Dove tetovanie: Návrhy, nápady, významy a obrázky

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Dove Tattoos: história, význam a & Dizajn

Dove Tattoos: história, význam, & Dizajn

Dove Tattoo

Napriek tomu, že tetovanie holubice nie je hlavným prúdom, je to veľmi obľúbené tetovanie, ktoré nosia muži aj ženy. Tieto návrhy môžu zobrazovať holubicu samotnú alebo s rôznymi rôznymi slovami alebo symbolmi. Dove tetovanie môže byť jednoduché alebo zložité, malé alebo veľké, a preto sa môže hodiť takmer kdekoľvek na tele.

V tomto článku sa pozrieme na mnoho významov a návrhov tetovania holubice. My'zahrnula som tiež mnoho fotografií a dúfam, že nájdete nápady a inšpiráciu pre svoje ďalšie tetovanie.

holubica-tetovanie-a-významy-návrhy holubíc-tetovanie-a-nápady

beybel72: Používa sa s povolením

Bývala medzi nevyšliapanými cestami vedľa prameňov holubice, slúžky, ktorú nemal kto chváliť a veľmi málo milovať.

– William Wordsworth

holubica-tetovanie-a-významy-návrhy holubíc-tetovanie-a-nápady

Christopher Myers, Sugoi Photography, LLC: Používa sa s povolením

História symbolu holubice

Holubica je jedným z najznámejších symbolov na celom svete, ktorý všeobecne predstavuje mier a lásku. Vďaka širokému uznaniu symbolu sú tieto tetovania obľúbené po celom svete.

Holubica stelesňuje množstvo pozitívnych významov.

  • Trvalá láska: Pretože sa hrdličky pária s jedným partnerom po celý život a spoločne sa starajú aj o svoje mláďatá, predstavujú neochvejnú lásku a oddanosť. Puto medzi pármi je celoživotné, trvalé a verné partnerstvo.
  • Mytologický význam: Holubica sa spomína aj v gréckej a rímskej mytológii: grécka bohyňa Afrodita, bohyňa lásky a plodnosti, mala údajne jazdiť na voze, ktorý nosia holubice. Jej sedem dcér (známych ako Plejády) je v gréckej mytológii označovaných ako kŕdeľ holubíc. V aztéckej mytológii holubica predstavuje Xochiquetzal, bohyňu lásky, a verí sa, že je matkou celého ľudstva. Holubica má tiež symbolické asociácie pre domorodých Američanov: Niektoré kmene verili, že duchovia mŕtvych sa menia na holubice. Niektorí americkí indiáni môžu na reprezentáciu tejto asociácie používať tetovanie holubice.
  • Mier a harmónia: Od raného kresťanstva predstavovala holubica v zobáku olivovú ratolesť symbol mieru. Je iróniou, že obraz holubice držiacej granát je tiež veľmi populárny.
  • Duch svätý: Holubica je bežne spájaná s Ježišom a kresťanstvom. Mnoho príkladov kresťanského umenia zobrazuje Ježiša sprevádzaného stádom holubíc. Holubice sa v Biblii často spomínajú, napríklad v príbehu o Noemovi'Archa Pred veľkou potopou Boh nariadil Noemovi, aby postavil archu jemu a jeho rodine a zhromaždil všetky zvieratá v pároch, jedného samca a jednu ženu. Boh potom zaplavil zem a všetko bolo zničené. Po niekoľkých týždňoch na mori Noe vyslal holubicu a havrana, aby hľadali známky pevniny. Keď sa holubica vrátila s olivovou ratolesťou v zobáku, bolo to znamenie, že život začne odznova.
  • Posol: Existuje mnoho príbehov o holubici, ktorá nesie správy, niekedy správy od Boha, niekedy milostné listy. Holubica sa bežne interpretuje ako predzvesť lásky, víťazstva, mieru alebo Boha's bude.
  • Nový začiatok: Rovnako ako v Noemovi's príbehom, holubica môže predstavovať nový začiatok alebo nový začiatok, a to je význam, ktorý sa pripisuje mnohým holubičím tetovaniam. Mnohí z nás by radi zabudli na minulosť a začali by odznova: Túto možnosť môže predstavovať tetovanie holubice.
  • Víťazstvo alebo úspech: Olivová ratolesť uvedená vyššie, ktorá je často vidieť v holubici'palice, môžu tiež predstavovať víťazstvo alebo úspech. Niektorí nechávajú toto tetovanie reprezentovať úspech vo vzťahu, ale môže sa týkať aj víťazstva v iných aspektoch'život.
  • Rodina: Rovnaká kvalita vernej a vytrvalej lásky, akú holubica dáva svojmu partnerovi, sa môže vzťahovať aj na jeho rodinu. Ako bolo uvedené vyššie, holubica samica a samica sa spoločne starajú o svoje mláďatá. Ak hľadáte tetovanie, ktoré predstavuje váš záväzok voči rodine a deťom, holubice sú perfektnou voľbou.

Vaše tetovanie holubice môže samozrejme predstavovať čokoľvek, čo chcete.

holubica-tetovanie-a-významy-návrhy holubíc-tetovanie-a-nápady

Julio R cez Flickr: Používa sa s povolením

Ak niekoho miluješ, daj mu voľnosť. Ak sa vrátia, tak'tvoja; ak nie't nikdy neboli.

– Richard Bach

Významy tetovania Dove

Pokiaľ ide o tetovanie holubice, existuje množstvo rôznych symbolických významov, ale samozrejme osoba, ktorá má tetovanie, si navrhuje svoj vlastný význam..

Láska

Znovuzrodenie

Oddanosť

Harmónia

Nový štart / nový začiatok

Vernosť

Rodina

Mier

Venovanie

Monogamia

Víťazstvo

Kresťanstvo / Ježiš

Lepenie

Nádej

Krása

Partnerstvo

Sloboda

Radosť

Úspech

Slobodný duch

Správa zhora

Pamätám si, keď som sa k tebe presťahoval a ona svätá holubica sa tiež pohybovala a každý jeden nádych, ktorý sme vytiahli, bol hallelujah.

– Leonard Cohen

Dove Tattoo: Symbolika a vzory

Ako vidíte, s tetovaním holubice je spojených množstvo rôznych významov. Jeho najčastejším významom je láska a rodina. Páry si často vyberajú tetovanie holubice, aby symbolizovali svoju lásku. Deti alebo rodičia si môžu vybrať tetovanie holubice, aby symbolizovali silu ich rodinného puta. Tento význam je často zdôraznený bannerom alebo stuhou so slovom "mama," "ocko," alebo "rodina" napustené vnútrom, alebo mená vašich blízkych.

Pre kresťanov, ktorí si dajú tetovať, je holubica zmysluplnou možnosťou. Tieto tetovania môžu ukazovať holubicu s krížom, Ježiša alebo iné symboly alebo postavy súvisiace s Bibliou.

Tetovanie holubice najčastejšie predstavuje lásku a môže byť navrhnuté rôznymi spôsobmi, aby sa zdôraznil tento význam – napríklad sfarbenie sŕdc, diamantov alebo dvoch holubíc..

Dva z najlepších dôvodov pre výber holubičieho tetovania je ten, že ho môžu nosiť muži aj ženy a sú navrhnuté v rôznych veľkostiach. Mohli by ste dostať malú holubicu nad palec alebo veľkú holubicu pokrývajúcu chrbát.

Pamätajte si, že sa uistite, že sa pozriete na množstvo rôznych návrhov tetovania holubice, než sa rozhodnete. Na výber sú tisíce rôznych štýlov, vzorov a významov tetovania. Ak nie'Nemyslíte si, že tetovanie holubice je pre vás to pravé, pozrite sa na ďalšie tetovania v nižšie uvedených odkazoch. Dakujem za navstevu.

Holubica zostupujúca rozbíja vzduch

S plameňom žeravej hrôzy

Z toho jazyky hlásajú

Jediné oslobodenie od hriechu a omylu.

– TS Eliot

Dove Tattoo: vlastný dizajn a význam

Mnoho ľudí, mužov i žien, môže nájsť zmysel v tetovaní holubice. Pokiaľ je to možné, okrem mnohých dohodnutých významov I'už som spomenul, rád sa uistím, že moje tetovanie odráža moje vlastné skúsenosti a interpretácie, aby boli zmysluplnejšie. Robím to tak, že pridávam symboly a prvky, ktoré pre mňa majú význam. Je v poriadku vybrať si tetovanie len preto, že sa ti páči, ako vyzerá, ale ja sám hľadám tetovanie, ktoré má zmysel v mojom živote, duši a srdci. To'Takto sa postarám o tetovanie'budem milovať navždy.

Ako ja've povedal, holubica môže byť štylizovaná mnohými spôsobmi. Vidíte veľa holubičích tetovaní so srdiečkami a skvele to funguje s krížom alebo modliacimi sa rukami. Čo však okrem obvyklého? Zapojte svoju predstavivosť a vymyslite niečo, čo má pre vás jedinečný význam.

Ak ste si našli cestu k tomuto článku, je veľká pravdepodobnosť, že áno'zaujíma sa o tetovanie holubice. Predtým, ako sa pustíte do atramentu, vás vyzývam, aby ste dôkladne preskúmali, akú holubicu chcete. Uprednostňujem kreslený štýl alebo abstraktný dizajn pred holubicou v plných detailoch, ale môžete nesúhlasiť. Bez ohľadu na to, pre čo sa rozhodnete, navrhujem zahrnúť aspekty, ktoré pre vás majú význam. Nedávno som poznal niekoho, kto si vybral dve holubice ako symbol svojich detí; že'je skvelá voľba. Poznám muža, ktorý si vybral jedného, ​​aby symbolizoval jeho minulé ťažkosti a súčasný úspech: to dávalo zmysel. Takto v tetovaní nájdete svoj vlastný význam.

Len si pamätajte, len preto, že tetovanie bežne predstavuje jednu vec, nie'to znamená, že môže'nepredstavuje to pre teba niečo iné. Nakoniec vaše tetovanie predstavuje to, čo chcete, a nikto vám nemôže povedať inak.

Starostlivo si navrhnite tetovanie. Tam'Nie je nič horšie, ako keď si dáte tetovanie, ľutujete. Ak ty'budem navždy nosiť tetovanie, radšej sa o to presvedč'je ten pravý.

A predsa bude počuť samotnú lásku, aj keď dlho odloženú, aj keď dlho odloženú: O'V modernom odpade holubica zazvonila: Hudba je láska pri hľadaní slova.

– Sidney Lanier

Ach, že som mal krídla ako holubica! lebo potom by som odletel a bol by som v pokoji.

– Biblia

© 2012 Richard Ricky Hale

Komentáre

[email protected] 06.03.2018:

Tešíme sa na tetovanie. Nemôžem sa dočkať, kým ho dostanem. Môj otec ho dostal, keď bol v námorníctve. Ďakujem vám všetkým. Moja stará mama musela klamať o jeho veku a ona tak, keď sa vrátil

Tamara 11. novembra 2017:

Na chrbte mám tri hrdličky, ktoré predstavujú moju matku, moju starú mamu, môjho veľmi drahého priateľa Richa, teraz sú mojimi anjelmi

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. februára 2012:

Hyp, ďakujem, že si si našiel čas na návštevu. Ďakujem za milé slová. Snažím sa okrem tetovania ukázať aj umenie a históriu. Veľa to znamená od takého nadaného spisovateľa Hypa.

Brenda Barnes z Ameriky zlomenej, ale stále krásnej 7. februára 2012:

Číslo tri je moje obľúbené. Robíte taký veľký prieskum svojich tetovacích centier. Sú vždy krásne, ale aj informačné. Pre tohto textára máte veľký dar.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 7. februára 2012:

*Writer20, ďakujem, že ste prišli. Vychádzam z tetovania, ale snažím sa siahnuť aj do symboliky a histórie, ale vďaka Joyce.

*Cigán, ďakujem, že si prišiel. To je dobrá otázka. Na základe symboliky by som povedal, že hádajú.

*Prasetio, vážime si návštevu. Skvelá voľba tetovania pre lásku, ženskosť. Som rád, že ste si to užili a dávajte na seba pozor.

*Lucid, ďakujem, že si si našiel čas a prečítal si tento článok.

*Alocsin, vždy ťa rád vidím. Holubica je veľkým symbolom mnohých vecí a je skvelá aj pre roztomilé tetovanie.

*Frank, vždy poteší. Cením si každú návštevu, Frank. Dávaj si pozor kamarát.

*AE, vidíte, že si vždy vyberáte najlepšie návrhy. Budeme vám musieť nájsť ten, ktorý je pre vás jedinečný, a ísť na to 🙂

*Pohovky, váš ďalší, ktorý potrebuje jeden 🙂 Možno vás jedného z týchto dní nájdeme. Opatruj sa.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 7. februára 2012:

*HBN, ďakujem veľmi pekne, že ste prišli. Som rada, že sa vám páčia. Snažím sa im dať širší aspekt, viac ako len tetovania. Všetko najlepšie.

Sophie 06.02.2012:

Holubica je symbolom nádeje a aké je to pekné centrum … ste skutočne veľmi presvedčiví … Nie, stále ju nedostanem … lol 🙂 Krásny deň! Boh žehnaj!

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 5. februára 2012:

Tieto sú naozaj krásne. Ja napr. ako holubica s červeným srdcom..Ďakujem Ricky..

Frank Atanacio zo Sheltonu 5. februára 2012:

Musel som dostať svoju dennú dávku textára's tetovanie .. opäť úžasné a úžasné 🙂 Frank

Aurelio Locsin z Orange County, CA, 5. februára 2012:

Vedel som o niektorých významoch tohto symbolu, ale poukázali ste na niekoľko ďalších. Hlasovanie za a krásne.

David Cook zo predmestskej Philadelphie 4. februára 2012:

Veľmi pekné použitie jednoduchej farby. Pridáva 3D efekt.

prasetio30 z Malang-Indonézie 4. februára 2012:

Dove je roztomilý vták. To'Je dobré použiť holubicu ako inšpiráciu pri tetovaní. Naozaj sa mi tu páčia všetky obrázky. Výborne a hodnotené!

Prasetio

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 4. februára 2012:

Odhlasované a krásne. Zaujímalo by ma – majú holubice a holuby niečo spoločné?

Joyce Haragsim z južnej Nevady 4. februára 2012:

Holubice sú taký mierumilovný vták. Teraz ma zaujíma, prečo odstraňujem vaše rozbočovače, pretože sa všetky týkajú tetovania's. Hlasujte a úžasne, moja priateľka, Joyce

Gail Sobotkin z Južnej Karolíny 4. februára 2012:

Fascinujúce centrum o význame tetovania holubice s mnohými krásnymi obrázkami. Vždy si rád prečítam tvoje tetovacie centrá, pretože symboliku preberáš tak podrobne. Hlasovalo sa plošne, až na vtipné.

About the author