125 kmeňových tetovaní pre mužov: s význammi a tipmi

Možno ste narazili na mnoho tetovaní, ktoré majú tiež čierne atramentové linky s unikátnym dizajnom. Tieto tetovania nie sú len ozdobným unikátnym dizajnom; sú to kmeňové tetovania. Kmeňové tetovanie je v dnešnej dobe medzi milovníkmi tetovania pomerne bežné, pretože im to nielen ponúka spôsob, ako predviesť vo svojom tele fantastické umenie, ale tiež im to pomáha prijať ich kultúru a dedičstvo. Kmeňové tetovanie existuje už stovky rokov a pochádza z mnohých rôzne kmene po celom svete.

Kmeňové tetovanie je relatívne lacnejšie, pretože má často jednoduchý dizajn; niektoré kmeňové tetovania sú však trochu rozsiahle, pretože obsahujú aj farbu. Ak si chcete pripomenúť korene svojho zosnulého, mali by ste si dať urobiť kmeňové tetovanie.

Aby sme vám pomohli, nižšie uvedené sú rôzne kmeňové tetovania z iných kultúr, ktoré obsahujú skvelé detaily atramentu.

Tetovanie indiánskeho kmeňa

India je krajina, ktorá pozostáva z mnohých rôznych kmeňov. Väčšina týchto kmeňov považovala tetovanie za nevyhnutné vyhlásenie. Niektorí dokonca používali kmeňové symboly na identifikáciu z určitého kmeňa. Niektoré kmeňové tetovania z Indie zahŕňajú starodávne rytiny, rôzne geometrické vzory, kvetinové vzory, tigre, draky a mnoho ďalších. V modernej dobe si ľudia z Indie nechávajú na telo vytetovať obrazy rôznych bohov a náboženských predmetov.

Väčšina z týchto tetovaní obsahuje jednoduchý čierny atrament a objavuje sa po celom tele. Je ťažké ignorovať tieto krásne indické kmeňové tetovanie s toľkými ťažkými význammi a historickou symbolikou, ktoré sú spojené s každým tetovaním.

Symbolika

Každý kmeň dostal tetovanie z rôznych dôvodov, pretože ku každému tetovaniu je pripojený jedinečný symbol. Kmene, ktoré dostali na telo rôzne rytiny podobné šperkom, to napríklad získali, pretože verili, že toto je vec, ktorú im nikto nemôže ukradnúť. Geometrické vzory na tvári symbolizovali uväznenie zlých bytostí a ich ochranu, kým sa v posmrtnom živote nestretnú so svojimi predkami. Ostatné geometrické tetovania na ženách boli symbolom ich ochrany pred sexuálnymi predátormi. Tetovanie, ktoré pozostávalo z tigrov a iných zvierat, bolo symbolom smútku za stratou svojich blízkych.

Umiestnenia

Indické kmeňové tetovanie sa bežne objavuje na tvári a členkoch. V modernej dobe si však mnoho ľudí nechá vytetovať bohov a rôzne zvieratá na chrbát alebo plnú hruď, pretože väčšina týchto tetovaní je dosť popisných a vyžaduje si prominentnejšie miesto..

Havajské tetovanie v Kakau

Havaj je známy nielen svojimi nádhernými svadobnými miestami, ale aj bohatým kmeňovým tetovaním. Väčšina havajských tetovaní obsahuje rôzne čierne napustené geometrické vzory s rôznymi vodnými živočíchmi. Tieto tetovania rozprávajú silný príbeh o ostatných kmeňoch pochádzajúcich z Havaja, napríklad o kultúre Tiki a Kakau..

Symbolika

Mnoho ľudí si dáva tieto tetovania pre lásku k morským živočíchom a vode, pretože väčšina tetovaní kmeňa na Havaji obsahuje korytnačky a ďalšie morské živočíchy. Tieto tetovania tiež predstavujú postavenie muža, najmä ak je bojovníkom a je symbolom ochrany vašej identity. Takže ak máte chuť predviesť vo vás vlastnosti podobné bojovníkom, havajské kmeňové tetovanie je pre vás ako stvorené..

Umiestnenia

Havajské tetovanie si najlepšie oblečiete na rukáv, ruku, predlaktie, lýtko alebo hruď. Čierne napustené prevedenie vyzerá na všetkých týchto miestach úplne dobre a zanecháva vo vašom tele neuveriteľné snímky.

Americko-indické tetovanie Cherokee

Ak hľadáte kmeňové tetovanie, ktoré má silné spojenie s americko-indickým kmeňom, už viac nehľadajte, pretože tieto tetovanie Cherokee sú pre vás ako stvorené. Tieto tetovania väčšinou obsahujú domorodú americkú lebku s perím na vrchu. Tieto kmeňové tetovanie obsahujú farbu a vysoké rozlíšenie.

Symbolika

Milovníci tetovania nosia tetovanie Cherokee na identifikáciu dlho stratených kmeňov. Tieto tetovania tiež znamenajú spojenie s duchom. Ak teda máte náladu na získanie duchovnej atmosféry, je to pre vás to pravé tetovanie.

Umiestnenie

Tieto tetovania si môžete vyskúšať kdekoľvek na tele. Najlepšie miesta sú vaša ruka, hrudník a chrbát. Ak sa chystáte pre menšie tetovanie, lýtko a ruka by mali byť dokonalé.

tribal-tetovanie

Samoanské kmeňové tetovanie

Kmeň Samoan pochádza z polynézskeho kmeňa a má takmer rovnaký typ tetovania. Samojania však ako prví vytvorili kus tetovania. Tieto tetovania väčšinou obsahujú morské tvory a ďalšie funkcie podobné moru, ako sú mušle a vlny. Samoanské tetovanie je dosť veľké a niektoré z nich väčšinou pokrývajú väčšinu tela. Tieto tetovania zahŕňajú klasický čierny atrament; kvôli podrobnostiam si to však vyžaduje veľa talentu. Ak teda plánujete získať kmeňové tetovanie Samoa, uistite sa, že ho necháte urobiť od niekoho s dobrými skúsenosťami s týmto typom tetovania..

Symbolika

Väčšina samojských tetovaní symbolizuje mier, ochranu a moc. Ak hľadáte spôsob, ako si denne pripomínať tieto hlavné atribúty života, pomôže vám s tým tetovanie.

Umiestnenie

Väčšina samojských tetovaní je veľkých; preto je najlepšie ho dostať na hrudník, chrbát a ruku. Väčšina týchto tetovaní spája všetky tieto tri oblasti spolu s jedným tetovaním.

Tetovanie írskeho keltského kmeňa

Írske kmeňové tetovanie pochádza z keltského kmeňového tetovania; tieto tetovania sú však tmavšie a pozostávajú z viac tieňovania v porovnaní s keltskými tetovaniami, aj keď vzory môžu byť malé, ale sú podobné. Väčšina z týchto tetovaní obsahuje draky, psy, kruhové prstene, vtáky a rôzne druhy motívov. Tieto tetovania obsahujú čierny atrament a pokrývajú širokú oblasť vášho tela.

Symbolika

Ak si na telo necháte potrieť írsky kruhový prsteň, bude predstavovať všetky magické sily v čomkoľvek, čo vlastníte, vrátane vášho tela. Väčšina írskych kmeňových tetovaní predstavuje nadprirodzené sily a kruh života, ktorým si musí prejsť každý jednotlivec, ktorým je život a smrť..

Umiestnenie

Ideálne miesto pre toto tetovanie by bolo na ruke, chodidle, ramenách alebo hrudníku. Táto oblasť do značnej miery závisí od veľkosti tetovania.

Maorské kmeňové tetovanie

Kmeň Maori je známy svojou statnou postavou a veľkými tetovaniami na tvárach. Kmeň Maorov až dodnes zostáva v súlade so svojimi symbolickými tetovaniami. Tieto tetovania obsahujú ostré čierne čiary a rôzne symboly. Jedným z hlavných tvorov, ktoré v kmeňoch tetovania Maorov nájdete, sú korytnačky. Väčšina z týchto tetovaní je napísaných čiernym atramentom a sú krásne na pohľad kvôli explicitným detailom a dizajnom.

Symbolika

Maorské tetovanie symbolizuje skvelé príbehy, ktoré každý člen kmeňa uchováva, a pomáha identifikovať sa ako veľký maorský kmeň. Tetovanie, ktoré obsahuje korytnačky, symbolizuje plodnosť, zdravie a dlhovekosť človeka.

Umiestnenia

Väčšina maorských kmeňových tetovaní sa objavuje na tvári, pretože Maori pokladajú hlavu za veľmi posvätnú časť tela. Maorské tetovanie sa objavuje aj na lýtkach, chrbte a rukách. Väčšina vzorov je spojených na chrbte a rukách.

Mexické aztécke tetovanie

Mexiko prispieva k jednému z najznámejších architektonických tetovaní známych ako aztécke tetovanie. Tieto tetovania pozostávajú z niektorých veľkolepých aztéckych vzorov s rôznymi symbolmi. Väčšina aztéckych tetovaní zahŕňa opice, šamany, motýle a mnoho ďalších vecí, ktoré v sebe nesú veľkú symboliku. Čierny atrament sa perfektne hodí ku všetkým týmto tetovaniam a pomáha v ňom odhaliť realizmus.

Symbolika

Aztécke tetovanie symbolizuje silu, energie a mystiku. Ak k tomu pridáte rôzne zvieratá ako motýľ, ktorý symbolizuje transformáciu, bude sa dobre dopĺňať s aztéckym tetovaním. Predstavuje vašu transformáciu na zdravšieho jedinca. Iné symboly ako opica predstavujú tanec a žaba radosť. Najlepšie na týchto tetovaniach je, že môžete dosiahnuť dokonalú kombináciu rôznych vecí so silným významom.

Umiestnenie

Aztécke tetovania sú dosť popisné a veľké. Najlepším miestom na potetovanie by teda bolo chrbát, hruď alebo plná ruka.

Tetovanie polynézskeho kmeňa

Tetovanie pochádza najskôr z polynézskych kmeňov. Tieto kmene nevedeli o písaní; preto používali tetovanie na vyjadrenie svojich pocitov a identity. Väčšina polynézskych kmeňových tetovaní obsahuje žraločie zuby, korytnačky, Enata (zamračená obloha), hroty oštepov, oceán, Tiki a mnoho ďalších životne dôležitých symbolov. Symboly sú zobrazené čiernym atramentom so zmesou rôznych vzorov, medzi ktorými je nejaký negatívny priestor. Čierny atrament objaví tieto symboly a vyzerá to úchvatne.

Symbolika

Každý predmet prítomný v polynézskom tetovaní má iný význam; napríklad žraločie zuby predstavujú silu a vedenie. Oštepy predstavujú bodnutie iných zvierat a oceány predstavujú zmeny. Tieto symboly sú veľmi dôležité aj dnes a mnohí z nás nad nimi môžu premýšľať.

Umiestnenie

Umiestnenie má veľký význam, pokiaľ ide o polynézske tetovanie. Predtým, ako si tetovanie zaobstaráte, je nevyhnutné preštudovať si umiestnenie polynézskeho tetovania. Každé umiestnenie má iný účel a symboliku; napríklad, ak si necháte na vrch tela dať polynézske tetovanie, kmeňový čas symbolizuje prepojenie medzi nimi Rangi (Nebo) a Papa (Zem). Ak ho dostanete na chrbát, symbolizuje vaše minulé chyby a činy. Od hlavy po päty si môžete dať vytetovať polynézske tetovanie kdekoľvek.

tribal-tetovanie

Mexická bonbónová lebka

mexické tetovanie lebky

Mexické tetovanie lebky a cukríkov pochádza z mexického kmeňa oslavy dňa mŕtvych. Tieto tetovania obsahujú rôzne kostry so šperkami a farebným make -upom. Tetovanie je zvyčajne nakreslené čiernym atramentom a pozostáva z rôznofarebného atramentu. Niektoré z týchto tetovaní sú tiež vyrobené z čiernobieleho atramentu, ak nemáte radi farebný atrament. Farba však tetovanie vyskočí a zviditeľní ho ako mexický cukrík s lebkou.

Symbolika

Mexické tetovanie lebky a cukríkov symbolizuje oslavy „Dňa mŕtvych“, čo je významný sviatok oslavovaný v Mexiku. Mexičania namiesto smútku nad stratou milovanej osoby oslavujú život zosnulých farbami. Cukrík z lebky tiež predstavuje radosť a nádej, že vás uvidí milovaného. Ak máte vo všeobecnosti veľkú záľubu v lebkách, mali by ste si dať urobiť tetovanie s lebkou.

Umiestnenia

Cukrovinu z lebky si môžete nechať vytetovať kdekoľvek na tele. Jedno z najlepších miest, kde ho získať, je na ruke a chrbte

Keltské kmeňové tetovanie

Keltský kmeň je známy nielen svojimi divokými bojovníkmi, ale aj úžasnými architektonickými návrhmi tetovania. Keltské tetovanie je dodnes veľmi známe a vyskytuje sa v mnohých rôznych tetovaniach, ktoré majú modernizovaný nádych. Keltské tetovanie pozostáva z rôznych čiernych atramentových symbolov, ako sú uzly, zvieratá, kruhy a keltské symboly bojovníkov. V závislosti od dizajnu tetovania niektoré keltské tetovania obsahujú širokú škálu farieb.

Symbolika

Ak si necháte keltské tetovanie zvierat, symbolizuje to ochranu a odvahu, pretože Kelti označujú zvieratá ako jedny z najmocnejších tvorov na Zemi. Keltské kruhy a trojice predstavujú prírodu, čas a organickú energiu. Ak ste teda environmentalista a chcete predviesť svoju lásku a úctu k životnému prostrediu, mali by ste si dať vytetovať keltský kruh..

Umiestnenie

Keltské tetovanie si môžete dať vytetovať kdekoľvek na tele. Najlepšie miesta, kde sa na to dostať, sú hrudník, paže a lýtka.

tribal-tetovanie

Vikingovia

Vychutnajte si jeden z najrozprávanejších a najmocnejších kmeňov Vikingov v histórii. Vikingské tetovanie nie je také populárne, ale nórski potomkovia ich stále nosia. Vikingské tetovanie zahŕňa čiernobiele tetovanie divokých vikingských bojov v bitke. Niektoré vikingské tetovania obsahujú symboly ako „Helm of Awe“, čo bol významný symbol v ére Vikingov. Väčšina týchto tetovaní pozostáva z čierneho atramentu, ktorý dodáva dramatickému nádychu.

Symbolika

Vikingské kmeňové tetovanie väčšinou symbolizuje vedenie, ochranu a divokosť. Takže ak máte pocit, že ste náchylní k niečomu škodlivému, toto tetovanie vo vás vyvolá pocit bezpečia. Ak idete na tetovanie symbolov Vikingov, ako napríklad „Helm of Awe,“To tiež symbolizuje ochranu a moc.

Umiestnenie

Ideálne miesto pre tieto tetovania je na paži chrbta. Ak chcete byť umiestnením trochu jedineční, môžete si nechať vytetovať kráľa pri uchu, pretože zakrýva jednu stranu hlavy..

Tetovanie z filipínskeho kmeňa

Filipínske kmeňové tetovanie je celkom bežné, ale iba ľudia, ktorí pochádzajú z filipínskeho dedičstva, si tieto tetovania nechávajú napáliť na telo. Tieto tetovania obsahujú rôzne symboly s estetickými lineárnymi čiarami. Tieto tetovania obsahujú väčšinou čierny atrament a majú aj ďalšie postavy, ako sú orly, psy a muži.

Symbolika

Filipínske tetovanie zahŕňa scenérie, z ktorých vyrastáte; tieto tetovania vám pripomínajú vaše pôvodné korene a nikdy nezabudnete, odkiaľ ste prišli. Filipínske kmeňové tetovanie, ktoré obsahuje symboly ako diamanty a orly, predstavuje, aké sú vo filipínskom kmeni posvätné.

Umiestnenie

Ideálne miesto pre toto tetovanie by bolo na tvojej plnej ruke alebo na hrudi, pretože väčšina raných Filipíncov by dostala tieto kmeňové tetovania na ruku..

kmeňové tetovanie

Kmeňové tetovanie domorodého Američana, ktorý chytá sny

Indiánska kultúra je známa svojimi kmeňovými tetovaniami a dodnes ich používajú rôzni ľudia, najmä tí, ktorí pochádzajú z indiánskeho kmeňa. Jedným z najznámejších indiánskych tetovaní je lapač snov. Perie prítomné v lapači snov mu dodáva pôvodný americký nádych a zanecháva vo vás jemné a štýlové tetovanie. Väčšina týchto tetovaní obsahuje farebný atrament, ale môžete tiež získať čiernobiely atramentový lapač snov.

Symbolika

Toto tetovanie lapača snov symbolizuje ochranu a veľa ľudí verí, že ho zachráni pred chytaním akýchkoľvek hrozných snov a zlých športov. V raných indiánskych kmeňoch to ľudia chápali ako znak víťazstva potom, čo vyhrali vojnu. Ale väčšinou bolo toto tetovanie tetované na malé deti.

Umiestnenie

Ideálne miesto pre tetovanie lapača snov by bolo na ruke alebo na chrbte; týmto spôsobom predvádza lapač snov, ako keby z niečoho visel.

kmeňové tetovanie

Tetovanie v africkom kmeňovom štýle

Afrika je známa bohatými kmeňovými kultúrami v rôznych častiach kontinentu a niektoré z týchto kmeňov stále existujú. Väčšina afrických kmeňových tetovaní má príbehy a základné významy. Niektoré z týchto tetovaní zahŕňajú kvety, slony, scenériu a bohov, pretože africké kmene sú domovom mnohých rôznych bohov. Tieto tetovania majú čierny aj farebný atrament. Závisí to od typu tetovania, ktoré si vyberiete, a od farieb, ktoré v ňom chcete prezentovať.

Symbolika

Africké kmeňové tetovanie, ktoré zahŕňa scenérie potiahnuté po celom tele, symbolizuje krásu a bohatstvo kontinentu a konkrétneho kmeňa. Ostatné africké znaky znamenajú moc a silu. Farebný kvetinový vzor je tiež známym africkým kmeňovým tetovaním a znamená zdravie a krásu černocha z Afriky.

Umiestnenie

V závislosti od typu tetovania, ktoré si vyberiete, si môžete dať tieto tetovania vytetovať kdekoľvek na tele. Tetovanie s výrazným kmeňovým vzorom vyzerá najlepšie na hrudi, ktorý siaha až po vaše ruky. Môžete si ho tiež nechať potetovať chrbtom a lýtkom.

kmeňové tetovanie

Časté otázky

Koľko ma bude stáť kmeňové tetovanie?

Náklady na kmeňové tetovanie závisia od typu a veľkosti tetovania, ktoré dostanete. Ak sa chystáte na kmeňové tetovanie na mieru, bude vás to stáť minimálne 50 dolárov; ak však pôjdete do niečoho väčšieho, než je obvyklá veľkosť, bude vás to stáť niekoľko ďalších niekoľko stoviek dolárov navyše. Niektoré tetovanie trvá aj dlhšie, čo vás stojí viac, ak vám tetovač účtuje poplatok za hodinu.

Ako si mám udržiavať kmeňové tetovanie?

Následná starostlivosť je veľmi dôležitá pri každom tetovaní. Potom, čo budete mať svoje kmeňové tetovanie, uistite sa, že ho budete udržiavať čisté, naneste naň krém a nechajte ho suché, bez toho, aby ste ho treli handrou. Obmedzte pohyb v konkrétnej oblasti, na ktorej máte tetovanie. Ak máte pocit, že vaše tetovanie je infikované, mali by ste okamžite navštíviť lekára, kým sa zhorší. Aby ste sa vyhli infekciám, vykonávajte dennú údržbu tak, ako popísal váš tetovací umelec.

Prečo by som si nemal dať urobiť kmeňové tetovanie??

Ak ste neplnoletí, nemali by ste si dávať robiť kmeňové tetovanie ani žiadne tetovanie. Zákonný vek na tetovanie je 18+. Ak máte nejaké závažné alergie alebo ste náchylní k ich vzniku a v súčasnosti trpíte zdravotným stavom, tetovaniu by ste sa mali vyhnúť. Mnoho ľudí nechápe kmeňové tetovanie pre svoj skutočný význam a získava ho kvôli svojmu estetickému dizajnu a tieňovaniu. Ak si nie ste vedomí skutočného významu kmeňového tetovania, je najlepšie, ak idete pre niečo iné, pretože by ste mohli niekoho uraziť z tohto konkrétneho kmeňa..

Ako dlho bude trvať kmeňové tetovanie?

Čas potrebný do značnej miery závisí od typu tetovania, ktorý si vyberiete. Ak idete na tetovanie, ktoré je malé a obsahuje menej tieňovania, ako napríklad tetovanie s kmeňovým motívom, potom vám to zaberie maximálne 2 hodiny. Čím je tetovanie väčšie a popisnejšie, tým dlhšie bude trvať jeho dokončenie.

Záverečné slová

Kmeňové tetovanie je celkom očarujúce, pokiaľ ide o jeho pohľad. S pomocou týchto rôznych kmeňových tetovaní od rôznych kmeňov vám pomôže pri výbere toho správneho kmeňového tetovania pre seba. Najlepšie je, ak sa pustíte do kmeňového tetovania, s ktorým môžete mať odkaz, alebo odkiaľ prišli vaši predkovia. Tetovanie vám pomôže dosiahnuť nový vzhľad na vašom tele, vďaka ktorému ich budete obdivovať po celý život.

About the author

Adblock
detector