Literárne nápady tetovania: tetovanie básní

Mám trinásť tetovaní. Myslím, že oni'všetci sme celkom v pohode (a určite nie't kvalifikovať ako "zlá kvalita").

Plný zadný diel poézie - teraz je to odhodlanie!

Plný zadný diel poézie – teraz to's venovaním!

Prvá báseň, ktorú som kedy napísal, vo veku deviatich rokov, bola o mužovi a žene, ktorí stáli v noci v tme svojej obývačky a z neznámych dôvodov nemohli spať. Posledná veta znela asi takto:, "Pozrite sa na ne, ich tváre sú mierne, pretože v jej náručí spí dieťa." V ten večer som sa zobudil uprostred noci, s poslednou vetou implantovanou do môjho mozgu, a prvýkrát v živote som siahol do nočného stolíka v tme, našiel som ceruzku a kúsok papiera, načmárané dole. slová a vytvoril okolo toho báseň. Pamätám si, že to bolo na deväťročného dieťaťa veľmi pôsobivé. V skutočnosti je to také pôsobivé, že keď som sa ráno ponáhľal ukázať to mame, divne sa na mňa pozrela a spýtala sa., "Naozaj si to napísal??" Milujem poéziu, pretože môže byť tak silne sugestívna v niekoľkých krátkych riadkoch, či už sa rýmuje, alebo má iba svoj prirodzený tok..

Medzi ľuďmi, ktorí sa rozhodnú nechať si vytetovať celú báseň alebo úryvok z básne, existujú určité klasiky, ktoré sa zdajú byť obzvlášť obľúbené..

Zastavenie pri lese za zasneženého večera (1923)

Čí sú to lesy, myslím, že viem.

Jeho dom je však v dedine;

Nevidí ma, že by som sa tu zastavil

Sledovať, ako sa jeho lesy plnia snehom.

Môj malý kôň si musí myslieť, že je to divné

Zastaviť bez blízkeho statku

Medzi lesmi a zamrznutým jazerom

Najtemnejší večer v roku.

Zatrasie zvonmi postroja

Opýtať sa, či nie je chyba.

Jediný ďalší zvuk'je zametanie

Ľahkého vetra a páperia.

Lesy sú krásne, tmavé a hlboké.

Ale mám sľuby, ktoré dodržím,

A míle ma čakajú, kým spím,

A míle ma čakajú, kým spím

Robert Frost Tetovanie

Robert Frost bol americký básnik a dramatik z Nového Anglicka, ktorý je známy predovšetkým z diel ako Zastavenie pri lese za zasneženého večera, Cesta neberená, Nič zlaté nemôže zostať a Oheň a ľad. Medzi predajom svojej prvej básne My Butterfly: An Elegy v roku 1894 a svojou smrťou vo veku 88 rokov v roku 1963 získal štyri ceny Pulitzerovej ceny za poéziu a bolo mu udelené ocenenie za prečítanie jednej z jeho básní pri inaugurácii prezidenta. John F. Kennedy v roku 1961. Epitaf na jeho náhrobku, ktorý sa nachádza na cintoríne Old Bennington vo Vermonte, cituje verš z jednej z jeho básní: "Mal som milenca'hádka so svetom."

literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie

Nič zlaté nemôže zostať (1923)

Príroda'prvá zelená je zlato,

Jej najťažší odtieň udržať.

Jej raný list'je kvetina;

Ale iba tak hodinu.

Potom list ustúpi na list.

Eden sa teda ponoril do smútku,

Úsvit teda klesá na deň.

Nič zlaté nemôže zostať.

literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie

Tetovanie Dylana Thomasa

Dylan Thomas bol waleský básnik a spisovateľ, ktorý sa narodil vo Walese a zomrel v New Yorku v tragickom mladom veku 39 rokov v roku 1953. Jeho najznámejším dielom, s rukou dole, je Do not Go Gentle Into That Good Night, ktorá bola napísaná pre svojho umierajúceho otca v roku 1952. Bol to jeden z Dylana Thomasa' posledné básne, a ukázalo by sa, že je to strašidelná self-velebba, pretože sám o rok neskôr zomrel. V čase svojej smrti zostal v New Yorku, aby mohol účinkovať v Under Milk Wood. Thomas mal dlhú históriu astmy, výpadkov prúdu a problémov so srdcom a hrudníkom. Jeho závislosť na alkohole určite nie'Ide o pomoc, ale boli to tieto dva faktory v kombinácii s nárastom v New Yorku'znečistenie ovzdušia, ktoré sa sprisahalo a nakoniec spôsobilo Dylana Thomasa' predčasná smrť.

literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie

E.E. Cummings Tetovanie

Edward Estlin Cummings (14. októbra 1894 – 3. septembra 1962) bol americký básnik, ktorý počas svojho života napísal pôsobivých 2900 básní a štyri hry. Moderný štýl jeho básní (ovplyvnený väčšinou Gertrudou Steinovou a Ezrou Poundom) je uznávaný predovšetkým tým, že neobsahujú veľké písmená a sporadicky používa interpunkciu. Dokonca aj jeho meno je často napísané ako "e e cummings," aj keď neexistuje žiadny dôkaz, ktorý by tvrdil, že básnik uprednostnil, aby bol napísaný týmto spôsobom. E.E. Cummings viedol úspešnú kariéru, ktorá trvala tri desaťročia, než zomrel vo veku 67 rokov v New Hampshire na mozgovú príhodu.

literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie literárne-tetovanie-nápady-báseň-tetovanie Od:

Od: "Nech je moje srdce vždy otvorené"

Od:

Od: "Môj otec sa pohyboval v osudoch lásky"

Ďalšie tetovanie poézie

Komentáre

Skyler DeCristoforo z Olympie, WA, 21. mája 2013:

Toto centrum je úžasné, jednoducho povedané! Úplne milujem tetovanie poézie. Mám na hrudi vlastnú báseň a plánujem sa dostať na ďalšie miesta okolo tela. Mnoho ľudí vidí pokožku ako prázdne plátno, ktoré je možné ilustrovať tetovaním. Nie je také bežné vidieť kožu ako prázdnu stránku, na ktorú sa má písať. Osobne si myslím, že je to vynikajúce. Spolu s článkom skutočne vyhrabávam všetky obrázky. Úplne úžasné

Beastgate 11. februára 2013:

"Neodpovedajú,

Nie je dôvod, prečo,

Ich, ale robiť a zomrieť"

Joshua Pine zo San Francisca 23. marca 2012:

Wow … A myslieť si, že rozvláčne tetovanie je zlý nápad … Nechám sa opraviť manželstvom neba a pekla – William Blake! dobrý rozbočovač!

Poetický blázon 09.12.2011:

Milujem poéziu, ale nie som na tetovanie. Napriek tomu je to úžasné centrum a časť atramentu, ktorý máte'zobrazené sú z niektorých mojich obľúbených básní. Milujem to. Vďaka.

pretože (autor) z N. J. 1. decembra 2011:

@tammyswallow – To'je úžasný! To ma teší, že to počúvam 🙂 Existuje veľa skvelých nápadov na tetovanie. Ja'som rád, že'cítiť sa inšpirovaný.

Tammy zo Severnej Karolíny 1. decembra 2011:

To je fascinujúce. Čítanie vašich stredísk ma prinútilo znova zvážiť tetovanie!

RichardCMckeown 15. septembra 2011:

Veľké tetovacie básne.

Sammy z Austrálie 17. augusta 2011:

Páni, tieto sú úžasné, keby som len chcela tetovanie!

módy 3. augusta 2011:

WOW, toto je zvláštne a zaujímavé. Dobre urobené

Debbie Carey z Rivertonu, KS, USA 31. júla 2011:

Páni, nikdy som nevidel celé básne v tetovaní. Sú krásne, ale pre lásku k slovám by som nikdy toľko nevydržal. Som príliš slabý.

Hlasovalo, úžasné a krásne

Phoebe Pike 30. júla 2011:

Jeden z mojich priateľov má celú báseň "Havran" Poe ako tetovanie.

Erin Bowerová z Gruzínska 30. júla 2011:

Niektoré z nich sú celkom úžasné, ale ja nie'nemyslím si, že mám toľko oddanosti poézii; Milujem to však! Hlasoval som za to a je to úžasné!

About the author