Literárne nápady tetovania: Citáty z kníh

Mám trinásť tetovaní. Myslím, že oni'všetci sme celkom v pohode (a určite nie't kvalifikovať ako "zlá kvalita").

Jatka päť od Kurta Vonneguta

Jatka päť od Kurta Vonneguta

Keď som bol malý, zvykol som prosiť dospelých v mojom živote, aby mi čítali. Ja'pristupoval som k svojej matke, babke alebo krstnému otcovi s knihou v ruke a očami šteniatka, každú šancu, ktorú som dostal. Našťastie som mal šťastie v rodine, ktorá mi nikdy nepovedala nie. Niektoré z mojich prvých, najšťastnejších spomienok sú sedenie na babičke'kolo, nie tak tajne sa pije z hrnčeka čaju, keď mi čítala z niektorých našich obľúbených kníh: Medvede Behrenstein, séria Malý tvor, Grover's Prvý deň školy a slon Barbar. Aj vtedy som nemohol'nenasýtite sa písaného slova.

Nikdy nezabudnem na okamih, keď mi niečo zaklaplo do mozgu, a ja som sa naučil sám čítať. Mal som sotva štyri roky, sedel som na svojej dvojlôžkovej posteli a listoval medzi deťmi'kniha Malá slečna Sunshine. V tej chvíli mi nikto nebol k dispozícii na čítanie, a tak som sa rozhodol zatvoriť dvere svojej spálne a prísť na to sám. Díval som sa na farebné obrázky a zápasil som so zvukom každého jednotlivého slova, keď sa vo mne zrazu niečo pohlo, slová začali plynúť do celých viet a ja som čítal bez námahy. Čo sa týka čítania, pre mňa už po tom momente neboli žiadne výzvy; práve v tom okamihu mi narástli krídla, vďaka ktorým mohla moja myseľ uletieť. Čítanie nakoniec ustúpilo písaniu a ja'Od tej doby som bol závislý na oboch. Do dnešného dňa stále milujem čítanie nahlas, ako aj čítanie'je tomu už roky, odkedy som'mal som partnera, ktorý bol ochotný to urobiť. Ja'Som emocionálne založený človek – filmy, televízne relácie, niekedy dokonca aj reklamy ma dokážu rozplakať. Ale nič nemá takú silu, aby ma posunulo tak, ako môže literárne dielo. Tak jasne si pamätám prvú knihu, pri ktorej mi vyhŕkli slzy (Nebo od VC Andrewsa), prvú knihu, ktorú som kedy prečítal viac ako raz (Dievča, prerušená Susannou Kaysenovou; prečítal som si poslednú vetu a zatvoril zadný kryt, aby som ho mohol otočiť. Keď to skončím a začnem to čítať znova), pamätám si, ako som Anais Nin a Nietzscheho objavili ako dávno stratených mentorov a otvorili sa mi obrovské vesmíry. Pamätám si, ako som narazil na citát, "Svet vo mne je väčší ako svet okolo mňa," a presne vedieť, čo autor myslel.

Anais Nin

Anais Nin

Čítanie je konečná forma úniku. Keď je príbeh napísaný dobre, má silu inšpirovať a polapiť, zasadiť nápady, ktoré boli kedysi neznáme, a klíčiť presvedčenia, ktoré boli predtým neznáme. Moja túžba konzumovať diela iných je stále naliehavou potrebou, ktorá nikdy nevybledne, a preto sú asi 3/4 mojich vlastných tetovaní slová – lumenn, čo znamená elfské slovo. "svietiť," je prevzatý z J.R.R. Tolkien's Pán prsteňov a vytetovaný na mojom bruchu; moju ruku obklopuje poľský citát známeho učenca; druhá polovica citátu z nemeckého filmu Aimee & Jaguár, ktorý hovorí "Chcem len teraz" zdobí moju spodnú časť chrbta; a nakoniec, hovorí mi parafráza načmáraná cez zátylok "zobuď svoje sny."

Nie som zďaleka jediný, kto má z napísaného slova taký silný pocit, že by si ho natrvalo vytetoval na kožu. Existuje viac tetovaní, než by ste si kedy dokázali predstaviť, že slúžia ako svedectvo o sile dobrej knihy. Najviditeľnejšími poctami sú samozrejme slovo, citát alebo dokonca celý odsek prevzatý priamo z textu. Kurt Vonnegut, Ray Bradbury a Jack Kerouac sú len traja z mnohých autorov, ktorých slová sa často nachádzajú v tetovacej forme, spolu s básňami Shakespeara, Roberta Frosta a T.S. Eliot.

Literárne tetovanie: Citáty & Úryvky

Literárne tetovanie: Ilustrácie

Niektoré tetovania si požičiavajú obrázky z obálky prebalu, ako napríklad logo Fight Club od Chucka Palahniuka'rovnomenný román alebo muž v plameňoch nájdený na obale Fahrenheita 451. Samozrejme deti'knihy sú zrelé s vynikajúcimi kresbami, ale niektoré romány obsahujú ilustrácie nachádzajúce sa aj vo vnútornej časti knihy. Jeden z mojich obľúbených je náhrobné kamene od Kurta Vonneguta's Boh vám žehnaj, doktor Kevorkian, ktorý čítal, "Všetko bolo krásne" a "Nič nebolelo."

To'od môjho posledného tetovania prešli dlhé štyri roky a zisťujem, že nutkanie na ďalšie stále silnie. Rozhodne nemám núdzu o nápady, jedinou výzvou bude zúženie mojich obľúbených pasáží z celoživotnej literatúry a výber perfektnej..

Komentáre

Bookquoteshub.com 5. mája 2013:

Myslím, že na www.bookquoteshub.com je niekoľko zaujímavých citátov z kníh. Niektoré z týchto citátov by boli skvelým tetovaním.

Andrew 10. decembra 2012:

Milujem tetovanie. Na druhý deň som sa vrátil z práce, aby som videl svoju priateľku s novým tetovaním na chrbte a vyzerala tak krásne. Hľadáte niektoré z najbláznivejších tetovaní na planéte? Toto sú niektoré z najlepších webových stránok, ktoré som našiel na Googli.

Skontroluj ich!

tinyurl.com/aclobuh

tinyurl.com/ayjbr5k

tinyurl.com/akxtbrs

tinyurl.com/a9eaczk

Sherry Hewins zo Sierra Foothills, CA 16. novembra 2012:

Rád som sa pozeral na tetovania. Ja nie'nemyslím si'Jeden však dostanem.

Jayme Kinsey z Oklahomy 16. novembra 2012:

Toto je také úžasné centrum! Milujem myšlienku literárnych tetovaní, ale vybrať si obľúbený citát by bolo takmer nemožné! Milujem tu obrázky, najmä citát napísaný písmom na písacom stroji .. To je skvelé!

Hlasovanie!

Jen z Couch 26. septembra 2011:

Miloval som tento Hub! Naozaj skvelé nápady 🙂 Hlasovalo hore Zaujímavé užitočné vďaka za uverejnenie tohto článku'Je veľmi originálny a rád som si ho prečítal!

závislý život zo Sydney 26. septembra 2011:

Krásne! Tento nápad sa mi veľmi páči 🙂

Stephanie Moulton 09.09.2011:

Toto je plné niekoľkých úžasných myšlienok. Ďakujem veľmi pekne!

MissLuLuMarie z Ohia 2. augusta 2011:

Už nejaký čas chcem literárne tetovanie! Ďakujem za nápady!

emichael z New Orleans, 27. júla 2011:

Úžasné. Páči sa mi myšlienka literárneho tetovania. Hlasovalo, bolo to užitočné a zaujímavé.

lacné slnečné okuliare Oakley 26. júla 2011:

Ďakujem, že ste využili túto príležitosť na prediskutovanie tejto záležitosti, cítim to vrúcne a rád sa o tejto téme dozvedám

tebo z Nového Zélandu 21. júla 2011:

Rád čítam túto knihu "Kde sú divé veci mojim deťom. Celkom sa mi páči myšlienka slovných tetovaní. Bavilo ma čítať rôzne citáty, ďakujem.

Beth Perryová z Tennesee 15. júla 2011:

Aké cool!

úspešný blogger z Los Angeles, Ca 14. júla 2011:

Veľa zaujímavých tetovačiek.

About the author