Japonské samurajské tetovanie: Nápady, vzory a významy

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

samuraj-tetovanie-a-významy-japonské-samurajské-tetovanie-a-vzory-samurajské-tetovanie-galéria

Micael Faccio CC-BY, cez flickr

Samurajské tetovanie je v japonskej kultúre veľmi obľúbené. Aj keď to nie je mainstreamové tetovanie v Amerike, stále má pokračovanie, najmä medzi ľuďmi, ktorí obdivujú Japonsko. Ich návrhy sú veľmi podrobné a celkom farebné. Napriek tomu, že prichádzajú v rôznych veľkostiach a štýloch, väčšina návrhov je väčších rozmerov kvôli detailom v tomto tetovaní.

Obvykle predstavujú vlastnosti a atribúty samurajov. Často symbolizuje silu a odvahu spolu s mnohými ďalšími význammi. Návrhy sú celkom ohromujúce a ideálne pre tetovanie na rukáve s rôznymi prvkami a symbolmi, ktoré môžu sprevádzať ich tému. Nižšie, ja'Poskytnem vám jeho históriu spolu s rôznymi význammi a myšlienkami.

Významy samurajského tetovania

Samurajské tetovanie môže predstavovať množstvo rôznych významov. Pretože existuje veľa variácií, významy sa môžu líšiť od jednej variácie k druhej. Pamätajte si, že vaše tetovanie nakoniec symbolizuje to, čo chcete. Ako už bolo povedané, tu sú niektoré z tradičných významov, ktoré majú:

Ako už bolo povedané, tu sú niektoré z tradičných významov, ktoré majú:

 • Mužnosť
 • Odvaha
 • Statočnosť
 • Česť
 • Šľachta
 • Sebadisciplína
 • Šetrnosť
 • Rešpekt
 • Slúžiť
 • Bojovník
 • Život
 • Smrť

Keďže samuraji praktizovali život každý deň, akoby bol posledný, vaše tetovanie môže symbolizovať to isté. Môže vám to pripomenúť, aký krehký je život v skutočnosti. Môže vám to pripomínať, aby ste žili každú chvíľu, ako by bola posledná, pretože nikto z nás si nie je istý zajtrajškom. Môžu si ho vybrať aj tí, ktorí si vážia samurajov a ich kultúru. Tieto tetovania sú v Japonsku už mnoho rokov-tieto tetovania sa tradične nosili ako tetovanie na chrbte, na celom tele alebo na celom rukáve.

Samurajská história tetovania

Pokiaľ ide o tradičné japonské tetovanie, žiadne nemusí byť symbolickejšie ako tetovanie samurajov. V Japonsku sú obľúbenou voľbou už mnoho rokov. Ale s nárastom popularity v západných kultúrach ich teraz možno nájsť po celom svete. V dnešnej dobe ich nosia muži aj ženy. Tradične však symbolizujú mužnosť. Existuje množstvo rôznych spôsobov, akými môžu byť navrhnuté, a môžu mať vysokú symbolickú hodnotu pre tých, ktorí takéto tetovanie nosia.

Samuraji majú bohatú históriu tradícií a hodnôt. Aj dnes patria medzi najzdobenejších bojovníkov všetkých čias. Slovo "samuraj" je odvodené od slova "saburau," čo znamená "slúžiť." Ďalšou reprezentáciou tohto slova je "čakať na osobu s vyššími postavami v spoločnosti."

Samurajský život

Od samurajov sa očakávalo, že budú žiť určitým spôsobom života, ktorý bude predstavovať česť, vznešenosť a službu. V 13. storočí nastal vzostup zenového budhizmu a samuraji na základe týchto praktík založili svoje štandardy a správanie. Zenová meditácia sa stala veľmi dôležitou pre samurajov. Slúžil na upokojenie samuraja'myseľ. Vďaka tejto praxi sa samuraji stali disciplinovanými vo vojnovom umení. Buddhizmus tiež viedol samurajov k odstráneniu zbytočných zabíjaní, pretože im ukázal, ako sa znova narodiť.

Viac ako čokoľvek iné boli známi svojimi bojovými schopnosťami, najmä bojovými umeniami. Vplyvom budhizmu boli vycvičení, aby boli vo svojom prístupe disciplinovaní. Vďaka novej praxi a svojim schopnostiam sa stali ultimátnym bojovníkom svojej doby. Dodržiavali prax "Bushido," ktorý reprezentoval "spôsob bojovníka." Svoje zásady stavali na odvahe, rešpekte, cti a sebadisciplíne, pričom si tieto zásady vážili v živote i v smrti.

Zenový budhizmus tiež naučil samurajov prekonať strach zo zabíjania a strach zo smrti. Z tohto dôvodu sa od nich očakávalo, že budú žiť určitým spôsobom života. Naučili sa žiť každý deň, ako by bol ich posledný. Naučili sa tiež udržiavať svoj život v poriadku a všetko ostatné medzi tým. Obvykle sa ženili a mali deti, aby sa ubezpečili, že ich sociálna vrstva bude žiť ďalej. Po rokoch a rokoch neustálych vojen to pomohlo udržať populáciu ich sociálnej triedy. Ak by sa samuraj oženil, jeho manželka by sa tiež stala členkou jeho triedy, rovnako ako ich deti.

samuraj-tetovanie-a-významy-japonské-samurajské-tetovanie-a-vzory-samurajské-tetovanie-galéria

Vzhľad tetovania samuraja

Pretože samurajské tetovanie je spojené s japonskou kultúrou, často sú navrhnuté s rôznymi symbolmi japonskej kultúry. Obvykle sú zobrazovaní so svojou katanou, ktorá je špecifickým typom meča. Spájajú sa s čerešňovým kvetom, ktorý je v skutočnosti symbolom japonského samuraja. Z tohto dôvodu samurajské tetovanie často obsahuje kvety čerešňového kvetu. Existuje niekoľko ďalších symbolov a prvkov, ktoré môžete so svojimi samurajmi znázorniť, napríklad draky, gejša, koi, jin-jang alebo tigre. Môžu zahŕňať aj Kanji (japonské písmo používajúce čínske znaky). Môžu byť vyrobené v rôznych veľkostiach a napustené takmer kdekoľvek na tele. Ľudia sa však najčastejšie rozhodnú mať ich na rukách alebo na chrbte.

Vaše tetovanie môže tiež zobrazovať samurajov v rôznych polohách. Môžu byť zobrazené s katanou v ruke alebo môžu byť zobrazené na koni. Môžu byť navrhnuté tak, aby vyzerali nebojácne alebo pokojne. Rôzne vzory ponúkajú niekoľko rôznych možností, ktoré môžete zvážiť – uistite sa, že si nájdete čas na zobrazenie všetkých rôznych prevedení v tomto článku a inde. To vám poskytne predstavu o tom, čo je k dispozícii, takže môžete zbierať tipy a nápady pre svoje vlastné jedinečné tetovanie.

Čo vedieť skôr, ako sa necháte tetovať

Existuje niekoľko veľmi dôležitých vecí, ktoré by ste si mali zapamätať, než si necháte vytetovať svoje japonské samuraje alebo akékoľvek tetovanie. Uistite sa, že si urobíte čas na prieskum svojho tetovania. Chcete sa uistiť, že úplne rozumiete tomu, čo vaše tetovanie predstavuje a predstavuje. Don'ponáhľajte sa napustiť atramentom! Muži a ženy, ktorí sa impulzívne ponáhľajú dať si tetovať, zvyčajne neskôr na ceste ľutujú svoju voľbu. Ak si nie ste istí, dajte tomu viac času. Na začiatku sa uistite, že ste to pochopili správne!

© 2012 Richard Ricky Hale

Komentáre

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 5. septembra 2012:

Max, ďakujem, že si si našiel čas, kamarát. Áno, veľmi zaujímavá história o nich. Ľahko pochopíte, prečo by niekto chcel športovať také tetovanie.

BeyondMax zo austrálskeho Sydney 24. augusta 2012:

Wow. Veľmi zaujímavé pozadie a samotné obrázky sú ako otvorená kniha. Neuveriteľné, fascinujúce!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 23. augusta 2012:

*Lightshare, ďakujeme, že ste si našli čas na návštevu. Dúfam, že sa vám páčili a ešte raz ďakujem!

*Rosemay, vždy je skvelé, že sa ozvem 🙂 Niektoré sú veľmi podrobné. Na niekoľkých sa pravdepodobne bude pracovať niekoľko dní a týždňov. Baví ma história na nich, vždy som bola v histórii. Oceňujte, že ste si všimli, znamená to veľa! Postaraj sa Rosemay.

Rosemary Sadlerová z Hawkes Bay – Nový Zéland 18. augusta 2012:

Páni, tieto sú úžasné. Je v nich toľko detailov, určite by to chcelo viac ako jeden 'sedenie' na dokončenie zložitých a podrobných tetovaní.

Milujem spôsob, akým zahrňuješ históriu, príbehy za týmito tetovaniami.

Do toho bolo vložených strašne veľa práce.

Úžasné hore a ešte oveľa viac

Lightshare 16. augusta 2012:

Wou !! Úžasná zbierka obrázkov a zdieľané informácie.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 15. augusta 2012:

Ruby, ďakujem za zastavenie a za tvoj komentár. Áno, niektoré z nich sú veľmi podrobné. Dokončenie niektorých pravdepodobne trvá mesiace.

Alocsin, ďakujem, že si sa prihlásil. Áno, takto by sa dalo ísť na farebné, veľké tetovanie. Na chrbte vyzerajú skvele.

Ďakujem vám obom a dávajte na seba pozor.

Aurelio Locsin z Orange County, CA 14. augusta 2012:

Ja nie'nemyslím si'Videl som niekedy samurajské tetovanie, čo je určite dosť nápadné kvôli jeho veľkosti. Ak ty'znova sa stane veľkým, dajte veľa farieb, ako ukazuje niekoľko vašich príkladov. Hlasovanie za a krásne.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 13. augusta 2012:

Moje, niektoré z nich pokrývajú celý chrbát, musia trvať dlho a musia byť bolestivé, ale sú aj krásne … Ďakujem, Ricky…

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 13. augusta 2012:

Nell

Tammy

Frank

Klingonkorra

Mhatter

Pix

Gyspy

Aviannovice

Ďakujem vám všetkým za návštevu, čas a komentáre 🙂 Je veľmi ťažké držať krok s vami všetkými 🙂 Snažím sa, ako najlepšie viem. Nell, to je skvelé. Ako pravdepodobne viete, filmy a knihy skutočne zvýšili popularitu samurajov. Ďakujem za zdieľanie Nell !! Frank a Tammy, veľká vďaka. To isté platí pre vás oboch. Mhatter, počas svojho výskumu som sa niečo dozvedel o Zule Zula. Ak mám byť úprimný, pamätám si každého, koho som čítal. Týmito japonskými slovami a menami ma obchádzajú. Neznášam to, ale čo sa dá robiť. Cikán, Pix, Aviannovice, ešte raz ďakujem. Všetci tvoríte komunitu Hubpage.

Deb Hirt zo Stillwateru, OK 13. augusta 2012:

Tieto nádherné umelecké diela sú pozoruhodné.

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 13. augusta 2012:

Bláznivé, fantastické a farebné tetovanie.

pinxinsales004 13. augusta 2012:

úžasné

úžasné

www.ledpxgd.com

Martin Kloess zo San Francisca 12. augusta 2012:

zaujímalo by ma, či ste niekedy počuli o Zulu Zulu

Klingonkorra 12. augusta 2012:

Mám 5 tetovaní a snažím sa získať ďalšie. Som bojovník za lásku a svetlo. Čo je to za samuraja??

Frank Atanacio zo Sheltonu 12. augusta 2012:

Autor písania textu'Nemyslím si, že by som sa mohol niekedy nabažiť tvojho tetovania a návrhov. Hlasovalo sa úžasne

Tammy zo Severnej Karolíny 12. augusta 2012:

Toto sú epické texty! Stavím sa, že tieto sú obľúbené u všetkých mladých ľudí, ktorí majú radi zvieratá. Vynikajúce ako vždy!

Nell Rose z Anglicka 12. augusta 2012:

Ahoj lyrika, teraz sú super! Milujem samurajské tradície a sledujem všetky filmy, myslím, že ma to chytilo, keď bol v sedemdesiatych rokoch televízny program Shogun! lol! a samozrejme aktualizovaná verzia s Tomom Cruisom, ktorá nebola'také dobré, ale pozerateľné, sú skvelé a vaše fotografie určite niekomu pomôžu vybrať správnu voľbu, zaujímavé informácie, hlasovali a zdieľali, nell

About the author