Kmeňové tetovanie a významy

Ja'vždy som pracoval v tetovacom obchode ako piercer (na boku).

Tattoo by Tacho, Thou Art Custom Tattoo and Piercing Studio, Sheffield, Anglicko.

Tattoo by Tacho, Thou Art Custom Tattoo and Piercing Studio, Sheffield, Anglicko.

Kmeňové tetovanie je z veľkej časti odvodené od starovekého kmeňového umenia. V mnohých kultúrach bolo (a stále je) tetovanie obradom prechodu.

Moderné kmeňové tetovanie vychádza zo starodávnych vzorov. Niektoré z kultúr pôvodu sú Borneo, aztécke kultúry, India, Havaj, Maorčania z Nového Zélandu, Samoy a Polynézie. Tieto kultúry používajú svoje umenie na zobrazenie obradov prechodu, sociálneho postavenia a identifikácie rodiny. Niektoré tetovania sa dokonca používajú na liečebné účely. Každá kultúra má svoje vlastné techniky a špeciálne vzory, ale väčšina kmeňových tetovaní je plná čierna. Niektorí umelci používajú rôzne odtiene a farby, aby narušili dizajn.

Druhy kmeňových tetovaní

  • Borneon: Toto je najobľúbenejšia forma kmeňového tetovania, aj keď väčšina borneónskych tetovaní je kopírovaná z kmeňov Kayan Kenyah a Bakatan. Tieto tetovania časom dobre držia. Majú výrazné čierne čiary a jednoduché sfarbenie. V porovnaní s inými štýlmi sú menej náchylné k vyblednutiu a rozmazaniu.
  • Havajský: Havajské tradičné tetovanie spred západného koloniálneho vplyvu obsahuje množstvo geometrických prvkov a je predovšetkým čierne. Najbežnejšími obrázkami sú kvety, palmy, slnko, hviezdy a vlny oceánu.
  • Maori: Domorodí obyvatelia Nového Zélandu kedysi vytvorili jedny z najunikátnejších tetovaní na svete. Ich štýl sa vyvinul z tetovania na tvári a dodnes je posvätnou formou rodinnej a osobnej identifikácie. Rozprávajú príbeh človeka'rodina, úspechy a schopnosti.

Výber kmeňového tetovania

Kmeňové tetovanie je obľúbenou voľbou pre prvé tetovanie. Oni'je veľmi jednoduchý na dizajn a väčšina tetovacích umelcov vyrobila najmenej jedného počas svojej kariéry. Pretože sú zvyčajne napustené iba čiernou farbou, majú tendenciu dobre držať vek a nosenie. Zároveň sa z rovnakého dôvodu ťažko odstraňujú a kryjú, najmä ak obsahujú hrubšie čiary a väčšie vzory.

Kmeňové tetovanie

© 2008 jaymz

Komentáre

Dawn 20. apríla 2013:

páni c'po. toto majú byť myšlienky o tetách, nie o sebe navzájom. každopádne všetky správne urobené tetovania sú skvelé !! Mám veľa kmeňových a niektorých nie. všetky moje tetovania rozprávajú príbeh o mne a mojom živote, a ak to znamená, že sa stanem kmeňovým, ktorý má iný význam, ako pre mňa znamená, že'je v poriadku je to moje plátno a milujem ho. a dúfam, že to tak všetci cítite aj vy. rozdielne kultúry a štýly sú to, čo nás robí tak odlišnými a robí svet tak skvelým!!!

jpuck 2. septembra 2011:

Kmene niečo znamenajú. Súhlasím, že sú nadmerne používané na väčšinou bielych odpadkoch. Ale pre silných Havajčanov, ako som ja, znamenajú veľa. Mám kmeňa po svojom boku pre môjho starého otca, ktorý zomrel. Niečo znamenajú, ak áno'sú legitímne. Nielen na vás, pretože ste si mysleli, že kmeňový náramok nebude'aby si nevyzeral ako vrecúško.

TattooFanAlex 22. júna 2011:

Je zábavné čítať tieto komentáre, jeden hovorí, že jeho názor je taký, ako keby to bola pravda všetkých (pravdepodobne stále žije so svojou matkou …), jeden sa vyhráža ľuďom cez internet (stavím sa, že je to malý chlapec) "napoleonský komplex"). teraz podľa môjho názoru sú kmeňové príliš často vídaní, vyzerajú dobre, ak sú robení dobre, ale napriek tomu ich nedostanem … mám tetovanie a dostávam ho iba vtedy, ak má pre mňa skutočný význam. ALE úplne akceptujem všetky tieto ostatné názory a dúfam, že aj ostatní by urobili to isté! ale hej, dúfam, že sa z toho nebude brať žiadny priestupok a tiež dúfam, že by ľudia prestali odosielať strašne urážlivé komentáre ¤ ___ ¤

Eva 5. júna 2011:

šrot.

Evan-B 3. apríla 2011:

Ahoj. Mám veľmi rád kmeňové tetovanie a chcem si ho dať urobiť, pretože si myslím, že sú skvelé! Vie niekto, či určité symboly znamenajú určité veci, pretože ja nie'Nechcem si nechať urobiť náhodné tetovanie a netušiť, či je za tým nejaký zmysel!

Dante Reeder 3. februára 2011:

Moje meno je Dante a nájdete ma v Temecule, samozrejme Väčšina z vás zo stredozápadného a východného pobrežia'Neviem nič o tomto štýle tetovania. Na tom Slnku, ktoré pripravilo Pale Skin o vašu LOL, to pravdepodobne vyzerá hrozne. Povedzte niečo, stavím sa, že ste vyhrali'nerobiť NEBEZPEČENSTVO..Ja'd Už ste sa otriasli a vaše mužstvo by sa scvrklo strachom, negatívny malý punk./

Dante Reeder 3. februára 2011:

Môžu byť pre teba retardovaní, ale väčšina ľudí ich má rada Úprimne, hoci si nechaj pre seba malé názory a zvisle to zvíťazí … Na ľahšej úrovni tieto tetovania vyzerajú skvele, ak to urobí správna osoba. it, But your your a FatBody like most of these Complains in the Board don'Ak ich budeš cvičiť s váhami a budeš behať, aktívny životný štýl, choď do toho a kmeňové tetovania majú význam môj.!

kaysei 2. februára 2011:

F ** K watta' urážka! aborigonskí ľudia na Novom Zélande … myslím do čerta! aké pevné môžu byť vaše skutočnosti, ak môžete'ani nezískajte správnu národnosť pre krajinu, o ktorej píšete. ABORIGANIE sú právoplatnými ľuďmi z AUSTRÁLIE a MAORI sú právoplatnými ľuďmi z Nového Zélandu. hanba, fulla, ow, ow!…

Genna 1. decembra 2010:

Možno by ste sa mali viac starať o to, ak niekoho urazíte tým, že poviete retardovaný, než aby ste sa tejto osobe dotýkali jeho pravopisu. Ja'som si istý, že ty'napísal som niečo, čo sa v živote líši, a to'nie je to tak, že nerozumieš tomu, čo sa ti pokúšajú povedať.

Kmeňový fanúšik 23. novembra 2010:

Viem, čo tým myslíš, ty vole, musíš zapracovať na svojom spellin n shyt 4real …. ale kmeňové tetovania sú skvelé vzory podľa toho, kto to robí

J stalin 4. novembra 2010:

ste hrozný spisovateľ a v tomto článku očividne nemáte žiadne odkazy ani skutočne nič zásadne platné. Kmeňové tetovanie sú retardované rovnako ako vy. "Neviem, kde sa dá pokaziť kmeňové tetovanie?" ako ste povedali, sú to nezmyselné návrhy, ktoré vyzerajú, ako by dokázal kresliť každý vysoký 8-ročný. Viem, že je to kruté, ale sakra, že tie sračky sú RETARDOVANÉ

About the author