Duchovnosť kresťanských tetovaní

Raye má mnoho telesných režimov, školenia SFSI, bývalé kredity CFR-D a desaťročie pôsobiaci ako BellaOnline'redaktorka body artu pod pásom.

Robert DeNiro v "Cape Fear" (s režisérom Martinom Scorseseom)

DeNirovu postavu, odsúdenca za pomstu Maxa Cadyho, potiahli tetovaním, z ktorých mnohé boli prevzaté z biblických obrazov. Váhy spravodlivosti boli prevedené ako krížové tematické tetovanie na chrbte s viacerými tetovaniami biblických citátov na hrudi a rukách.

DeNiro'Jeho postava, odsúdený za pomstu Max Cady, bola pokrytá tetovaním, z ktorých mnohé boli prevzaté z biblických obrazov. Váhy spravodlivosti boli prevedené ako krížové tematické tetovanie na chrbte s viacerými tetovaniami biblických citátov na hrudi a rukách..

Nie'Biblia zakázala tetovanie?

V biblickej časti Leviticus nájdete pasáž, ktorá niekedy hovorí o tom, že na tele nie sú žiadne značky, a niekedy hovorí priamo. "žiadne tetovanie." Bude to závisieť od modernosti prekladu. Myšlienka je však do značnej miery rovnaká a to'je vážne diskutovaným bodom medzi ľuďmi, ktorí sú silne nábožensky založení.

Vo svete tetovania je však veľmi silná kresťanská symbolika a vzory a zdá sa, že vždy bol súčasťou západnej kultúry. Portréty Ježiša a Márie sú bohaté, rovnako ako rendery Poslednej večere, backpieces of the Rock of Ages a ďalšie. Kríže, v nekonečných variáciách, sú v súčasnej dobe jedným z najobľúbenejších tetovacích návrhov.

Široká škála moderných kresťanov má teraz pocit, že pasáž v Biblii hovorí iba o znakoch, ktoré nie sú o ich vlastnej viere, a nerobí si hanbu nosiť kožené umenie, ktoré ilustruje ich presvedčenie. Niektorí ľudia majú pocit, že obraznosť je neustálou pripomienkou božstva a spôsobuje, že sa cítia bližšie k Bohu. Iní si dali náboženské tetovanie ako symbol uzdravenia alebo znovuzrodenia.

Ježiš a Mária tetovanie

fotografované na tetovacom zjazde

fotografované na tetovacom zjazde

foto Relache/Rae Schwarz

Kresťanský tetovací umelec

Kresťanské symboly v tetovaní

Anjeli: Potetovaní anjeli sa pohybujú od roztomilých malých cherubínov až po prepracované stvárnenia Seraphima.

Kríž: údajne už na križiackych výpravách, si kresťanskí rytieri nechali na ruky vytetovať malé kríže, takže ak padnú v boji, bude známe ich želanie kresťanského pochovania. Bez ohľadu na to, či je veľký alebo malý, ozdobený alebo obyčajný, na verejnosti alebo skrytý, krížový znak je pravdepodobne najobľúbenejším kresťanským tetovaním..

Portréty: Mnoho ľudí poverí svojho tetovača, aby urobil portrét Ježiša, Márie alebo ich patrónky. Portréty môžu spôsobiť trochu rozruchu, keď ľudia majú seba alebo svojich blízkych zobrazených vo forme slávneho náboženského portrétu.

Náboženské scény: Môžu to byť reprodukcie biblických scén alebo reprodukcie známych obrazov, ktoré sú biblicky zamerané. Jeden veľmi obľúbený obrázok tetovania nie je't z Biblie vôbec: to's je Skala vekov, ukazujúca ženu, ktorá sa upína k skale uprostred rozbúreného mora.

Citáty a biblia: Niektorí ľudia si dajú vytetovať biblické pasáže a iní si dajú vytetovať iba čísla kníh a kapitol.

Futbal a spiritualita

Okrídlený kríž na krku futbalovej hviezdy Davida Beckhama. Na chrbte má vytetovaný veľký kríž a na pravej paži má veľké tetovanie anjela.

Okrídlený kríž na krku futbalovej hviezdy Davida Beckhama. Na chrbte má vytetovaný veľký kríž a na pravej paži má veľké tetovanie anjela.

Kresťania a tetovanie

© 2007 Raye

Čo si myslíte o kresťanských tetovaniach?

Tammy 7. februára 2011:

Aké inšpiratívne centrum … Nikdy som nemal tetovanie, ale takmer som sa k tomu raz priblížil. Obe moje deti majú jedno a užívajú si ich. Kresťania sú v reklame na svoju vieru otvorenejší. Tetovanie je len ďalším krokom k tomu.

Skvelé centrum! Dal som hlasovať.

dkbrantley 26. októbra 2010:

Zvláštne je, že nikto nespomínal Zjavenia 19:16, kde sa spomína Ježiš, ktorý má na stehne tetovanie. Ja'Netvrdím, že to znamená, že by sme sa mali všetci nechať tetovať, ale musíte rozpoznať kontext.

Tiež v levitskom príbehu (pár veršov predtým) hovorí, že si nedávajte fúzy ani vlasy na boku hlavy, nejedzte ovocie zo stromu až do štvrtého roku po vysadení, nemiešajte rôzne materiály. vo svojom odeve a nezasiať na pole dva druhy osiva.

Pochopenie úplného zjavenia Boha nie'to neznamená ignorovať Starý zákon, ale vidieť ho tak, ako to je: neznesiteľné bremeno, ktoré sa plní v Kristovi, a teda prostredníctvom nás prostredníctvom Krista. To nemusí do ničoho vniesť svetlo, ale to'som všetko ja'mám práve teraz.

Raye (autor) zo Seattlu, WA 16. marca 2010:

Elimentree, v rôznych Bibliách sa nenachádzajú iba rôzne preklady a formulácie, ale aj ja'Stretol som sa s kresťanmi, ktorí interpretujú významy odlišne. Našťastie ja'm inej viery a don's takýmito vecami sa nemusím báť.

elimentree z New Yorku 16. marca 2010:

Relache, biblia je veľmi špecifická a vo svojej polohe smeruje proti označeniu tela. V biblii sa uvádza, že veriaci to nemajú robiť a robiť aj iné veci, ako je holenie alebo strihanie častí tela, aby smútili za mŕtvymi. Biblia tiež hovorí, že ľudia bohovia sú 'zvláštny' a NEMAJÚ sa správať ako zvyšok sveta. Druhé z desiatich prikázaní hovorí, že by sme mali.."nerobte žiadne podobnosti s tým, čo je v nebi hore, alebo čo je na zemi dole, alebo čo je vo vode pod zemou."

Takáto podoba by zahŕňala tetovanie všetkých obrázkov, dokonca aj biblických.

ajeysingh 8. marca 2010:

Náboženské tetovanie má vždy jedinečný význam. Verí sa, že má v živote čistotu tým, že farbí náboženské tetovanie na rôzne časti tela.

liswilliams z Južnej Afriky 30. januára 2010:

si veľký spisovateľ, máš veľa priateľov s tetovaním a vyjadruješ tým lásku k Bohu.

Alkohol 4. januára 2010:

Úžasné komentáre, tiež milujem tetovanie. V Rusku máme o tetovanie ďalšie záujmy, ale najobľúbenejšie: žraloky, tigre, draky, kmeňové a samozrejme niektoré frázy alebo vaše vlastné meno.

dj_in_okla 26. októbra 2009:

Blížim sa k 50 -tke a chystám sa urobiť si prvé tetovanie. Dlho som obdivoval tetovanie, ale vychovávali ma, keď mi hovorili, že sú hriešne. Po takmer 50 rokoch ma už prestáva zaujímať, čo si myslia ostatní, a chystám sa to urobiť pre seba. Bude mi to denne pripomínať, ako veľa pre mňa môj Boh robí a ako preňho potrebujem žiť.

T McD 18. augusta 2009:

Ako žena, matka a človek, ktorý má krížové tetovanie, viem, prečo mám svoje a je to každodenná pripomienka môjho vzťahu s Bohom. Má mi to pripomenúť, aby som pre Neho urobil maximum, pretože pre mňa určite veľa toho má a robí.

Jade Jhar 28. apríla 2009:

Krížové tetovanie a náboženské tetovanie sú v dnešnej dobe stále obľúbenejšie. Myslím, že oni'celkom fajn. Ja'videl som obraz panny Márie tetovaný tetovacím umelcom kat von d a je to skutočne úžasné

Rachel L. zo Seattlu, WA, 15. apríla 2009:

Ja'Som rád, že toto centrum získalo toľko pozitívnych komentárov! Som mladá dospelá žena, veľmi vášnivá kresťanka, ktorá chcela tetovanie tak dlho, ako si len pamätala. Keď som ju teda mal, keď som mal 21 rokov, MILOVAL som ju! A stále to robím! Moje tetovanie je tetovanie kresťanskej ryby (icthus) s krížom a kvetmi a viničom okolo neho.

Moji rodičia nie'Nerozumiem tomu, ale viem o mnohých mladých kresťanoch, ktorí sú potetovaní, väčšinou s náboženskými symbolmi.

Tiež si myslím, že by sme nemali'neskúsiť & spôsobiť, že ľudia zakopnú alebo spochybnia svoje presvedčenie, ale máme tiež slobodu chváliť Boha ako kresťanov s tetovaním, ak je to tak'je to, čo si vyberieme. Boh nám dal mozog a rozdiely v názoroch, takže ak tetovanie nie je't pre vás; potom to'je úplne v pohode Ale veľa kresťanov verí, že sú v poriadku, rovnako ako ja!

Ďakujem za toto centrum!

ponožky z Londýna 16. apríla 2008:

Každý je svojim pánom … užívajte si to, ak sa vám to páči

Truth_Seeker7 4. februára 2008:

Okrem toho, že Boh nie'nepozerajte sa na vonkajší vzhľad, ale na srdce a telo je skaziteľné a jedného dňa aj tak zanikne. Uvažoval som o tom, že by som si nechal vytetovať jedno z mojich obľúbených miest a Písmo Numeri 6:24, ktoré patrí medzi moje obľúbené písma. Super info tu 🙂

jaymz z USA 29. decembra 2007:

Moja mama je nábožensky založená a moje tetovanie považuje za zbytočné a proti Biblii. Novo som našiel náboženstvo, a neverím, že ona'je to zle, ale je to tak'je v poriadku môžem'Nepamätám si riadok v Biblii, ale verím, že existuje citát, ktorý hovorí, že umenie tela je v očiach Pána v poriadku. Ale opäť nie'naozaj si nepamätám…

Verím, že Boh nám všetkým dal plátno, s ktorým môžeme žiť, a dal nám všetkým na výber, ako s ním budeme pracovať. Človek teda môže buď prejsť životom s prázdnym plátnom, alebo prejsť životom ozdobený. A to'je osobná voľba.

Kresťanské tetovanie 5. septembra 2007:

Moje tetovanie je svedkom ostatných toho, v čo verím'Som dievča s veľkým počtom tetovaní a ľudia mi neveria'Som kresťan, ale som si istý!

Prečo by nemal't dokážeme namaľovať svoje telá ako znamenie lásky k Pánovi, zatiaľ čo iní môžu maľovať obrazy na znak svojej lásky?

LOTLMCboh

Patty Inglishová MS z USA a Asgardie, prvého vesmírneho národa, 27. augusta 2007:

relache, že'má úplnú pravdu! Ja'Budem sa musieť opýtať hebrejských profesorov, ktorých poznám, na pôvodný jazyk. môžem'Nepamätám si, čo som o tom čítal dávno – zdá sa, že to slovo znamenalo niečo podobné 'kmeňové značenie vyrezané do kože", ale môžem sa mýliť. Každopádne, ľudia s kresťanskými tetovaniami mi tu pripadajú ako živé vitráže – ÚŽASNÉ!

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 25. augusta 2007:

Čo veľa ľudí nevie'neuvedomujem si, že to slovo "tetovanie" neurobil't prísť do angličtiny, kým Európania neobjavia Tahiti a ich slovo "tatu" takže čokoľvek bolo skutočne povedané v SZ, bolo niečo iné a použitie tetovania je len moderný preklad.

Patty Inglishová MS z USA a Asgardie, prvého vesmírneho národa, 25. augusta 2007:

V Novom zákone Pavol hovorí, že kresťania môžu robiť čokoľvek, ale mali by byť obozretní pri rozhodovaní, ktoré by mohlo viesť ostatných k škode. Myslím si, že odtiaľ je to vec osobného úsudku/výberu. Zatiaľ čo ja nie'Keď sa starám o tetovanie, veľmi si vážim pár ľudí v obchode na Miami Ink, pretože sú profesionáli a berú svoju prácu vážne ako umenie a službu ľuďom, ktoré im pomôžu zapamätať si blízkych a udalosti. (V Starom zákone hovorí Leviticus 19:28, 'Nerežte si telá mŕtvych a nedávajte si tetovacie značky. Som Pán." — tetovania boli vyrobené pre poverčivú vieru v niekoho'smrťou na vystrašenie zlých duchov. Boh povedal, že už nie je potrebné mať tieto povery.) Pekný HUB!

Adam Griffin 24. augusta 2007:

Gal. 6:17

Odteraz mi nikto nesmie spôsobovať problémy, pretože nosím na svojom tele znak Krista Ježiša. 18 Milosť nášho Pána Ježiša Chist s vašim Duchom.

červená23 20. júla 2007:

Kresťanské Tatooing. Nikdy by som to nehádal.

Vďaka.

lc_customs 17. júna 2007:

čokoľvek, čo by niekto urobil svojmu telu, by sa dalo považovať za znesvätenie. tetovanie nemení presvedčenie ľudí ani z teba robí lepšieho alebo horšieho človeka. je to forma umenia, ktorú by si ľudia mali a môžu užívať!

Jason Menayan zo San Francisca 30. mája 2007:

Ha ha! Skvelý citát. Tiež som fanúšik tetovania. Teraz mám tetovanie ruky 11 rokov. 🙂

Maddie Ruud z Oaklandu, CA 25. mája 2007:

"Ak je vaše telo chrámom, prečo by ste nechceli ozdobiť steny?"

About the author