Japonské tetovanie – Irezumi z Yakuzy

Fascinuje ma japonská kultúra, karikatúry, jazyk a ľudia.

Umenie: Koža ako moje plátno

Za posledných niekoľko rokov som'Fascinovala ma japonská kultúra, karikatúry, jazyk a ľudia. To'Je to úplne iný svet, ktorý má veľký vplyv a silu. Všetky veci, ktoré japončina vzrušuje a fascinuje, ma nekončia.

Nedávno som narazil na slovo "irezumi," čo je len japonské slovo pre tetovanie. Japonské tetovanie má dlhú históriu a výrazný štýl. To'je to fascinujúca tradícia. Dole, ty'Nájdem všetko, čo by ste chceli vedieť.

Krásny a netradičný celotelový kúsok

Krásny a netradičný celotelový kúsok

Google

Vznik Irezumi

Obdobie Edo feudálneho Japonska malo významný vplyv na úlohu tetovania. Tetovanie bolo symbolom zločinca a niekedy sa robilo na čele alebo na zápästí. Postupom času sa zo značky zločinca stala tradícia zločinca, a tak podzemný svet privítal do svojho životného štýlu taký jedinečný rituál.

Dnes sú tetovanie v Japonsku stále vnímané ako znak kriminality, najmä u staršej generácie a na pracovisku. S yakuzou boli dlhé roky spojené tradičné japonské tetovania (horimono). Yakuza je uznávaná ako Japonsko'je predovšetkým organizovanou zločineckou skupinou. Mnoho firiem a oblastí v Japonsku (sento alebo onsen, verejné kúpaliská alebo kúpaliská fungujúce s prírodným horúcim prameňom) stále zakazuje zákazníkom tetovanie. Je iróniou, že veľa yakuzy a ďalších zločincov sa tetovaniu vyhýba práve z tohto dôvodu.

Bez ohľadu na všetky tie nešťastia, tradičné irezumi stále robia skrytí majstri. Je to však veľmi bolestivé, časovo náročné a drahé. Bežný tradičný oblek na telo, ktorý zakrýva ruky, chrbát, horné končatiny a hrudník, pričom v strede ponecháva nevytetované miesto, môže trvať 2 až 10 rokov týždenných návštev a jeho cena môže presiahnuť 30 000 USD. To's tiež považovali za dostatočne nebezpečného, ​​že člen podzemia, ktorý vyrástol v dobrej povesti a mal finančné prostriedky, sa označí takouto známkou, aby dokázal svoju silu. Z takého neskutočne skľučujúceho tetovania môže pochádzať horúčka, infekcia a v najhoršom prípade dokonca aj smrť. Preto bol každý muž, ktorému sa podarilo úspešne dokončiť jeho dielo, považovaný za česť a úctu.

Príklad tradičného tetovania celého chrbta a ruky

Príklad tradičného tetovania celého chrbta a ruky

Majster Irezumi

Ak sa niekto snaží nájsť majstra tohto umenia na tetovanie alebo sa naučiť byť týmto typom tetovania, je to možné. Potenciálny klient alebo študent však musí najskôr nájsť horishi. To samo osebe môže byť náročná úloha, pretože títo jednotlivci sú často mlčanliví a predstavenie sa spravidla robí z počutia a iba z ústneho podania..

Ak niekto objaví majstra, trénoval by pod ním mnoho rokov. On (pretože všetci sú väčšinou muži) sa dokonca môže stať živým žiakom, ktorý upratuje, pozoruje, cvičí na vlastnej koži, vyrába potrebné vybavenie, mieša atramenty a namáhavo kopíruje návrhy od svojho učiteľa, kým mu bude dovolené kohokoľvek tetovať. Musí sa stať kompetentným a dokázať svoje schopnosti zvládnutím zložitých zručností vo svojom zvolenom remesle.

Akonáhle bude študent považovaný za dostatočne hodného, ​​bude mu daná možnosť presadiť svoje schopnosti u potenciálneho zákazníka. Existuje mnoho rôznych kategórií irezumi, ktoré musí horishi vedieť, aby ponúkol širokú škálu prevedení podľa predstáv svojej klientely. Siahajú od prírody, ako sú čerešňové kvety a lotosy, až po prírodné alebo mytologické zvieratá (tigre a draky). Môžu byť predstavení dokonca božstvá pozitívnych aj negatívnych aspektov, budhov a tengu – bohov a diablov).

Akonáhle je rozhodnuté, čo sa požaduje, umiestni sa obrys (zvyčajne len voľnou rukou). To sa robí na jedno sedenie, ale môže to trvať aj niekoľko hodín. V priebehu týždňov, mesiacov a dokonca rokov dielko ožije. V závislosti od vytrvalosti a odolnosti človeka (nehovoriac o hotovosti na ruke) budú na diele pracovať raz alebo dvakrát týždenne až dva roky alebo raz mesačne na dlhý proces až 10 rokov..

Bez ohľadu na náklady, bez ohľadu na bolesť, cítim, že je to niečo, čo budem vo svojom živote robiť. Nie je'niečo, čo som sa rozhodol urobiť "predvádzať sa." Nie je'niečo, čo chcem komukoľvek alebo čomukoľvek dokázať. Získam kompletný zadný diel čisto pre seba.

Tradičný telový oblek s netradičnou sadou mala modlitebných korálikov vytetovaných na krku

Tradičný telový oblek s netradičnou sadou mala modlitebných korálikov vytetovaných na krku

Google

Úžasný rukáv so žiarivými krásnymi farbami

Úžasný rukáv so žiarivými krásnymi farbami

Google

Dámsky zadný diel, pretože si ho môžu zaobstarať aj ženy

Dámsky zadný diel, pretože si ho môžu zaobstarať aj ženy

Google

Komentáre

CodeMaster (autor) z Aljašky, Anchorage, 2. novembra 2011:

Ďakujem Pokedex! Milujem všetky druhy rôznych kultúr a dúfam, že sa mi podarí získať ďalšie centrá. Medzitým veľa šťastia na vašej ceste za objavením všetkých pokémonov! (vášnivý fanúšik ^_ ^)

Pokedex z mesta Pallet 16. októbra 2011:

Veľmi pekný rozbočovač. Je zaujímavé, ako rôzne kultúry robia rôzne veci.

About the author