28 lichotivých krátkych účesov pre okrúhle tvary tváre v roku 2021

Krátke vlasy okrúhlych tvarov tváre sú všestranné, zoštíhľujú tvár a sú trendy! Ak máte okrúhlu tvár, vyskúšajte krátky účes. Vďaka množstvu krátkych strihov, z ktorých si môžete vyberať, určite nájdete ten, ktorý nebude pôsobiť, že bude vaša tvár pôsobiť okrúhlejšie.

Ak je strih správne, môže byť skrytá mäkšia čeľusť, ktorá predlžuje váš vzhľad. Pixies sú najbežnejším a najlepším krátkym účesom pre ženy s okrúhlou tvárou. O boboch je však známe aj to, že zoštíhlia vašu okrúhlu tvár. Pozrite sa na našu zbierku fotografií nižšie a získajte inšpiráciu na svoj nový krátky strih pre okrúhlu tvár. Ale najprv:

Ako zistiť, či máte okrúhlu tvár:

 • Vertikálna a horizontálna dĺžka vašej tváre je približne rovnaká. Od čela k brade a potom od líca k lícu.
 • Líca máš plné.
 • Máte menej výraznú bradu.

Ak máte okrúhlu tvár, vyhnite sa týmto zrážkam:

 • Krátke boby
 • Tupé rezy
 • Krátke vlasy s rovnou ofinou
 • Elegantné krátke účesy

Tipy na výber krátkeho účesu:

 • Vynechajte ofinu, ak máte krátke čelo.
 • Vďaka skladaným bobom bude vaša línia čeľustí pôsobiť ostrejšie.
 • Požiadajte o textúru svojich krátkych vlasov, pretože budú rozptyľovať zaoblenie.
 • Ak chcete zmeniť ohnisko od svojej tváre, prejdite s hlbokou bočnou časťou.
 • Vďaka dlhším vrstvám bude vaša tvár pôsobiť dlhšie.

Každý z týchto obľúbených krátkych účesov pre ženy s okrúhlou tvárou má aspoň jednu vlastnosť, vďaka ktorej váš tvar tváre vyzerá užší. Vezmite si napríklad celebritu Chrissy Teigen. Má okrúhlu tvár a krásne vyzerá, ako sa jej kýva krátke vlasy. Takže sa bavte miešaním a kombinovaním týchto štýlov, aby ste si vytvorili perfektný krátky účes!

Pred ďalším termínom si pozrite naše fotografie krátkych vlasov s okrúhlymi tvarmi tváre.

Roztomilý krátky strih pre kučeravé vlasy

Roztomilé krátke kučeravé vlasy a okrúhla tvárInstagram @lucyjacobi

Tieto chaotické vlny maľované teplými hnedými odtieňmi sú dokonalosťou krátkych účesov pre okrúhle tváre! Mäkký a ľahký štýl a strih cez bradu vyrovnáva celý obraz a zanecháva predĺžené, ale objemné kučeravé vlasy..

Krásny krátky skladaný bob do tvaru okrúhlej tváre

Krásny krátky skladaný bob pre tvary okrúhlej tváreInstagram @loxbybrynn

Doplňte svoj okrúhly tvar tváre o tento krátky skladaný strih bobu, ktorý je vpredu dostatočne dlhý na to, aby vyvážil a poskytol vášmu vzhľadu hranu, ale vzadu krátky, aby bol menší. Rovné vlasy môžete okoreniť aj jemnými červenými končekmi, aby ste dotvorili okrúhlu tvár + krátky účes, ktorý hľadáte.

Krásne zapletený bob pre prírodné vlasy

Krásne zapletaný bob pre prírodné vlasy a okrúhle tváreInstagram @braids_vienna

Krátke vlasy po bradu pre okrúhle tvary tváre sú skvelým spôsobom, ako nechať svoju tvár pôsobiť úzko. Tento doplnkový, celkom krátky pletený účes môže ľahko zvládnuť každý, pokiaľ máte dostatok prirodzených vlasov a trochu kreativity..

Krátky huňatý strih pre oblejšie tváre

Krátky huňatý strih pre okrúhle tváreInstagram @nickhustonhair

Tento krátky huňatý strih s krátkou ofinou je dokonalým príkladom krátkych účesov ideálnych pre okrúhlu tvár. Považovaný za zoštíhľujúci účes, dobre orámuje tvár. Styling s veľkým počtom textúr a pridanie detskej ofiny pomáha znižovať ilúziu bacuľatejšieho tvaru tváre. Nechcete detskú ofinu? Opýtajte sa radšej svojho stylistu na dlhšiu trhanú ofinu!

Krátky pixie bob s dlhými vrstvami

Krátky pixie bob s dlhými vrstvamiInstagram @choppedndrewed

Choďte na krátky pixie bob s dlhými vrstvami, pretože je roztomilý, štýlový a veľmi trendový! Tento krátky pixie bob s dlhými vrstvami je určený pre ženu, ktorá rastie s pixie strihom. Taký krátky strih s štruktúrovanými koncami a trhanými vrstvami je skvelý aj pre okrúhle tvary tváre. Hranica strihu dopĺňa plnosť tvaru tváre.

Krátke trhané vrstvy pre ženy s okrúhlymi tvárami

Účes s krátkymi vrkočovými vrstvami pre ženy s okrúhlou tvárouInstagram @made_bymads

Krátke trhané vrstvy na účese odvádzajú pozornosť od symetrie okrúhlej tváre. Takže áno – je ideálny pre ženy, ktoré majú okrúhly tvar tváre. Tento krátky strih je skvelý aj pre jemné vlasy, pretože ponúka prirodzenejší pohyb. Vrstvenie na korunku vytvára ilúziu väčšieho počtu vlasov a zároveň zlepšuje ich tvar a telo.

Lichotivý krátky účes pre ženy nad 50 rokov

Lichotivý krátky zostrih pre ženy nad 50 rokov s okrúhlou tvárouInstagram @sheilap65

Toto je lichotivý krátky zostrih pre ženy nad 50 rokov. Tento krátky strih s pixie ponúka objem v oblasti koruny, takže je ideálny pre okrúhle tváre. Kratšie strihy pre ženy po päťdesiatke takto ľahko upravíte. Miláčikovia, ktorí nemajú vždy čas na úpravu štýlu, si tohto pixieho určite zamilujú.

Klasický bob s ofinou pre ženy s okrúhlou tvárou

Klasický bob s ofinou pre ženy s okrúhlou tvárouInstagram @absolutelyhair

Tento klasický bob s ofinou pre ženy s okrúhlou tvárou vytvoril senior stylista Sol Wade z Temecula, CA. “Tento krátky strih je klasický a nadčasový.” Čierna farba môže byť záväzok. Musíte vedieť, že do toho pôjde dlho! Tento strih je bob s jednou dĺžkou, “vysvetľuje Wade.

V závislosti od tvaru tváre, štruktúry vlasov a vašej realistickej túžby môžete určiť štýl bobu. “Na fotografii vyššie má okrúhlu tvár.” Nechcela som to vylepšiť, a tak som sa ubezpečila, že jej to presahuje bradu, “dodáva.

Produkt bude váš najlepší priateľ. Aby bol tento strih pre okrúhlu tvár perfektne tvarovaný, musíte ho každých 5 až 6 týždňov upravovať.

Trendy uhlový Bob na krátkych vlasoch pre okrúhle tváre

Trendy uhlový Bob na krátkych vlasoch pre okrúhle tváreInstagram @carolineformsalon

Jedná sa o tupý, krátky a mierne šikmý bob v štýle plážovej vlny. Bola vytvorená stylistkou a spolumajiteľkou Caroline DeLauder z Towson, MD. Je to veľmi ľahké dosiahnuť a je to veľmi lichotivé na okrúhlych tvaroch tváre.

Krátky, šikmý strih bobu je skvelý pre väčšinu žien s okrúhlym tvarom tváre, ktoré chcú účes s nízkymi nárokmi na údržbu. Dá sa ľahko nosiť kučeravý alebo rovný bez veľkého úsilia. Ak sú vaše vlasy prirodzene vlnité, vyskúšajte zvlnený krém, ktorý vlnu zvýrazní a zabráni krepateniu vašej okrúhlej tváre.

“Ak máte rovné vlasy, môžete ich vysušiť pomocou okrúhlej kefy, aby ste vytvorili objem, alebo pomocou pádlovej kefy, aby boli hladšie,” uvádza DeLauder..

Štýlový asymetrický bob pre bacuľatú tvár

Štýlový asymetrický bob pre bacuľatú tvárInstagram @xpanago_hair

Kaderníčka Chrisy Panagopoulos z Toronta, ON vytvorila tento krátky bob účes, ktorý je elegantný, štýlový a dramatický. “Zdôrazňuje okrúhle lícne kosti, bradu a krk, čo sú veľmi sexy vlastnosti pre ženu alebo mladšie dievča.” Je to klasický strih s hravým okrajom a dá sa nosiť v štýle alebo nechať svoju prirodzenú textúru vytvoriť si vlastný tvar, “opisuje Panagopoulos..

Krátke strihy pre okrúhle tváre vyžadujú údržbu, takže na udržanie tvaru budete potrebovať časté strihy. To neznamená, že to nebude dobre rásť.

Blond dlhá pixie s bočnými strhnutými ofinami

Dlhá pixie s bočnými ramenami pre okrúhly tvar tváreInstagram @randa.rivera

Dlhý pixie s bočnou ofinou je jedným z strihov, ktoré sú vhodné pre ženy s okrúhlejšou tvárou. Krátky hranatý tvar účesu určite doplní krivku tváre. Ak chcete ofinu, zvoľte bočnú ofinu. Dávajú tvári veľmi lichotivý uhol.

Krátky vlnitý bob pre ženy s okrúhlou tvárou

Krátky vlnitý bob pre ženy s okrúhlou tvárouInstagram @switch_hair_design

Mäkkosť krátkeho vlnitého bobu so strednou časťou určite zodpovedá krivke tváre. Tento účes lichotí ženám s okrúhlou tvárou, pretože má zvýšenú výšku, aby ťahal oči nahor. Stoh a uhol vzadu tiež vytvárajú z profilu ilúziu tesnejšej čeľuste. Vlastnite taký krátky strih, ak hľadáte nový štýl, ktorý by ladil s vašou okrúhlou tvárou.

Choppy Pixie strih s dlhými treskami

Choppy Pixie strih s dlhými treskamiInstagram @freche.frisuren

Roztrhaný pixie strih s dlhou ofinou môže lichotiť okrúhlym tváram. Dĺžka bola ponechaná na vrchu, aby sa zvýšil pohyb a mäkkosť. Tento krátky zostrih dobre funguje na ženách s okrúhlejšou tvárou, ktoré si chcú dať s stylingom len malú námahu. Možno je ľahké navrhnúť štýl, ale vyžaduje pravidelné úpravy, aby bol zachovaný jeho tvar a objem.

👉 Pozrite si viac trendových pixies pre okrúhle tváre

Moderný textúrovaný bob pre okrúhle tvary tváre

Krátky štruktúrovaný bob pre okrúhle tváreInstagram @lindsayshair

Nebojte sa, že tentokrát pôjdete skrátene. Roztočte tento moderný textúrovaný bob pre okrúhle tváre a poskytne vám ten jemný, neodstránený okraj, ktorý upúta pozornosť. Skombinujte ho s rozmerným bronzovým odtieňom, aby ste textúru ešte viac vylepšili. So všetkými vrstvami tejto kotlety vytvára ideálne krátke vlasy pre okrúhle tváre.

Choppy Bob pre jemné vlasy

Sekaný bob po krk pre jemné vlasy a okrúhlu tvárInstagram @coolikovastudio

Strihaný bob po krk pre jemné vlasy je jedným z tých lichotivých účesov a s jemnejším, štruktúrovaným štýlom! Dokonca to vyzerá krajšie s jemnými detskými svetlami, ktoré dodajú lesk. Tento krátky účes na okrúhlej tvári robí efekt zarámovania lepšie na rovných a vlnitých zámkoch.

Bočný dlhý bob (lob) pre okrúhle tváre

Postranný dlhý bob na žene s okrúhlou tvárouInstagram @hannahkramerhair

Tento bočne rozdelený dlhý bob je roztrhnutý bob v štýle s mnohými nevhodnými textúrami a vzdušnosťou. “Upravte ho pomocou 1,25 palcovej kulmy a zakončite textúrovaným lakom na vlasy,” hovorí stylistka balayage Hannah Kramer z Eastonu, PA..

“Správne množstvo pohybu by doplnilo/zjemnilo okrúhle tvary tváre.” Ak chcete prirodzenejšiu verziu tohto bobu, choďte na jemnejší odtieň medi alebo sa rozhodnite pre bohatú hnedú, “dodáva.

Táto dĺžka je ideálna na vstávanie a na životný štýl, ale rozhodne sa dobre hodí aj vtedy, keď ju upravujete. Vyzerá skvele ako vlnitý, tak aj rovný.

Obrátený Bob s textúrou

Textúrovaný obrátený Bob pre bacuľaté tváreInstagram @madison.taylor.hair

Tento textúrovaný obrátený bob na krátkych vlasoch určite lichotí vášmu okrúhlemu bacuľatému tvaru tváre. Je to dokonalá škála najlepších štýlov krátkych vlasov pre okrúhle tváre. Pohyb v týchto krátkych účesoch pre ženy dodá vašim tmavým zámkom extra korenie.

Tieto krátke vlasy pre bacuľaté tvary tváre sú krátke prevrátené naukladané bôby s vrstvami. Vytvorila ju vlasová stylistka Madison Taylor z Powellu, TN. Stohovanie vzadu dodáva krásne tvarovanie. Je ideálny pre ženy s hustými vlasmi, ktoré potrebujú textúru.

“Ženy, ktoré sa zaujímajú o textúrované krátke strihy, musia byť ochotné ich sušiť fénom na stylingové účely,” hovorí Taylor. “Tým sa optimalizuje tvar účesu boba!” Uistite sa, že vám vyhovuje brada a krk, pretože budú viac zdôraznené. Ak to však chcete nechať vpredu dlhšie, pomôže to kompenzovať ženy s okrúhlejšou tvárou, “dodáva.

Vrstvený bob pre hrubé vlasy a tvary okrúhlej tváre

Vrstvený bob pre hrubé vlasyInstagram @dnwluxehair

Tento vrstvený bob pre husté vlasy je huňatý boho bob, ktorý vytvorila hlavná koloristka a stylistka Dana Wexler z Chicaga, IL..

“Na vytvorenie tohto vrstveného bobu bol použitý rez, ktorý meria tvar hlavy tak, aby zodpovedal požadovanému výsledku. Vlasy boli upravené tepelne aktivovaným uhladzujúcim mliekom. Potom nasledoval sprej na textúru, ktorý vo vlasoch uchováva pamäť. Týmto spôsobom, keď sa dotknete týchto kudrliniek, zachovajú si svoju definíciu a tvar, “vysvetľuje Wexler.

Chaotické, plážové vlny

Rozcuchané, plážové vlny pre vlnité vlasy a oblejšie tvary tváreInstagram @headrushdesigns

Jedná sa o mierne skladaný lobový účes s plážovými vlnami a trochou uhla vpredu. Nemá žiadne vrstvy okrem chaotickej vnútornej vrstvy. Vytvorila ju stylistka Julie Holbrook z Ogden, UT.

“Tento krátky účes pre okrúhle tváre je skvelý pre ženy, ktoré majú hrubé alebo tenké vlasy s jemnou textúrou,” hovorí Holbrook. “Funguje to skvele rovno alebo skrútene.” Na vrchu nie sú žiadne vrstvy, takže je stále ľahké ich vytiahnuť, ale má vnútorné vrstvy, takže stále môžete získať textúru a pohyb. “

Pri krátkych vlasoch s okrúhlou tvárou jednoducho upravíte, kde zasahujú predné diely. Tieto krátke vlasy s okrúhlymi tvarmi tváre sú perfektné pre ženy, ktoré sa umývajú iba niekoľkokrát týždenne a pre ženy, ktoré sa umývajú každý deň!

Orezaná pixie na zaoblenej tvári

Orezané Pixie na žene so zaoblenou tvárouInstagram @cabelenka

Získajte orezaný pixie, ak máte požehnanie s okrúhlym tvarom tváre. Je to jeden z krásnych krátkych účesov, ktorý je prospešný pre ženy s okrúhlou tvárou. Jedná sa o úhľadnú kotleta, ktorá je v hornej časti pokrytá textúrou. Je to textúrovaný štýl, ktorý dopĺňa a dodáva vyváženosti okrúhlej tvári.

Krátky výstrih po krk s bočnou časťou

Bob s krátkym krkom pre rovné vlasy a okrúhle tváreInstagram @mila_kryshchykhina

Také krásne krátke vlasy pre bacuľaté tváre! Tento jednoduchý bob po rovné vlasy po krk vás bude nútiť vyskúšať toľko štýlov. Môžete sa ním pochváliť vlnami, vrkôčikmi alebo preskúmať melír blond farby! Prepnite svoju časť a potom vlasy vyfénujte, aby ste pri stylingu dosiahli okamžitý objem.

Krátky huňatý bob s objemom pre oblejšie tváre

Účes Shaggy Bob na dievčati so zaobleným tvarom tváreInstagram @shearpulp

Pri strhávaní krátkeho huňatého bobu to vždy lepšie funguje na vlnitej štruktúre vlasov. Vyzerá to oveľa prirodzenejšie a zábavnejšie. Tento huňatý strih bobu na krátkych vlasoch má strapatú textúru, ktorá lichotí zaoblenej tvári. Kučery sú to, čo môže narušiť plnosť tváre.

Lichotivé ostrihané vlasy pre ženy nad 60 rokov

Lichotivé ostrihané vlasy pre ženy nad 60 rokov s okrúhlym tvarom tváreInstagram @grayshairstudio

Pixie robí lichotivý ostrihaný účes ženám nad 60 rokov s okrúhlou tvárou. Tieto ostrihané vlasy pre viac ako 60 dievčat majú nízke nároky na údržbu a vyzerajú štýlovo. Je to jeden z najobľúbenejších krátkych a štruktúrovaných účesov pre okrúhle tváre a tenké vlasy. Ak hľadáte krátky strih pre dámy nad 60 rokov, ktorý sa ľahko udržiava a upravuje, pozrite sa na tento. Vyhovuje to!

Krátky Bob Bob

Krátky Bob v línii A, ktorý rámuje okrúhlu tvárInstagram @hairpin_me_down85

Krátky bob áčkového strihu je dramatickým uhlovým strihom s nízkym odstupňovaním. Je to účes pre bacuľatý tvar tváre, ktorý vytvorila texaská stylistka Emily Hamilton.

Udržiavanie strihu pod bradou predlžuje tvár a krk. Hamilton poznamenáva, že je to „veľká dĺžka, s ktorou je všestrannosť“.

Jedna vec, ktorú je potrebné pri tomto účese zvážiť, je údržba. Hamilton nám pripomína: „S najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť navštíviť kaderníka každých 6 až 8 týždňov.“

Moderný promovaný bob s okuliarmi

Moderný odstupňovaný bob s okuliarmi a okrúhlou tvárouInstagram @emiliebhd

Tento krátky strih, ktorý je krátky vzadu a dlhší vpredu, je ideálny pre okrúhlu tvár, má prirodzený zoštíhľujúci efekt a dáva rozmer odstupňovanému účesu. Priamy a jednoduchý štýl ponúka úžasný lesk, ktorý si môžete ľahko vytvoriť doma.

Elegantný bob po bradu pre ženy s okrúhlou tvárou

Elegantný bob po bradu pre dievča s okrúhlou tvárouInstagram @_rhiannonlee_

Tento textúrovaný krátky strih má ohromujúci rozmer s trhanými koncami a hrubými vrstvami naskladanými vzadu. Rozhodnutie pre trendovú balayage na mäkkých vlnách uľahčuje údržbu a rast.

Krátky bob s dlhými treskami

Krátky bob s dlhými treskamiInstagram @salsalhair

Krátky bob s dlhou ofinou a okrúhlym tvarom tváre je ako zápalka vyrobená v nebi. Tento krátky bob môže spôsobiť, že okrúhle tváre s dvojitou bradou budú pôsobiť oválnejšie kvôli rovným dlhým treskom. Účes s čeľusťou a okrajmi môže ohraničiť tvár a vyvážiť jej štruktúru.

Tento očarujúci ružový krátky bob môže vďaka okrúhlym tváram s dvojitou bradou pôsobiť oválnejšie vďaka rovným dlhým treskom a zároveň zvýrazňuje oči a dopĺňa svetlú pleť..

Pixie s textúrou s bočnými ofinkami

textúrovaný pixie s bočnými ofinami pre okrúhlu tvárInstagram @sarahkrook.hairstylist

Hlavná stylistka a veľvyslankyňa Davines Sarah Krook vytvorila tohto texturovaného pixie s bočnou ofinou. Pri správnom množstve textúry farba vyskočí.

Krook verí, že dobrými vlasovými výrobkami na použitie sú „Hair Hair“ od Kevina Murphyho a „This is a strong dry wax“ od Davinesa.

“Je to skvelý vzhľad pre ženy, ktoré majú drobnú tvár a pridaním textúry to pomáha vytvoriť objem na predĺženie tváre a zvýšenie výšky,” dodáva..

Kratšie strihy, ako je tento, je spravidla potrebné robiť každých 5 až 6 týždňov. Farba je veľmi univerzálna, pretože kombinácia farieb funguje skvele od jari do zimy!

About the author