125 tetovaní rýb Koi s významom, zoradených podľa popularity

V japončine sa „koi“ prekladá ako „kapor“ alebo kaprovitá ryba. Len preto, že slovo má jednoduchý význam, nemusí nevyhnutne znamenať, že ryby koi nemajú žiadnu formu symboliky. Slovo „koi“ je prevzaté z Japonské slovo „nishigikoi““. Ryby Koi sa dodávajú v celom spektre farieb a ich váhy sú ozdobené krásnymi vzormi. Ľudia chovajú ryby koi v rybníkoch a chovajú ich ako domáce zvieratá. Nájdete tu obchody s domácimi zvieratami, ktoré predávajú iba ryby koi. Ryby Koi sú ryby s vysokou údržbou a starostlivosť o ne je veľmi drahá.

Ryby Koi sú tiež bežným predmetom tetovania. Podľa väčšiny tetovačov predstavujú ryby koi okrem iného silu, prosperitu, odhodlanie, nezávislosť, vytrvalosť a veľa šťastia. To všetko je založené na obrovskej úcte a rešpekte, ktorý majú Japonci k skromným rybám koi.

Ryba koi je známa ako jedna z najobľúbenejších možností pri výbere dizajnu pre tetovanie. A nie je prekvapením, prečo – je atraktívny aj farebný a upútal pozornosť toľkých ľudí. Rybie tetovanie Koi rovnako milujú muži aj ženy. Ryby Koi sú plné energie, najmä keď žijú v ich prirodzenom prostredí. Možno ďalším dôvodom, prečo veľa ľudí miluje tetovanie koi ryby, je skutočnosť, že ryby koi nesú v sebe veľa symbolizmu, ako už bolo spomenuté, vrátane bohatstva a moci..

koi-ryba-tetovanie

Koi Fish Tattoo Design na ruke

Typy návrhov tetovania Koi

 1. Farebné tetovanie rýb Koi

Najbežnejší vzor, ​​ktorý sa nachádza vo farebných návrhoch tetovania koi rýb, je zvyčajne zlatý alebo v kombinácii oranžovej, striebornej a čiernej. Farebná ryba koi sa často umiestňuje spolu s inými symbolmi s ázijskou tematikou, vrátane lotosových kvetov alebo čínskych znakov. Napriek tomu, že lotos rastie v bahnitých riekach a brehoch, často z neho vyrastie nádherný kvet. A preto sa lotosy často používajú ako symboly odhodlania, zmeny a boja.

Získanie čierneho koi znamená, že ste úspešne prekonali určitú zmenu vo svojom živote alebo vo svojom správaní. Ak poznáte niekoho, kto sa vysporiadal s obrovským množstvom bolesti a dosiahol v živote úroveň úspechu, potom môže byť čierna koi ryba dobrým symbolom.

Ďalšou farebnou myšlienkou tetovania koi ryby je modrá koi ryba. Aj keď je tento typ dizajnu obľúbenejší u mužov, pretože modrá je považovaná za mužskú farbu. Modré ryby koi často predstavujú reprodukciu. Okrem toho môže znamenať aj pokoj a mier v duši a tele.

 1. Ryby Koi a lotosové kvety

Ryba koi spojená s lotosovým kvetom má veľa významov, pretože obidva sú v japonskej kultúre veľmi uznávané. Napriek tomu, že ryby koi, ktoré majú lotosové kvety, sú monochromatické, lotos je často sfarbený do ružova alebo modra so žltými končekmi. Vďaka tomu kvetina vyskočí bez toho, aby vyzerala príliš krikľavo alebo okázalo. Niekedy vyzerá tetovanie iba s tromi alebo dvoma farbami najlepšie.

 1. Tetovanie rýb Dragon Koi

Napriek tomu, že tieto druhy návrhov tetovania koi rýb pôsobia na prvý pohľad odstrašujúco a môžu niekoho zastrašiť, často majú tieto dva symboly pre človeka väčší význam. Podľa japonskej mytológie sú ryby koi niekedy reinkarnované ako draci v posmrtnom živote. Kombinácia ryby koi a dračieho tetovania predstavuje zmenu alebo transformáciu – Osoba sa predovšetkým teší alebo víta obrovskú zmenu vo svojom živote..

 1. Rybie tetovanie Jin-Jang

Ďalší dizajn tetovania plný ázijskej symboliky. Symbol jin-jang znamená harmóniu a rovnováhu. Podľa budhistického a taoistického učenia je všetko v tomto svete navzájom prepojené.

 1. Ryba Koi v tvare vlny

Ľudia, ktorí si nechajú tetovať koi, ich niekedy spoja s tvarom vlny v japonskom štýle. To dodá vášmu tetovaniu tradičný vzhľad a dodá mu jedinečný nádych. Mnoho ľudí má rád tetovanie koi, pretože ich váhy vyzerajú neuveriteľne, najmä keď sú preložené do tetovacieho dizajnu.

Pozri tiež:

 • 155 Cool Star tetovanie pre mužov & ženy
 • Tento rok 125 návrhov tetovania na krk
 • 125 najlepších návrhov tetovania srdca v roku 2018
 • 155 Trendy členkové tetovanie pre ženy
 • 125 najlepších kotvových tetovaní za rok 2018 (s význammi)

Význam návrhov tetovania Koi Fish

Návrhy tetovania rýb Koi symbolizujú šťastie a prosperitu. Kedysi existoval starý mýtus o rybe koi, ktorá chcela vyliezť na obrovský vodopád na rieke Huanghe, aby sa zmenila na draka. Ryba koi teda zvyčajne predstavuje osobu, ktorá je odhodlaná stať sa lepším jednotlivcom a robiť dobro pre vesmír.

Ďalšou symbolikou pre tetovanie koi je pre tých, ktorí sa vo svojom živote dostali cez mnohé ťažké prekážky. Mnoho ľudí, ktorí prekonali nešťastie, vrátane boja s rakovinou alebo zotavovania sa z alkoholizmu alebo užívania drog, si dáva tiež tetovať koi. Koi slúži ako typ symbolu, ktorý predstavuje ich vlastný osobný úspech.

Medzitým tetovanie plávajúceho koi symbolizuje odhodlanie. Obzvlášť Číňania veria, že symbolizujú prosperitu v podnikoch alebo v kariére a v škole.

koi-ryba-tetovanie

Ideálne umiestnenie tetovania na ryby Koi

To, kde je tetovanie koi ryby umiestnené, bude závisieť od jeho veľkosti a vzhľadu. Mnoho ľudí, ktorí si dajú tetovať ryby koi, si ich však umiestni na krk, prst, chrbát, hruď, stehno, nohu, ruky a uši. Ramená sú tiež skvelým miestom na tetovanie koi rýb, pretože slúžia ako vynikajúce plátno pre tatéra na nakreslenie ich návrhu. Ramená človeka sú viditeľné väčšinu času, takže akékoľvek tetovanie umiestnené v tejto oblasti niekomu padne do oka.

Veľa ľudí, ktorí získavajú tetovanie koi rýb, si ich zvyčajne dáva na ruky ako súčasť dizajnu tetovania na rukáve. Chrbát a nohy sú tiež obľúbenými miestami na tetovanie rýb koi.

Pre dámy môžete získať návrhy koi tetovania cez boky. Tetovanie na bokoch vydáva sexi atmosféru. Môžete si vybrať, či si dáte malé tetovanie alebo väčšie, ktoré ide dole k nohám alebo nahor k vašim rebrám. Všetko závisí od dizajnu, ktorý sa vám páči, a od toho, čo tetovač vytvorí.

koi-ryba-tetovanie

Tipy na prípravu tetovania Koi

Niekedy sa ľudia, ktorí sa rozhodnú pre prvé tetovanie, cítia buď nadšení, alebo znepokojení. Vyhliadka na prvé tetovanie sa môže zdať desivá, pretože stále nemáte predstavu, čo sa počas relácie stane. Získanie tetovania koi ryby alebo tetovania všeobecne je potrebné dôkladne preskúmať, aby ste sa mohli úplne rozhodnúť, či ho chcete alebo nie..

 • Zoznámte sa s nákladmi na priemerné tetovanie a so všetkou bolesťou, ktorú so sebou prináša. Tetovači odporúčajú umiestniť koi tetovanie na nohy, na ruky ako rukáv alebo na zadnú stranu osoby..
 • Potom, čo ste sa rozhodli presadiť sa s tým prvým tetovaním, je načase vybrať si tento dizajn tetovania. Vyberte si dizajn, ktorý sa vám páči a ktorý má nadčasovú kvalitu a význam.
 • Pred tetovaním si vždy poriadne oddýchnite. To vám umožní relaxovať počas procesu tetovania.
 • Pokiaľ je to možné, snažte sa vydržať bolesť tetovacej ihly a príliš sa nepohybujte. Nájdite spôsob, ako sa udržať uvoľnený a pokojný. Vykonajte niekoľko dychových cvičení. To by sa vám mohlo hodiť, ak absolvujete akékoľvek hodiny meditácie alebo jogu.

Priemerné náklady na službu & Štandardná cena za získanie návrhov tetovania Koi na ryby

V priebehu rokov zostáva ryba koi jedným z najlepších návrhov, pokiaľ ide o tetovanie. Niektoré tetovacie salóny zvyčajne nabíjajú svoje tetovanie podľa veľkosti, farieb, ktoré používate, a originality dizajnu. Ostatné salóny účtujú poplatky za hodinu. Čím väčšie tetovanie, tým dlhšie je dokončenie a drahšia cena.

Pokiaľ ide o ceny, štandardné tetovanie by sa mohlo pohybovať od najmenej 50 do 100 dolárov za hodinu. Pôvodný dizajn by mohol stáť neskutočných 300 dolárov. Samozrejme, všetko závisí od veľkosti tetovania a zručnosti umelca. Ceny budú závisieť od toho, ako tetovací salón funguje, a od skúseností umelca.

   

Tipy na údržbu po tetovaní rýb Koi

Vždy je dôležité starať sa o tetovanie, najmä ak je stále čerstvé. To zaručuje, že vaše tetovanie nedostane žiadne infekcie, ktoré by mohli spôsobiť vážne problémy pre vaše zdravie. Neopatrná starostlivosť o vaše tetovanie by ho tiež mohla dlhodobo poškodiť.

Ak sa po tetovaní potrebujete vyčistiť, rozhodnite sa namiesto kúpeľa sprchovať. Nie je tiež dobré zostať v saune alebo plávať v chlórovanom bazéne alebo v jazere. Neplávajte ani nepoužívajte vaňu najmenej tri týždne. Mnoho ľudí si bohužiaľ tento tip nepamätá, takže ich tetovanie už niekoľko týždňov po získaní vyzerá veľmi poškodene.

Ak sa vám tetovanie nešťastne poškodí, môžete kedykoľvek požiadať o opravu. Mnoho tetovačov ponúka tieto dotyky zadarmo. Ak však chcete dosiahnuť opravu, stále existujú pravidlá, ktoré musíte dodržať. Ak nedodržíte pravidlá svojho tetovania týkajúce sa starostlivosti o tetovanie a nakoniec ho poškodíte, môže vám to skončiť účtovaním za opravu..

About the author

Adblock
detector