Lodné tetovanie: Nápady na dizajn a významy

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

loď-tetovanie-a-významy-loď-tetovanie-návrhy-a-nápady-loď-tetovanie-obrázky

Lodné tetovanie

Námorné tetovanie má dlhú históriu popularity medzi námorníkmi a inými námornými profesiami. Hoci ich muži tradične nosia, v dnešnej dobe ich ženy rovnako radi športujú. Môžu byť zobrazené pomocou rôznych prvkov a symbolov, vrátane pirátov, mečov, kolies lodí, kotiev, hviezd a kompasov. Napriek tomu, že sa dajú vykonať v akomkoľvek meradle, kvôli tieňovaniu a detailom majú spravidla strednú až veľkú veľkosť. Oni'nie sú považované za mainstreamový dizajn, ale sú vždy obľúbené a môžu predstavovať oveľa viac než len oceán.

loď-tetovanie-a-významy-loď-tetovanie-návrhy-a-nápady-loď-tetovanie-obrázky

Felipe Miguel

História tetovania námorníka

Pokiaľ ide o námorné umenie tela, loď sa radí medzi najlepšie a najobľúbenejšie. Námorníci' tetovanie bolo jednou z vecí, ktoré ich identifikovali a urobili ich jedinečnými. Pre námorníkov a rybárov predstavuje ich spôsob života, spôsob bytia. Sú závislé na oceánoch, aby prežili a starali sa o svoje rodiny. V určitom zmysle je tetovanie lode symbolom toho.

Mnoho kultúr má dlhú históriu tetovania, ale v európskej kultúre si námorný životný štýl vyvinul svoj vlastný jedinečný štýl tetovania. Tradíciu je možné vysledovať až do roku 1700, keď kapitán James Cook navštívil maori južného Pacifiku. Od tej doby sa z napusteného námorníka stal takmer stereotyp a jeho tetovanie bolo často dosť výstredné, možno preto, aby malo námorník na čo pozerať počas dlhých plavieb..

Do 19. storočia malo tetovanie asi 90% všetkých námorníkov v námorníctve USA. Neskôr americká vláda uviedla, že ktokoľvek s obscénnymi tatami bude zakázaný vstup do námorníctva, čo je vyhlásenie, ktoré poslalo mnohých mladých mužov priamo do tetovacieho salónu. Koniec koncov, ak mať krásnu nahú ženu napustenú na ruke znamená, že sa nemusíte pripojiť k námorníctvu, bolo to zbytočné..

Pretože sú námorníci neustále vystavovaní živlom, často do nich vkladajú náboženské symboly ako poverčivú ochranu pred ublížením, aby upokojili bohov a vyhli sa hnevu matky prírody.. "Stará škola" vzory-s obrázkami ako kotvy, lastovičky, sporo odeté dievčatá v námorníckych čiapkach a kockách-sa často spájajú s námorníkmi. Je tiež bežné, že si námorníci nechávajú vytetovať svoje plavidlá alebo výletné lode. Dizajn lode zo starej školy bol obzvlášť obľúbený medzi námorníkmi, rybármi a ďalšími, ktorí sú spojení s otvorenými vodami od 30. a 40. rokov minulého storočia..

Napriek tomu, že niekoľko desaťročí vypadli z módy, tieto návrhy zo starej školy sa v súčasnej dobe tešia renesancii popularity medzi mladými ľuďmi, pretože tetovanie lodí si vyberajú ľudia vo všetkých oblastiach života. Dokonca aj muži a ženy, ktorí nemajú žiadny vzťah k vodám, si ich vyberajú na symbolické účely alebo na dekoratívne zdobenie tela. Keď sú tieto návrhy urobené dobre, sú úplne ohromujúce a môžu mať hlboký symbolický význam pre kohokoľvek.

Naša loď osudu, ktorej nedávne búrky hrozili zničením, sa konečne bezpečne dostala do prístavu.

– Sofokles

Plachetnica

Najpopulárnejším námorným dizajnom je plachetnica. Tieto tetovania môžu byť navrhnuté tak, aby vyzerali realisticky alebo ako karikatúra; niekedy len s niekoľkými plachtami, niekedy s mnohými. Niektoré sú veľmi podrobné, zatiaľ čo iné pôsobia veľmi štylisticky alebo abstraktne. Väčšina zahŕňa vodu a vlny, ale niektoré nie't. Môžu mať aj laná, vlajky, kotvy, mašľové figúrky, vranie hniezda alebo iné drobnosti. Niektoré majú rozvlnené plachty, zatiaľ čo iné zobrazujú prázdne stožiare. Môžu zahŕňať vtáky, majáky, skaly, morské panny, búrky, sirény, slnko alebo mesiac, prípadne pobrežnú krajinu.

Budete musieť premyslieť, čo chcete svojmu návrhu dodať, aby bol zmysluplný a skutočne osobný, a preto si pri výskume urobte čas a pozrite si čo najviac príkladov. Získate tak lepšiu predstavu o tom, čo všetko je k dispozícii, a navyše ich môžete použiť ako inšpiráciu pri vytváraní vlastných inovácií.

loď-tetovanie-a-významy-loď-tetovanie-návrhy-a-nápady-loď-tetovanie-obrázky

Námorné a vintage lode

Popri plachetniciach sú obľúbené aj námorné plavidlá a veterány. Námorné plavidlá si zvyčajne vyberajú tí, ktorí slúžili alebo v súčasnosti slúžia. Môžu však zahŕňať čokoľvek súvisiace s námorníctvom alebo USA'Je bežné, že člen námorníctva má presnú repliku svojho súčasného alebo bývalého výletného plavidla.

Vintage tetovanie lode zvyčajne zobrazuje rané plavidlo, ktoré sa používalo na začiatku plavby. Jednou z obľúbených variácií tohto druhu je pirátska loď. Jolly Roger, tiež známa ako známa čiernobiela lebka a krížové kosti, je zvyčajne zobrazená v takýchto tetovaniach. Môžu byť navrhnuté na vode alebo na oblakoch, ktoré by predstavovali pirátsku loď duchov.

Galéria lodného umenia & Náčrty

Tak to'som opäť doma a opäť doma, pre mňa Amerika!

Moje srdce sa opäť obracia domov a tam túžim byť,

V krajine mladosti a slobody, za oceánskymi barmi,

Kde je vzduch plný slnečného svetla a vlajka je plná hviezd.

– Henry Van Dyke

Významy a symboly tetovania na lodi

Významy sa môžu líšiť v závislosti od toho, ktoré plavidlo si vyberiete. Nakoniec vaše tetovanie symbolizuje to, čo chcete. Tu je zoznam najbežnejších významov:

 • Domov
 • Nová cesta
 • Nový začiatok
 • Veľa štastia
 • Byť ponorený do prírody
 • Spôsob života
 • Nezávislosť
 • Sebestačnosť
 • Česť
 • Statočnosť
 • Smer
 • Problémová minulosť
 • Život's výzvami

Môžu tiež slúžiť ako pamätník priateľom a blízkym strateným v mori alebo strateným v našich životoch. Toto je spôsob, ako si uctiť niekoho, kto žil na otvorenom mori alebo v jeho blízkosti. Táto osoba možno nemá žiadne spojenie s morom, ale vy chcete jednoducho použiť loď ako pamätník.

Ako vidíte, tieto návrhy sa môžu líšiť od jednej osoby k druhej. Niektorí veria, že predstavuje život'rozbúrené vody. Akosi a nejakým spôsobom sa dostávame do pokojnejších čias. Pre niektorých to predstavuje myšlienku, že svoj svet nosíte so sebou počas búrky. Možno sú problémy a nepokoj v poslednej dobe súčasťou vášho života a chcete sa vydať na novú cestu. Loď to môže symbolizovať.

Lode, ktoré prechádzajú v noci a medzi sebou sa rozprávajú, iba zobrazený signál a vzdialený hlas v tme; V oceáne života sa teda míňame a hovoríme si navzájom, iba pohľad a hlas, potom opäť tma a ticho.

– Henry Wadsworth Longfellow

Existuje mnoho spôsobov, ako prispôsobiť tetovanie lode.

Existuje mnoho spôsobov, ako prispôsobiť tetovanie lode.

Shannon Archuleta

Prispôsobenie tetovania

Do svojho návrhu môžete pridať akýkoľvek námorný symbol. K bežným patrí kompas, kotva, námorná hviezda a lastovička. Kotva môže symbolizovať domov alebo stabilitu, zatiaľ čo hviezda alebo kompas symbolizuje smer a vieru.

Ďalší zaujímavý dizajn zobrazuje plavidlo na zarámovanom obrázku. Iní používajú ako rám prvky prírody (ako sú mraky, voda, skaly, krajina, dážď atď.). Loď vo fľaši môže mať pre vás veľký význam.

Opýtajte sa sami seba, čo pre vás znamená vaša loď. Plaví sa alebo sa potápa? Akú figúrku by ste chceli dať na prove, aby vás previedla? Má plavidlo názov? Ak je to tak, zvážte pomenovanie "maľované" na tvoje tetovanie.

Loď v prístave je bezpečná, ale to'nie je to, na čo sú lode stavané.

– Grace Hopperová

Inšpiratívne citáty

Mnohí umiestnia do tetovania inšpiratívny citát, možno na banner. Tieto metafory a citáty môžu byť spojené s vodami a plachtením, ale niektoré nemusia. Ak bol váš otec námorník a už prešiel, môžete zvážiť zaradenie tohto slova "OCKO" na transparente. Možno budete chcieť vybrať známy citát alebo príslovie, ako napr "iba dobrí zomierajú mladí" alebo "navždy v mojom srdci." Niektoré citáty a výroky môžu byť spojené s plavbou alebo oceánom, ako napr "zviezť sa na vlne života."

Mnoho lodných tetovaní slúži na pamiatku mŕtveho lásky.

Mnoho lodných tetovaní slúži na pamiatku mŕtveho lásky.

Tony Alter

Lode na diaľku má každý muž'prianie na palube.

– Zora Neale Hurston

Predtým, ako sa nafarbíte

Pred tetovaním si musíte zapamätať niekoľko dôležitých vecí. Najprv sa uistite, že si urobíte čas na výskum. Uistite sa, že úplne rozumiete tomu, čo váš dizajn predstavuje a predstavuje. Don'ponáhľajte sa napustiť atramentom! Tí, ktorí to zvyčajne robia, neskôr ľutujú. Ak si nie ste úplne istí, urobte to'nerob to. Neponáhľajte sa a urobte správnu voľbu hneď na prvýkrát.

"United We Stand"

Rusty Clark

Možno sme všetci prišli na rôznych lodiach, ale my'teraz sme na jednej lodi.

– Martin Luther King, ml.

loď-tetovanie-a-významy-loď-tetovanie-návrhy-a-nápady-loď-tetovanie-obrázky

Micael Faccio

Komentáre

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 28. júla 2012:

Snežienky

Max

Frank

Gail

Ruby

Alocsin

Učí

Cigán

Nell

KJ

Ďakujem vám všetkým za komentáre, čas a hlasy. Naozaj si vážim, že ste si našli čas a prišli. Nell a KJ, LOL. Lodné tetovanie vyzerá skvele, najmä plachetnica. Dá sa s nimi veľa urobiť. Toto by bol dizajn, ktorý by som určite zvážil.

kjforce z Floridy 25. júla 2012:

autor písania … ďalší skvelý rozbočovač.. plno zaujímavých informácií … s mojím šťastím by som však získal a " lodné tetovanie " a pravdepodobne by to trafilo kľučku lásky a potopilo sa !!!! vážne, robíš skvelú prácu…

Nell Rose z Anglicka 25. júla 2012:

Milujem tieto! Mám niečo o lodiach, najmä o tých starých. Mám frézu z 19. storočia, myslím, že je na rímse okna v mojej spálni! v minulom živote som bol pirát! haha! ak je reinkarnácia pravdivá, potom áno, bola som! vážne, sú to krásne tetovania a ja nemôžem't dostať, pretože moje ruky sú príliš malé! lol! hlasoval! na zdravie nell

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 25. júla 2012:

Ricky, sú fantastickí. Milujte tie lode a farby.

Dianna Mendez 24. júla 2012:

Od jednoduchých kotiev a skrížených kostí prešli kus cesty. Ten na boku ženy je úžasný.

Aurelio Locsin z Orange County, CA 24. júla 2012:

Jedna vec, ktorú majú všetky tieto návrhy spoločnú, je množstvo detailov. Takže si myslím, že čím väčšie, tým lepšie. Hlasovanie za a krásne.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 24. júla 2012:

Páni, ten, ktorý pokrýva celý bok, je pozoruhodný. Zaujímalo by ma, či námorníci stále majú tetovanie lodí? Moja sestra'manžel mal jednu. Poďakovať's..

Gail Sobotkin z Južnej Karolíny 24. júla 2012:

Tieto lodné tetovania sú úžasne podrobné a zložité a bolo zaujímavé prečítať si o ich symbolike a histórii.

Som tiež ohromený komplexným spôsobom, akým pokrývate množstvo rôznych typov tetovaní v tejto sérii, a množstvom fotografií a informácií. Každý, kto zvažuje tetovanie, by si urobil dobre, keby si túto sériu pred rozhodnutím dôkladne prečítal, pretože by mu to mohlo pomôcť porozumieť rôznym obrázkom, ktoré je možné nakresliť, a tiež tomu, ako ostatní môžu vnímať symboliku toho, čo robia.'som si vybral.

Hlasovalo sa plošne, až na vtipné.

Náboje na náboje,

Gail

Frank Atanacio zo Sheltonu 24. júla 2012:

Wow, sú také úžasné, že milujem lode … veľký rozbočovač, môj priateľ … 🙂 Frank

BeyondMax zo austrálskeho Sydney 24. júla 2012:

Wow. títo sú humongní! Naozaj to dáva perspektívu =)

snežienky z Druhej hviezdy doprava 23. júla 2012:

Och, oni'naozaj chceš tetovanie lodí? Nikdy predtým som nevidel ani jedného. Vyzerá to strašidelne, mám strach z veľkých lodí a hlbokých vôd 🙂

About the author