21 lichotivých krátkych účesov pre oválne tváre v roku 2021

Krátke účesy pre oválne tváre sú strihy, ktoré dopĺňajú oválne tvary tváre, napríklad zaoblenú bradu a široké lícne kosti. Ak máte oválnu tvár, skrátený strih vlasov vám umožní vybrať si, ktorú funkciu tváre chcete zvýrazniť. Strihajte ho vo vrstvách, farbte odleskom alebo spárujte strapce s krátkymi vlasmi.

Prvá vec na prvom mieste – vlastníte oválnu tvár, ak máte široké lícne kosti a celkovo zaoblený tvar, ktorý je viac na dĺžku ako na šírku. Medzi všetkými tvarmi tváre je najľahšie upravovať oválnu tvár, pretože krátke účesy budú takmer vždy pôsobiť lichotivo!

S takým perfektným pomerom tvárí môžete mať naozaj všetko! V závislosti od vašich tvárových vlastností a osobnosti sa môžete rozhodnúť pre vrstvy, ktoré rámujú vašu tvár, uhly zvýrazňujúce lícne kosti a čeľusť alebo ofinu, ktorá skrýva dlhé čelo..

Zvážte textúru svojich vlasov, pretože krátkym účesom to veľa pridáva na štruktúre. Ak potrebujete viac inšpirácie, pozrite sa, ako superhviezdy krásy Ciara, Ashley Graham, Kim K a Rihanna zdokonaľujú svoje symetrické tváre vhodným krátkym účesom!

Sila je skutočne vo vašich rukách, pretože máte na výber veľa možností! Takže pre naše šťastné dámy s oválnou tvárou je tu zbierka najobľúbenejších krátkych účesov pre oválne tváre!

Orezaný strih pre dlhé oválne tváre

Orezaný strih pre dlhé oválne tváreInstagram @anaa.favaron

Mať oválnu tvár je požehnaním z neba! Veľmi univerzálny tvar veľmi dobre zaberie na každom krátkom účese. Rovnako ako tento ostrý pixie strih, dlhšie tváre zažívajú lichotivý efekt vďaka strategickým bočným efektom ofiny.

Vlasy po krk pre okrúhle oválne tváre

Vlasy po krk pre okrúhle oválne tváreInstagram @chrisjones_hair

Vylepšite tieto zaoblené hrany zvlneným štýlom. Tento krátky bob na oválnom tvare tváre má dlhé pramene, ktoré zdôrazňujú predĺženejšiu funkciu a dosahujú vyvážený vzhľad..

Stredný krátky strih pre oválnu tvár

Stredný krátky strih pre oválnu tvárInstagram @kaduoficial_

Dámy s oválnym tvarom tváre zabijú každý módny štýl tým, že budú mať tento stredne krátky strih na oválnej tvári. Slabé, ale objemné vlny vytvárajú ilúziu, aby tvár pôsobila chudšie. Pri takomto strhávaní účesu môže byť človek vždy pripravený na párty.

Krátky obrátený Bob pre hrubé vlasy a oválne tváre

Krátky obrátený Bob pre hrubé vlasy a oválne tváreInstagram @beauticole_

Q&Autorka štýlu, Nicole Ruiz

Hair Stylist @ Rae Talbot Salon in Castro Valley, CA

Ako by si to charakterizoval??

Jedná sa o textúrovaný, krátky strih bobu do A. Môže to byť buď čistý, štruktúrovaný bob s jednoduchým klasickým vyfukovaním. Alebo sa dá ľahko premeniť na organickejší, strapatejší povrch.

Tento vzdušný bob bol dosiahnutý použitím rôznych rezov posúvaním a hlbokého rezania.

Na záver tohto bobu bola prirodzená vlna vylepšená použitím rúk na tvarovanie vĺn na mieste. To sa vykonalo, zatiaľ čo vlasy boli fénované malým alebo žiadnym pohybom kefy.

Aká je tvoja najlepšia rada?

Styling bude vždy faktorom. Či už máte krátke vlasy pre oválnu tvár alebo určitý typ vlasov, na výsledok vášho každodenného štýlu sa nemôžete spoliehať iba na svoj účes..

Krátke nohavice na chrbte poskytujú ľahký štýl a jednoduchú údržbu pre rušný životný štýl. Dĺžka vpredu poskytuje lichotivý uhol pre oválny tvar tváre.

Vyskúšajte výrobky od Kevina Murphyho. Predprať s Maxi. Umyte, aby ste odstránili všetky predchádzajúce nánosy na vlasoch, a potom nasledujte prípravkom Young.Again.Wash, ktorý je mimoriadne bohatým a zvlhčujúcim šampónom na oživenie lámavých vlasov..

Na úpravu použite Young.Again.Rinse. Má ultra bohatú konzistenciu, ktorá vlasy uhladí a dodá extra mastné kyseliny a bielkoviny na obnovu vlasov.

Na mokré výrobky vyskúšajte Anti.Gravity. Je to bezolejový sprej, ktorý dodáva objem a obmedzuje hromadenie oleja z pokožky hlavy. Odstraňuje statickú elektrinu a pomáha ovládať vlasy bez tiaže.

Nakoniec, v prípade suchých výrobkov, vyskúšajte Touchable, čo je ľahký sprejový vosk, ktorý pomáha formovať vlasy a dodáva im dokonalú textúru.

Najlepšia skratka pre oválne tváre nad 40 rokov

Najlepšia skratka pre oválne tváre nad 40 rokovInstagram @beth_haus

Q&Autorka štýlu, Beth Jarvis

Hair Stylist @ Haus Salon in Minneapolis, MN

Ako by si to charakterizoval??

Tento krátky strih je všestranný a lichotivý. Tento strih je ideálny pre dievčatá s oválnymi tvárami. Pôsobí krátko a elegantne a zároveň je mladistvý a ženský. Je to skvelý tvar na dodanie plnosti a objemu jemným vlasom. Mäkké ofiny sú skvelým spôsobom, ako upútať pozornosť očí a lícnych kostí.

Aká je tvoja najlepšia rada?

Kedykoľvek skrátite strih; pozeráte sa na strihanie častejšie – mali by ste to vziať do úvahy pri rozhodovaní o dĺžke. Tento oválny účes na tvári bol rýchlo vysušený fénom pomocou zahusťovacieho spreja Oribe Maximista v koreni. Potom dokončite trochu suchého textúrneho spreja Oribe, aby ste zvýšili objem a držali bez toho, aby boli príliš tuhé.

Krátky pixie bob pre rovné vlasy a oválne tváre

Krátky pixie bob pre rovné vlasy a oválne tváreInstagram @mariedee_hair

Q&Autorka štýlu, Marie Fleuristin

Vlasový stylista @ Salón čerešňových kvetov v Atlante, GA

Ako by si to charakterizoval??

Toto je dospelý pixie alebo huňatý pixie. Tento krátky účes pre tvár oválneho tvaru je veľmi univerzálny. Môžete si ho dať do uší a odhaliť tak svoje krásne črty tváre, alebo ho môžete nosiť mokrý pre tento trendový mokrý štýl..

V prípade klientov s hustými vlasmi (ako na obrázku) požiadajte o strih holiaceho strojčeka, ktorý dodá oválnej tvári jemnosť, a aby boli vaše vlasy chlpaté..

Aká je tvoja najlepšia rada?

Tento strih pre ženu, ktorá je unavená držať vlasy v chvoste a hľadá zmenu. Môžete ich nosiť zvlnené, mokré, sušené fénom a strapaté v závislosti od textúry.

Jedna vec, ktorú je potrebné zvážiť, sú kučeravejšie vlasy a na dosiahnutie týchto krátkych vlasov pre oválne tváre je potrebná väčšia príprava. Ak máte husté vlasy, váš stylista ich bude musieť ostrihať pomocou holiaceho strojčeka, nožníc a riedkych vlasov..

Po umytí naneste niekoľko ľahkých produktov a potom pokračujte lopatkovou kefou a sušičom vlasov. Trochu vysušte na vzduchu, najmenej na 70 percent schnite, potom použite plochú kefu.

Krátke vlnité vlasy pre ženy s oválnou tvárou

Krátke vlnité vlasy pre ženy s oválnou tvárouInstagram @angelaloveshair

Napadlo vám niekedy, že kombinácia oválnej tváre a vlnitých vlasov môže dodať pekný a decentný štýl? Upriamte na to svoj pohľad a dajte si dostatok času na hypnotizáciu. Tieto chaotické vlny na strihu bobu po krku a tmavej čiernej farbe vlasov dokazujú, že jednoduchosť sa za chvíľu môže zmeniť na eleganciu.

Krátke vlasy pre černošku s oválnou tvárou

Krátke vlasy pre černošku s oválnou tvárouInstagram @mahrithemaven

Oválny tvar tváre je známy všestranný tvar a čierne dámy, ktoré majú tento tvar tváre, sa môžu tešiť rovnako! Všestranný tvar tváre v kombinácii s bohatou farebnou pokožkou je perfektnou kombináciou skúmania rôznych štýlov a vzhľadu.

Krátky strih pre jemné vlasy a oválne tváre

Krátky strih pre jemné vlasy a oválne tváreInstagram @danielle.hairstylist

Q&Autorka štýlu, Danielle Mears

Hairstylist @ Tangles Hair Salon in Cold Lake, AB

Ako by si to charakterizoval??

Tento krátky strih je taký univerzálny! Možnosti stylingu sú nekonečné, pretože ho môžete nosiť hladký a elegantný (ako na fotografii), chaotický a plný objemu, v štýle pompadouru, alebo roztrhnutý a trhaný!

Je strihaný s odstupňovaním 45 ° po stranách (až k spánkom) a vzadu (až k týlnej kosti), pričom horná časť je vynechaná. Podrezanie má zaistiť, aby bol na vrchu väčší objem a na stranách menší. Vrchná časť je v oblasti koruny kratšia až dlhšia v okrajových oblastiach, čo umožňuje efekt línie A.!

Aká je tvoja najlepšia rada?

Tento štýl je skvelý pre ženy s oválnym tvarom tváre, ktoré majú jemné vlasy.

V závislosti od toho, čo budete robiť, sa zmení produkt, ktorý doň vložíte. Použite penu a nejakú formu vyhladzovacieho krému alebo oleja. Ak chcete získať väčší objem, fénujte pomocou kefy, aby ste dostali vlasy z pokožky hlavy. Ak chcete niečo elegantné, vyhlaďte ho žehličkou. Ak ste chceli strapatý objem, natočte si vlasy žehličkou alebo kulmou. Ak to chcete mať trocha rozbité, dajte si vosk alebo pomádu, aby ste si rozlámali vlasy.

Krátke vlasy pre oválne tváre sa robia veľmi jednoducho a rýchlo. Ak chcete skrátiť, pripravte sa na to! Vlasy sú úžasná vec; vždy to dorastie.

Najlepšie kučeravé vlasy pre oválnu tvár

Najlepšie kučeravé vlasy pre oválnu tvárInstagram @mouseybrowne

Q&Autorka štýlu, Tara

Haircutter @ Mousey Browne v Sydney, Austrália

Ako by si to charakterizoval??

Je to bob na pery na vlnách. Je to všestranný krátky tvar bobu, ktorý môže fungovať pre mnoho rôznych textúr vlasov. Nemusíte sa zaväzovať, že budete súčasťou tohto vzhľadu, pretože je navrhnutý tak, aby sa dal celý deň prevracať zo strany na stranu..

Aká je tvoja najlepšia rada?

Tento krátky účes pre oválnu tvár je možné ľahko upraviť pomocou bezoplachového kondicionéru. Na vlhké vlasy použite prípravok z morskej soli, nechajte ich prirodzene uschnúť a potom ich otočte. Je to skvelé pre ženy s oválnou tvárou, ktoré chcú štýl s nízkou údržbou s wow faktorom.

Veľmi krátky strih pre ženy nad 50 rokov s oválnou tvárou

Veľmi krátky strih pre ženy nad 50 rokov s oválnou tvárouInstagram @epikasalonandboutique

Q&Autorka štýlu, Michelle Velez

Kaderník @ salón a butik EPIKA v Clermont, FL

Ako by si to charakterizoval??

Tento krátky strih na oválne tváre je operený pixie s ofinou. Má jemnú textúru a ofinu.

Aká je tvoja najlepšia rada?

Vyskúšajte zahusťovací sprej Bumble and Bumble pri koreni, ktorý vám dodá vlasy a pozdvihne ich. Potom použite penu na zahusťovanie Bumble and Bumble, aby držala tvar, keď fénujete.

Tento strih je skvelý pre ženy s oválnou tvárou, ktoré majú vlasy s jemnou textúrou, pretože tak pekne ležia.

Super krátky strih pre oválne tváre plus veľkosti

Super krátky strih pre oválne tváre plus veľkostiInstagram @stephydoeshair

Q&Autorka štýlu, Stephanie Daniel

Farebný tréner AVEDA & Master Stylist @ Stephanie Daniel v Richmonde, VA

Ako by si to charakterizoval??

Jedná sa o klasický strih pixie pre oválne tvary tváre s použitím moderných holičských techník. Tento strih je pre ženy, ktoré chcú strih s nízkou údržbou, ktorý vyžaduje, aby bol styling rýchly a ľahko sa staral. Má androgýnnu kvalitu, pričom je stále mäkký bez drsných línií.

Aká je tvoja najlepšia rada?

Pri výbere štýlov krátkych vlasov pre oválne tvary tváre vezmite do úvahy váš typ vlasov. Koľko času a energie ste ochotní venovať? Zobrazený typ vlasov je rovný, jemný a stredne hustý, bez definitívnej časti. Styling je pomerne rýchly s gélom na udržanie svetla a pomádou na definovanie, keď je úplne suchý. Stačí 5-10 minút od mokrého po štýlový!

Krátky strih Pixie

krátky strih pixie pre oválny tvar tváreInstagram @courtneyxcentrichair

Tu je krátky strih pixie, ktorý v prípade potreby dodá vášmu štýlu vzrušujúce korenie. Kotleta má vrstvy, ktoré vlasom dodávajú výšku, takže nepôsobia plocho. Tento krátky strih pixie je jedným z krátkych účesov, ktoré najlepšie dopĺňajú oválne tváre.

Sassy účes na krátkych vlasoch

elegantný strih na krátkych vlasoch s oválnymi tváramiInstagram @healthyhappywifelife

Takýto drzý účes na krátkych vlasoch nikdy nelichotí oválnym tváram. Jedná sa o pixie kotleta, ktorá ponúka krátkym vlasom vzrušujúci štýl a nenáročné na údržbu. Pramene navrchu sú dlhšie, takže tento krátky a elegantný strih funguje s akýmkoľvek účesom. Na jednoduchú manipuláciu pri jazzovaní vlasov použite prípravok na báze vosku alebo krému.

Čeľusťový bob pre oválne tváre

čeľusťový bob pre bacuľaté oválne tváreInstagram @gina_thecultivedcurl

Tento bob čeľuste pre oválne tváre vyzerá rozkošne v každom uhle! Je to krátky strih s vrstvami, ktoré môžu zvýrazniť vlnitú textúru vlasov. Náhrdelník po krk je ideálny pre ženy s oválnymi tvárami, ktoré milujú trend, ktorý sa ľahko ovláda a upravuje.

Q&Autorka štýlu, Gina Rodriguez

Majiteľ/Stylista/Kučeravý vlasový umelec @ The Cultived Curl in Fair Oaks, CA

Ako by si to charakterizoval??

Tento bob s čeľusťou pre oválne tváre má v spodnej časti podrezanie. To umožňuje, aby uhol tvaru stúpal vyššie bez vytvárania extrémneho uhla na zadnej strane hlavy. Ukážte svoju prirodzenú textúru jednoduchým gélom na báze aloe vera, vodou a difuzérom.

Aká je tvoja najlepšia rada?

Vyberte si štýly, ktoré zodpovedajú vášmu životnému štýlu. Porozprávajte sa so svojím špecialistom o svojej oválnej tvári a o tom, či ju chcete zvýrazniť alebo skryť. Aby ste dosiahli tieto výsledky, u tohto bobu rozprašujte vodu medzi dňami prania.

Krátky strih Bob s ofinou

krátky strih bob s ofinou pre tváre oválneho tvaruInstagram @salsalhair

Stiahnutie krátkeho strihu bob s ofinou určite ponúkne miláčik. Ženy s krátkymi vlasmi a oválnymi tvárami budú tento štýl milovať. Jedná sa o klasický krátky bob s tupým typom okrajov a vrstiev, inšpirovaný moderným francúzskym štýlom. Je to najlepší strih a dĺžka rovných zámkov, ktoré vyžadujú plnosť a textúru.

Krátke blond vlasy

krátke blond vlasy pre oválne tváreInstagram @kanebowenhair

Užite si tieto krátke blond vlasy a získajte ten elegantný vzhľad. Má tiene zakorenený blond odtieň, ktorý si vyžaduje minimálnu údržbu. Účes medzitým stále potrebuje úpravu každých 4-5 týždňov. Tento krátky účes so strednými partiami je najvhodnejší pre oválne tvary tváre.

Krátky vrstvený strih pre viac ako 60 rokov

krátky vrstvený účes pre viac ako 60 rokov s oválnym tvarom tváreInstagram @jeanniejachman

Tento krátky vrstvený účes pre viac ako 60 rokov je skutočným klenotom! Je to krátky účes, ktorý možno nazvať roztriešteným bobom s kratšími vrstvami. Tento typ krátkeho účesu je vhodný pre jemné, rovné vlasy a oválne tváre. Je to taký jemný, elegantný krátky vrstvený účes pre ženy nad 60 rokov!

Skratka Pompadour

pompadour krátky strih pre oválnu tvárInstagram @brittwiththegreathair

Toto je skratka pompadour, ktorá prejavuje odvážnejšiu a lákavejšiu atmosféru! Kratším vlasom vyhovuje drobné rysy; Hranatý krátky strih teda vyzerá oveľa lepšie na oválnom tvare tváre. Ak chcete obnoviť štýl, použite matnú pastu, aby pompadour zostal na svojom mieste po celý deň.

Q&Autorka štýlu, Brittany Caldeira

Hair Stylist @ Hair by Britt in Ansonia, CT

Ako by si to charakterizoval??

Tento krátky strih pompadouru má zábavný, mohutný útlm. Aby sa dosiahla táto okázalosť, vlasy boli 4 dni neumyté a mali veľa suchého šampónu, dráždidla a laku na vlasy..

Aká je tvoja najlepšia rada?

Táto okázalosť sa odporúča pre ktoré vlasy, ale môžu ich nosiť všetky ženy, ak vedia, ako ich upraviť. Cvičte styling tak často, ako je to možné.

Stredný až krátky strih pre mastné oválne tváre

stredný až krátky strih pre tučné oválne tváreInstagram @hillarykeene

Tento stredný až krátky strih pre tučné oválne tváre je lepšie rozdeliť na stranu, aby vytvoril lichotivý uhol. Krátky strih s bočným rozdeleným štýlom odvráti pozornosť od symetrie okrúhleho tvaru tváre. Vychutnajte si jeho glam povrchovú úpravu namaľovaním krovín platinovým blond odtieňom.

Účes pre tenké vlasy po bradu

strih na bradu pre tenké vlasy a oválne tváreInstagram @denisemstylist

Tu je strih na tenké vlasy po bradu, ktorý im dodá ilúziu plnšieho okraja! Pre okamžitý objem je štýl bočnej časti kľúčový. Tento strih vyhovuje ženám s okrúhlymi a oválnymi tvarmi tváre. Rozhodnite sa pre tento strih, ak chcete skryť symetriu tváre.

Krátky účes Bob pre oválne tváre

krátky bob strih pre oválnu tvárInstagram @hairfairy.yeg

Vynikajúci krátky strih bobu pre oválne tváre môže veľmi dobre dopĺňať a tvarovať tvar tváre. Ako tento! Kotleta a dĺžka dodávajú tvári ilúziu extra šírky. Vzhľadom na všestrannosť oválneho tvaru tváre je možné tento krátky strih bobu nosiť s ofinou alebo bez nej.

About the author