Nápady na tetovanie: Čínske znaky kanji

Mám trinásť tetovaní. Myslím, že oni'všetci sme celkom v pohode (a určite nie't kvalifikovať ako "zlá kvalita").

"Navždy" v čínskych znakoch kanji.

Scenár: Jaclyn Popola

Kanji sú čínske znaky používané v modernej forme japonského písma. Napriek tomu, že v poslednej dobe medzi západnou civilizáciou získali veľkú popularitu, o tetovaní kanji sa v Číne a Japonsku prakticky nehovorí. Čínske písanie je oveľa komplikovanejšie ako rímska abeceda. Na rozdiel od angličtiny každé kanji nereprezentuje jedno písmeno. Sú to piktogramy, čo znamená, že každá postava predstavuje celý predmet alebo koncept. Písmo znakov má umeleckú kvalitu a tvar a dĺžka každého ťahu štetcom sú dôležité pri určovaní významu značky. Neexistuje žiadny priamy preklad anglického slova do symbolu kanji.

Väčšina tetovacích salónov nie je oboznámená s ázijským písmom, ktoré môže spôsobiť, že tetovanie vyjde dozadu, naopak alebo bude vyzerať zle. Vzhľadom na zložitosť ťahov je veľmi bežné, že si jeden symbol pomýlite s iným, ktorý môže vyzerať podobne, ale v skutočnosti znamená niečo úplne iné. Dokonca sa vyskytli prípady, keď tetovači účelovo pokazili tetovanie kanji, pretože vedeli, že ich klienti to nechcú'nepoznám rozdiel.

Kanji symbol lásky

Kanji symbol lásky

Aby ste tomu zabránili, urobte si najskôr prieskum. Existujú dva typy čínskych znakov: tradičný, ktorý pochádza z 5. storočia, a zjednodušený, ktorý používa menej ťahov na jednu postavu a vznikol okolo roku 1956. Najlepšou metódou skúmania tetovania kanji je konzultácia s niekým, kto hovorí po čínsky alebo je rodák z krajiny. Okrem toho môžete investovať do knihy čínskych znakov alebo si urobiť prieskum na ktorejkoľvek z tisícky internetových stránok venovaných kanji. Je veľmi dôležité, aby ste si overili u niekoľkých renomovaných zdrojov a uistili sa, že všetky potvrdzujú správny význam a pravosť postavy, ktorú si chcete nechať vytetovať..

Snímky: bmezine.com

"Anjel"

Viac odkazov

Komentáre

jlee84 19. augusta 2018:

Ahoj,

Chcete nájsť nejaké pomocou ľudského prekladu? demonštrovať presnosť prekladu čínskych znakov? Našiel som 1 webovú stránku pre čínske prekladateľské služby za rozumnú cenu ?. Ovláda tetovanie čínskych znakov, čínske príslovia, prekladá z angličtiny do čínštiny a vysvetľuje význam, ktorý má byť vyjadrený. Na zdravie!

https://www.chineseproverbs.net/

John Smith 9. januára 2012:

Stále hľadám vo svojej knihe:

ten tretí. top postava (Desať, alebo ame). znamená nebo alebo nebo. druhá postava je shi. znamená to tenhi, Angel.

Štvrtý obrázok. je to tá istá prvá postava pre večné. kniha je zoradená podľa počtu úderov, nenašiel som ten druhý symbol (ktorým by som mohol byť len ja). Čokoľvek ten pár znamená, pravdepodobne bude musieť niečo urobiť s večným.

Hlavným bodom mojich príspevkov je, že čínske znaky a kanji neznamenajú vždy to isté! Kanji sú prevzaté z čínskych znakov. Môžu byť upravené. Japonský jazyk môže namiesto významu vysloviť iné slovo použiť čínsku výslovnosť. (pozri odkaz nižšie)

V zásade, ak vám Číňan hovorí, že to znamená niečo iné (pozri sa na fu wei's post), potom ich pravdepodobne môžete ignorovať. Opýtajte sa Japonca.

http: //www.learn-japanese-kanji-hiragana-katakana….

John Smith 9. januára 2012:

Mám knihu Kanji. Ten prvý znamená Večný. "Ei" je jeden zo spôsobov, ako si to prečítať.

sylmone 26. septembra 2011:

Milujem čínske symbolické tetovanie Rád by som musel znova 1 vec Budem rád, keď budem mať 2 tetovania 1, ktoré hovorí verím v lásku a 1, ktoré hovorí, že mám vieru v boha

dekan 11. augusta 2011:

Mám priateľky, meno je čínske symboly >>>> Sťahujem obrázok internetu a potom, keď som čakal na to, ako sa môj milý Číňan pýta majiteľa, čo povedal, povedal: Faye:) …… vždy sa opýtaj, kým to tam dostaneš na celý život. !

Jamie 23. júna 2010:

Hľadám dokončenie svojho mena, nevie niekto, či chlapi, ktorí majú tetovanie kanji na ruke, v skutočnosti hovorí jamie?

Eric 26. januára 2010:

Kanji pre yanagi je: ?

Babka E. 23. novembra 2009:

môžem't zdôrazniť, aké dôležité je skontrolovať VŠETKO, moja dcéra má teraz kanji pre Amandu na ruke dozadu. Vyzerá to fantasticky a všetko, čo to je, je obrys. Ale teraz, keď vie, že to bolo pokazené, to nikdy nedokončí a odteraz bude mať zakrytú ruku, pretože my'neviem, čo to znamená, ak niečo.

Shannon 7. septembra 2009:

http://www.flickr.com/photos/tiangotlost/386884001…

Môj priateľ, ktorého prvým jazykom je čínština, mi to preložil – to znamená "láska je všade," alebo doslova, "neexistuje miesto, kde by láska neexistovala."

Fu Wei 18. januára 2009:

Umm …. Polovica tetovaní vyššie v skutočnosti znamená nezmysel. Keďže sme Číňania, zakaždým, keď sa pozrieme na niekoho s tetovaním Kanji, 90% času vybuchneme smiechom. Dôrazne odporúčam nedať si tetovanie Kanji, pokiaľ váš tetovací umelec nehovorí a nepíše čínsky.

Dale 2. októbra 2007:

hľadám symbol vŕby-yanagi. \

môžeš pomôcť?

taylorblue z Kanady 21. septembra 2007:

Na tele mám kanji …. je dobré vedieť, čo to hovorí, skôr ako si to dáš vytetovať….

GreatTattoosNow zo San Jose 12. augusta 2007:

Máte skvelé fotografie Kanji alebo japonského tetovania. Pri tetovaní kanji alebo japončiny buďte opatrní. Nemôžem vám povedať, koľkokrát sa tieto chyby pokazia. Nechajte rodeného hovorcu jazyka, aby skontroloval dizajn skôr, ako to urobíte. Nič ako zrkadlový obraz slova kanji, ktoré teraz nič neznamená.

About the author