155 ružových tetovaní: Všetko, čo by ste mali vedieť (s význammi)

Symbolika je široko používaným prvkom sveta tetovania. Existujú vzory, čiary a detaily, ktoré veľa hovoria o individualite nositeľa. Milovníci tetovania; v skutočnosti vnímajte celé utrpenie ako platformu, ktorá im umožňuje oznámiť nezávislosť myslenia a vnímania okolitému svetu.

Nahliadnuť do psychológia nositeľa tetovania otvára dvere do úplne iného smeru myslenia, ktorý aj jednotlivca bez tetovania presvedčí, že tetovanie je skutočne formou sebavyjadrenia. Od vznášajúceho sa havrana po Maori Ta Moko a všetko medzi tým; tetovanie sú vlákna mýtov, príbehov a umenia na ľudskom plátne.

Najzaujímavejšou črtou sveta tetovania je, že máte kontrolu nad tým, čo sa tu deje. Môžete získať drobný, nepostrehnuteľný dizajn na päte nohy alebo sa z chrbta stane umelecké dielo. Neexistujú žiadne obmedzenia. Možnosti sú nekonečné; aj keď ste v počiatočných fázach tetovania pokračovateľom trendov, zistíte, že postupne konvertujete na typ človeka s významom tetovania.

Každé tetovanie je jedinečné, napríklad ružovým tetovaním; niekto by si mohol myslieť, že tetovanie ruže bude zahŕňať kvetinu vloženú do tkaniva vašej pokožky. Ale aj keď „ruža“ môže ležať v srdci dizajnu, význam a zobrazenie ho urobia jedinečným.

Každý dizajn alebo symbol vo vesmíre tetovania má svoj význam. So zmenou myslenia a vnímania spoločností v priebehu desaťročí sa zmenil aj objektív, cez ktorý sú tetovania viditeľné a dekódované.

ružové tetovanie-

Ak čítate o rôznych tetovaniach a symbolike a bájach za nimi pred storočiami a o tom, aké sú dnes, uvidíte obrovský rozdiel v rozlišovaní konkrétneho tetovania. Bez uznania kultúry a tradícií pri označovaní tela západný svet dodnes nemá rád túto formu úpravy tela..

Situácia sa však drasticky zlepšila a vo väčšine prostredí sa na tetovanie pozerá ako na prvok, ktorý rozbíja ľady, aby mohol začať konverzáciu. Boli časy, keď bolo tetovanie vnímané iba ako súčasť života väzňa. Muži alebo ženy s tetovaním boli okamžite posúdení ako mladiství, ak v ich telách bol čo len najmenší náznak umenia..

Časom sa tetovanie stalo prominentnou súčasťou módy. Narazíte na niekoľko celebrít, ktoré sa chvália najnovším atramentom a diskutujú o „význame“ jeho umiestnenia a dizajnu.

Všetci ale vieme, že väčšinou ide len o módne vyhlásenie, ktoré budú bezmyšlienkovite nasledovať tisíce. Napriek tomu je to krása tejto umeleckej formy, úvodný úvod môže byť povrchný, ale ako znášate bolesť z hojivých jaziev, je toho toľko, čo sa mení. Nájdete informácie o skutočnom význame konkrétneho umiestnenia alebo histórii, ktorá obklopuje konkrétny dizajn, a rastie to s vami.

ruže-tetovanie-vzory

Ružové tetovanie a jeho pôvod

Tento článok sa bude konkrétne zaoberať podrobnosťami o ružovom tetovaní, jeho pôvode, významoch a podobne. Ak hľadáte účel alebo dizajn pre svoje ďalšie tetovanie ruží, potom vás tento článok môže trochu poučiť.

Ruža, konkrétne červená, bola vždy spojená s láskou, romantikou a náklonnosťou. Ruže môžu mať rôzne farby a odtiene. Každá farba má pre nositeľa ružového tetovania iný význam. To však nebol prípad ružového tetovania okolo 12. storočia.

V 16. storočí boli ružové tetovania spájané so zločincami. Tetovaním ruže boli označení najmä väzni, ktorí boli v cele smrti. To určite nepomohlo prípadu tetovania ani stigmy s ním spojenej.

V priebehu času sa však obraz tetovania ruže zmenil. Teraz je považovaný za symbol vzťahu, lásky a krásy. Ruže sú jednou z najcennejších kvetov na svete. Prekračujú hranice a vo väčšine kultúr znamenajú rovnaké významy. Či už darujete ružu niekomu vo Francúzsku alebo na Blízkom východe, gesto bude vnímané ako akt lásky alebo náklonnosti.

Popularita tohto kvetu mala veľký vplyv na romantiku a poéziu. Rôzne farby sú vnímané ako symboly lásky, priateľstva, zrady a oveľa viac. Ružové tetovanie môže byť zložité, farebné alebo len obrys; významy za tetovaním často určujú, ako bude vyzerať.

ružové tetovanie ružové tetovanie

Tetovanie a ruže

Pre niektoré, dostať svoje prvé tetovanie je to najťažšie rozhodnutie, aké kedy urobia. Jedinec vstupuje do tetovacieho salónu s neistotou pri hľadaní niečoho, čo definuje jeho vnútro. Odpoveď väčšinou spočíva v tetovaní ruží. Ruža v sebe nesie množstvo filozofie, vytesanej do kože, v ktorej žiari váš význam.

Ruža bola vždy symbolická; niektoré záznamy pochádzajú z doby pred 35 miliónmi rokov a zobrazujú rôzne vyobrazenia tohto kvetu. Ruža dominuje v americkej kultúre tetovania niekoľko posledných desaťročí. To možno pripísať množstvu významov, ktoré tento symbol nesie. V niektorých úpravách je ruža dokonca považovaná za symbol vojny a jednoty. Obraz ruží pochádza z gréckej mytológie, ktorá spája biely a červený druh s bohyňou Afroditou. Eros a Psyche sú tiež niekoľko božstiev súvisiacich s ružami. Kresťanstvo tiež používa tento kvet ako symbol čistoty, ktorý ho viaže k Panne Márii a rajskej záhrade.

Vo svete tetovania má história tejto kvetiny veľký význam. Ako nositelia tohto alebo iného tetovania budú študovať hĺbku významu spojeného s úpravou tela, ktorá im vydrží celý život.

Potom, čo ste sa rozhodli, že chcete tetovanie s ružou, určiť presne to, aké tetovanie chcete, môže byť obrovská výzva. Existuje mnoho podôb tohto nádherného kvetu, ale to, čo vyhovuje vašej osobnosti a aký je váš význam pre tento symbol, sa bude líšiť.

Krátky pohľad na to, čo jednotlivé aspekty ruže obsahujú, vás môže viesť k správnemu tetovaniu. Nasleduje niekoľko vysvetlení, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, ktorý dizajn je pre vás najvhodnejší.

ružové tetovanie-

1. Farby

Ak ste u odborníka na tetovanie na návšteve prvýkrát a nikdy ste si tetovanie nenechali urobiť, je najlepšie dohodnúť si konzultáciu pred dátumom skutočného stretnutia. Plánujete dostať napustenú ružu? Existuje niekoľko zásad, ktoré by ste mali vedieť. Váš odborník na tetovanie vám pravdepodobne povie, že získanie farebného tetovania ruže znamená, že každá farba bude mať iný význam. Farby majú vo svete tetovania značný význam. Modrá ruža, povedzme, nie je prirodzený jav. Ale tetovanie s modrou ružou môže byť jedinečným spôsobom zdieľania vašej osobnosti s ľuďmi okolo vás. Pamätajte si, že tetovanie hovorí veľa, a v niektorých prípadoch sa tieto tetovanie môžu stať ľútosťou, ak nie sú riadne premyslené. Preto je znalosť pozadia konkrétneho dizajnu mimoriadne dôležitá.

Pochopte, ktorá ruža čo znamená, skôr ako si zaobstaráte farebné tetovanie. Tu je návod, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa

 • Červená- láska, romantika a náklonnosť
 • Žltá- zrada, nevernosť
 • Fialová- éterická a očarujúca
 • Modrá- Tajomná
 • Biela- Nevinnosť, čistota lásky, pokoj.
 • Čierny smútok, smrť sa končí.

Existuje niekoľko ďalších farieb a odtieňov, z ktorých si môžete vybrať, v závislosti od odbornosti odborníka na tetovanie.

ružové tetovanie ružové tetovanie

2. Tvar ruže

Význam má aj tvar alebo štádium ružového tetovania. Ak si napríklad nechávate vytetovať ružu v plnom kvete, môže to symbolizovať skutočnosť, že ste kompletný a že ste našli svoje pravé ja. Púčik ruže môže znamenať nové a nevinné začiatky vo vašom živote. Ruža s opadanými lístkami môže predstavovať stratu alebo pocit neúplnosti.

Ružové tetovanie môže znamenať prítomnosť krásy, rovnováhy a vstup do vlastného. Životný cyklus kvetu je veľmi podobný životnému cyklu človeka. Od narodenia do zániku môže tento kvet predstavovať koniec smutnej fázy alebo nový začiatok alebo váš boj.

3. Ruža s tŕňom

Ruža je pohľad, ktorý treba vidieť. Vznešenosti tohto nádherného stvorenia sa nič nevyrovná, ale existuje príbeh v zákulisí, krík plný tŕňov, ktorý chráni nádhernú prírodu, ktorá vznikla v plnom kvete. Ružové tetovanie iba hlavou môže pre vás znázorňovať rôzne aspekty života, ale ruža s tŕňmi môže dodať hĺbku významu a odvrátiť pozornosť od povrchnosti krásy tomu, čo znamená skutočná cesta k dosiahnutiu ruže..

Tŕne menej ruží predstavuje symbol nádeje, vôle vidieť to najlepšie v každej situácii, za tŕňom, ako keby tam neboli. Tetovanie ruže bez tŕňov môže znamenať aj neozbrojenú dušu, ktorá sklamala všetky svoje obrany, aby sa prijala v celej svojej sláve.

ružové tetovanie ružové tetovanie

4. Počet tetovaní

Tetovanie môže byť majstrovským dielom umenia a filozofie a stále sa točí okolo jednej ruže. Počet ruží, ktoré sa rozhodnete nosiť na tele, môže byť celkom zmysluplný. Ak pozorujete ružový ker, zistíte, že nie všetky stonky pestujú jedinečné ruže, existujú vetvy, ktoré majú rozkvitnuté ruže s malými púčikmi vychovávajúcimi hlavy. Jedna ruža môže znamenať nezávislosť, lásku, odvahu a individualitu. Dve plne rozkvitnuté ruže môžu znamenať vzťah lásky a náklonnosti. Môže to znamenať pocit pripútanosti k jednote a skutočnosť, že vaša druhá polovica vás robí lepšími.

Malé pučiace ruže s jednou ružou môžu znamenať, že sa pozeráte do budúcnosti ako jednotlivec a s dvoma ružami to môže znamenať budúcnosť s vašim blízkym. Kytica ruží môže znamenať zapojenie niekoľkých ľudí do vášho príbehu, konkrétne kyticu čierne ruže môžu byť príbehom o strate. Stratu niekoľkých ľudí alebo obrovskú stratu vo svojom živote možno znázorniť pomocou kytice čiernych ruží.

ružové tetovanie

5. Štýl tetovania

Vaše osobné preferencie môžu nasmerovať štýl ruže, ktorú získate. Môžete si nechať urobiť niekoľko variácií najjednoduchšieho ružového tetovania, aby ste si ho vyrobili podľa seba. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je vyhľadať tetovanie ruží, s lebkou alebo hadom a pridať do zmesi svoj šmrnc. Môžete pridať farbu, extra tieňovanie alebo niekoľko ružičiek navyše, aby sa váš vlastný príbeh preniesol na kožu. Je to vynikajúci spôsob, ako zmeniť inak nevinný a láskyplný obraz osamelej ruže.

Medzi naše obľúbené nápady patrí

 • Ruža s motýľom:

Toto nádherné tetovanie symbolizuje ženskú krásu. Toto je oslavné tetovanie, ktoré vyzdvihuje vašu ženskosť a uznanie za to, že ste žena. Avšak s oslabujúcimi rodovými úlohami môžu muži toto tetovanie skákať aj s ich významom.

 • Lebka a ruža

Smrť, koniec fázy alebo stratu je možné znázorniť pridaním lebky do mixu. Niektorí odborníci na tetovanie sa domnievajú, že lebka znamená prekonanie alebo prekážku alebo schopnosť kvitnúť aj v najnižšom bode života. Toto tetovanie je možné vykonať niekoľkými spôsobmi, od ruže vykvitnutej z lebky po ružu držiacu lebku v pohladení. Oba majú rôzny význam.

 • Kríž a ruža

Toto tetovanie je skôr náboženskou metaforou. Váš vzťah s Ježišom vás vracia k životu, alebo vám ukrižovanie dalo príležitosť rásť v živote a byť zachránení. To môže znamenať aj obnovenie vášho vzťahu s Bohom.

 • Srdce a ruža

Možno jeden z najromantickejších návrhov ružových tetovaní vôbec. To môže znamenať zrodenie skutočnej lásky vo vašom srdci alebo pridanie šťastia, ktoré pramení z lásky vášho života. Aj keď to väčšina vníma ako romantický symbol, môže to znamenať aj začiatok fázy vášho života, v ktorej ste obklopení novými ľuďmi, ktorých milujete, ako je narodenie dcéry alebo syna..

 • Občerstvenie a ruža

To môže znamenať koniec turbulentného vzťahu s niekým, koho milujete alebo je vám drahým. To môže byť znakom toho, že kvitnete, aj keď zrada je spojená s vašou bytosťou. Toto tetovanie môže symbolizovať pokračovanie vo vašom živote a zbavenie sa zlých vplyvov a energie

ružové tetovanie

Umiestnenia

Kde sa rozhodnete umiestniť svoje tetovanie ruží, je nepochybne veľmi osobné rozhodnutie. Pretože toto tetovanie ponúka toľko hĺbky a významu, jeho umiestnenie je nepochybne výsledkom toho, čo pre vás ako jednotlivca znamená.

Vaše telo je vaše plátno a tam, kde sa ho rozhodnete umiestniť, môže byť buď veľmi osobné a utajené, alebo varovanie/vyhlásenie pre svet. Ružové tetovanie je všestranné, zaberá palec na vašom tele alebo je plnohodnotným umeleckým dielom, ktoré môže vidieť každý..

Môžu byť umiestnené za ucho, na krk, na zápästie a kdekoľvek chcete. Umiestnenie môže samozrejme závisieť aj od vašej tolerancie bolesti. Bacuľatejšie oblasti vášho tela dobre tolerujú prepracované tetovanie a bolesť bude skôr pocitom pálenia z pohybu ihly, než skutočnou bolesťou. To isté sa však nedá povedať o častiach, kde dochádza k akumulácii nervových zakončení a kostí priamo pod povrchom kože. Toto sú miesta, ktoré si vyžadujú pevné odhodlanie, aby ste dokončili tetovanie.

O niektoré časti sa navyše dá rýchlo postarať pri tetovaní, zatiaľ čo ostatné sú v neustálom kontakte s odevným materiálom, obuvou a podobne. Dodržiavanie pokynov následnej starostlivosti o konkrétne umiestnenie prinesie veľký rozdiel. Neviete viac ako váš tetovač, aj keď si myslíte, že sa vo všetkom tetovaní vyznáte.

Každé umiestnenie vyžaduje inú starostlivosť a musíte postupovať podľa pokynov odborníka na tetovanie na tému T. Tetovanie je samozrejme bolestivé a nie je možné ho obísť, ale ako vysoká bolesť bude závisieť od tolerancie bolesti vášho tela a od oblasti, v ktorej sa nachádzate. rozhodnete sa natrieť atrament.

Doba hojenia tetovania závisí od toho, ako dobre sa riadite pokynmi následnej starostlivosti a opäť od umiestnenia tetovania. Tetovanie sú v podstate otvorené rany, ktoré je potrebné sledovať. Na urýchlenie tohto procesu môžete určite zvýšiť príjem vitamínu C a K..

Je tiež nevyhnutné, aby ste sa pred tetovaním poradili so svojím lekárom, ak trpíte chorobou, najmä cukrovkou, pretože to má vplyv na schopnosť tela liečiť sa.

ružové tetovanie

Kde teda môžete získať požadovaný dizajn?

Zápästie a členok

Zápästia a členky sú ideálne pre kompaktné prevedenie. Majú správnu štruktúru a kontúry, aby niesli ružu so stonkami, listami a dokonca aj hadom. Ak vám vyhovuje, keď si ľudia všimnú vaše tetovanie, urobte si na zápästie alebo členok malé ružové tetovanie. S týmto umiestnením sa môžete vydať aj na farebnú trasu. Toto je tiež veľmi estetické tetovanie, ktoré dopĺňa rôzne náramky a topánky; ak sa chystáte tetovať, aby ste urobili módny návrh, potom je to jedna z najlepších častí na tetovanie.

Krk

Toto je správne miesto pre niekoho, kto chce urobiť vyhlásenie alebo vyhlásenie voči svetu okolo seba. Keďže zamestnávatelia uľahčujú svoje politiky prijímania zamestnancov k tetovaným osobám, je to najlepšie miesto, kde môžete vyjadriť svoj názor bez toho, aby bolo tetovanie na vašej skutočnej tvári. Toto umiestnenie vám môže byť tiež pripomienkou vždy, keď sa pozriete do zrkadla. Majte na pamäti, že krk má niekoľko nervových zakončení a môže byť veľmi bolestivým miestom na tetovanie.

Bicepsy a lýtka

Toto je ďalšie vynikajúce miesto na umiestnenie komplikovanejšieho tetovania ruží. Môže to znamenať rôzne veci pre vás ako jednotlivca aj pre tých, ktorí sú schopní to vidieť. Na toto tetovanie môžete jednoducho položiť košeľu, kedykoľvek sa rozhodnete. Môže to byť osobná záležitosť medzi vami a ľuďmi, ktorí sú vám blízki.

Na chrbte ruky

Toto je najvýznamnejšie miesto na tetovanie ruží. Toto umiestnenie si získa pozornosť, aj keď je tetovanie celé čiernobiele, malé alebo veľké.

Ľudia si okamžite všimnú, čo máte na ruke. Tu samozrejme môžete nechať umiestniť tetovanie inšpirované celebritami, ale ak je ruža pre vás tým najdôležitejším symbolom, je to ruža. Môžete získať niekoľko malých ruží spolu s niečím iným umiestneným tu alebo veľkým. Vy a váš partner môžete získať zodpovedajúce tetovanie a týmto tetovaním vyhlásiť svetu svoju spolupatričnosť.

Na hrudi a chrbte

Ružové tetovanie je možné umiestniť na hrudník pod kľúčne kosti a chrbát od ramien smerom k spodnej časti miechy medzi lopatkami. Tieto návrhy sú zvyčajne dosť komplikované a veľké. Môžete si urobiť scenériu s ružami napustenými po celom hrudníku a chrbte. Slávny dizajn ruže je ruža umiestnená medzi krídlami; utopiť sa v hornej časti tela. Tieto tetovania sú pomerne bolestivé a na úplné vyliečenie potrebujú niekoľko mesiacov a niekedy dokonca aj rok. Ich následná starostlivosť je tiež veľmi prepracovaná a možno budete potrebovať niekoľko ďalších návštev tetovacieho salónu počas farbenia dizajnu alebo počas hojenia..

Odporúčania

Voľba umiestnenia akéhokoľvek tetovania je úplne na vás. Ružové tetovanie je všestranné a môžete ho umiestniť kdekoľvek chcete. Porozprávajte sa so svojim odborníkom na tetovanie o umiestnení, starostlivosti a procese hojenia pred rezerváciou termínu.

About the author