História, návrhy a významy tetovania hada

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

hadie tetovanie a významy

Ten chlap, ktorý's Chystáte sa na miesta prostredníctvom služby Flickr

Tetovanie hada

V priebehu času a na celom svete má had živé predstavy o ľudstve a ako symbol je had taký silný ako jed. Rovnako ako všetky symboly zvierat, aj tetovanie hada predstavuje všetky vlastnosti a vlastnosti hada: zvlnené, tajomné, uhladené, záludné a zvodné. Hady predstavujú psychologicky a symbolicky mnoho silných vecí a ako životný symbol alebo zvierací duch silne evokujú. Ako povedal Nietzsche, "Had, ktorý nemôže odhodiť kožu, musí umrieť. Rovnako aj mysle, ktorým je znemožnené meniť svoje názory; prestávajú byť mysľou."

V tomto článku preskúmame mnoho návrhov tetovania hada. Budeme tiež diskutovať o hadoch v histórii a rôznych kultúrnych významoch hadov. Tieto informácie vám pomôžu pri vašom ďalšom dobrodružstve s tetovaním.

hadie tetovanie a významy

Ricardo Almeida prostredníctvom Flickr Commons

Rovnako ako had zhodí svoju kožu, musíme svoju minulosť zhodiť znova a znova.

– Gautama Buddha

Hady vo vede, náboženstve, histórii a folklóre

Hady majú v minulosti obrovské množstvo symbolických významov, ktoré sú svojou povahou pozitívne aj negatívne. Hady majú v mnohých starovekých kultúrach symbolickú hodnotu a často hrajú úlohu v starovekých príbehoch, legendách, mytológii a náboženských textoch. V celej histórii bol had zobrazovaný ako symbol zla, ale bol vnímaný aj v pozitívnom, cnostnom a dobrom svetle. Zlý alebo dobrý, had je univerzálne silný.

Hady sú jedny z najviac nepochopených zvierat na svete. Aj keď sú niektoré nebezpečné, väčšina z nich je pre ľudí neškodná. Obvykle sa vyhýbajú ľudskému kontaktu. Keď ľudí zasiahne had, je to vždy v sebaobrane. Had je inteligentný a vie, že trpezlivosť sa mu pri love vyplatí. Žijú v tme a vychádzajú na lov pred súmrakom. Väčšina uštipnutí hadom sa vyskytne tesne pred zotmením.

Existuje však množstvo hadov, ktoré môžu ľuďom spôsobiť smrť pri jednom smrtiacom údere. Niektoré, napríklad kobra alebo štrkáč, môžu v priebehu niekoľkých minút spôsobiť smrť. Tieto nebezpečné hady nájdete od Afriky po Ameriku. Vďaka tomu bol had dlhoročným symbolom nebezpečenstva.

Hady sú schopné zhodiť kožu. Tento akt možno považovať za znovuzrodenie, transformáciu a zmenu. Ako tetovanie môže had podobne predstavovať úplne nový štart do života.

Jeden z najznámejších príbehov o hadovi pochádza z Biblie. Keď Boh stvoril Adama a Evu, umiestnil ich do rajskej záhrady a povedal im, že zo záhrady môžu mať čokoľvek okrem zakázaného ovocia. Had, označovaný ako "had," prišiel a pokúšal Evu s ovocím. Nakoniec to zjedla a v dôsledku toho sa začali hriechy. Z tohto dôvodu môže had predstavovať pokušenie, hriech a zlo.

The ouroboros (staroveký symbol hada hrýzajúceho si vlastný chvost) predstavuje večný kruh, reinkarnáciu, nekonečný kolobeh života a smrti a neustálu obnovu. Ouroboros žerie svoj vlastný chvost, navždy. Tento symbol pochádza z Egypta a predstavuje kruh života a cykly vesmíru. Symbolizuje meniace sa ročné obdobia života a cyklickú povahu vesmíru.

Historicky a naprieč kultúrami predstavujú hady plodnosť a tvorivú životnú silu. Pretože zhodili kožu, sú vhodnými symbolmi transformácie, znovuzrodenia, uzdravenia a nesmrteľnosti.

V starovekých mytológiách je had často symbolom poznania, múdrosti, plodnosti, znalostí a trpezlivosti. Hady sú v mnohých rôznych kultúrach vrátane domorodých Američanov a Afričanov považované za posvätné. Indiánski indiáni spojili štrkáča s dažďom a osvetlením. Verilo sa, že hady zohrávajú úlohu pri vytváraní planét. Had má mužské aj ženské vlastnosti. Ako tetovanie ho môžu nosiť muži aj ženy.

hadie tetovanie a významy

Micael Faccio prostredníctvom služby Flickr Commons

Hady sú niekedy vnímané ako zlo, ale sú vnímané aj ako medicína. Ak sa pozriete na sanitku, tam'sú to dva hady na boku sanitky. Je tu caduceus alebo Hermesova palica'idú po ňom dva hady, čo znamená, že jed môže byť aj liečivý.

– Nicolas Cage

Had v čínskej astrológii

Čínsky zverokruh má 12 znamení, ktoré sa každoročne menia. Ak ste sa narodili v rokoch 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 alebo 2013, vaše znamenie je had.

Číňania hada nespájajú s nebezpečenstvom a zlom. Namiesto toho sa zameriavajú na skutočnosť, že had má tajný životný štýl. Toto znamenie spájajú s milosťou, múdrosťou, organizáciou, múdrosťou, vtipom, tajomstvom a veštením.

Významy a interpretácie tetovania hada

Pokiaľ ide o významy za hadím tetovaním, existuje veľa pozitívnych aj negatívnych.

 • Zlo
 • Diabol
 • Peklo
 • Ochrana
 • Medicína
 • Zmeniť
 • Cykly života
 • Vedomosti
 • Múdrosť
 • Tma
 • Moc
 • Autorita
 • Inteligencia
 • Pokušenie
 • Smrť
 • Znovuzrodenie
 • Povedomie
 • Trpezlivosť
 • Zostatok
 • Liečenie
 • Grace
 • Organizácia

Každý z týchto významov môže byť spojený s tetovaním hada. Vaše tetovanie však nakoniec predstavuje to, čo chcete.

Pri výbere symbolu tetovania je vždy najlepšie urobiť si vlastný prieskum. Je veľmi dôležité porozumieť tomu, čo vaše tetovanie predstavuje pre vás a pre ostatných.

V prípade uhryznutia hadom noste vždy flašku whisky a okrem toho vždy malého hada.

– W C Polia

hadie tetovanie a významy

Obrázky pre svadbu prostredníctvom služby Flickr Commons

Komentáre

Vin 30. mája 2020:

Ako sa môžem zoznámiť s významom hada, ktorý režíruje ?

Sahar 20. januára 2020:

Mám tetovanie hada a myslia si to všetci moji priatelia a rodina'Je zlé mať tetovanie hada…

Milujem hady

derae 14. decembra 2015:

Pohrýzla ma medená hlavica na boku pravej nohy, ale šialené je, že dva roky do dňa, keď som hrýzol, môj najmladší syn dostal tiež bit na pravú nohu, ale ten bol na palci na nohe a ja na bok mojej pravej nohy. ok, toto bude môj prvý tat a chcel by som vedieť, či má niekto nápady, aký druh by sme mali dostať, áno, povedal môj syn " u získať jednu mamu a bude taky … Akékoľvek návrhy na to, čo by sme mali dostať … Derae z Alabamy

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 15. júla 2013:

Vipersgirl, ďakujem za komentár. Aha! Toto by sme radi videli! Všetci áno! Niečo ako mať skvelé tetovanie v show 24/7. Ak budete mať niekedy čas, rád to pozriem. Ja'nikdy som nevidel takú, ktorá by zobrazovala skutočnú veľkosť!

Vipersgirl 23. júna 2013:

Mám dospelého čierneho vodného mokasína v životnej veľkosti s hlavou položenou na spodnej strane môjho ľavého zápästia, tesne nad dlaňou. Jeho telo sa mi vinie okolo ruky a cez rameno. Na pravej ruke mám zvierač podobnej veľkosti, ktorý má hlavu položenú na mojej paži s nosom položeným na vrchu môjho zápästia, ktorý sa ledva prekrížil na moju ruku. Jej telo sa mi tiež vinie okolo ruky a cez rameno. Haven'ešte celkom nezistili, kde sú'Pôjdem odtiaľ … Ale ja'Som si istý, že to na mňa príde … Musím priznať, že si užívam pozornosť, ktorej sa im dostáva "my'sme vonku a okolo"… 🙂 A áno, majú pre mňa veľmi zvláštny význam…

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 15. augusta 2012:

Klingonkorra, ďakujem za návštevu. Som rád, že ste si to užili. Had je v mnohých aspektoch nepochopený. Priznám sa, ani ja z nich nie som falošný 🙂

Klingonkorra 12. augusta 2012:

Mám kobra tetovanie chrániace moje srdce a urobil som to kvôli ochrane. Milujem hady a myslím si, že je nanič, ako sú nepochopení, ale som tiež! 🙂 Ďakujem ti za to!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 13. marca 2012:

Ešte raz vám všetkým ďakujem za podporu. Sľubujem, že sa vám všetkým včas ozvem.

Alastar Packer zo Severnej Karolíny 8. marca 2012:

Sú nepochopené texty, veľký čas. Dobrá história a môj priateľ niekoľko úžasných hadích tetovaní.

lhchan 7. marca 2012:

Ďakujem za skvelé informácie, dajte mi vedieť viac o význame tetovania hada, podobne ako obrázky.

b. Malin 7. marca 2012:

Ahoj Lyric, nikdy neprestaneš prekvapovať … Tieto tetovania hada sú neuveriteľné! Také umelecké diela, a tak Život ako … Páni. Môj mladší syn, keď žil doma, rád zbieral hady a dovolili sme to … a naučil ma, aby som sa nebál, až do dňa, keď jedného stratím v DOME … Žiadny problém … sťahovali sme sa! Každopádne … prichádza ďalšie hlasovanie!

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 7. marca 2012:

môžem'nehovor, že mám rád hady, ale umenie je krásne … Na zdravie

Thomas Silvia z Massachusetts 7. marca 2012:

Ďakujem za tieto skvelé informácie, obrázky sa mi veľmi páčia.

Helen Murphy Howell zo škótskeho Fife 7. marca 2012:

Ďalšie fascinujúce centrum a o jednom z najfascinujúcejších zvierat na planéte!

Často sa zaujímam, či náš negatívny pohľad na hady nepochádza z toho, že nám pri čítaní trochu umyl mozog 'Rajská záhrada' príbeh? Viem, že máme inštinkty, ktoré nás chránia pred hadmi – alebo by sme to mali urobiť – ale náš strach a nenávisť niektorých ľudí je možno trochu hlbšia. Rozdiel na celej planéte je vo vzťahu k týmto zvieratám úžasný. Ja si to myslim'Niektoré z budhistických chrámov, v ktorých je predovšetkým kobrám umožnená voľná vláda, pretože sú považované za posvätné – teraz je to stále v krajine, kde sú uhryznutia hadom vysoké a môžu byť smrteľné, ale ich názor na tieto plazy je stále pozitívny. Úplne iný pohľad na to na Západe!

Bolo to nádherné centrum, krásne a úžasné a umelecké dielo ohromujúce! Hlasoval!

Eiddwen z Walesu 7. marca 2012:

Skvelé centrum a naozaj som si to užíval a rozhodoval som sa

Prajem pekný deň.

Eddy.

Donna Cosmato z USA 7. marca 2012:

Sláva, Ricky! Ste jediný človek, o ktorom viem, ktorý by mi mohol pomôcť vnímať hady ako umenie, a nie ako hrozné a nebezpečné. Nikdy som nevedel, že sú v niektorých kultúrach považované za posvätné, ale to je na zamyslenie, zistiť to. Hlasovali a zdieľali.

Aurelio Locsin z Orange County, CA 7. marca 2012:

Ja nie'Neviem, kde nájdete také farebné tetovanie. Väčšina hadích tetovaní I'Videli sme, že majú iba jednu farbu a nie sú také veľkolepé. Druhá zelená je moja najobľúbenejšia. Hlasovanie za a krásne.

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 7. marca 2012:

Hlasovali ste a sú úžasné! Milujte tých sprostých hadov…

WD Curry 111 z vesmírneho pobrežia 6. marca 2012:

Ó! Prial by som si, aby som mal fotografiu tohto miestneho chlapca. Má štrkáča, koralového hada a vodného mokasína. Don'nechap ma zle Nie som zástancom tetovania. Dobré umenie je pre mňa dobrým umením, ale nie som konečnou autoritou.

Frank Atanacio zo Sheltonu 6. marca 2012:

Autor textov, ktoré vlastníte tento typ rozbočovačov, som tu niekoľko videl, ale v porovnaní s vašim úžasným a úžasným bratom bledne … 🙂

About the author