Havajské tetovanie

Raye má mnoho telesných režimov, školenia SFSI, bývalé kredity CFR-D a desaťročie pôsobiaci ako BellaOnline'redaktorka body artu pod pásom.

Havajské runové tetovanie

Rovnako ako mnoho iných kultúr z Polynézie, domorodí Havajčania praktizovali tetovanie. Najviac potetovanými členmi kmeňa by bola kráľovská rodina, za ktorou by nasledovali ďalší súdni úradníci a osoby, ktoré boli v kráľovskej rodine manželstvom.

Návrhy boli monochromatické, tetované čiernou farbou proti hnedej koži. Vzory a rozloženie boli silne geometrické a existovalo mnoho tvarov a symbolov, ktoré predstavovali prírodný ostrovný svet: kamene, vlny, ryby, žraloky, korytnačky, dážď, slnko, vtáky.

Tetovania boli tradične vytvárané pomocou nástroja podobného ako nabrúsené hrable na vypichnutie návrhov. Tetovací nástroj by bol zasiahnutý inou palicou, aby došlo k prepichnutiu. Asistenti pomohli natiahnutím kože tetovačovi a zotretím krvi.

O havajskom tetovaní

 • Príbehy o koži PBS

  Keone Nunes nemal najskôr záujem o tetovanie, ale vedel veľa o svojej havajskej kultúre. Keď sa zapojil do tetovania, vedel preto viac ako väčšina o tradičných návrhoch.

 • Body art – havajské a polynézske tetovanie

  Kráľovná Kamamalu si nechala na jazyk nasadiť tetovanie ako výraz svojho hlbokého zármutku, keď jej svokra zomrela v 20. rokoch 19. storočia. Misionár William Ellis sledoval postup a kráľovnej komentoval, že zrejme prežíva veľkú bolesť.

Rae's Rune Tattoos

Moje návrhy tetovania pochádzali zo sady havajských runových kameňov, ktoré vyrobil môj priateľ, ktorý žije na Oahu. Návrhy získala od chlapíka, ktorý vytvoril celé havajské orákulum, pričom vytvoril modernú runovú grafiku založenú na starodávnych havajských petroglyfoch z celej série ostrovov. Skúmali starodávne úlohy (posvätný starší, majster), začlenili do nich totemy zvierat (žralok, korytnačka, sova) a ďalšie koncepty (prvky, hra, modlitba). Ale so všetkými svojimi poznámkami to nevie'nemám meno chlapíka, ktorý prišiel so všetkými týmito návrhmi, a ona môže'ani si to nepamätám.

Čítal som so sadou kameňov a kariet, ktoré urobila, keď som "videl" môj nápad na tetovanie bol veľmi jasný a vedel som, že to je práve vec pre môj ďalší kúsok atramentu. Rozprával som sa s priateľkou, ktorá bola miestna na ostrove a ktorá by mohla odporučiť obchod (vedela o niekoľkých, ktorým sa treba úplne vyhnúť!) A chcel by som si prísť aj pre jej ďalší kúsok atramentu.

Tetovanie mi urobila výtvarníčka menom Alex v Odyssey Tattoo na Wahiawe. Vystopovala návrhy, ktoré som priniesol, aby vyrobil dočasné šablóny, a aplikoval ich na moju pokožku. Keď sme sa dohodli na umiestnení, vytetovala ich. Najprv sa urobil obrys všetkých symbolov, potom sa vrátila a vyplnila všetky, aby boli pevné. Celkovo tento proces trval asi štyridsaťpäť minút od začiatku do konca.

Hľadanie havajských návrhov

 • Havajské petroglyfy

  Bežnými predmetmi havajských petroglyfov sú kanoe, pádla a plachty; panáčik a antropomorfi pevného tela, rodinné skupiny; nadprirodzené bytosti s rohmi, vtáčími hlavami alebo krídlami.

Predtým, ako si necháte urobiť havajské tetovanie…

 • Zamyslite sa nad časom stráveným vo vode: Nové tetovanie je potrebné držať mimo vody. Budete sa musieť vyhýbať plávaniu v oceáne a máčaniu v bazénoch alebo vírivkách jeden až dva týždne, alebo kým sa pokožka úplne nezahojí a celé zapareniny nebudú hotové..
 • Zamyslite sa nad svojim časom na slnku: Nepriateľom číslo jeden, novým i starým tetovaním, je slnko: spôsobuje ich vyblednutie a dokonca ich časom jemne rozmazáva. A keď je povrch tetovania stále otvorený, máte vyhraté'Nechcem na to naniesť opaľovací krém, pretože môže obsahovať veľa chemikálií, ktoré dráždia hojaciu sa kožnú ranu. Najčastejšie to najlepšie, čo môžete na dovolenke na pláži urobiť, NIE JE nechať sa tetovať.
 • Ak obchod alebo umelec bude robiť návrhy iba zo stien a nič pre vás nenačrtne, vyhľadajte nové tetovacie štúdio: Ak skutočne chcete umelecké dielo, s ktorým môžete byť spokojní po celý život, zaobstarajte si niečo originálne od výtvarníka, nie škrabáka, ktorý vie len skopírovať to, čo nakreslil niekto iný.

Komentáre

Raye (autor) zo Seattlu, WA, 28. júna 2012:

Dort, dievča, stačí si vybrať dizajn, ktorý sa vám páči, a potom ho dať na tortu…

Tortové dievča 28. júna 2012:

Ahoj ja'som pekár a chcem urobiť koláč na surfovanie, ale chcem použiť pekný dizajn tetovania pre stravníka okolo koláča, akékoľvek návrhy?

kellz celý deň 20. októbra 2011:

Pokúšajú sa vás vytrhnúť z cien, ktoré dostanete z turistických oblastí, a váš dobrý človek'Pokúsim sa získať vaše peniaze tak či onak, všetko za poplatok

TattooKitty z Havaja 25. septembra 2011:

Ako obyvateľ Havaja to'Je pekné vidieť kultúru'historické pozadie umenia tetovania ožilo prostredníctvom hubpages! Skvelé odkazy! Ďakujem za skvelé informácie a zdroje!

Ja'd odporučiť, ak sa pozriete na Skin Deep Tattoo'ste na Veľkom ostrove!

Sue826 z Albuquerque 31. augusta 2011:

Dobrý rozbočovač – zaujímavé.

helistonaisia88 6. augusta 2011:

hej, veľmi pekné tetovania na hubách … veľmi sa mi to páči

lisbontraveler z Lisabonu 16. decembra 2010:

ako tetovanie .. opäť pekný rozbočovač 🙂

Descartes z Veľkej prérie 5. decembra 2010:

Great Hub, páči sa mi zoznam tetovacích obchodov na Havaji.

Joe z Pensylvánie, USA 24. augusta 2010:

Milujem jednoduchosť havajských/prírodných vzorov. Tiež si myslím, že na tmavšej pokožke vyzerajú krajšie.

Zac828 z Anglicka 11. mája 2010:

Veľké centrum Relache, I'Uvažujem o získaní ďalšej a hľadal som nejaký druh inšpirácie, možno som to našiel.

billyaustindillon 17. apríla 2010:

Pozrite sa na MMA Legend Kimo's Havajské tetovanie – skutočná ponuka. Pekný Hub

cr8ve1 8. januára 2010:

relache ….. Týmto článkom ste mi urobili naozaj HOMESICKÉ, ale páčilo sa mi to !! Ďakujeme, že ste to zdieľali!!

Locke Reborn z Arlingtonu, Texas, 29. decembra 2009:

Skvelé informácie!

keniasearch 27. októbra 2009:

Toto je skvelé centrum. Téma body artu je dlhá cesta a v dnešnej dobe máme mnoho rôznych typov tetovaní všetkých tvarov a veľkostí. Dobrý zdroj pre havajské tetovanie.

Joanie Ruppel z Texasu 5. augusta 2009:

Videl som krátky diel kanála Discovery o pôvodných tátošoch a zistil som, že celý tento proces je fascinujúci. Stále to vyzeralo, že staromódny spôsob bude trochu bolieť.

Sexy jonty z Indie 4. augusta 2009:

Wow …. relache …. veľmi pekný rozbočovač na tátoše…..

About the author