Nápady na tetovanie: Nová škola vs. Stará škola

Mám trinásť tetovaní. Myslím, že oni'všetci sme celkom v pohode (a určite nie't kvalifikovať ako "zlá kvalita").

Toto staré školské tetovanie obsahuje klasické tetovacie snímky ako orol, transparent a srdce.

Toto tetovanie zo starej školy obsahuje klasické tetovacie snímky ako orol, transparent a srdce.

Viem to, keď to vidím, ale ja áno'Už niekoľko týždňov bojujem s nájdením spôsobu, ako vysvetliť rozdiel medzi tetovaním v starej škole a v novej škole. Konečne som na to prišiel! V starodávnom štýle tetovania, ktorý sa používal v prvej polovici 20. storočia, sa používali symboly oslavujúce vlastenectvo a podobné hodnoty, ktoré boli robené elektrickými tetovacími strojmi..

Old-school alebo tradičné tetovanie používa výrazné čierne obrysy a zahŕňa klasiku "blesk" návrhy alebo vopred pripravené návrhy, ktoré bolo možné vybrať priamo zo steny v tetovacom salóne. Plachetnice, ženy s veľkými prsiami, americké vlajky, srdiečka s nápisom s nápisom "MAMA" písmená vo vnútri, pin-up dievčatá, havajské krásky, kotvy, ruže, pavúky, žraloky, srdcia rozdelené na dve časti zúriacim torpédom so slovom "ZRUŠENÉ!" tmavý atrament, drahokamy, poklady, orly, hracie karty, kobry, kríže a ozdobené lebky – to všetko sú príklady atramentu zo starej školy. Dokonca aj vrabec, ktorý je v súčasnosti veľmi obľúbeným trendom, je tetovaním zo starej školy.

"Námorník Jerry," narodený Norman Collins, je považovaný za praotca hnutia zo starej školy. Potom, čo sa stal námorníkom vo veku 19 rokov, otvoril si obchod s tetovaním v Honolulu na Havaji, ktorý sa stal známym ako vyvádzacia dráha prešibaných námorníkov a opitých vojakov. Títo muži nemali záujem o vysokokvalitné tetovanie doplnené tieňovaním a detailmi; jediné, čo chceli, bolo niečo, čím sa mohli pochváliť svojim priateľom. Napriek tomu, že tetovanie zo starej školy je stále možné získať aj dnes, je pravdepodobnejšie, že uvidíte príklady tohto štýlu na predlaktiach chrumkavých starých námorníkov a vojnových veteránov na dôchodku..

Po druhej svetovej vojne sa tetovanie začalo spájať s gangstermi a mladistvými delikventmi. Keď v roku 1961 spustili nekvalitné sterilizačné postupy vypuknutie hepatitídy, scéna bola nútená dostať sa ešte viac do podzemia. Ale potom, čo bola prijatá nová legislatíva a boli implementované aktualizované zdravotné kódy, záujem obnovila mladšia generácia, ktorá vytvorila štýl novej školy, ktorý vidíme dnes. Nová technológia a nové nápady vyústili do tetovania, ktoré je odvážne, svetlé a používa silné obrysy.

Tetovanie zo starej školy

Tetovanie v novej škole

Komentáre

dave 26. januára 2013:

V zásade súhlasím, britani, ale tetovanie je také staré médium, že existujú určité obrázky, ktoré obstáli v skúške časom. To'je skoro to, čo je blesk. Plazenie panterov, lastovičky, hlavy dám, kotvy sú všetko, čo sa robilo tisíckrát, ale stále sa to dá robiť takým jedinečným spôsobom.'v tom je skutočné umenie. Tam's kusom obrovskej orlej hrudi sú všetky umelecké aplikácie urobené dobre. Farba, čiary, výrazy a rozloženie sú všetko, čo ukazuje umenie a remeslo, nielen "originalita" samotného predmetu.

Môj osobný favorit "predmet" sú masky hannya. Ak ich vyhľadáte s vedomím, že veľa ľudí chodí do obchodov a pýta sa na jeden z nich, vy'myslím, že všetky vyzerajú rovnako. Často sú to väčšie kúsky a umelec'Jeho talent, vízia a to, ako odlišne zaobchádzajú s papierom z kože, skutočne zažiari (alebo nie). Existujú tisíce týchto tetovaní, t.j.'bol by som ochotný sa s tebou staviť'Nikdy nenájdu dvoch, ktorých autormi sú rôzni umelci a ktoré vyzerajú rovnako.

Len nejaké zamyslenie: D

@h2o 1. decembra 2012:

old skool sa zdá byť vonkajšími prejavmi vnútra"stará duša"každý definujúci pivital k veci teraz musí ísť atramentom

britská 7. augusta 2012:

Skutočne teda vidím, že tradičné tetovanie je tetovanie, ktoré už bolo vyrobené a stále sa používa a kopíruje po všetky tie roky. Hovorte mi Jack Jack, ale ako umelec verím, že to je niečo, čo sa pokazilo. . Umenie, či už na papieri, plátne alebo na koži, by nikdy nemalo byť kópiou niekoho iného's tvorba ….. Som za nové tetovanie, pretože sa vždy líši od umenia iného človeka … je to umenie z mysle umelca, nie z knihy minulých výtvarníkov. každý druhý človek bude mať na koži …. len názor, don'nechcem sa na nikoho vysrať's deň…

Christy Jo 5. mája 2012:

S výnimkou Matta je takmer každý, kto komentoval, úplný blázon. Pissingová súťaž medzi výtvarníkmi starla pred dvadsiatimi rokmi. Ak si to'nie je to VAŠA práca, je to nanič. Dobre, chápeme. Odložte palicu, kôň je dlho mŕtvy. Takmer na každom bloku, v takmer každom kúte sveta, je obchod s tetovaním – s tetovaním ste asi tak jedineční ako Starbucks. Pretože nie ste NIEKTO mimoriadne vtipný, zaujímavý a bláznivý motha'visíte mimo obchodu, v ktorom pracujete/vlastníte.

Bez urážky, Matt, aj keby si bol na hovno, nechal by som si od teba vytetovať na základe tvojho úžasného prístupu a schopnosti napísať to slovo. "tvoj"… Peklo, tvoja schopnosť hláskovať, bodka!

ajša 17. apríla 2012:

Na hodinách prírodovedy robím závraty

Satan 06.03.2012:

Nová škola znamená, že zblbnete veľa nepríjemných jasných farieb a kedykoľvek to bude možné, bude to vyzerať ako na obale albumu pre šialených klaunov.

B. 1. februára 2012:

Teraz už môžem do značnej miery rozpoznať rozdiel medzi tetovaním v novej škole a tetovaním zo starej školy.

bjp 21. septembra 2011:

Drobné, kým niekto vedel, o čom hovorí, trvalo to 3 roky. Matt má úplnú pravdu.

xxx 19. septembra 2011:

najhoršie tetovanie, aké som kedy videl. väčšina nemá nič spoločné s tradičným oldschool tetovaním. okrem toho sú strašne hotoví.

bob 7. septembra 2011:

Čo'Je skutočne zaujímavé, že nie't porozumieť informáciám o autorských právach, ktoré vy'porušuje.

Kat 31. augusta 2011:

Matt (komentár nad mojím): ĎAKUJEM!

Matt 4. januára 2011:

Sám som nový školský výtvarník a pracujem v "stará škola" alebo tradičný obchod.

Veľa z toho, čo si povedal, je zle, a nerád by som bol hlupák, ale veľa z tých tetovacích obrázkov bolo zlým príkladom..

STARÁ ŠKOLA tradičná NIE je "jednoduché". Je však plochejší a zvyčajne sa spolieha na ČERVENÚ, ZELENÚ a zlatú ŽLTÚ, ako aj na veľmi ťažkú ​​čiernu. To'Nie je to koncept alebo predmet tetovania, ale'je postoj, ktorý zobrazuje. Stará škola má z každého dielu veľmi hrdý a SILNÝ pocit. a starí školáci sú TYPICKY (nie vždy) k tetovačom menej prívetiví, ale oni'ste zvyčajne menej priateľskí, pretože by ste boli príliš dobrí, keby ste využili celý svoj životný štýl a prinútili vás pozrieť sa na módnu prehliadku v rámci jednej sezóny Miami Ink.

Nová škola je jasnejšia, ľahšia a takmer priateľskejšia stránka tetovania. To'je temperamentný, jasný a takmer nepríjemný, aby som bol úprimný. Ale to'čo to je'je hrdá na veselú stránku tetovania.

Zamyslite sa nad filmami založenými na schizofrenike, ako som ja, ja a Irene. Dude bol roky milý, uchovával v sebe všetky svoje pocity a rozvíjal úplne priemerné alterego. Teraz to otočte a aplikujte na tetovací priemysel. Máte tetovania bunchy, ktorí používajú tmavé farby, silné tieňovanie a priemerné postoje a potláčajú všetky nutkania vetviť sa a robiť divoké sračky. Nakoniec tam'je výbuch a tam je'je šialené alterego, ktoré sa vyvíja.

To'je to najlepší spôsob, ako to môžem popísať. Nová škola je len výbuchom proti tradícii.

Teraz je veľa netradičného tetovania tam, kde sa chystá netradičné tetovanie. V skutočnosti je veľká časť fotiek, ktoré ste zverejnili, netradičná. V zásade ide o to, že ľudia pre každého kombinujú svoje obľúbené prvky a niečo s tým robia. Ľudia väčšinou robia neotradičné kúsky neúmyselne. Ale to'je ďalšia reč na inokedy.

Ospravedlňujem sa, že som sa musel dostať do zadku, a neurobil som to'neznamená to niekoho naštvať.

Ale pre dobré príklady tradičných / nových škôl / neotradičných umelcov' pracuj, pozri sa:

Josh Woods, Shane O'Neil, Russ Abbott, Jeff Ensminger, Jime Litwalk, Gunnar a Joe Capobianco.

mier!

John 7. októbra 2010:

(a kým ja'Stále premýšľam o tejto téme …) ďalší dobrý spôsob, ako ich rozlíšiť, je povedať, že stará škola má tendenciu vyzerať viac dvojrozmerne ako 'Nová škola' z vyššie uvedených funkcií skutočne ide o používanie svetla a tieňa, ktoré dodajú obrázku trojrozmernejší vzhľad

John 7. októbra 2010:

Tradičné tetovanie, ktoré don't tieto funkcie majú tendenciu byť dabované 'stará škola'

John 7. októbra 2010:

'Nová škola' Hovorí sa mu preto, že odzrkadľuje štýl graffiti, ktorý možno vysledovať až do konca 70's v štátoch a ktoré sa do Európy vrátane Veľkej Británie dostali v osemdesiatych rokoch minulého storočia a vyznačujú sa oveľa definitívnejším tieňovaním a blokovým lemovaním písmen, symbolov & postavy.

Cloudiink 27. septembra 2010:

Milujem tradičnú starú školu. Na ruke mám lastovičku s ružami a hviezdami. Možno to nie je originálne, čo chápem, že niektorí ľudia sa tým usilujú, ale oceňujem starý štýl, môžete ho vidieť z celej miestnosti, ako na to poukázali iní. Oni nie'nemusí to byť vôbec jednoduché. Tiež sa mi páči spôsob, akým sú zatienené niektoré veci zo starej školy.

Myslím si, že nová škola je tiež skvelá, ale pre svoje telo sa držím starej školy.

Môžete robiť štýl starej školy a dať do toho svoju vlastnú osobnosť. Myslím si, že stará škola môže byť všestranná a na tejto stránke sa zdá, že všetky prvky starej školy musia byť v tetovaní, aby mohla byť zaradená do starej školy, pretože si myslím, že túto starú školu jednoducho potrebuje mať. 'cítiť' Ak vieš čo myslím. Niektoré fotografie, ktoré boli na tejto stránke zaradené ako nová škola, sú podľa mňa skôr zo starej školy.

C. 20. augusta 2010:

zaujímavé .. Milujem starú školu a môj priateľ je fanúšikom novej školy. i'm veľmi "snobský" pokiaľ ide o tetovanie .. neznášam novú školu, ale páči sa mi jeho (možno preto, že on'je môj priateľ)'nemysli si to'je úplne správne klasifikovať starú školu ako "jednoduché." moje tetovania sú zo starej školy a rozhodne nie sú jednoduché. to'Je ľahké opísať novú školu ako karikatúru-páči sa mi, čo D povedal o veci zblízka a ďaleko. chcem, aby si presne vedel, čo'je na mojom tele, keď i'm cez ulicu. čo'Pointa niečoho tak podrobného, ​​že sa musíte skutočne pozrieť zblízka a preštudovať si to? ja nie'Neviem, je to len môj názor.

Inšpirovaný atrament 14. júla 2009:

TOOOOOOOOOOOOO Veľa premýšľania, NIE dosť kreslenia

skintint666 3. mája 2009:

Myslím si, že skutočne diskutujete o rozdiele medzi tradičným a netradičným, a nie o starej škole a novej škole. Nová škola má tendenciu byť viac "mestský" aj keď stále odvážne a jednoduché.

salmongirl z Aljašky 27. novembra 2008:

old school tatt je tá, ktorú dostal môj dedko v námorníctve – jednofarebná a celá vyblednutá. To'je stará škola. (musím ťa milovať dedko).

oluwatoba 14. septembra 2008:

Iwhent be part of the tattoo nápady member

to isté 27. augusta 2008:

seriózne.

starrkissed z Arizony, 27. júla 2008:

väčšina z nich je fantastických!!

Sadie_H 2. júna 2008:

Milujem svetlé farebné tetovanie (I.'Som čiastočne zaujatý, pretože'je druh, ktorý mám). Ďakujem za obrázky!

tučniak 24. januára 2008:

Je iróniou, že som objavil tento web pomocou odkazu Google na váš článok o rozdieloch medzi lastovičkami/vrabcami, ale váš štítok starých/nových školských vrabcov sú v skutočnosti lastovičky =)

D 2. januára 2008:

Staré tetovanie sa líši od novej školy, pretože dnes máte k dispozícii širokú škálu atramentov a môžete s nimi urobiť oveľa viac. Farby bývali obmedzené, pretože atrament bol v porovnaní s dneškom nekvalitný a nejaký farebný atrament neostal v koži. Všetko sa technologicky vyvinulo – lepšie atramenty, lepšie ihly, lepšie pištole, lepší termopapier na výrobu šablón. Ale nie'Nechápte ma zle, je potrebné povedať niečo o hrubom čiernom okraji a zjednodušujúcej farbe, ktorá je zvykom v štýle starej školy. Chcete, aby ľudia boli schopní rozpoznať, aké sú vaše tetovania, z druhej strany ulice, alebo chcete, aby si to museli preštudovať zblízka, pretože sa to všetko prelína? To je skutočný rozdiel medzi starým a novým.

Dante Sacal 28. septembra 2007:

je to milé !!!!!!!!!!!!!

GreatTattoosNow zo San Jose 12. augusta 2007:

Páni, veľa skvelých fotografií! Milujem nové školské tetovania. Farby a jas ich skutočne robia vynikajúcimi.

About the author