Nápady na tetovanie: Kurt Vonnegut

Mám trinásť tetovaní a tiež niekoľko piercingov a myslím si, že aj oni'všetko celkom v pohode.

"Tak to ide" Tetovanie Inšpirované "Zabíjačka-päť"

"Bleskovo mi prišlo, že všetko, čo kedy bolo, vždy bude a všetko, čo kedy bude, vždy bolo."

Spoznať Kurta Vonneguta v mladosti bolo monumentálne, pretože aj keď som bol vždy nenásytným čitateľom, jeho knihy boli prvým spojením so žánrom sci -fi..

Vonnegut'Najslávnejšie diela, ktoré začali vydaním albumu Player Piano v roku 1952, sú dodnes veľmi obľúbené. Narodený v roku 1922 a stále milovanou americkou ikonou aj po svojej smrti v roku 2007, vo veku 84 rokov, Vonnegut's nadčasové postavy a citáty sú často vykreslené v tetovacej forme.

Zabíjačka-päť tetovaní

Kurt Vonnegut'Semi-autobiografický, satirický román Slaughterhouse-Five (1969) je o vojakovi menom Billy Pilgrim a sleduje jeho cesty časom. Billyho zajali Nemci počas bitky v Ardenách a uväznili na opustenom bitúnku. Pretože sa Billy včas zasekol, náhodne cestuje vpred aj vzad v čase, prežíva budúce udalosti a znova prežíva tie minulé.

Nakoniec ho unesú mimozemšťania z planéty Tralfamadore, ktorí vidia do štyroch dimenzií, a preto už poznajú každú chvíľu svojho života. Tralfamadorians, ktorí sa prvýkrát objavili vo Vonnegute's skôr publikovanými Sirénami z Titanu, sa aj naďalej objavuje v niekoľkých jeho ďalších dielach.

Počas jedného takého prípadu cestovania v čase je Billy katapultovaný späť na svadobnú noc, ktorá sa odohrala krátko po jeho prepustení z duševného oddelenia. Po dovŕšení manželstva so svojou škaredou, bohatou manželkou s nadváhou Valencia požiada Billyho, aby jej porozprával príbeh o vojne. Nie je schopný reagovať, a preto Vonnegut ako rozprávač hovorí za neho a tvrdí, že dobrý epitaf pre Billyho a pre autora tiež by bol, "Všetko bolo krásne a nič nebolelo."

Porekadlo "Tak to ide" sa v celom románe používa opakovane (presnejšie 106 -krát), často keď je v hre smrť, umieranie alebo iné otázky smrteľnosti. Tento opakovaný refrén "isn'pozoruhodný svojim jedinečným znením natoľko, ako veľkým počtom emócií-a odmietnutím emócií-sa skladá z troch jednoduchých, svetom unavených slov, ktoré súčasne prijímajú a odmietajú všetko."

Kat's kolíska tetovanie

"Bola hlúpa a ja tiež, rovnako ako každý, kto si myslí, že vidí, čo Boh robí."

Vonnegut'Štvrtý román, ktorý vyšiel v roku 1963, mu nakoniec priniesol titul Majstra's Vyštudoval antropológiu na Chicagskej univerzite v roku 1971. Rozprávač John je spisovateľ, ktorý skúma, čo robili dôležití ľudia v deň, keď Spojené štáty zhodili bomby na Hirošimu a Nagasaki. Jeho vyšetrovania ho priviedli k rodine Hoennikerovcov, ktorí boli deťmi "Otec atómovej bomby," Felix Hoenniker.

Felix'Ďalším jeho stvorením bola látka nazývaná ľadová deviatka, ktorá teraz tajne vlastnila jeho deti. John a deti nakoniec skončia v Karibiku na ostrove San Lorenzo, extrémne chudobnej krajine, ktorá praktizuje bokononizmus, neobvyklé postmoderné náboženstvo. Príbeh odtiaľ pokračuje.

Niektoré z mojich obľúbených častí románu sú, keď sa zoznámime s bokononistickým jazykom a výrazmi, ktoré používajú na vysvetlenie rôznych pojmov. Napríklad karass, a "skupina ľudí, ktorí často nevedomky spoločne pracujú na tom, aby robili Boha's bude. Ľudia môžu byť v mačke považovaní za prsty's kolíska." Naopak, granfalloon je "skupina ľudí, ktorí si predstavujú, že majú spojenie, ktoré v skutočnosti neexistuje."

Keď sa bokononista zamyslí nad tým, aký je život komplikovaný a nepredvídateľný, zašepká sám pre seba, "Zaneprázdnený, zaneprázdnený, zaneprázdnený," refrén, ktorý sa odvtedy stal obľúbeným tetovaním.

Raňajky tetovania šampiónov

"Naše vedomie je všetko živé a možno posvätné v každom z nás. Všetko ostatné o nás je mŕtva mašinéria."

Vonnegut'Pri príležitosti 50. narodenín, vydaných v roku 1973, boli Raňajky šampiónov striedavo pomenované ako Zbohom modrý pondelok. Je to príbeh Kilgore Trout, starnúcej spisovateľky sci -fi, ktorá sa objaví a znova objaví v niekoľkých ďalších Vonnegutových's funguje.

Dwayne Hoover je bohatý podnikateľ, ktorý rýchlo stráca rozum a podá mu jedného z pstruhov Kilgore's fiktívne dielo a začína veriť, že slová sú správou určenou výlučne jemu – že každý je robot a Hoover je jediný, kto má slobodnú vôľu.

Vonnegut bol nepochybne plodný a nápaditý bez ohľadu na to, či píše román alebo nie. Jeho podpis bol často sprevádzaný náčrtom jeho tváre a často ho bolo možné čítať v rozhovoroch, ktoré vyjadrovali pocity, vďaka ktorým sa zdal byť ďaleko pred svojou dobou. Jeho myšlienky sú ikonické a keďže jeho cítenie bude pretrvávať po celý život aj nad naše, tak trvalé zafarbenie pána Vonneguta nikdy nie je zlý nápad..

Teraz sa bojíš bolesti, Unk, ale vyhral si'ak sa nič nenaučíš,'nepozvať bolesť. A čím viac sa naučíte, tým viac budete radi, keď budete znášať bolesť.

– Kurt Vonnegut, "Sirény z Titanu"

© 2012 pretože

Komentáre

Borz 22. júla 2013:

Stačí zadať bezplatné tetovanie. Doslova získate najmenej milión zásahov. Pat Fish je dobrý. Prečo neurobiť niečo trochu osobnejšie? Nechajte priateľa výtvarníka, aby vám niečo navrhol. Alebo si môžete niečo nakresliť sami. Každý uznávaný umelec s vami bude spolupracovať na tom, aby bol dizajn ten pravý. Ak umelec nie je ochotný s vami spolupracovať, musíte si nájsť nového. Ďalší web, ktorý by ste mohli vyskúšať, je tattooartists.org Uvádza zoznam mnohých najlepších tetovacích umelcov na svete. Minimálne keď tam pôjdete, budete schopní určiť, aký štýl hľadáte. A možno uvidíte niečo, čo sa vám skutočne páči, a môžete si urobiť vlastný názor na tento dizajn. Mal som šťastie. Svojmu prvému profesionálovi som našiel skvelého výtvarníka' tetovanie. Našla obrázok toho, čo som chcel, a dala to svojim vlastným roztočením. To'je pre mňa perfektný. Verím jej práci natoľko, že som jej dal nápad na lýtkový rukáv a povedal som jej, aby s tým bežala. Má slobodnú vládu dizajnu a farieb. Dúfam, že nájdete umelca, ktorý bude pre vás ochotný urobiť to isté. Všetko najlepšie a dajte nám vedieť!

ReverieMarie z Tuscaloosa, Alabama, 23. januára 2013:

Milujem toto centrum! Vlastne som zvažoval, že si dám tetovanie s vonnegutskou tematikou, takže je pekné vedieť, že to majú aj ostatní!

ambersparks z La Plata, MD, 28. januára 2012:

Toto si poriadne užili 🙂

Liz Green Berry z TX 7. januára 2012:

Skutočne zaujímavé!

diogény z Veľkej Británie a Mexika 2. januára 2012:

Vonnegut bol vo svojej dobe prorokom. A musia ho uctievať tetovači. Jeho predstavy o tom, čo všetko bolo a čo bude (v skratke), dnes podporuje vedecké štúdium vesmíru a jeho častíc. Veríme, že to v tejto chvíli aj tak platí.

Páčil sa mi váš dobre ilustrovaný článok … Bob

Eanatas z Ohia 1. januára 2012:

Vonnegut je jedno z mojich obľúbených čítaní. Milujte tetovanie. Ľudia skutočne menia štýl tetovania.

About the author