Myšlienky, návrhy a význam tetovania Jin -jang

Michelle je fascinovaná tetovacou symbolikou a umením. Medzi jej obľúbené návrhy patria staroveké symboly a náboženské témy.

Prečítajte si viac o tetovaní jin -jang a o tom, čo symbolizujú, a získajte niekoľko návrhových nápadov na toto tetovanie.

Prečítajte si viac o tetovaní jin -jang a o tom, čo symbolizujú, a získajte niekoľko návrhových nápadov na toto tetovanie.

Neustále bojujete vo svojom živote s dvoma protikladnými prvkami? Máte pocit, že máte v sebe dve oddelené osoby bojujúce o prevahu? Možno vás trápi výber dvoch vecí, ktoré rovnako milujete. Ak je to tak, hľadáte harmóniu a úplnosť.

Tetovanie jin -jang je dokonalým symbolom pre tých, ktorí túžia po vyrovnanom živote. Je to silná pripomienka toho, že v každej situácii musíme prijať a oceniť dobro i zlo.

Čo znamená symbol jin -jang??

Jin jang, tiež známy ako symbol taijitu, nemá žiadneho vlastníka, ale vieme, že vznikol v treťom storočí pred n. L. S taoizmom (taoizmom) – čínskou filozofiou a náboženstvom. Tento staroveký čínsky symbol predstavuje harmonickú rovnováhu a úplnosť.

Filozofický koncept

Jin jang vyjadruje presvedčenie, že dualita tvorí celok-že protichodné prvky spolu existujú a dokonca sa navzájom dopĺňajú. Reálne príklady tohto konceptu sú ženy a muži, temní a svetlí, mladí a starí, dobrí a zlí. Jin (čierna polovica) znamená ženskosť, jemnosť a pasivitu. Jang (biela polovica) znamená mužnosť, silu a kreativitu.

Význam dizajnu

  • Jin jang je kruh rozdelený zvlnenými čiarami. Tento dizajn vyjadruje koncept oddelených polovíc, ktoré sa spájajú do jednej, pretože každá polovica sa nepretržite otáča k sebe a tvorí celok..
  • Tiež si všimnete, že ani jedna polovica nie je nadradená tej druhej. Keď sa jedna strana zvyšuje, druhá klesá. To vo všetkých veciach predstavuje silné a slabé stránky a potrebu byť závislý na ostatných v oblastiach, kde sme slabí, a pomáhať druhým v oblastiach, kde sme silní.
  • Každá polovica má tiež malú bodku opačnej farby, čo naznačuje, že každá polovica má malú charakteristiku druhej strany.

Jin jang vyjadruje presvedčenie, že dualita tvorí celok.

Jin jang vyjadruje presvedčenie, že dualita tvorí celok.

Významy tetovania Jin -jang

Yin yang, ktorý sa používa na reprezentáciu ľudskej prirodzenosti, je pripomienkou toho, že všetci máme dobré aj zlé vlastnosti. Nikto nie je čisto zlý a nikto nie je úplný svätý. Aby sme našli šťastie, musíme sa snažiť vyvážiť v sebe dobré a zlé vlastnosti.

  • Jednota: Tento koncept je obľúbený u párov. Niektoré páry budú nosiť každý na zápästí polovicu jin jangu. Tak sa polovice uchopia za ruky a vytvoria úplný symbol jin -jang.
  • Zostatok: Tento princíp je obľúbený u tých, ktorí si vážia prácu a zábavu. Noc nám umožňuje relaxovať a odpočívať a deň nám umožňuje byť produktívni. Bez odpočinku nemôžeme pracovať a bez práce by sme nemali chuť odpočívať.
  • Celistvosť: Všetci máme niečo, čo nás dotvára a bez toho nemôžeme byť celiství. Tento koncept je skvelý pre tých, ktorí majú veľkú vášeň pre koníček alebo prácu, o ktorej sa domnievajú, že je kompletný.
  • Cyklus života: Každá polovica predstavuje život a smrť a kruhový dizajn a pohyb dvoch polovíc víriacich do seba symbolizuje životný cyklus.
  • Obnova: Tento princíp je zvyčajne reprezentovaný tetovaním jin -jang, ktoré v každej polovici zahŕňa slnko a mesiac. Pripomíname, že po každej noci je tu úplne nový deň, ktorý nám umožňuje začať odznova.
  • Harmónia: Dve rôzne sily môžu spolupracovať. Slnko a mesiac spoločne vytvárajú čas a teplo a chlad spoločne vytvárajú teplo. Koncept harmónie môže byť tiež spojený s hudbou a niektorí ľudia radi zahrnujú hudobné nástroje, ktoré sa navzájom dopĺňajú, napríklad husle a klavír.

Jin jang symbolizuje celistvosť, jednotu a rovnováhu.

Jin jang symbolizuje celistvosť, jednotu a rovnováhu.

Nápady na tetovanie Yin Yang

Lotus Yin Yang Lotus

Lotus je obľúbeným symbolom vo východných kultúrach a v budhizme. Lotosový kvet predstavuje čistotu a silu, pretože rastie z bahna, napriek tomu je stále krásny a neposkvrnený. Kvet kvitne ráno a mnohí veria, že toto načasovanie predstavuje duchovné prebudenie. V kombinácii s jin jangom toto tetovanie symbolizuje boj medzi hriechom a osvietením a konečný triumf duchovnosti.

Yin Yang a dizajn očí

Očná guľa s jin jangom v dúhovke znamená zameranie a jasné videnie.

Yin Yang a srdce

Spojenie týchto dvoch symbolov nositeľovi pripomína, že láska nie je nikdy dokonalá – že v každom vzťahu vždy existujú pozitívne aj negatívne aspekty, ale kľúčom k šťastiu je nájsť rovnováhu..

Tetovanie Slnko a Mesiac

Tento populárny dizajn zobrazuje slnko a mesiac v každej polovici symbolu jin -jang. Slnečné tetovanie zvyčajne predstavuje znovuzrodenie, zatiaľ čo tetovanie na mesiac symbolizuje vloženie minulosti za seba. Tento dizajn nielenže vyzerá naozaj úžasne, ale je aj nápadnou vizuálnou pripomienkou toho, že po každej noci je ďalší deň – ďalšia šanca, ako to urobiť znova..

Tiger a drak

Tetovanie tigra a draka predstavuje rovnováhu síl. V čínskej kultúre tigrie tetovanie znamená silu a tvrdú silu, pretože tiger šikanuje a dominuje svojim poddaným. Naopak, drak používa múdrosť ako nástroj vedenia, takže dračie tetovanie predstavuje inteligenciu a mäkkú silu. Tiger a drak sú úplné protiklady, ale spoločne vládnu nebesiam a Zemi.

Strom jin jang

Strom života a symbol jin -jang sú obľúbenou dvojicou. Tieto dva obrazy spoločne posilňujú presvedčenie, že aby niečo rástlo a prinášalo ovocie, musí si udržať rovnováhu napriek nepriateľským silám. Ak sú korene stromov umiestnené v jednej polovici a vrchol stromu je umiestnený v druhej polovici, potom tento dizajn tetovania symbolizuje kolobeh života a smrti. Tetovanie na strome'jeho význam závisí aj od typu stromu, urobte si preto prieskum a porozprávajte sa so svojim tetovacím umelcom, aby vám mohol navrhnúť správny koncept..

Dve ryby Koi

Vo feng shui sú ryby koi viazané na symbol jin jang – jedna ryba je muž a druhá žena. Obvykle sú znázornené v opačných farbách (čiernobielo), plávajúc krúživými pohybmi. Ryby predstavujú dva protiklady, ktoré sú k sebe priťahované, a spoločne symbolizujú vyvážené sily, ktoré riadia náš vesmír. Rybie tetovanie Koi má aj mnoho ďalších významov, napríklad odhodlanie, pretože tieto ryby plávajú proti prúdu.

Hamsa

Hamsa je symbol ruky s okom, ktoré sa nachádza na dlani. Je to obľúbený symbol na Blízkom východe a v severnej Afrike. Ruka symbolizuje Božiu ruku a verí sa, že nositeľ získa šťastie a ochranu pred "zlé oko." Niektorí ľudia radi začlenia symbol jin -jang do oka, aby ukázali, že si vážia rovnováhu a umiernenosť.

Yin Yang a krídla

Krídlové tetovania majú veľký význam a vo všeobecnosti predstavujú spiritualitu, osvietenie, vedenie a inšpiráciu. Keď je pripevnený k jin jangu, ilustruje nositeľa'túžba po harmónii v ich duchovnom živote alebo poctivá myseľ pri rozhodovaní.

Delfín a jin jang

Dvojica delfínov je veľkým dopravcom symbolu jin -jang, pretože symbolizuje život v harmónii s prírodou..

Čo predstavujú jin a jang??

Protiklady môžete vo svojom živote použiť a začleniť ich do dizajnu. Napríklad hudobný nástroj na jednej polovici a kniha na druhej polovici môžu predstavovať rovnováhu medzi vášňou pre hudbu a láskou k literatúre.

Yin Yang

Temné

Svetlo

Zem

Nebo

Žena

Muž

Tiger

drak

Pasívne

Aktívny

Dolu

Hore

Sever

Juh

Voda

Oheň

Zima

Leto

Prijímajúci

Kreatívny

Údolia

Hory

Párne čísla

Nepárne čísla

Mesiac

slnko

Chladný

Horúce

Smrť

Život

Veľké tetovanie jin -jang.

Veľké tetovanie jin -jang.

Zdroje

  1. Mark Cartwright, "Yin Yang," Encyklopédia starovekej histórie. 26. november 2012. Prístup 6. novembra 2017.

Komentáre

Ruffworld 12. júla 2018:

Naozaj

Ruffworld 12. júla 2018:

Naozaj

About the author