Nápady na tetovanie: Gargoyle Tattoo Designs (s obrázkami)

Mám trinásť tetovaní a tiež niekoľko piercingov a myslím si, že aj oni'všetko celkom v pohode.

Okrídlené tetovanie chrlič.

Okrídlené tetovanie chrlič.

História chrličov

Chrliče sú groteskne vyrezávané kamene s chrličmi, ktoré sú navrhnuté tak, aby v prípade dažďa odvádzali vodu zo strechy a zo strán budovy. Z francúzskeho gargouille a latinského gurgulio, oba význam "hrdlo" alebo "pažerák," Stavba chrličov sa datuje od starovekých Grékov. Stali sa obľúbenejšími v stredoveku (okolo roku 1200) a používali sa v celej Európe, Egypte a Grécku na odvádzanie vody.

Podľa legendy z roku 631 n. L. Zachránil kancelár kráľa Clotaira II krajinu okolo Rouenu pred príšerou zvanou Gargouille. Tvor bol zajatý jediným dobrovoľníkom – odsúdeným mužom. Groteskné črty chrliča boli údajne odplašené od zlých duchov. Chrlič sa ako taký stal symbolom ochrany.

Čo predstavujú chrliče

  • Ochrana
  • Stráženie
  • Ochraňovanie nechcených duchov

Počnúc 19. storočím boli chrliče, tiež známe ako chiméry, široko používané ako ozdoba mestských budov a kostolov, pričom sa už nesústredilo na zneužívanie vody. Chrliče boli teraz umiestnené na dôležité stavby ako symbol ochrany.

Mýtus o chrličovi hovorí, že chrliče môžu donekonečna stáť na stráži a chrániť pred nežiaducimi duchmi – preto musia byť desivé a znetvorené. Ožívajú iba v noci a chrliče s krídlami môžu lietať okolo a chrániť celú dedinu pred súmrakom a vrátiť sa na svoje miesto, keď vyjde slnko.

Fotogaléria tetovania Gargoyle

Prečo ja'm Mám záujem o Chrliče

Keď som bol na strednej škole, niektorí moji priatelia mi povedali o opustenom kaštieli pri poľnej ceste mimo cesty 537 v Springfielde. Bolo to zahalené za stromami oproti kukuričnému poľu, ktoré sa hodilo na schovanie auta medzi rady kukuričných lôpt, keď sme tam raz popoludní išli.

Policajti hliadkovali na starej prašnej ceste pravidelne; kaštieľ bol známym miestom pre vniknutie. Nemohli ste't dokonca vidieť štruktúru spoza hustých borovíc. Ale moji priatelia tam boli už predtým, takže poznali cestu.

Opustený gotický kaštieľ

Nikdy nezabudnem, keď sme o dvadsať sekúnd neskôr prišli na čistinu. Zrazu sa mohutné stromy rozdelili a tam predo mnou stálo obrovské trojposchodové sídlo. Nebol som pripravený, že by sme tam šli prvýkrát; Za sedemnásť rokov na Zemi som nič podobné nevidel. Bola to obrovská mohutná gotická vila s krížmi na vrcholoch a kupolou na streche. A všade na spodnej strane strechy boli chrliče.

Všade boli chrliče

Práve dotyky prepracovaných krížov a rysujúcich sa chrličov ho urobili na prvý pohľad najpamätnejším. Na ľavej strane bol niečo ako prístrešok pre auto (neskôr som sa dozvedel, že sa tomu hovorí porte cochere, a tu sa ťahajú konské povozy, aby vysadili svojich pasažierov). Okná a dvere boli zabednené, ale my sme sa dostali dovnútra malým pivničným oknom.

V tieni hustej masy zarastených stromov a bez elektriny bol dom skrytý tmou a ja som nemohol'Nevideli sme nič, keď sme prešli suterénom a vyrazili po schodoch na hlavné poschodie, ale vedel som, že som obklopený zmätkom z krabičiek alebo nábytku alebo čohokoľvek iného, ​​čo zaplnilo priestor pod zemou..

Skúmali sme, kým sme sa nezľakli

Prvé poschodie malo veľké hlavné schodisko, ktoré sa točilo do tretej úrovne, ale nevyliezli sme naň, ani v ten deň, ani vtedy. Namiesto toho sme preskúmali hlavné poschodie s jeho mätúcim, dezorientujúcim sa pôdorysom, prechádzajúcim dverami za dverami vedúcimi do miestnosti za izbou. Bolo to veľkolepé, dokonca aj so zhoršením stavu a bujným vandalizmom; mohli ste povedať, že toto miesto bolo zvláštne. Už bolo neskoro a niečo nás vystrašilo, a tak sme odišli s plánmi vrátiť sa, keď bolo vonku svetlo.

Komentáre

Motorové kože 09.08.2010:

Úprimne povedané, ja nie'Nemám rád takéto tetovania. Samozrejme to môže vyzerať skvele, ale vo väčšine prípadov ľudia s takýmito tetovaniami ani nechodia'Neviem, ako sa nazýva ten tvor, ktorý je na nich namaľovaný, čo je skutočne smutné.

About the author