Hodinové tetovanie: významy, obrázky, návrhy a nápady

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

Zoznámte sa s históriou a významom hodinového tetovania a prečítajte si rôzne návrhy.

Zoznámte sa s históriou a významom hodinového tetovania a prečítajte si rôzne návrhy.

April Johnson prostredníctvom Flickr Commons

Nadčasové hodinové tetovanie

Hodiny sú fascinujúce objekty, vizuálne aj symbolicky. Hodinové tetovanie môže byť navrhnuté tak, aby obsahovalo množstvo symbolických a zmysluplných prvkov, a pretože je na výber veľa rôznych typov hodín,'Je ľahké vytvoriť jedinečný a osobný dizajn.

Hodiny nie sú v skutočnosti hlavným tetovacím dizajnom, takže keď ich uvidíte, môžu vám skutočne padnúť do oka. Aby sa zmestili detaily a tieňovanie hodín a ich mechanizmus, tieto tetovania bývajú väčšie. Keď sa urobia dobre, môžu byť mimoriadne ohromujúce a úplne jedinečné. Hodiny môžu byť navrhnuté tak, aby vyzerali mužne, žensky alebo neutrálne, takže ich môže nosiť ktokoľvek.

Nasleduje diskusia o návrhoch a významoch tetovania na hodiny s mnohými obrázkami, ktoré vám pomôžu nájsť inšpiráciu pre vaše ďalšie tetovanie..

Čas a príliv nepočkajú na nikoho.

– Chaucer

An

An "Alenka v ríši divov"- inšpirované hodinové tetovanie.

Roger Marx (používa sa s povolením)

Čas je najdlhšia vzdialenosť medzi dvoma miestami.

– Tennessee Williams

Významy tetovania na hodinách

Hodinové tetovanie môže predstavovať množstvo rôznych významov. Napriek tomu, že predstavujú čas, môžu predstavovať oveľa viac. Pamätajte si, že vaše tetovanie symbolizuje to, čo chcete. Nasleduje niekoľko možných významov tohto tetovania.

 • Čas
 • Uväznenie (doslovné alebo metaforické)
 • Zvláštny moment
 • Život alebo smrteľnosť
 • Smrť
 • Existencia
 • Nekonečno alebo nekonečno
 • Štruktúra
 • Stabilita
 • Búšenie srdca alebo bubnovanie
 • Nekonečná láska

Život a smrť

Hodiny vo všeobecnosti symbolizujú život a smrť. Čas sa nikdy nezastaví a my na túto skutočnosť zabúdame. Jedného dňa nás všetkých dobehne čas a náš krátky čas tu skončí.

Hodinové tetovanie môže byť navrhnuté tak, aby predstavovalo toto veľmi chápavé. Tetovanie navrhnuté tak, aby predstavovalo život, môže obsahovať rôzne živé prvky, ako sú kvety alebo ruže, zatiaľ čo tetovanie, ktoré má predstavovať smrť, môže zahŕňať lebky, oheň alebo smrtku. Na znázornenie kresťanského života možno použiť anjelov alebo kríž.

Nekonečná láska

Toto tetovanie môže tiež symbolizovať nekonečnú lásku. Mohla by to byť láska, ktorú máte k svojim rodičom alebo svojim deťom (v takom prípade môžu byť zahrnuté ich mená, tváre alebo dátumy narodenia). Jeden bežný symbol, ktorý sa používa pre tieto návrhy, je srdce. Použiť by sa dali aj holubice, kvety, anjeli a hviezdy.

Inšpirácia

Tieto tetovania môžu byť tiež navrhnuté s inšpiratívnymi citátmi (napríklad „Nenechajte sa plynúť časom“ alebo „Počítajte každé druhé“), ktoré sú uvedené na banneroch alebo sú vložené do samotných hodín..

Tetovanie na zápästí hodiniek.

Tetovanie na zápästí hodiniek.

* USB* prostredníctvom služby Flickr Commons

Radšej tri hodiny príliš skoro, ako minútu neskoro.

– William Shakespeare

Možnosti návrhu tetovania s hodinami

Pokiaľ ide o tetovanie na hodiny, na výber je mnoho rôznych variácií a prevedení. Tu'je tabuľka, ktorá vám pomôže pri brainstormingu.

náramkové hodinky

presýpacie hodiny

rímsové hodiny

rozbité alebo topiace sa hodinky (ako Salvador Dali)

stopky

hodiny starého otca

kukučkové hodiny

biely králik z "Alenka v ríši divov" ("Ja'meškám!")

slnečné hodiny

analógový alebo digitálny displej

hodiny na veži

Big Ben (v Londýne)

kyvadlové hodiny

budík

vreckové hodinky

tempus fugit ("čas letí" v latinčine)

Iné spôsoby reprezentácie času: symboly presýpacích hodín a nekonečna

Včera'je minulosť, zajtra'Je to budúcnosť, ale dnešok je dar. To'preto to'sa nazýva súčasnosť.

– Bil Keane

Čas sa pohybuje jedným smerom, pamäť druhým.

– William Gibson

Predtým, ako sa necháte tetovať

Existuje niekoľko veľmi dôležitých vecí, ktoré by ste si mali zapamätať, než si vyberiete tetovanie hodín (alebo akékoľvek iné tetovanie).

 • Uistite sa, že si nájdete čas na úplné preskúmanie a zamyslenie sa nad tým, čo by mal znamenať. Uistite sa, že máte úplne jasno v podrobnostiach o tom, ako bude vyzerať a ako sa bude hodiť na vaše telo.
 • Chcete sa uistiť, že úplne rozumiete tomu, čo vaše tetovanie znamená. Ty nie'Nechcem potom zistiť, že to môže predstavovať niečo úplne iné, ako ste chceli.
 • Don'ponáhľajte sa napustiť atramentom! Ľudia, ktorí sa impulzívne nafarbia atramentom, zvyčajne neskôr na ceste ľutujú svoju voľbu.

Stratený čas sa už nikdy nenájde.

– Benjamin Franklin

Forever je zložený z terajších dní.

– Emily Dickinsonová

Komentáre

Frankie prvé tetovanie 21. júna 2015:

Vždy som chcel mať na boku tetovanie s hodinami, takže " čas je vždy na mojej strane " a znamená to veľa, pretože čas nie je skutočný, ale všetko ovláda a niekedy ide pomaly a inokedy preteká. Permanentné hodiny mi teda hovoria, že mám správny súcit.

Olivia 22. decembra 2014:

Chcem si dať vytetovať modlitbu setrniey. Chcem však niečo kreatívne, čo nie't iba slová alebo zvitok so slovami. Akékoľvek nápady, ako môžem túto modlitbu začleniť do umeleckejšieho dizajnu?

Olivia 22. decembra 2014:

Chcem si dať vytetovať modlitbu setrniey. Chcem však niečo kreatívne, čo nie't iba slová alebo zvitok so slovami. Akékoľvek nápady, ako môžem túto modlitbu začleniť do umeleckejšieho dizajnu?

Anjel 18. decembra 2014:

Odvádzate úžasnú prácu! Videl som fotky Mayo flieamis, pretože sú priateľkou mojich priateľov a práve som sa s ňou stretol minulý rok a sú to skvelí ľudia. MILUJEM všetky tie fotky a všetko na vašom webe. Dúfam, že sa s vami skontaktujem a dokončím s vami môj flieamis. Skvelá práca!

Helen Murphy Howell zo škótskeho Fife 13. augusta 2012:

To je ohromujúce! Ja nie'Neviem, čo je to o hodinkách, hodinách a tak ďalej, ale pripadajú mi fascinujúce – najmä staré hodiny a hodinky a schopnosť vidieť všetky kúsky vnútri stále fungujú. Myslím si však, že moja fascinácia ide ešte hlbšie než len obdivovanie spracovania, ale nedokázal som to'Naozaj nevysvetľujem, prečo ich mám rád. Netreba dodávať, že keď som zbadal tento váš rozbočovač, bol som – ako vždy – fascinovaný a fascinovaný informáciami, ktoré ste'som dal.

Významy sú tiež veľmi zaujímavé a obzvlášť 'vtelenie' to znamená, zaujímalo by ma, odkiaľ to prišlo? Ale keď premýšľam o čase, áno, vedel by som si predstaviť, že dôjde k hlbokému prepojeniu.

Opäť raz úplne fascinujúce a úžasné centrum s úžasne krásnymi fotografiami týchto tetovaní! Hlasovalo + zdieľané!

Dianna Mendez 12. augusta 2012:

Zaujímavé čítanie ešte raz. Máme hodiny, ktoré vyzerajú podobne ako posledný veľký fotografický príspevok. Veľmi realistické!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. augusta 2012:

Tammy

Ruchira

Snežienky

Max

Frank

MzChaos

Alocsin

Snežienky

Neznámy špión

Ďakujem vám všetkým za váš čas a komentáre vždy! Frank, perfektne povedané. Majú veľmi jedinečný dizajn, rovnako ako prevody Alocsin. Tammy, máš pravdu. Zaujímavá symbolika, ale pravdivá. Viac času trávime my, ako my čas. Max, niektoré skutočne predstavujú cestovanie v čase. Oceníte všetky zaujímavé komentáre. Opatruj sa.

Život vo výstavbe z Neverlandu 10. augusta 2012:

to bol skvelý textár!

snežienky z Druhej hviezdy doprava 10. augusta 2012:

wow. to bolo úžasné! hodinové tetovanie..na to nikdy nemyslel!

Aurelio Locsin z Orange County, CA, 9. augusta 2012:

Milujem tie, ktoré ukazujú zložité prevody a hodinové stroje. Hlasovanie za a krásne.

MzChaos z Indianapolis 9. augusta 2012:

Veľmi cool … milujte čokoľvek so znakmi a symbolmi.

Frank Atanacio zo Sheltonu 8. augusta 2012:

Vieš ja'chcela by som si dať vytetovať hodiny .. aby moje telo povedalo správny čas dvakrát denne..nie? LOL veľký podiel kamarát ako vždy

BeyondMax zo austrálskeho Sydney 8. augusta 2012:

Zaujímavý prístup =) Trochu ma to napadlo cestovať v čase.

snežienky z Druhej hviezdy doprava, 8. augusta 2012:

Páni, kreatívne návrhy a zaujímavé tetovanie.

Ruchira z USA 7. augusta 2012:

Preboha … určite sú veľkolepé, ale môžu'neviem si predstavit tu bolest ich podstupit 🙂

Tammy zo Severnej Karolíny 7. augusta 2012:

Nikdy som také tetovanie nevidel osobne, ale je to krásny a jedinečný nápad. Znamená to, že sme otrokmi času a hodiny vždy tikajú. Pútavé a veľmi zaujímavé. Zdieľanie!

About the author