Myšlienky, návrhy a významy pre tetovanie orchideí

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

orchidea-tetovanie-a-významy-orchidea-tetovanie-návrhy-a-nápady

Tetovanie orchideí je veľmi obľúbené u žien a príležitostných mužov. Pre tých, ktorí ho nosia ako body art, je orchidea veľmi významná a veľmi symbolická. Pretože orchidey prichádzajú v mnohých tvaroch, farbách a veľkostiach, tetovacie vzory sú veľmi univerzálne a dajú sa napaľovať takmer kdekoľvek na tele..

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o symbolike obklopujúcej tento nádherný kvet, a prezrite si galériu niekoľkých rôznych vzorov tetovania orchideí. Dúfajme, že ty'Budem môcť nájsť nápady a inšpiráciu pre vaše ďalšie tetovanie

orchidea-tetovanie-a-významy-orchidea-tetovanie-návrhy-a-nápady

Čo je to orchidea?

Orchidey sú jednou z najväčších čeľadí kvetov na Zemi a majú takmer 27 000 druhov. Tento rozšírený kvet nájdete takmer kdekoľvek na Zemi, od trópov po polárny kruh. Výsledkom je, že tieto krásne kvety majú mimoriadny význam pre mnoho rôznych kultúr na celom svete a najmä pre mnohé východoázijské kultúry.

Z takmer 28 000 druhov orchideí sú najobľúbenejšie orchidey Cymbidium, Dendrobium a Vanilla. Napriek tomu, že rastie vo voľnej prírode, je to veľmi drahý kvet, ak ho chcete mať vo svojom dome. A napriek cenovke je orchidea vedľa ľalie mieru jednou z najobľúbenejších domácich rastlín.

Symbolika a kultúrny význam orchideí

Orchidea je typicky spojená s ľudskou sexualitou, čiastočne kvôli podobnosti kvetu s mužskou a ženskou sexuálnou anatómiou. Staroveké grécke slovo „orxhi“ sa dnes prekladá ako „semenník“. Skupina orchideí nebola označovaná ako kytica, ale ako „satyrion“ a predstavuje ženskú anatómiu, reprodukciu a plodnosť. Gréci tiež nazývali orchideu ako „Kvet veľkoleposti“.

Po tisíce rokov používali rôzne kultúry orchideu na rôzne účely. Na miestach, ako je Čína, Afrika, Nemecko a Egypt, bola orchidea považovaná za elixír lásky a afrodiziakum. Mnoho východoázijských kultúr považovalo orchideu za symbol niečoho vzácneho a vzácneho. Verí sa, že Aztékovia pili vanilkovú orchideu s čokoládou, aby im dali silu a moc.

Niektoré kultúry tvrdili, že orchidea môže určiť pohlavie ich detí. Verilo sa, že ak otec zožerie kvet, zaručí to mužskému dieťaťu, zatiaľ čo ak žena zožerie kvet, zaručí to ženu. Toto je jeden z mnohých príkladov sexuálnej symboliky kvetu a jeho úzkych súvislostí s plodnosťou.

Orchidea nadobúda ľubovoľný počet významov v závislosti od konkrétneho miesta a času. Nasleduje niekoľko z mnohých významov, ktoré sú spojené s kvetom.

 • Krása
 • Upresnenie
 • Sila
 • Rozmnožovanie
 • Plodnosť
 • Smrť
 • Mužnosť
 • Luxus
 • Licenčný poplatok
 • Harmónia
 • Elegancia
 • Nevinnosť
 • Čistota
 • Nádej
 • Zriedkavé
 • Vzácny
 • Lahôdka
 • Tajomstvo

Tetovanie orchideí pre mužov a ženy

Pre ženy orchidea najčastejšie predstavuje myšlienku a "vzácna a jemná krása." Vo viktoriánskom Anglicku muži často dávali orchidey ako dar ženám, ktoré romanticky prenasledovali. Mnoho žien verí, že tetovanie orchideou je skvelý spôsob, ako reprezentovať svoju krásu a ženskosť; vyzerajú skvele na každej žene, obzvlášť s opálenou alebo tmavou pleťou.

Muži sa spravidla prikláňajú k významu "sila" a "čaro" pri diskusii o ich. Niektorí muži sa rozhodnú získať žiarivé farby, ale väčšina mužov sa rozhodne pre obyčajnú čiernu alebo holý obrys.

Kde si dať vytetovať orchideu na telo

Pretože existuje veľa druhov, môžete ich dostať v rôznych farbách, ako je červená, ružová, modrá, oranžová a žltá. Tetovací umelci tomu môžu dodať svoj vlastný šmrnc a vytvoriť niekoľko veľmi jedinečných návrhov. Uistite sa, že preskúmate všetky možné návrhy a nezabúdajte, že si na to urobíte čas. Bolo by vhodné preskúmať niekoľko rôznych tetovacích umelcov vo vašej oblasti a prečítať si o nich recenzie, ak budú k dispozícii.

Návrhy tetovania orchideí sú zvyčajne väčšie ako väčšina vzorov, najmä ak zahrniete celú rastlinu. Niektorí ľudia dávajú prednosť kvitnutiu orchideí než celej rastliny. To, kde si necháte vytetovať orchideu, závisí od toho, koľko kvetu chcete ukázať.

Dizajn a inšpirácia pre tetovanie orchideí

Komentáre

Corey 11. apríla 2019:

Muži si toto tetovanie dávajú, pretože je to farba/stuha/symbol rakoviny semenníkov. Tí, čo prežili, ako ja, si nechávajú tieto tetovania ako symbol boja. Operácia na odstránenie nádoru semenníkov sa nazýva orchiektómia, pretože tvar okvetných lístkov sa podobá semenníku.

Jen 22. marca 2016:

Moja najlepšia priateľka z detstva nedávno zomrela rukami jej (tiež zosnulého) manžela. Ako už bolo povedané, orchidey boli jej obľúbeným kvetom a teraz sa stávajú jednou z mojich. Môj manžel mi kúpil fialový v Leigh's pamäťou a vždy, keď sa na to pozriem, snažím sa nájsť spôsob, ako môžem vziať taký úžasný druh a vytvoriť úžasné umelecké dielo pomocou orchidey ako písma Leigh'meno na mojom lýtku. Akékoľvek nápady a návrhy sú veľmi cenené. Ďakujem za váš čas a dúfam, že tento príspevok dáva zmysel a nie'neznie hlúpo. TIA

Aloha 17. apríla 2015:

Veľmi nápomocný: )

Sydney 2. októbra 2014:

Páni, tak informatívne! Netušil som, že za orchideou je taký veľký význam. Ja'Tento víkend si dávam prvé tetovanie a pridávam orchideu do tetovania ruží. Vďaka ľuďom, ktorých som stratil, bude mať čiernu ružu. Ďakujeme, že ste do tohto článku vložili taký veľký význam!

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 9. februára 2012:

*Cigán, ďakujem veľmi pekne za ďalšiu návštevu, môj drahý priateľ. Maj sa dobre.

*Frank, vždy som rád, že ťa vidím, kamarát. Súhlasil by som. Muži zvyčajne nepridávajú žiadne farby a vo väčšine prípadov sú súčasťou iného tetovania.

*Donna, ďakujem veľmi pekne za zdieľanie mojich článkov. Vždy to samozrejme pomôže, ale je to milá vec, takže ďakujem.

*Writer20, vážim si váš čas a drahý komentár. Vždy som ich chcel mať, ale nikdy som to nemal.

*AE, rád ťa vidím, Ruby. Ďakujem, že ste prišli a prajem príjemný deň.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 7. februára 2012:

Milujem orchidey Tieto sú krásne…

Joyce Haragsim z južnej Nevady 7. februára 2012:

Orchidey som pestoval, keď som žil v plážovom meste a miloval som ich.

Ak by som si mala dať vytetovať orchideu, bolo by to, Joyce.

Donna Cosmato z USA 7. februára 2012:

Netušila som, že existuje toľko odrôd orchideí, ale tieto kvety milujem! Vaše články sú vždy tak informatívne a vizuálne, že potešia zmysly. Pripnuté a zdieľané 🙂

Frank Atanacio zo Sheltonu 7. februára 2012:

určené pre obe pohlavia? textár Milujem štýly, ale na mužov sa zdajú príliš jemné, áno? Nie?

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 7. februára 2012:

Teraz sú orchidey kvety, ktoré mám veľmi rada!

About the author