Kotvové tetovanie: Návrhy, významy a ďalšie nápady

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

kotva-tetovanie-a-významy-kotva-tetovanie-nápady-a-návrhy

Ricardo Almeida, prostredníctvom Flickr CCA 2.0

Kotvové tetovanie

Kotva je jedným z najobľúbenejších návrhov tetovania u mužov i žien. Dôvod, prečo'Tak populárna je jej univerzálnosť. Kotva je rám, na ktorý môže umelec zavesiť množstvo rôznych prvkov a symbolov, vrátane lodí, kolies lodí, žralokov, rýb alebo hviezd. Podľa rovnakých línií, pretože kotvy môžu mať rôzne veľkosti, môžete ich dostať kdekoľvek na tele.

Tento článok sa bude zaoberať návrhmi tetovania kotiev a ukáže vám škálu rôznych dostupných možností. My'Tiež prediskutujeme ich význam a význam. Na konci dúfame, že nájdete nápady a inšpiráciu pre svoje ďalšie tetovanie.

kotva-tetovanie-a-významy-kotva-tetovanie-nápady-a-návrhy

prostredníctvom Alex Bellink CCA 2.0

Kotvové tetovanie: história a významy

Kotevné tetovanie obstálo v skúške časom a stále zostáva obľúbeným námorným symbolom. Kotva, dlho obľúbená medzi námorníkmi, je jedným z najstarších symbolov tetovania. Námorníci a námorníctvo sú dve najbežnejšie skupiny, o ktorých je známe, že nosia kotvové tetovanie. Kotva má však históriu, ktorá presahuje tetovanie. Tento populárny a známy symbol existuje už niekoľko storočí.

Aj keď sa kotva najčastejšie spája s námorníkmi, má tiež spojenie s kresťanstvom. Kresťania v skutočnosti používali kotvu na nahradenie kríža, keď boli prenasledovanou menšinou. Keď boli kresťania pod rímskou kontrolou, trávili väčšinu času skrytí. Kresťania používali kotvu na to, aby sa podobali na kríž, aby tam neboli žiadne známky náboženstva, a v skrytosti signalizovali ostatných kresťanov.

Najlepších 10 kotvových tetovaní online

Nebolo to't až do roku 1900, že kotva tetovanie začalo chytať. Námorníci boli medzi prvými, ktorí ich získali, v snahe symbolizovať ich spojenie s morom. Námorníci, ktorí prešli nebezpečný Atlantický oceán, si nechali vytetovať ako symbol svojho úspechu, a tak rýchlo prišli na rad skúsení námorníci. Neskôr námorníctvo a námorná pechota začali mať rovnaký dizajn, aby reprezentovali svoju príslušnosť. Bežne by spárovali obrázok svojej lode alebo číslo svojho oblečenia s kotvovým tetovaním. Toto tetovanie nosili s hrdosťou a tiež reprezentovalo Ameriku. Mohli by napríklad použiť americkú vlajku omotanú okolo kotvy alebo by mohli mať v dizajne tetovania orla. Dokonca aj dnes, námorníctvo a námorníci športové tetovanie kotvy.

Verí sa, že piráti mali aj kotvové tetovanie, aj keď sú s nimi bežne spojené lebky a krížové kosti. Keď sa pozrieme na kotvu v prírode, slúži skutočne len na jeden účel: udržať loď stabilne vo vode. Keď kotva spadne, voda môže'nepohnite loď. V skutočnosti môžeme chytiť časť kotvy'z týchto skutočností symbolický význam. Okrem príslušnosti môže byť najbežnejším významom tetovania kotvy stabilita.

Anchor Tattoo vzory

kotva-tetovanie-a-významy-kotva-tetovanie-nápady-a-návrhy

prostredníctvom Shannon Archuleta CCA

Keď sa pozrieme na kotvu všeobecne, môžeme sa priblížiť k porozumeniu všetkých jej symbolických významov. Ako čítate, jeden z významov tetovania kotvy je "stabilita." Tento jeden význam je možné vyvolať rôznymi spôsobmi. Mohlo by to napríklad symbolizovať, že ste v živote vyrovnaní a všetko vo vašom živote do seba zapadá.

Ďalšou variáciou je, že máte stabilné prostredie. Vo väčšine prípadov sa to týka vašej rodiny. Pri mnohých tetovaniach s kotvou môžete vidieť stuhu "RODINA" na to. Rodiny by mali byť blízke, silné a stabilné. Niekoľko kotvových tetovaní v tomto článku má "MAMA" a "OCKO" vyobrazené na nich. Môžete tiež začať kreatívne a pridať svoje deti'mená v dizajne. Pre všetky tieto tetovanie symbolizuje silný rodinný vzťah.

kotva-tetovanie-a-významy-kotva-tetovanie-nápady-a-návrhy

cez DREIII

Kotvové tetovanie môže tiež predstavovať niekoho v stabilnom vzťahu. Vo väčšine prípadov to muž zvyčajne nosí, aby ukázal, že je vo viazanom vzťahu. Nie je to bežné, ale ženy môžu nosiť tetovanie kotvy pre rovnakú vec. Niektoré páry sa môžu rozhodnúť, že si dajú zodpovedajúce kotviace tetovanie, ktoré bude symbolizovať ich vzájomný vzťah.

Kotevné tetovanie môže byť zobrazené samostatne alebo pomocou rôznych symbolov. Symboly, ktoré sú bežne spojené s kotvou, sú kvety, srdcia, krídla, námorné hviezdy, stuhy, orly a lebky. Niektoré kotvové tetovania môžu mať obyčajný alebo tradičný vzhľad a iné môžu byť celkom farebné s rôznymi farbami použitými v návrhu. Vo väčšine tetovaní kotiev je kotva vytetovaná v strede dizajnu.

Nezabudnite si urobiť vlastný prieskum dizajnu tetovania kotvy alebo akéhokoľvek iného návrhu tetovania, o ktorom možno uvažujete. Vždy je najlepšie poznať význam každého tetovacieho návrhu, ktorý zvažujete. Existujú tisíce tetovacích návrhov, štýlu a významov. Don'Ponáhľajte sa do procesu tetovania a nechajte sa napustiť atramentom, než sa pustíte do výskumu. Ty nie'Nechcem si dať vytetovať, čo budeš neskôr ľutovať. Neponáhľajte sa a vyberte si taký návrh tetovania, ktorý vám sadne. Pozrite sa na nižšie uvedené vzorky.

Komentáre

Mat 30. novembra 2018:

Ahoj, našiel som také významy na Inksearch – platforme na hľadanie myšlienok a rezerváciu tetovania

Základné významy tetovanie Kotva

Vo filozofickom zmysle označenie kotvy stelesňuje koncept stability a silných koreňov. S pevnou oporou pod nohami môže človek prekonať všetky testy, ktoré mu poslal osud.

Kotva je tiež symbolom viery a sily. Osoba, ktorá si na telo dáva obraz kotvy, má silnú vôľu, je schopný prekonať akékoľvek ťažkosti na svojej ceste..

Ľuďom spojeným s morom slúži kotva ako symbol nádeje, dodáva silu odolávať nárazom živlov.

Po prechode Atlantickým oceánom si starovekí námorníci vytetovali kotvu.

Niekedy je kotva zobrazená spolu s inými symbolmi, napríklad kotva v kombinácii s delfínom symbolizuje striedmosť.

Môžete tiež nájsť obrázok kotvy s veternou ružicou, takýto symbol podporuje túžbu nájsť správnu cestu, ísť správnym smerom.

Kotva, vyobrazená spolu so srdcom, je symbolom vernosti, drží pohromade milujúce srdcia.

Kotva v kombinácii s krížom dáva náboženským ľuďom nádej na pomoc vyšších mocností.

Kotva zabalená v ruži je symbolom nesebeckosti a sebaobetovania.

JessM30 13. novembra 2017:

Ahoj, milujem tvoje informácie o tetovaní kotvy, to je presný dôvod, prečo som dostal svoju (*Stabilita*)

Na ľavom rebre mám vytetovanú malú kotvu.

~ º ~

Vyrastal som v dome, ktorý nemal veľkú stabilitu. Žijeme zo sociálneho zabezpečenia a potravinových lístkov. Vyskočili sme dovnútra a von z domu mojich babičiek kvôli problémom s peniazmi a čoskoro moja mama verila, že potrebuje muža, aby mohol mať stabilný život. Nenávidel som ten pocit, a tak som si nechal vytetovať kotvu, ktorá pre mňa znamená udržať sa ukotvenú, že sa dokážem udržať stabilný vlastnou silou. Že nepotrebujem pomoc od nikoho iného, ​​koho ovládam a ukotvujem svoj vlastný život.

Jessica 13. novembra 2017:

Ahoj dakujem za info..

Na ľavom rebre mám malé tetovanie kotvy, ktoré predstavuje moju vlastnú stabilitu. Vyrastal som doma, ak nie'Aby sme mali skutočný stabilný domov, odrazili sme sa od života s babičkou a von z neho, a tak kotva pre mňa predstavuje moju nádej, že sa udržím stabilný bez toho, aby som bol závislý na sile niekoho iného, ​​ale na mojej vlastnej..

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 23. augusta 2012:

John, ďakujem, že si sa zastavil. Vždy ma baví počuť za niekým históriu a príbeh's tat. LOL To je príliš cool! Kráľovské námorníctvo, to je úžasné. Taký úžasný príbeh a ďakujem za vašu službu, John!!

John Anker 23. augusta 2012:

mám tetovanie na pravej ruke kotvy so zapletenou memaidou tiež som slúžil 10 rokov kráľovskému námorníctvu pozri sa na moje priezvisko

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 12. februára 2012:

Cigán, ďakujem za informácie, môj drahý. Budem sa na to musieť prihlásiť. Na vašej požiadavke sa stále pracuje. Nemám'nezabudol som na teba 🙂 Všetko najlepšie.

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 7. februára 2012:

Aby som ti pomohol, priateľ, skontroloval som ťa, existujú tetovania súvisiace s Popeye, ktoré práve nerobím'Neviem, koľko alebo aký je príbeh za nimi. Stačí dať tetovanie Popeye do akéhokoľvek vyhľadávača.

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 6. februára 2012:

*Ana, ďakujem, že si si našiel čas na čítanie a komentovanie. Som rád, že sa vám tento článok páči a pochádza z vášho prostredia, je mi cťou 🙂

*AE, vždy vás rád vidím. Noha je skvelá voľba. Môžete sa ním pochváliť, keď chcete, alebo ho v prípade potreby zakryť.

*Cigán, som rád, že ťa znova počujem. Popeye? Zaujímavé. Zaujímalo by ma, či existujú tetovania?

*Frank, tank! Rozširovanie znalostí, priateľu. Cítim, ako mi opuchne mozog!

Frank Atanacio zo Sheltonu 3. februára 2012:

u vidíte, naučíte sa niečo nové. Myslel som si, že kotva je len symbolom námorníkov. Veľký podiel na texte

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 2. februára 2012:

Krásne fotky, super info. Lot's námorníckych fanúšikov vonku. Pripomína mi to môjho obľúbeného námorníka – Popeye.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 2. februára 2012:

Aj tieto sú krásne, Ricky. Páči sa mi tetovanie na nohe. Nemám, ale keby som to urobil, bolo by to na mojej nohe .. Ďakujem's znova…

Ana Teixeira z Porta, Porto, Portugalsko 2. februára 2012:

Toto centrum som si naozaj užil. Ja'm od Portugalska, a ako už možno viete, máme dlhoročnú tradíciu v plavbe a objavovaní nových krajín na neznámom mori. Vedel som, že väčšina námorníkov tetuje kotvy a samozrejme som mohol vyvodiť spojenie s morom .. ale tiež sa mi páčilo tvoje vysvetlenie o "stabilita". Naozaj zaujímavé centrum, zvlášť ak niekto uvažuje o tetovaní kotvy! =) pokračujte v hubbingu!

About the author