Nápady na tetovanie: Tim Burton

Mám trinásť tetovaní. Myslím, že oni'všetci sme celkom v pohode (a určite nie't kvalifikovať ako "zlá kvalita").

Mal som 17 rokov, keď mi moja najlepšia priateľka predstavila svoj obľúbený film všetkých čias, Nočná mora pred Vianocami. Vložila to do môjho videorekordéra a potichu spievala, zatiaľ čo som fascinovane sledoval prvý z mnohých, ktoré prídu. Bol som do toho a rozpoznal som koncept ako kvalitu, ale nemohol som'Do filmu sa celkom zamilovala tak, ako dúfala. Bolo to len o chvíľu neskôr, keď som zistil, že Tim Burton tiež vytvoril Nožnicovorukého Edwarda, začal som ho vážne obdivovať a keď som narazil na jeho knihu Melancholická smrť ustricového chlapca a ďalšie príbehy, pre mňa do značnej miery spečatilo obchod..

Tim Burton sa narodil 25. augusta 1958 v Burbanku v Kalifornii. Režíruje filmy od jeho odpočinkovej funkcie Pee Wee's Big Adventure, v roku 1985, a od tej doby pokračuje v réžii, produkcii a písaní. Napriek tomu, že je známy predovšetkým z filmov The Nightmare Before Christmas, mal tiež podiel na filmoch Beetlejuice, Batman, Batman sa vracia, Sleepy Hollow, Corpse Bride, Sweeny Todd a v mnohých ďalších. Jeho tvorba sa vyznačuje temnými podtónmi a nadprirodzene svojráznymi zápletkami. Postavy, ktoré vytvára, sú láskyplné a chybné, hlboké a tmavé a nepochybne milé – perfektný materiál na tetovanie.

Nočná mora pred vianočným tetovaním

Nočná mora pred Vianocami, ktorá bola vydaná v roku 1993, je fantasy film o stop-motion réžii Henryho Selicka, ktorý je producentom/spoluautorom Tima Burtona. Voľne vychádza z trojstranovej básne, ktorú Burton napísal počas práce animátora pre spoločnosť Disney na začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia. Rozpráva príbeh Jacka Skellingtona, rodáka z Halloweentownu, kde jedinými ďalšími obyvateľmi sú duchovia, vlkodlaci, škriatkovia, upíri, čarodejnice, príšery a podobne. Jedného dňa narazí na portál, ktorý ho zavedie do Vianočného mesta a plánuje predbehnúť Vianoce. Medzitým Sally, handrová bábika vytvorená spoločnosťou Halloweentown'rezidentný šialený vedec sa začne zamilovať do Jacka a zároveň sa obávať jeho blížiaceho sa sprisahania.

Nožnicové tetovanie Edwarda

Dramédia z roku 1990 v hlavných úlohách s Johnnym Deppom a Winonou Ryderovou rozpráva príbeh o mužovi menom Edward, ktorého vytvorili nožnicami na ruky súpis a nakoniec zostali nedokončené. Vo svojom brlohu ho objaví matriarcha prímestskej rodiny, ktorá ho privedie domov, aby žil so svojou rodinou. Do ženy sa rýchlo zamiluje'dospievajúca dcéra Kim. Edward je z mesta najskôr nadšený'prítomnosť (a jeho neskutočná schopnosť strihať vlasy a strihať živé ploty), ale čoskoro sa udalosti spoja a obyvatelia mesta sa obrátia proti nemu.

Melancholická smrť tetovania ustríc

Publikované v roku 1997, Melancholická smrť ustricového chlapca & Other Stories je kniha poézie čierneho humoru, ktorú napísal a ilustroval Tim Burton. Zväzok obsahuje Nurseyho rýmy temnej, sardonickej povahy, skrútené príbehy, pri ktorých sa vám chce plakať a/alebo spáchať samovraždu -'si TAK smutný. Toxický chlapec Roy je napríklad malý chlapček v tvare bowlingovej gule, ktorému sa darí v amoniaku a azbestu, ale zomrie, keď ho umiestnia do záhrady, aby sa nadýchali čerstvého vzduchu. Jeho duša pri výstupe do neba zanechá dieru v ozónovej vrstve. Ďalšia riekanka rozpráva príbeh o milovníkoch prekrížených hviezdami Stick Boy a Match Girl, ktorých láska zapáli srdce … až kým nezomrú.

Komentáre

Catherine Taylor z Kanady 29. októbra 2012:

Ach, ako milujem Tima Burtona a tetovanie. Možno moje dve obľúbené veci dohromady. Milujte obrázky a históriu. Jeho kniha je určite na mojom vianočnom zozname, rovnako ako tetovanie inšpirované NBC. Úžasné centrum!

Nicona 13. septembra 2011:

Oh, ja mám rád …. sám mám nejaké tetovanie TIM ….. Je to veľmi kreatívny človek….

Tiffany z Springbrook, AB 3. marca 2011:

Milujem Tima Burtona, rozhodne kreatívnu myseľ. Prial by som si, aby som bol z polovice taký kreatívny ako on.

Lexe Charleston z Phoenixu, AZ, 2. novembra 2010:

Don'Nemám žiadne tetovanie, ale tieto sú sladké a milujem Tima Burtona's postavy. Chladný rozbočovač.

Skvelé tetovanie 27. septembra 2010:

Úžasné tetovanie !

http://www.greattattoos.net/

emma 13. mája 2010:

Páni, tam sú úžasné tetovania 🙂

Julie Grimes z Columbie, MO USA, 15. apríla 2010:

Páni, to je šialené! milujem Tima Burtona. Milujem jeho štýl a rozmarnú temnú stránku.

SUNSHYNE z Kalifornie, USA 13. apríla 2010:

Wow úžasný rozbočovač. Môj bratranec si nechal vytetovať celú nohu na tému Nočná mora pred Vianocami. 1 000,00 dolárov a veľa, mnoho hodín.

Cassandra Mantis z Veľkej Británie a Nerujenia 9. decembra 2009:

Moji priatelia chcú, aby som dostal tat. Umenie Tima Burtona na mojej ruke by vyzeralo pekne! Veľký rozbočovač!

iskra1916 z írskeho Belfastu. 3. novembra 2009:

Vynikajúci rozbočovač a vynikajúce tetovania !

Sám som veľkým fanúšikom čierneho atramentu.

halleyhoops z pláže West Palm 26. septembra 2009:

ooh Nemôžem sa dočkať coraline tat.

About the author