Nápady na tetovanie: Symboly šťastia a šťastia

Mám trinásť tetovaní a tiež niekoľko piercingov a myslím si, že aj oni'všetko celkom v pohode.

Nájdenie vzácneho štvorlístka je znakom šťastia.

Nájdenie vzácneho štvorlístka je znakom šťastia.

Fotografia Amy Reedovej na Unsplash

Tradičné symboly šťastia

Každý má inú predstavu o tom, čo'je považovaný za šťastný. Medzi symboly šťastia a šťastia tradične patria:

  • podkovy
  • Zajac's noha
  • číslo sedem
  • štvorlístok
  • diamanty
  • kocky

Šťastné číslo sedem

Tam'je trochu zdĺhavé matematické vysvetlenie, prečo má číslo sedem šťastie (spolu s číslami 1, 3, 9, 13, 15, 21). Vysvetlenie zahŕňa teóriu čísel a celé čísla, existujú však aj náboženské dôsledky. Boh stvoril nebo a Zem za šesť dní a siedmy deň odpočíval; existuje sedem cností (ako aj sedem smrteľných hriechov); a Ježiš (ktorý je v priamom rade potomkov na 77. mieste) poradil Petrovi, aby odpustil niekomu, kto ho sedemdesiatkrát sedem ráz prestúpil..

Číslo 13: Šťastie alebo Smola?

Číslo 13 má podľa tej istej teórie čísel buď šťastie, alebo smolu, podľa toho, koho sa pýtate.

  • Tí, ktorí veria v číslo's veľa štastia založte to na skutočnosti, že traja mudrci našli dieťa Ježiša v jeho 13. deň života, že tam bolo 13 apoštolov a 13 ľudí sedelo pri Ježišovi' Posledná večera.
  • Tí, ktorí veria, že číslo 13 je smola, rýchlo však upozornite, že muž, ktorý zradil Ježiša, Judáš Iškariotský, bol v ten deň 13. osobou, ktorá si sadla k stolu.

Ďalšie vysvetlenia poukazujú na skutočnosť, že keď je skupina 13 ľudí rozdelená na dve, tri, štyri alebo šesť rovnakých skupín, vždy zostane jedna osoba. Mnoho ľudí v USA berie tento koncept celkom vážne, čo demonštrujú tí, ktorí sú v piatok 13. poverčiví. Niekedy dokonca nájdete budovy, ktoré sú postavené "bez" 13. poschodie s výťahmi a schodiskami, ktoré vedú priamo z poschodia 12 na poschodie 14.

Podkova s ​​koncami smerujúcimi hore (ako je tu znázornené) má šťastie; konce smerujúce nadol sú smola.

Podkova s ​​koncami smerujúcimi hore (ako je tu znázornené) má šťastie; konce smerujúce nadol sú smola.

Šťastné podkovy a králik's nohy

  • Podkovy: Podkova zavesená oboma koncami smerujúcimi nahor má údajne šťastie, pretože kováčsky svätý Dunstan kedysi pribil podkovu na diablovo kopyto, čo mu spôsobilo obrovské množstvo bolesti. Svätý Dunstan by vyzul topánku až potom, čo dal diablovi prísľub, že nikdy nevstúpi dverami, kde bola zavesená podkova.
  • Králik's nohy: Králičie šťastie'Noha je odvodená od starovekej afroamerickej formy mágie známej ako hoodoo, ktorá tvrdí, že je to králik'ľavá zadná noha je veľmi silné a užitočné kúzlo.

Symboly šťastia ako tetovanie

Zavesenie podkovy nad dvere k vám domov alebo nosenie králika'Noha vo vrecku alebo na kľúčenke sú všetky povery, ktoré majú zaistiť veľa šťastia. Prečo to teda neposunúť na vyššiu úroveň a namiesto toho si na telo vytetovať symbol šťastia? Ty'Nikdy ho nestratíte ani nezmeníte a bude s vami vždy, bez ohľadu na to. Nasledujúci ľudia to urobili – vzali prvky predstavujúce šťastie a namiesto toho ich zvečnili na svojom tele.

Galéria obrázkov Lucky Tattoos

Komentáre

luckycharm4me zo San Francisca 3. augusta 2009:

• "Musíme veriť v šťastie. Ako inak by sme mohli vysvetliť úspech tých, ktorých nemáme'nepáči?" –Jean Cocteau

Eaglekiwi z -Oceanie 18. júna 2009:

Jáj, konečne má niekto šťastie okolo čísla 13! lol

Nevedel som však o tomto čísle duchovné fakty, aké je to cool !!

Narodil som sa 13. a rovnako aj môj manžel, obaja 13. mája (ale obaja z rôznych krajín) …. (nikdy už nemá žiadne výhovorky, aby zabudol na moje narodeniny) hehe …. skvelé centrum, užil som si to hromadí sa!

GreatTattoosNow zo San Jose 9. októbra 2007:

Ďalšie skvelé centrum ako vždy. Milujem typ tetovania pre šťastie. Typicky veľmi jasný, plný farieb a kto môže'Nechoďte s trochou šťastia ďalej. Veľmi sa mi páči kombinácia horheshoe, námornej hviezdy, kociek a kariet. Jeden z týchto dní si musím jeden sám zaobstarať! Skvelý HUB!

Renesancia 8. októbra 2007:

Dávajte si pozor na horiaceho králika's noha…

About the author