Návrhy a nápady na tetovanie drieňa na kvety

Richard Hale je nadšenec tetovania, ktorý študuje a skúma symboliku, významy a históriu tetovania.

drieň-kvetina-tetovanie-a-návrhy-drieň-kvetina-tetovanie-významy-a-nápady

Verejná doména

Jedna krásna kvetina, ktorú môžete považovať za tetovanie, je nádherný kvet drieňa. Strom drieňa je symbolom už mnoho storočí. V tomto článku preskúmame jeho rôzny význam a možnosti dizajnu.

Symbolika drieňa v kresťanstve

Drieň je často považovaný za kresťanský symbol, pretože tento strom bol vybraný na ukrižovanie Ježiša. Pretože má silnú kôru, Rimania si mysleli, že z neho bude trvanlivý kríž.

Niektoré staroveké príbehy hovoria, že drieň sa cítil nešťastný, keď bol takýmto spôsobom používaný. Hovorí sa, že Ježiš mohol pochopiť, ako sa cíti strom drieňa. Potom, čo bol pribitý na kríž, sa hovorí, že Ježiš sa rozprával so driekom a povedal,

"Kvôli vašej ľútosti a ľútosti nad mojím utrpením už nikdy nebude strom drieňa dostatočne veľký na to, aby bol použitý ako kríž. Odteraz bude štíhly, ohnutý a skrútený a jeho kvety budú mať tvar kríža, dvoch dlhých a dvoch krátkych okvetných lístkov. V strede vonkajšieho okraja každého okvetného lístka budú odtlačky nechtov, hnedé s hrdzou a zafarbené červenou a v strede kvetu tŕňová koruna, a všetci, ktorí to uvidia, si pamätajú, že to bolo na dreve Bol som ukrižovaný a tento strom nesmie byť zmrzačený ani zničený, ale musí byť chránený ako pripomienka mojej smrti na kríži..

V rade starodávnych mýtov a legiend sa hovorí, že drieň dorástol rovnako ako dub. Dnes rastie len niekoľko stôp.

Fakty o strome drieňa

 • Kvety drieňa majú rôzne farby: ružovú, červenú, bielu a fialovú. Môžete si vybrať ktorúkoľvek z nich, ich kombináciu alebo inú farbu.
 • Na celom svete je asi 40 rôznych druhov drieňových stromov.
 • Jeden zaujímavý fakt o drieni je, ako dostal svoje meno. Jeho kôra sa bežne používala na liečbu psieho svrabu. Vďaka tomu sa neskôr nazývalo "drieň" strom.
 • Kôra drieňa sa používala aj na liečbu horúčky a nachladnutia u ľudí.
 • V súčasnosti sa drieň používa na rôzne účely: nábytok, držadlá na náradie, golfové palice a bloky raketoplánov. Na tieto veci sa používa, pretože drevo je tak trvanlivé.

Významy tetovania na drieň

Významy tetovania drieňa sú vo všeobecnosti pozitívne:

 • Viera
 • Znovuzrodenie
 • Trvanlivosť
 • Vytrvalosť
 • Stabilita
 • Kresťanstvo
 • Ježiš
 • Dlhovekosť
 • Ukrižovanie
 • Jar
 • Spravodlivosť
 • Spomienka
 • Trvalá láska

Ale pamätajte si, že nakoniec, vaše tetovanie kvetov drieňa symbolizuje to, čo chcete.

Možnosti tetovania Dogwood

 • Pretože kvet drieňa je spojený s kresťanstvom, môže byť navrhnutý s rôznymi kresťanskými symbolmi a prvkami, ako je kríž, Ježiš, modliace sa ruky, ruženec, biblické citáty, anjeli alebo cherubíni.
 • Jedna skvelá dvojica návrhov je holubica, najmä ak sa snažíte držať symbolov kresťanstva. Holubica môže predstavovať vieru, lásku a nádej.
 • Kvety drieňa môžu byť tiež navrhnuté s lastovičkami, motýľmi alebo kolibríkmi.
 • Pretože tetovanie kvetov drieňa prichádza v rôznych variáciách a prevedeniach, je možné ich tetovať takmer kdekoľvek na tele.
 • Môžete sa rozhodnúť zobraziť iba kvet, malú vetvu s kvetmi alebo dokonca celý strom.

Pred tetovaním si musíte zapamätať niekoľko veľmi dôležitých vecí. Uistite sa, že si urobíte čas na výskum. Chcete sa uistiť, že úplne rozumiete tomu, čo znamená a predstavuje – nie'nechcem sa dať tetovať bez toho, aby som poznal významy a symboliku, ktoré sú za tým. Don'ponáhľajte sa napustiť atramentom! Tento bod sa snažím zdôrazniť, pretože je taký dôležitý. Tí, ktorí to robia impulzívne, budú spravidla ľutovať. Don'neurobiť túto chybu.

© 2012 Richard Ricky Hale

Komentáre

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 8. októbra 2012:

Max, ďakujem za komentár. Naozaj chápem. Sotva mám čas napísať článok. Snažím sa byť v kontakte, ale ako vidíte, meškám viac ako mesiac. Tak ľúto. Uvidíme sa čoskoro kamarát.

BeyondMax zo austrálskeho Sydney 23. augusta 2012:

Aké silné tetovanie, toľko významov! Tak skvelá práca, Ricky, želám si, aby to bolo v malej knihe, aby som si to mohol užívať na cestách (čas a realita sú také hrozné duo, konzumuje život, ako keby neexistoval zajtrajšok =))

Richard Ricky Hale (autor) zo Západnej Virgínie 20. augusta 2012:

Bill

Alastar

KJ

Viera

Cigán

Ruby

Alocsin

Lesley

Som vám všetkým veľmi vďačný. Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujem za váš čas, komentáre, hlasy a všetko medzi tým. Alocsin, skvelá pointa. Títo dvaja sa môžu podobať. Rozdiel je v tom, že drieň má na kvete hlavne 4 časti na rozdiel od čerešňového kvetu. Veľa sa mýlia. Alastar, máš pravdu. To by bol môj odhad. Drieň je symbolom mnohých štátov. KJ, naozaj si vážim, že si si všimol tvrdú prácu. Bola to náročná úloha, najmä popri každodennom živote. Poďakovať sa vždy oplatí. Ruby, Faith, všetci máte šťastie. Kiež by som takú mal. Možno jedného dňa. Bill, si ako ja, prečítaj si to a vezmi si to 🙂 Ďakujem. Lesley, Gypsy, dámy, veľmi vám ďakujem. Starajte sa o všetko.

Filmový majster zo Spojeného kráľovstva 15. augusta 2012:

Tetovanie drieňa je úplne krásne!

Aurelio Locsin z Orange County, CA 14. augusta 2012:

Takže to'aké to sú Ja'videl som niekoľko z nich, ale myslel som si, že sú to čerešňové kvety. Len ukazuje, koľko toho viem o kvetoch. Hlasovanie za a krásne.

Ruby Jean Richertová z južného Illinois 14. augusta 2012:

Tetovanie Dogwood je krásne. Vo svojom starom dome som mal nádherný strom Dogwood .. Chýba mi. Bola biela..Ďakujem..

Cigánska ruža Lee z Daytona Beach na Floride 14. augusta 2012:

Fantastické a farebné.

Faith Reaper z južného USA 13. augusta 2012:

Milujem, milujem, milujem drieň !!! Keď sme vyrastali na mojom dvore, mali sme celý dvor plný drieňov, ktoré tam boli odjakživa, hádam, pretože boli obrovské a ja by som miloval Veľkú noc, najlepšiu z najlepších, pretože to pre mňa bolo vždy také špeciálne. Veľký rozbočovač. Vo svojej láske, Faith Reaper

kjforce z Floridy 13. augusta 2012:

autor písaných textov … fotografie zo všetkých vašich stredísk sú úchvatné … z výskumu vyplýva, že máte radi detaily a vy'napísal som to laicky, takže je to poučné … bola by to krásna kniha pre každého, kto študuje UMENIE tetovacieho dizajnu … hovorím, choďte do toho …… vynikajúca práca, môj priateľ ….. KUDOS !!!! hlasoval…

Alastar Packer zo Severnej Karolíny 13. augusta 2012:

Veľmi zaujímavé s Ježišovým vyhlásením, Ricky; nikdy predtým som o tom nepočul. Dobré informácie aj o symbolike a mýtoch. Osoba na obrázku s kardinálom a Dogwoodom musí pochádzať zo Severného Cara'štátny vták a strom. Veľmi jedinečný strom a niekoľko pekných tetovaní.

Bill Holland z Olympie, WA, 13. augusta 2012:

Moje vzdelávanie v cudzine pokračuje. Dobrá práca!

About the author