas a bude to stáť za to!

Účes Bantu na afro vlasoch

Bantu účes na afro vlasochInstagram @mosdefhair

Tieto úžasné cievky Bantu sú obzvlášť trendy na krátkych prírodných afroamerických vlasoch. Je to pôsobivý spôsob, ako upraviť vlasy bez toho, aby ste ich poškodili teplom.

Bantu uzly pre malé dievčatá

Bantu uzly pre malé dievčatkáInstagram @bellamanestudio

Buďte hravé a nápadité s vlasmi svojho dievčatka tým, že urobíte tieto kreatívne účesy v štýle Bantu uzol. Skombinujte cornrows a roztomilé koráliky dohromady a zakončite korunou uzlov, aby ste získali svieži vzhľad, ktorý je ideálny pre najaktívnejšie deti..

Bantu uzly na miestach

Bantu uzly na lokšochInstagram @locsbyroxie

Tieto uzly Bantu na dredených vlasoch určite poskytnú vašim koreňom jedinečný a ohromujúci vzor. Nechajte si svoj obľúbený zvlhčujúci produkt blízko seba a vytvorte si buchty Bantu. Nezabudnite tiež použiť bobby pin pre každý drdol, aby ste získali väčšiu bezpečnosť.

Aj keď sú lokše už samy o sebe nápadným účesom, nemalo by vám to zabrániť v tom, aby ste urobili krajší!

Malé uzly Bantu

Malé uzly BantuInstagram @blacknaps

Krásna čierna žena dokáže s týmito malými uzlami Bantu získať úplnú zábavu, najmä ak je namaľovaná purpurovým tónom.

Bantu uzly s vrkôčikmi

Bantu účes s vrkočmiInstagram @signed_byelle

Bantu uzly s vrkôčikmi sú out-of-the-box účes, ktorý najlepšie vyzerá na sebavedomej žene. Stylistka Elle Bee z Atlanty, GA odhaľuje, že to netrvá dlho, napriek tomu je to tak jedinečné a elegantné.

Na vytvorenie tohto štýlu uzlov Bantu Ella Bee hovorí: „Vedzte, že vaše vlasy musia byť dostatočne dlhé na to, aby sa dali zapliesť do chvostov, a ostatné môžete urobiť predĺžením, ak nemáte dĺžku. Tiež nebudete potrebovať príliš veľa prípravkov na údržbu, iba olej na pokožku hlavy a saténový zábal alebo kapotu na zakrytie vlasov počas spánku. “

Twist Bantu Knot

Twist Bantu KnotInstagram @nurtured.tresses

Väčšie kopce uzla Bantu na vašej hlave vytvárajú väčšiu výpoveď, ktorú je tiež veľmi jednoduché vykonávať, udržiavať a udržiavať..

Bantu uzly s trojuholníkovými vzormi

Bantu uzly s trojuholníkovými vzormiInstagram @hairblessings

Štýly uzlov Bantu sú skvelé na ochranu vašich vlasov. V kultúre a komunite černochov je dôležité udržiavať vlasy zvlhčené, aby sa zabránilo ich lámaniu. Je to jedinečný vzhľad, ktorý ľudia Zulu a Bantu v Afrike majú tendenciu rockovať.

Podľa texaskej stylistky Desireé Ward „Bantu-uzlovanie je silný vzhľad pre ženy, ktoré majú zvyčajne veľa práce a starostlivosti. Zdá sa, že je to bezstarostný štýl bez stresu. “

Pre tento účes Bantu uzly neexistuje jeden typ vlasov. V dnešnej dobe si veľa ľudí robí vlasy týmto spôsobom na módne účely, ale v skutočnosti je to znak sily a jednoty pre bantuskú alebo africkú kultúru. Používa sa hlavne na ochranný styling.

Predtým, ako Ward získa tento štýl, odporúča použiť šampón s hydratačnými vlasovými prípravkami a rozčesať bezoplachovým kondicionérom alebo ľahkým olejom. “Tento štýl je najlepšie robiť tlmený, ale niektorí stylisti alebo milovníci vlasov to pred spaním usušia, aby si dopriali príjemnú plážovú vlnu.” Ráno ich dajte dole ľahkým olejom a oddeľte od nich prsty, “radí Ward.

Ak ich máte hotové, kým sú navlhčené, nepotrebujú šampón. Ward dodáva: „Tento štýl môže trvať až dva týždne. Rozžiarte pokožku hlavy olejom z čajovníka. Pomôže to pri svrbení a vlhkosti. V noci ich jemne zabaľte do hodvábnej šatky! “

About the author